...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
angela31
Femeie
23 ani
Buzau
cauta Barbat
24 - 60 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Fan fiction♡::... / SasuSaku un cuplu minunat  
Autor
Mesaj Pagini:  1 2
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
M-am hotarat pana la urma sa scriu shi eu o poveste cu cei doi caci altii m-au impresionat shi mi-am incercat norocul colegii imi spuneau ca sunt buna povestitoare shi buna la compuneri dar vreau sa aud shi parerea voastra!
Daca voi avea greseli de tastarea sau gramtica va rog sa ma scuzatzi sunt incepatoare shi sunt deobicei cam neatenta^_^
  Nu uitatzi nu imi place cand se fura acesta este cv original nu imi place cand se fura, poate o idee dar nu mai mult
  Sper sa va placa shi citire placuta!Shi nu uitatzi astept parerile voastre


 
Cap.1
                                               Antrenamentul


    Deja in zorii zilei se poate prevedea o zi frumoasa shi insorita pt satul Konoha.Un satulet dragutz shi cu ninja f. bn antreatzi gata de orice!
    Intr-o casa,intr-una din camere , in care lumina aurie a soarelui strabate printr-o perdea rozalie decorata cu floricele rosii,un ceas nauc suna shi indica ora 7:00 am.Langa noptiera un pat in care o fata dormea lin, cu parul ei rozaliu shi cu ochii ei ca shi cel mai pretuit smarald, atragea orice baiat din lume era floarea roza a satului Konoha shi un foarte bun ninja ....Sakura Haruno in varsta de nu mai mult de 16 ani.Cat despre ceas saracul a fost aruncat cat colo de Sakura care incet se dezmierda shi se hotara se mearga sa faca un dus care sa o mai trezeasca shi cu un drum isi facu shi treburile de dimineatza.
    Fata nu era hotarata cu ce sa se imbrace dar pana la urma isi alese un kimono roz cu petale de trandafiri rosii shi o pereche de sandale de asemenea rosii.
    Luandu-shi micul dejun plecase grabita in locul in care obijnuiesc sa se antreneze impreuna cu Naruto Uzumaki fiindui coleg de echipa shi un prieten devotat,nu lipsea de la antrenamente niciodata nici Sasuke Uchiha care era de asemenea un coleg de echipa,un preiten dar...o persoana de neilocuit pt Sakura deoarece acest baiat de o varsta cu ea avand ochii negri ca taciunile shi parul ca onixul ...era un baiat de invidiat,cunoscut in fiecare colt al lumii stiindul ca singurul care a ramas din clanul lui impreuna cu fratele sau.Acest baiat nu era altul decat dragostea de o viata pt Sakura, il iubea  mai mult decat pe oricine pe lumea asta.Shi deasemenea se ajunse pana acolo unde chiar shi fostul lor sensei Kakashi Hatake sa faca parte din echipa, sa se antreneze cu ei dar dindule indicatii.
    Fiind grabita nici nu se uita pe unde merge shi din gresala daduse peste cineva:
  -Imi pare nespus de rau,va rog sa ma iertatzi promit ca nu se va mai repeta,zise fata care nici nu stia peste cn a dat cu adevarat.
  -Buna Sakura-chan!!Nu-i nimic  m-am obijnuit cu asta. Raspunse persoana peste care dadu fata.
  -Naruto!Buna shi tie.Ma bucur ca esti u shi nu altcineva...Ce mai faci?
  -Bine uite ma indreptam spere padure sa ma duc la antrenamente....banuiesc ca shi u acolo mergeai nu?
  -Sigur ca da...daca tot suntem aici sa pornim odata ca daca intarziem va muri de plictiseala Sasuke asteptandul pe Kakashi care mereu intarzie."Vai unii oameni nu se schimba niciodata"spuse shi vocea interioara a Sakurei.
  -Sasuke din nou se gandi nervos Naruto...Ai dreptate spuse insfarsit baiatul.
   Cei doi pornira spre padure foarte grabitzi sa nu cumva sa intarzie. Ajunsi acolo il vazura pe Sasuke care statea sus cocotan intr-un copac gandindu-se la cine stie ce.
   -Bunaa Sasuke-kun.Spuse Sakura exact dupa ce il zari.
   -Mda la fel!
    "Nici omul asta nu are de gand sa se schimbe...vai cat de nesimtit este" zise vocea interioara a Sakurei f. nervoasa.
    "Nu ai degand sa termini shi ai grija cum vb despre Sasuke-kun!"zise Sakura raspunzandui voci ei interiaore.
   -Buna Sasuke. Spuse shi Naruto intr-un tarziu.
   -Mda la fel shi tie.
   -Haide omule inteleg ca mie imi zici doar atat dar deaia pt Sakura ai putea avea putzin respect ea este intodeauna dragutza cu totzi mai ales cu tn shi u asa o rasplatesti cu vorbele tale reci?
   -Cn esti u sa spui asta?Shi auzi cu ce te deranjeaza pe tn cum ma comport eu cu Sakura?
   -Totusi este shi colega mea shi o prietena unde se gaseste greu deigur ca imi pasa ce se intampla in jurul ei.
   -Ma comport cum vreau cu cn  vreau auzi deunde ai putea sa stii ca ea este importanta pt mine sau daca nu este cineva  speciala pt mn?
   -Daca ar fi speciala nu te-ai comporta asa cu...
  Dar nici nu apuca sa isi termine propozitia ca Sakura ii spune cu un zambet cam fals pe buze:
   -Naruto ajunge...nu intelegi ca unii oameni nu se schimba chiar daca le-ai da orice nu s-ar schimba shi lasa chestiile astea in privinta mea...m-am obijnuit nu este nimic nou.
   Auzind aceste lucruri Sasuke ii arunca o privire rece Sakurei care tremura putzin dar isi reveni dupa ce observase ca se intoarse shi ca naruto incepu ai zice:
    -Sakura imi esti o prietena f. buna shi nu pot sa nu trec cu vederea aceste lucruri ai suferit f. mult din pricina acestora dar daca u spui sa ma opresc atunci incetez.
   Sakura zambi shi deodata nici nu stiind de ce se uita spre Sasuke care parea din ce in ce mai trist....oare din cauza spuselor ei...era f. ingandurata shi nu mai stia ce sa creada....
   -Buna dimineata copii ce mai facetzi?
   -Cum adica ce mai facem ati intarziat mai mult decat o jumatate de ora cu ce scuza naiva mai venitzi acum Kakashi Sensei?
   -Pai...am ajutat o batranica sa treaca strada.
   -Vechea scuza...nu mai tine.
   -E dar Naruto ai putea sa te dezobijnuiesti sa imi zici 'sensei' ca nu mai sunt senseiul tau nu mai esti invatacelul meu este pate mai puternic decat mn dar tot sensei imi spui. Dc?
   -Kakashi Sensei pt mn shi acum suntetzi profesorul meu din echipa 7, zise Naruto cu zambetul pana la urechi.
   -Dar voi Sakura shi Sasuke putetzi sa va dezobijnuitzi shi voi de 'sensei'
   -Kakashi sensei Naruto a zis f. bn are mare dreptate pt noi la aceasta tema timpul s-a oprit shi nu merge mai departe deci tot senseiul nostru ati ramas din echipa 7,zise shi Sakura mai vesela decat inainte....subiectul asta o inveselea f. tare.
   -Iar u Sasuke esti de o parere cu ei?
   -Mda...
    Naruto maraie shi se uita urat la Sasuke era nervos pe acea indiferenta pe care baiatul o acorda tuturor din preajma lui.Bine ca antrenamentul a inceput caci Naruto a avut timp sa se potoleasca nervi shi sa isi exprime nervi pe copacul pe care trebuia sa il darame lovindul doar cu pumnul.
    Sakurei i-a fost usor...dintr-olovitura a daramat copacul lasandu-i pe Sasuke shi Naruto cu gurile cascate.
    Antrenamentul se sfarsii shi totzi plecara spre casele lor cu exceptia Sakurei....Se aseza pe iarba verde shi pufoasa semana cu un covor al naturii.Fata se gandea la aceias persoana la care tot timpul se gandeste la iubirea ei de o viata....la persoana care este deseori nepasatoare de nimeni precum zise shi Naruto.Gandind cu voce tare fata zicea tare shi f. clar:
    -Oare cum sa ii zic lui Sasuke ca este persoana pe care o iubesc lumina vietii mele totul pt mn....daca el asa se comporta cu mn imi vine sa cred ca sunt un nimic profun o musculita mica care se inavrte in jurul astrului sau caruia nici nu ii pasa daca acea musculita mai traieste sau nu....
    La nu mult timp dupa ce fata terminase de vb se auzira zgomote de dupa un tufis.Fata se puse in pozitia de aparare asteptand sa iasa persoana care auzise tot ce a spus shi care o spiona.
   -Cn este....oricine ai fi iesi afara shi arata-te!
    Persoana respectiva iesi shi spre fumirarea ei era chiar Kakashi Sensei.
   -Scuze ca te-am speriat....zise acesta cu vocea lui blanda.
   -NU-i nimic nu m-am speriat...ei bn poate doar putzin...dar decat timp suntetzi aici?
   -Deja de cand totzi ceilaltzi referindu-ma la Sasuke shi Naruto au placat.
     Deci a auzit tot?...se intreba ea in sinea ei.
   -Daca te intrebi daca am auzit ce ai zis raspunsul este da.
    Sakura rosi shi isi lasase capul in jos.
   -Nu iti fie teama secretul iti este in siguranta ai incredere in fostul tau sensei...dar stii ca pana la urma va trebui sa ii zici adevarul nu?
  -Da sunt constienta dar totushi nu am curajul sa ii zic.
  -Ei uite iti spun eu un secret...pe care il stiu demult de la o pasarica cred ca te va interesa este despre adevaratul Sasuke....

Sfarsitul capitolului 1.
Va plcut????Daca vretzi sa aflatzi ce ii va spune Kakashi Sakurei,la ce se referea cu 'adevaratul Sasuke'....vetzi afla in uratorul capitol
  Next one:Adevaratul Sasuke.

sasusaku cuplu minunat m-am hotarat pana urma scriu shi poveste cei doi caci altii m-au shi mi-am

22.8KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
nu-i corect, vreau sa aflu ce ii kakashi la sakura despre sasuke... oricum abia astept urm cap, asa ca gambate

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ok uite urmatorul capitol
Sper sa va placa
 


      Cap.2
                                              Adevaratul Sasuke



   Se pare ca Kakashi a ascuns cv pe care acum vrea sa o impartaseasca shi Sakurei.Ea curioasa shi nerabdatoare sa afele ce ar dori acesta sa i zica despre dragul ei Sasuke.
   'Cica adevaratul Sasuke hah?"intreba shi vocea ei interioara.
  -Deci Kakashi Sensei despre ce este vorba?Ce vretzi sa imi spunetzi despre Sasuke?
  -Stii mai demult mi-a povestit Hokage inainte sa moara ca el a cunoscut un Sasuke cu totul diferit mai demult zambea shi radea cam la fel de mult ca shi tn Sakura...dar acum numia este la fel din cauza clanului stiai asta nu?
  -Da desigur ca da...."Stiai?Chiar stiai?"intreba vocea ei interioara
   'Nu deunde sa fi stiut? dar nu vreau sa ma fac necunoscatoare de Sasuke-kun dar acum mai bn ai tacea sa ascult ce zice"ii zise shi Sakura.
  -Pai uite am cercetat putzi shi stii ca deseori mai zabeste la cate o gluma sau vreo tampenie de-a lui Naruto...M-am mai furisat sa vad ce mai face pe acasa shi acolo unde obijnuieste sa se furiseza....el sta shi isi aminteste ce boacane facea Naruto shi timpul in care eram totzi impreuna...
  -Serios??????Sunt cam surprinsa....
   'Ai auzit???Sakura deci Sasuke nu e asa de rau"Spuse shi vocea ei interioara.
   'Desigur ca am auzit dar ce crezi ca is surda?'Raspunse Sakura nervoasa...
   'Pai deseori esti dar uite Kakashi vrea sa zic cv' ii zise vocea interioara a ei.
   -Da pe bune...dar ce m-a surprins shi mai tare a fost ca nu dupa mult ce a inceput sa rada a inceput sa fie din ce in ce mai trist....
   Exact cum a facut cand i-am zis cateva...atunci aveam un curaj mare pe care acum nu il mai am...isi zise in gand Sakura.
  -Dar nu numai dupa toate acestea shi-a lasat capul in jos shi a rostit un nume pe care nu credeam sa il aud din gura lui cand este singur sau cand nu este vb de ea...
  'Oare ce a zis'zise vocea inteerioara.
  'Mai taci nu observi ca vreau sa urmaresc povestea?" o potoli Sakura.
  -A rostit un nume...'Floare Rozalie"...se pare ca luI Sasuke ii placea de aceasta fata mult in copilarie.
   Sakura incremeni....se gandi oare cn putea fi acea persoana norocoasa de care i-a placut lui Sasuke...
  -Iti spune cv acest numa sau porecla sau la ce s-a referit?
  -Sczuze dar nu.
  -Inteleg exact cum ma gandeam...sincer prima data mi-a venit cineva prin minte...
  -Cine?intreba Sakura curioaa foc sa afle cn poate fi persoana respectiva.
  -Mi-am amintit de o fetetza  frumoasa foc plangand langa o bancutza stand ghemuita jos Sasuke o privea cu tristetze dintr-un  copac...fetitza plangea cu lacrimi amare shi foarte rosie la fatza...mai departe nu imi amintesc nimic...nici asta nu te ajuta?
  -Nu imi pare f. rau dar chiar nu imi amintesc pprea  multe din copilarie.
  -Ei bine Sakura sper ca ti-am fost deajutor dar mai departe misterul este al tau shi nu uita ca daca afli trebuie sa imi spui shi mie da?Ca sunt f. curios.Spuse zambind Kakashi.
  -Desigur!Dv veti fi primul dupa mn.
  -Ei bine Sakura eu te las macar vei putea sa te gandesti la asta in liniste.Ii spuse Kakashi.Pa!
  -La revedere Kakashi Sensei.
   Astfel Sakura ramase singura cu gandurile ei shi cu acea intrebare pe care nju o putea deacum inainte scoate din minte pana cand nu afla raspunsul.
  -Ce ma fac acum?Isi spuse ea ...
   'Deunde sa stiu eu?Dar oare nu se referea la tn?' intrebase shi vcea eii interioara.
   'Ce fericita  as fi daca chiar asa ar fi cum zici u'
   'Ei bn poate nu este exact asa dar ti-am dat un pic de speranta nu?'
   'bn,bn hai ca e vremea sa plecam acasa.'
  Sakura se ridica shi pleca f ingandurata spre casa nu stia la cn se referea Sasuke cu 'Floarea Rozalie'.Fiind asa de ratacita prin gandurile ei dadu peste cnv. Cineva cam cunoscut ei acel parfum acea atingere a mai simtit-o odata dar din gresala shi atunci.Dar oare cn nu isi putea aminti exact cn era.
   -Scuzatima imi pare foarte rau nu am fost atenta promit ca nu se va mai repete.
    La aceste cuvinte persoana respectiva ii ridicase fatza Sakurei shi se uita drept in ochi ei....fata rosi.
   -Ss-aa-ssu-ke-kun...
   -Nu-i nimic Sakura  se mai intampla sa intri in cnv din neatemtie.ii zise Sasuke
    Era intuneric pe alee dar lumina lunii le lumina fetzaele ...Sakura era rosie ca shi para focului.
   -Sakura  a pai...eu adica voiam sa te intreb daca adica...
   'Sasuke se balbaie? ma cam mira auzi, este un semn bun' ii zise vocea ei interioara
   'Ei insfarsit apari la momentul potrivit unul din ele' zise Sakura
   -Voiam sa te intreb daca aa...
   -Ce?
   -Pai adica voiam sa te intreb daca adica nu vrei sa te conduc pana acasa?
   -Desigur!
   'Doar atat?credeam ca iti va cere mana sau iti va declara dragoste"zise nervoasa vocea interioara a lui Sakura
   'Ha ha ha ...Bn ca nu vrei sa imi zica ca vrea sa o omoare pe Ino"zise Sakura
   'Shi mai bn" ii raspunse vocea interioara care rase malefic
   -Deci plecam?intreba Sasuke
   -Da! zise Sakura vesela
   -A Sakura chiar asa ma consideri?Un om care nu se schimba?Chiar asa ma crezi ca shi ceilaltzi credeam ca esti altfel...
   -Scuze imi pare rau dar ...eram suparata trebuia sa spun cava sa il potolesc pe Naruto....shi totushi ai putea sa fi mai amabil cu noi mai dragutz...ultimul cuvant il spusese incet acel curaj pe care il avea se indeparta din ce in ce mai tare....
   -Scuze daca te-am ranit cu vorbele mele reci dar...
   -Dar ce?
   -Nu intelegi...nu mai conteaza....
   -Ei bn am ajuns...zise Sakura daca vrei sa mai discutam haide la mn intr-o dupamasa shi o sa mai vb bine?Uf oare dc spusesem asa intreba Sakura care isi lasase capul in josshi se rusina stiind ca raspunsul lui Sasuke va fi nu...
   -Bn atunci ne mai auzim maine dupa antrenamente adica la ora 6 caci dupamasa avem antrenament.
   -Bine! spuse Sakura vesela care credea ca este doar un vis frumos shi ca maine cand se va trezi totul va disparea dar nu era asa totul era real.
    Cei doi se despartira fiecare plecand in casele lor Sasuke locuind cu cateva case mai in josul strazii intra shi merse la culcare Sakura facu la fel shi adormi visand la ziua de maine.


   Sper ca va placut acest capitol shi ca v-am captat interesul cv mai mult...scuzatima daca am avut in capitolele astea 2 greseli de tastare sau gramatica dar nu uitatzi sunt incepatoare.
   Next one: Discutia

sasusaku cuplu minunat uite urmatorul capitol sper              

42.3KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.3
                                                 
                                                   Discutia

   
    Soarele rasari stralucind pe cerul albastru,trimitand razele ei calde intregului sat Konoha.Liniste shi pace in satuletul nostru, oamenii deabea s-au trezit,printre ei se afla shi Sakura care din nou fusese trezita de ceasul ei care de data asta zbura afara pe ceamul deschis larg prin care soarele lumina cu putere.
    Sakura se dezmetici shi  merse sa faca obijnuitul dus de dimineatza shi celelalte treburi pe care le facea zilnic. Habar nu avea cu ce sa se imbrace.Deschise dulapul shi se uita in stanga shi in dreapta dar nu gasi ceva care sa ii placa intratata shi care sa nu fie prea eleganta mai simplutza dar in felul ei shi eleganta nici nu putea decide cum sa fie sau care sa fie. Pana la uram observa un kimono f. frumos roz ca deobicei roza dar mai sus de genunchi din cele crapata la margini shi manecutele transpaente.
    Repede se imbraca shi isi lua micul dejun shi porni spre padure dar de data aceasta nu era foarte grabita ci mai degraba ingandurata la ziua de ieri cand Sakura il invita pe Sasuke la ea acasa sa discute cate un pic dar ea era cam nedumerita...despre ce puteau sa discute? se tot intreba pana cand observa ca in fatza ei nu cu mult se afla Naruto la fel de ingandurat ca shi ea...dar la ce putea sa se gandeasca tocmai Naruto...
    Nu trecu mult ca shi el o observa pe Sakura shi spuse vioi:
   -Buna Sakura-chan!!zise baiatul cu zambetul pe buze.
   -Buna shi tie Naruto!ii raspunse Sakura.
   -Ce mai faci?
   -Pai uite ma indretam spre padure.U la fel nu?
   -Desigur...Um Sakura....voiam sa te intreb ceva...
   "Oare ce vrea te intrebe?" ii zise vozea interioara Sakurei.
   'Deunde sa stiu?Naruto este Naruto poate vrea sa ma intrebe daca nu vreau sa merg sa mananc ramen cu el....ii raspunse Sakura.
   'Of Doamne dar nu vezi ca a inrosit?'
   'Poftimm?'zise Sakura mirata.
   -Pai a...stii ma intrebam daca nu vrei sa vii cu mn dupamasa dupa antrenamente sa ne plimbam ...stiu shi eu pe la malul raului prin padure asa pana pe la apus...
  -Dc nu?Bn Naruto o sa merg zise Sakura care uita complet ca Sasuke avea sa mearga la ea dupa antrenament.
  -Grozav!zise Naruto.
   Ajunsi in padure cei doi il zaresc pe Sasuke in acelashi loc unde obijnuia sa stea el...
  -Buna Sasuke! ii zise Sakura.
  -Buna shi tie Sakura.raspunse Sasuke spre surprinderea celor doi...
  -Salut Sasuke...ii zise Naruto curios sa vada daca shi lui ii raspunde la fel sau numai Sakurei...
   Sasuke statea pe ganduri shi isi zise ca daca nu ii va zice la fel lui Naruto va fi ceva suspect asa ca ii spuse lui naruto:
   -Buna shi tie Naruto.
    Baiatul ramase cu gura cascata....holbanduse la Sasuke...
   -Ce te tot holbesti la mn asa?intreba Sasuke
   -Pai este cv neobijnuit sa salutzi shi u normal...zise Naruto.
   -Atunci  nu voi mai saluta normal.zise Sasuke cu un fel de zambet pe buze.
    De mai mult de o ora cei trei stateau shi asteptau dupa Kakashi sensei care numai nu aparu.Naruto deja nu mai putea de nervi:
   -Eu nu mai pot... plec dupa Kakashi nu imi pasa daca va trebui sa scotoces tot orasul dupa el dar tot il voi gasi...zise Naruto.
   -Merg shi eu.Ii zise Sakura.
   -Nu u vei ramane aicicu Sasuke in caz de vine Kakashi shi daca eu nu voi fin inca aici careva sa poata veni dupa mn.
   -Bine zis. ii zise Sakura cam surprinsa.
    Pe tot parcursul discutiei Sasuke nu scase nici un cunavnt se uita doar la Sakura gandinduse la cv dar de pearca era scufundat in gandurile lui rpfunde dar din anumit motiv privind-o doar pe Sakura.
   -Deci ne-am inteles,atunci cu bine ne vedem dupa ce il gasesc sau apare Kakashi ala. le zise Naruto celor doi care erau ochi shi urechi la cea ce spunea Naruto.
   -Bine Naruto am inteles nu trebuie sa zici de mii de ori acelas lucru...ei bine deci cu bine Naruto iar daca il gasesti pe Kakashi nu uita sa nu il omori inregula?ii zise Sakura.   
   -Bine o sa incerc.ii zise Naruto care plecat in nici un minut dupa cele rostite.
    Of iarashi singura cu Sasuke dc sunt eu asa de pedepsita... isi zise Sakura.
   - Sakura...voiam sa te intreb ceva...ii zise Sasuke care cobora insfarsit din copac.
    'Oare ce vrea?'intreba vocea interioara de Sakura.
    'Deunde sa stiu eu?'
   -In legatura cu discutia pe care avea sa o purtam dupa antrenament.
    Of asta mi-a iesit complet din cap shi am acceptat invitatia lui Naruto ce ma fac acum?se intreba Sakura.
   -Stii daca tot suntem singuri putem sa ne plimbam shi noi pe aici shi sa discutam acum caci banuiesc ca vei fi obosita mai tariu...zise Sasuke
   -Serios?intreba Sakura care se uita tinta in ochii lui Sasuke zambind.
   -Da dar daca este vreo problema putem shi dupa antreament.
   -A nu este foarte bine acum.ii zise Sakura lui Sasuke.
   -Deci vii?intreba baiatul
   -Unde?
   -Sa ne plimbam,stiu un loc foarte frumos nu departe de aici...ii zise Sasuke fetei care ramase uimita de comportamentul lui.
   -Bine.ii raspunse nu foarte tarziu Sakura.
    Cei doi se indreptara spre inia padurii deunde se auzi un fel de zgomot Sakura isi imagina un rau involburat dar cand sa ajunga acolo ce sa ii vada ochii un izvor limpede iar langa acesta o casutza foarte dragutza facuta din lemn.
   -Ce frumos....spuse Sakura minunanduse de acel loc minunat...
   -Ma bucur ca iti place aici obijnuiesc sa vin cand vreau sa ma regasesc.zise Sasuke foarte emotionat dar nici el nu stia de ce.
    'Sunt foarte surprinsa...Sasuke intr-un asemenea loc....'zise vocea interioara a Sakurei.
    Sakura incepu sa se dezbrace.
   -Stai ...ce faci?ii zise Sasuke rosu ca focul...
   -Ce sa fac...ma dezbrac in costumul de baia...azi aveam de gand sa merg undeva sa inot...dar m-am intalnit cu...
    Shi se bloca cand vazu ca Sasuke intrase in cabana de lemn. Sakura nu mi stia ce are degand sa faca baiatul.Nu dupa mult iesi afara intr-un costum de baie shi sarind direct in apa o stropi pe Sakura care nu demult se asezase pe margina sa se uste putzin.
   -Ei stai u numai sa vezi acuma ce iti fac ii zise Sakura lui Sasuke.
   -Sa te vad! zise shi Sasuke.
   -Ce zici de un pumn mare in apa sa vezi imediat va fi tornada...zise Sakura razand in hohote.
   -Ei da?Ce zici de o apa fierbinte sau mai bine termala?zise shi Sasuke cu un zambet pe buze.
    Se jucau ce se jucau pana cand amandoi obosira shi se hotarara sa iasa din apa shi sa puna o patura sa se poaye odihni shi cu un drum sa se poate shi Sakura bronza.Zis shi facut totul era cum planuisera,iar cei doi se simtira minunat impreuna.Iar Sasuke ii zise Sakurei:
   -Stii te-am adus aici ca sa te simti bn ser ca am reusit.
   -Desigur m-am simtit minunat shi ma simt inca.zise Sakura mirata de vorbele baiatului.
   -Ma bucur sa aud asta.zise Sasuke inca zambind
   -Dar nu te supara ca te intreb...ce e cuschimbarea asta...asa de repede shi asa de amre fatza de mine?
    Sasuke tacu o vreme dupa care spuse:
   -Mai demult aveam o prietena foarte apropiata zilnic ne jucam shi tot timpul aproape eram impreuna pana cand clanul meu a fost distrus shi pana cand ea s-a mutat pt o vreme in alt oras astfel am pierdut legatura...
   -Shi asta este ceva legat de mn?
   -Nu stiu sigur....
   -Cum o chema pe fata acea?intreba Sakura curioasa dar iarashi cu acel curaj care este gata gata sa o paraseasca.
   -Nu stiu sigur oamenii o strigau 'Floare Roza'
   -Imi pare cunoscut numele dar unde l-am mai auzit...
   -Gandestete bine amintestetzi copilaria...ii zise Sasuke.
    Sakura statea pe ganduri shi la un momendat zise:
   -Stiu! Acum stiu cine era shi unde am mai auzit acest nume...zise Sakura


  Sper ca va placut acest capitol...este cv mai lung adevarat ca a durat mai mult pana l-am terminat dar imi trebuia o inspiratie foarte buna pe care am gasit-o cu timpul^_^
  Next One: 'Floarea Rzalie shi legatura cu Sakura'

sasusaku cuplu minunat                      

22.4KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
de ce am impresia oare k sakura e floarea rozalie? oricum vreau sa aflu cn e floarea aia, vreau mai departe... sa stii ca stii sa faci un sfrasit de milioane, adica stii sa inchei tinandu-ne cu sufletul la gura. bv

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ms mult!
Eh shi inca nu stiu daca va fi Sakura sau nu inca nu m-am hotarat  


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Doamne e asa nedrept!Vreau sa stiu ce se va intampla in continuare.Ne tii intr-un suspans continu,si asta e bine.Bravo e foarte frumos si minunat!  

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.4
         


                                         Floarea Rozalie shi legatura cu Sakura


   


   -Cred ca stiu cine este ...zise Sakura cu tristete.
   -Haide spune! Cn este adica numele mai este in sat?zise Sasuke curios.
   -Da.Stii mai demult era o fata frumoasa shi tot timpul vesela.zise Sakura
   -Deja mi se pare cunoscuta descrierea.zise Sasuke vesel.
   -Avea shi are parul blond ...shi mereo o floare roz in par shi unii copii ii ziceau floare rozalie...zise Sakura...
   -Nu stiu ce...
    Nici nu apuca sa termine propozitia caci Sakura il intrerupse zicand:
   -Ino...
   -Ce?intreba Sasuke.
   -Ino este cea despre care vorbesti este iubirea vietii tale.zise Sakura foarte trista.
   -Nu,nu poate fi ea nu nici macar nu o iubesc...zise Sasuke uimit de vorbele lui Sakura.
    Fata deparca nici nu auzi vorbele baiatului,se ridica shi merse in cabana sa se schimbe.Sasuke nestiind ce vrea sa faca Sakura fugi repede  dupa ea shi intra shi el in cabana...Sakura tocmai isi lua kimonoul Sasuke inrosii shi repede se intoarse...Sakura rosie ca shi racul se imbraca repede shi ii zise lui Sasuke:
   -Nu ajunge ca mi-ai frant inima acum ma mai shi spionezi cand ma schimb?zise Sakura trista.
   -Nu stiam ca tocmai te schimbai imi pare r...
    Baiatul se opri din vorbit cand vazu ca doua lacrimi se prelinsera pe chipul trist al fetei care deja nu se mai putea abtine ca sa nu planga...
   -Sakura...ai inteles gresit nu Ino este acea persoana...zise Sasuke vrand sa o calmeza pe Sakura.
   -Deunde pot sa fiu sigura de asta?Stiu bine ca ei i se zicea 'Floare Rozelie'.se chinui sa ii zica Sakura deoarece deabea mai putea vorbi de tristetze shi amaraciune.In acel moment in care fata se opri din vorbit baiatul cu pasi mici se indrepta catre ea.Dar la un momendat disparu shi aparu din senin in fatza fetei care inca plangea disperata.
   -Sakura...nu mai plange pedegeaba...zise baiatul cu vorbe dulci...
   -Cum sa fie pedegeaba...zise fata care inca nu se putea opri din plans.Eu te iube...
    Dar nu putea sa mai continue caci se afla deja in bratele baiatului care ii zise incet:
   -Acum imi amintesc tot...u erai acea fata erai floarea mea rozalie doar eu iti ziceam asa...tot timpul roseai cand iti ziceam astfel shi erai foarte vesela...atunci cand ne-am intalnit prima data erai cu Ino shi cu inca cativa copii shi eu cand te-am vazut am zis "uite o adevarata floare rozalie" u ai inrosit shi te-ai ascuns dupa Ino...iar deatunci inainte am fost ca doi fratzi dar u pt mine i insemnat mai mult deatat...erai floarea vietii mele care a inflorit in inima mea.
   Sakura incremeni shi se opri din plans pt o clipa shi icerca sa isi aduca aminte de acele vremuri nu ii trebui mult shi vazu in fatza ochilor doi copii veseli care se jucau impreuna shi baiatul ii zicea :
   -Floarea mea rozalie iti promit ca deacum inainte o sa te protejez shi nimeni nu o sa isi mai bata joc de tine...
    Iar fata ii zise cu glas duios:
   -Iti multumesc tu esti pt. mine ca un inger pazitor nu te voi uita niciodata.
    Dupa acestea Sakura incepu sa planga shi mai tare shi acum nu numai Sasuke o strangea tare la piept ci shi Sakura il strangea deparca nu voia sa il mai lasa sa place niciodata:
   -Acum imi amintesc imi amintesc cel mai bine ziua in care mi-ai zis ca o sa ma protejezi shi nimeni nu ma va mai rani cat timp voi fi langa tine iar eu te-am numitingerul meu pazitor ...Sasuke de cand eram mica te-am iubit iar acum dragostea mea fatza de tine a crescut la fel de mare precum sunt eu shi...nu mai putea scoate nici un cuvant deoarece buzele ei au fost captate intr-un sarut lung care avea sa pare nesfarsit...dar pana la urma tot Sasuke a intrerupt sarutul shi ii zise Sakurei:
   -Te iubesc precum pe nimeni altul pe lumea asta dar niciodata nu am vrut sa iti spun deparca am stiut ca u erai floarea mea rozalie dar voiam ca singura sa iti dai seama ca ma refeream la tn shi ca te iubesc am fost prea timid sa iti zic shi deasta s-a ajuns aici...zise Sasuke care inca o mai strangea in brate.Nu dupa mult Sakura il saruta tandru pe buzele lui catifelate...pana la urma tot Sasuke il intrerupse care o intreba sa o intrebe ceva:
   -Sakura...eu adica cu tine adica nu ai vrea adica...
    Fata isi dadu seama ca era vorba daca nu vrea sa umble cu el shi repede il saruta inante sa termine iar dupa care ii spuse un DA mare.Pana la urma cei doi iesira din cabana shi se indreptara spre locul unde obijnuiau sa se antreneze shi pe parcursul drumului mainile lor au fost unite stramt dar cum i-au vazut pe Naruto shi Kakashi repede shi-au dat drumul shi se comportau deparca nimic nu s-ar fi intamplat.
   -Insfarsit atzi ajuns shi voi.zise Kakashi.
   -Da sigur deparca din vina noastra am mers sa va cautam pe dumneavoastra...zise Sasuke.
   -Ei bina haidetzi sa ne antrena ca deja este ora 5 shi la 8 eu trebuie sa merg pana la...a nu conteaza...Deci azi ne vom antrena pe echipe Sasuke shi Sakura shi eu cu Naruto fiecare trebuie sa aduca aici 3 copaci dupa care sa ii taiem caci se apropie iarna shi satul nu are deajunse lemne shi cu un drum va shi antrenatzi...
   -Minunat...zise sarcastic Naruto.
    Totzi pornira iar cele doua echipe erau pe drumuri diferite asa ca Sasuke shi Sakura aveau ocazia sa fie iar impreuna pana ce ajunsera sa gasesca cativa copaci mari cei doi se tineau de mana shi pana in locul in care se antrenau deodata apareau Naruto shi Kakahsi iar cei doi inca se tineau de mana ce bine ca Naruto a ajuns mai devreme shi Kakashi nu a fost atent caci au avut timp sa isi lase mainile...dar Kakashi ii vazu shi pana nu plecara la casele lor el radea pe ascuns caci shi-a dat seama ce s-a intamplat...shi cand era singur cu Sasuke ii zise chicotind:
   -Ei vad ca ai pus mana pe comoara...
   -Eh mai taci...ii zise Sasuke rusinat.
   -Dar ai grija nu te avant caci poate vei cadea in prapastie adica nu anunta prea repede nunta zise Kakashi razand de data asta in hohote.
   -Hei shi eu sunt u?zise Sasuke cu zambetul pe buze.
   -Ok ok haidetzi ca trebuie sa mergem acasa...pa copii
   -Pa kakashi sensei! zisera totzi in cor...
   -Hei Sakura-chan nu vrei sa vii sa ne plimbam?zise Naruto rosu ca racul iar lui Sasuke ii venea sa il stranga de gat...
   -Scuze Naruto dar sunt cam obosita eventual alta data bine?zise Sakura vesele.
   -Inregula...zise Naruto trist pe cand Sasuke zambi spre Sakura.
   -Bun...pe curand Naruto...zise Sakura
   -Pa Sakura...Sasuke.
   -Mda shi tie.
   -Sakura pot sa te conduc pana acasa?zise Sasuke.
   -Mai intrebi?zise Sakura.
    Cei doi pornira iar nu trecu mult shi ajunsera in fatza casei lui Sakura :
   -Ei pe curand Sasuke-kun ii zise Sakura care era in fatza usii dar fugi repede in bratele lui sarutandul dulce.
   -Pa Sakura sa ai grija de tine cat timp nu suntem impreuna...
   -Desigur ingerul meu pazitor.
    Sakura intra in casa shi Sasuke merse putzin dupa care se afla in fatza casei shi intra,se duse sa facu un dus shi se culca.La fel facu shi Sakura care tot la Sasuke se gandi shi la aceasta zi minunata.



   Va palcut?????
Sper ca da deci Next One: O zi minunata

Poza din amintrea lui Sakura cand s-a ascuns dupa ino

sasusaku cuplu minunat                      

22.3KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
am adorat capitoulu! si inca il ador! mi-a palcut la nebunie faza asta: "Minunat...zise sarcastic Naruto." dar cel si cel mai mult asta:

"   -Ei vad ca ai pus mana pe comoara...
   -Eh mai taci...ii zise Sasuke rusinat.
   -Dar ai grija nu te avant caci poate vei cadea in prapastie adica nu anunta prea repede nunta zise Kakashi razand de data asta in hohote.
   -Hei shi eu sunt u?zise Sasuke cu zambetul pe buze."


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.5
         


                                                   O zi minunata


   Soarele aparea pe cerul senin shi albastru,incalzind tot satul shi luminand in fiecare coltisor al sau.Deci dis de dimineatza se putea prevesti o zi insorita shi frumoasa de sambata.
   Sakura de data asta nu a fost trezita de sunetul ceasului ci de cateva batai in usa.Se ridica cu greu shi se indrepta spre usa. Cand sa deschida aceasta nu mai trebuie sa se oboseasca caci acesta se deschise singura shi intra foarte vesel Naruto care dupa ce o vazu pe Sakura in rochitza aia de seara cam transparenta inrosii imediat.
   -Cum indraznesti sa intrii asa?Puteai sa asteptzi pana iti deschid eu.
   -Scuze Sakura haide eu inchid ochii pana u urci sus shi te scimbi shi te voi astepta in camera de zi bine?
   -Bine sa stai acolo pana ce vin eu ai inteles???zise Sakura cam nervoasa.
   -Am inteles deci haide dute shi schimbate vreau sa iti zic cv inportant.zise  Naruto foarte emotionat.
    Sakura urca shi repede isi lua un kimono roz cu fluturi de tot felul de culori shi cobora la Naruto care o astepta nerabdator.
   -Deci ce voiai sa imi zici?intreba Sakura curioasa.
   -Ei bine era vorba ca stii bine ca se apropie ziua lui Kakashi Sensei nu?
   -Da stiu foarte bine ei shi?
   -Pai uite Tsunade a zis ca va organiza o petreccere surpriza pt el. A shi u dute sa il anuntzi pe Sasuke pana eu merg sa cumpar tot ce trebe de pe aceasta lista.Zise  baiatul care desfacu lista care se rostogoli pana in hol.
   -A pai...este o lista foarte luga...ziseSakura care in gandul ei numai putea de fericire ca nu trebuia ea sa mearga sa le cumpere.
   -Deci Naruto ar trebui sa plcam fiecare in drumul lui caci avem multe lucruri de facut deoarece ziua lui Kakashi este azi doar ca el a uitat de ea a shi petrecerea incepe la 6.  spuse Sakura
   -Ai dreptate.Ja Sakura-chan.zise Naruto care deja incepu sa fuga spre magazin.
   -Pa Naruto.zise Sakura care inchise usa shi se indrepta spre casa lui Sasuke.Nu ii trebui mult ca doara stau la vreo 10 m distanta,bate la usa de cateva ori nimeni nimic,mai bate odata,iarashi nimic,deja a treia oara deschide shi i zice Sakurei:
   -Buna Sakura...ce cautz aici?
   -Ei...nu am voie sa te vizitez?zise Sakura care incepu sa chicoteasca.
   -Haide intra.zise Sasuke.
   -Bine.afirma Sakura.
   -Cand intra inauntru tavanul in toata casa avea culoarea cerului iar in sufragerie era o canapea mare, un televizor, o masutza mica cu cateva pahare pe ea shi 2 fotolii.
   -Nu ma asteptam sa arate asa casa ta.zise Sakura surprinsa.
   -Ei dar ce credea cum arata?intreba Sasuke curios.
   -Nu conteaza.zise Sakura evitand subiectul.
   -Haide aseazate undeva.zise Sasuke incercand sa dea imresia de o gazda buna.
   -Deci uitasem sa iti spun...a fost Naruto la mine shi mi-a zis ca de ziua lui Kakashi adica maine Tsunade aranjeaza o petrecere surpriza la care trebuie sa ajutam.spuse Sakura. 
   -Shi ce trebuie mai exact sa facem?intreba Sasuke.
   -Nu stiu mai exact Naruto nu mi-a zis nimic.
   -Ei atunci...haide sa ne uitam la televizor poate merge ceva fain.zise Sasuke.
   -Bine...daca u spui.
    Sasuke se asezase pe canapea langa Sakura shi porni televizorul.Stateau aproape unul de altul tinandu-se de maini.
   -Sakura...aa am auzit din vorbe in vorbe ca jumatate din petrecere va fi un bal...zise Sasuke cam rusinat.
   -Ei shi?Vai doamne.....
   -Ce este?intreba Sasuke speriat.
   -Nu mi-am ales inca o rtachie trebuie sa fie foarte maestuasa shi frumoasa ca sa o intrec pe a lui Ino shi la inceput cateva haine foarte frumoase shi sa fie mai misto.   
   -Pai eu voiam sa te intreb daca....stiu shi eu....
   -Ce?intreba Sakura.
   -Pai...nu vrei sa fii partenera mea in seara aia?Partenera mea de dans...shi de la toate concursurile care se vor organiza in perechi?intreba Sasuke cam rosu la fatza.
   -Pai...sunt multzi baietzi care m-au mai intrebat dar...
   -Dar?zise Sasuke emotionat.
   -Dar u esti pe cel care il iubesc.zise Sakura care sari in bratele lui Sasuke.
   -Ce ma bucur ca ai accteptat, nu m-as putea inchipui dansand cu Ino sau cu stiu eu care fata.
   -Oh sigur ca nu nici nu te-as fi lasat nu as fi acceptat asa cv.zise Sakura parans foarte convingatoare.
    Sasuke se ridica shi Sakura la fel.
   -Sasuke eu atunci ma duc sa imi cumpar haine pt diseara adica pt petrecere shi bal.
   -Stai!zise Sasuke.
   -Ce e?intreba Sakura curioasa.
   -Nu inteleg cv...cum adica hainele pt bal le ducem cu noi sau cum?
   -Nuuu! Venim totzi acasa shi ne schimbam shi mergem in sala de bal adica acolo unde se obijnuieste sa se organizeze balurile.
   -Inteleg.Multumesc pt indrumari.
   -Nu ai pt ce...ingerul meu pazitor zise Sakura cu zambetul pe buze.
    Sasuke ii raspunse zambetului shi o conduse pana la usa.
   -Cu bine Floarea mea Rozalie.zise Sasuke.
   -Pa ingerul meu pazitor.zise shi Sakura care se indrepta spre magazine.
    Numai nu stia ce fel de rochie shi ce fel de haine de petrecere sa isi ia.Pana la urma vazu o rochie fantastica cae i-a placut foarte mult shi cateva haine pt petrecere care la fel de mult i-au placut.
    In drum spre casa,cu bagajele in brate,se intalni cu Hinata:
   -Buna Sakura!zise aceasta zambind.
   -Buna shi tie Hinata.spuse Sakura de dupa cutiile pe care le tinea in brate.
   -Ce mai faci?intreba Hinata.
   -Pai acuma mi-am cumparat cateva haine pt petrecere shi pt bal cred ca stii despre asta deja nu?zise Sakura.
   -Desigur am fost pt primele care a aflat dar acum tot satul stie inafara de Kakashi.zise Hinata chicotind.
   -Banuiesc shi sper ca da.zise Sakura.
   -Nu vrei sa te ajut sa le duci acasa?intreba Hinata care ii lua din bagaje.
   -Multumesc de ajutorul acordat Hinata.
   -Nu-i pt ce.zise Hinata zambind din nou.
    Cele doua se indreptara deci spre casa Sakurei.Cand ajunsera fata o invita pe Hinata la ea sa ii arate cu un drum hainele cumparate.Intrara in casa shi Sakura incepu sa despacheteze shi sa ii arate Hinatei Hainele pe care le-a cumparat.Fata ramase afis din cauza frumusetii hainelor.
   -Sunt foarte frumoase shi cu siguranta ti-ar veni bine deoarece shi u esti foarte frumoasa shi frumosul cu frumos se impaca.zise Hinata zabind.
   -Multumesc!zise Sakura care impachetala loc hainele.
   -Eu trebuie sa plec.zise HInata.
   -Dc?Mai stai putzin.zise Sakura.
   -E nu deja este ora 4 shi nu peste mult incepe petrecerea shi u trebuie sa te pregatesti la fel hsi eu.
   -Ei bine...zise Sakura.Care o conduse pana la usa.
   -Pa akura ne mai vedem stii u unde.zise Hinata nevrand sa auda cumva din gresala Kakashi despre ce era vorba.
   -Cu bine Hinata.zise Sakur facand cu mana.
    Intra in casa shi merse putzin sa se odihneasca pt ca cea ce urma sa vina nu era orice shi trebuia sa fie odihnita.



   Va placut????
Sper ca da imi cer scuze ca nu am descris rochia shi hainele Sakurei dar toate la timpul lor^_^.
 
             Next One: Petrecerea shi balul surpriza.


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
abia astept balul, mi-as dori sa fie si la noi bal, dar la noi nu se fac. imi place la nebunie faptul k a-i introdus-o si pe hinata, si mi-as dori sa ii introduci si pe ceilalti, nu mult putin macar. oricum merita numia aplauze si laude. gambate la noul cap

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ms mult shi o sa ii introduc la bal caci toata konoha va fi prezenta darnu am avut cand shi cum sa ii introduc in primele cap.

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
super tareee abia astept continuareaaa

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Pai uite-o



cap.6

                                 
                                          Petrecerea shi balul surpriza
                                                  (part 1)
                                             
     

   Pana la urma Sakura se trezi shi a obsercvat ca este deja ora 5 repede se ridica shi merge sa faca un dus shi sa se pregateasca pt petrecere shi isi pune in camera ei frumos aranjata rochiar shi pantofii pt bal.
   Isi lua hainelepe care shi le-a cumparat.Partea de sus era rozalie asa mai deschis shi cu buricul afara shi sus la gatavea o crapatura mai mare,partea de jos o fusta mini de culoarea roza dar asta inchisa shi sandalele roze deschis in x pana la genunchi.
   Pana ea se pregati veni usor shi repede ura 5 jumate cand Sasuke trebuia sa vina dupa ea.Intarziase umpic dar pana la urma ajunse  shi batu la usa el era imbracat cu o pereche de blugi grei de descris shi un tricou de culoarea albastra.
   -Salut Sakura vad ca esti gata...arati minunat esti foarte frumoasa floarea mea rozalie.zise acesta care putzin rosi.
   -Multumesc!Shi u aretzi mult mai diferit shi iti sta mai bine asa.zise Sakura zambind.
   -Deci pornim sau mai stam putzin.intreba Sasuke.
   -Nu stiu  cred ca ar trebui sa fim mai repede acolo.Haide mai degraba sa pornim.ii sugerase Sakura.
   -Bine.zise Sasuke care astepta putzin pana Sakura inchise usa.
    Baiatul o lua de mana shi cei doi pornira spre locul petrecerii.Nu peste mult pe drum se intalnira cu Naurto shi Hinata care la fel se tineau de mane.Totzi 4 inroshira.Sasuke ii dadu repede drumul maini Sakurei iar Naurto facu la fel cu cea a lui Hinata.
   -Buna Hinata,Naruto.zise Sakura care inca era toata rosie.
   -Buna Sakura,Sasuke.raspunse Hinata.
   -Buna Naruto,Hinata.zise shi Sasuke.
   -Buna la amandoi.spuse Naruto amuzat de cea ce s-a intamplat.
    In timp ce mersera pe drum nici unul dintre ei nu scoase nici un cuvant doar Naruto se afla de vorbit shi intrerupse linistea care ii dobora pt putin timp:
   -Deci...Sasuke shi Sakura decand sunttzi voi asa de apropiatzi adica decand umblati zise Naurto care incepu sa rada cand ii vazu reactia lui Sasuke.
   -Ce te face sa crezi asta?intreba Sakura.
   -Pai...dc te-ar tina asa de stramt de mana Sasuke pe tn.zise Naurto care incepu sa chicoteasca.
   -Sa stii ca la fel putem sa intrebam shi noi despre cei doi porumbei din fatza noastra.zise Sasuke care se referea la Naruto shi Hinata.
   -Mai exact de ieri zise Naruto zambind.
   -Cam asa shi noi zise Sakura care ramase uimita.
    Dupa aceasta conversatie Sasuke o tinu mai departe pe Sakura de mana shi Naruto facea la fel nu voia sa ii ramana dator lui Sasuke.Nu mai aveau mult pana cand ajungeau la locul petrecerii shi se intalnira cu Shicamaru shi Temari care la fel se tineau de maini.
   -Hei uitai pe Naruto,Hinata,Sasuke,Sakura, shi mi se pare mie ca s-au infiintat 2 cupluri noi care artata de minune  impreuna.zise Shicamaru razand.
   -Buna Shicamaru,Temari.zisera cei 4 in cor.
   -Buna shi voua.zisera cei doi iubaretzi care se tineau inca de mana.
    Ajunshi la locul petrecerii mai multzi raman amutzitzi de noile cupluri care erau: NaruHina shi SasuSaku.
   -Buna tuturor.Insfarsit atzi ajuns ati intarziat cu 15 minute dar se vede ca avetzi noroc acci Kakashi nu a ajuns zise Tsunade.
   -Buna shi tie Tsunade-sama.zisera cu toti.
   -Ei uite ce cupluri frumoase,ia stati sa va fac o poza zise TenTen care statea asa de  aproape de Neji incat puteai crede ca sunt shi ei un cuplu.
   -Buna TenTen,Neji.zisera Sasuke shi Sakura urmatzi de Naruto shi Hinata.
   -Deci cand are degand sa vina shi sarbatoritul.intreba Sakura iritata ca deja a intarziat o jumatate de ora.
   -Naruto i-ai dat invitatia lui Kakashi?intreba Tsunade.
   -Eu?Mie mi-ai zis doar sa nu ii zic li Kakashi de petrecere shi toate cele daca i-as fi dat si-ar fi dat seama.
   -Shi ma rog ce facem acum noi fara sarbatorit pe cine sarbatorim?intreba Sasuke nervos.
   -A...pe mine nu ma mai invinovatzitzi eu ma fac acum mic ca o musculitza shi voi disparea de pe fatza pamantului pana va linistitzi.Shi acesta se retrase mai incolo cu Hinata.
   -Tsunade...ce ar fi sa mergi la Kakshi shi sa il aduci u aici iar cand ajungetzi sa fie lumina stinsa shi cand o aprinzi u noi sarin de sub mese shi deunde ne-am ascuns shi atunci se poate trage franghia cu baloane care sa cada pe el.zise Sakura.
   -Buna idee Sakura esti geniala.zise Tsunade.
   -vedetzi daca i-as fi zis sa vina nu ar mai fi fost asa de palpitant.zise Naruto care acum intra in centrul atentiei shi se dadu mare shi tare.
   -Mai taci...zise Sakura dandui un pumn in cap.
   -Bine deci eu merg dupa Kakashi iar voi ascundetziva.zise Tsunade.
    Zis shi facut intr-o clipita nu mai era nimeni in sala cel putzin asa parea.Unii sub mese altii pe dulapuri,shi care pe unde.Sasuke shi Sakura folosind chacra se urcau pe tavan shi deacolo aveau de gand sa sara jos in fatza lui Kakashi cand apare cu Tsunade.Nu dupa mult,se auzi un zgomot shi intra Kakashi shi Tsunade care aprinse lumina shi sute de baloane cadeau li shi incet in jos shi Sasuke&Sakura in fatza senseiului totzi iesind din ascunzatorii urland in gura mare"Surptiza!!! La multzi ani!!!"Kakashi uimit nu mai stia ce sa faca de bucurie mai ales cand Tsunade il saruta lin pe obraz shi Kakashi inroshi.
   -Eu tare cred ca se va mai  forma un cuplu sau poate doua.ii sopti Sakura lui Sasuke.
     Petrecerea incepu totzi incepura sa danseza:Neji cu TenTen,Shicamaru shi Teamri,Naurto cu Hinata,Tsunade cu Kakashi shi altii,dar cele mai frumoase cupluri erau Sasuke shi Sakura & Naruto shi Hinata.
    Ino cand observa ca Sasuke este cu Sakura indata o trase pe fata de pe ringul de dans shi ii spuse:
   -Ce iti inchipui u ca faci?zise furiasa.
   -Dansez....zise Sakura
   -Da vad doara nu-s oarba dar cu cn?intreba ea mai nervoasa decat a fost.
   -Cu Sasuke?....zise Sakura.
   -Ce usor vb.....zise Ino.
   -Dc nu?Nu stiai ca eu shi Sasuke suntem impreuna deja e vreo 2-3 zile?
   -Nuuu ...poftim?Sigur miti.zise Ino miarata dar intr-un fel nervoasa.
   -Ba nu.Nu te mint.zise Sakura zambind.
   -Sakura haide la dans odata...zise Sasuke.
   -Daca nu vrea ea...atunci merg eu cu placere.zise Ino zambind.
   -Nu te mai prostii Ino uite acolo este Sai pt tn.zise Sasuke.
   -Spune-mi ca nu suntetzi un cuplu...zise Ino.
   -U sezi pe urechi sau ce?zise Sasuke inchizandui gura lui Ino.
   -Vino Sakura las-o pe nebuna asta....zise Sasuke.
   -Nebuna?intreba Ino.
    Cei doi dansara mult shi bine pana ce urma sa inceapea balul.Cei doi defapt totzi s-au dus acasa sa se schimbe.Pe drum desigur Sasuke mergea cu Sakura:
   -Sakura dupa ce m-am schimabt voi merge la tn sa te astept bine?intreba Sasuke.
   -Desigur,buna idee.zise aceasta.


Sfarsitul cap.6(petrecerea shi balul (at 1)) Nu uitatzi este doar prima parte^_^
   Sper ca va placut!
                Next One: Petrecerea shi balul(part 2)


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
mi-a placut la nebunie k i-ai combinat pe toti, mai ales pe kukashi cu tsunade, si mi-a placut f f f f mult k i-ai combinat pe shikamaru cu temari, chiar ma gandeam dc ai sa ii combini, si felicitarile mele!

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
este foarte frumos.Bravo imi place.Astept continuarea  

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Here we are...Shi scuzatima ca mi-a trbuit asa de mult timp....dar ieri am fost la apa alaltaieri am fost ocupata shi nu l-am putut scrie ^_^.

Cap.7


                                             Petrecerea shi balul surpriza
                                                        (part 2)


   Cei doi intrara fiecare in casele lor shi incepeau sa se pregateasca.Cand intr-un colt al satului se aud doua voci rasunand puternic:
   -Ce este?Dc ma tot urmaresti?intreba fata care era chiar Ino.
   -Nu te urmaresc...chiudat ca pana acum nu ti-ai dat seama ca suntem vecini.zise baiatul care parea sa fie Sai.
   -Serios?intreba Ino care pentru prima oara auzi ca Sai defapt ii este veci.
   -Haide serios...nu am chef de glume.zise Sai.
   -Ha...cine crezi ca are.zise Ino incapatanata ascuzandu-shi adevaratele sentimente.
    Urma o clipa de tacere dupa care Sai spuse:
   -Desi observ ca u nu ma prea placi shi ma cam urasti dar stii ...eu pe tine...adica imi placi,imi pari opersoana simpatica.zise acesta rosu la fatza.
   -Stii deseori imi ascund sentimentele dar acum tie o sa ti le dezvalui...imi placi,destul de mult.zise Ino la fel de rosie ca shi Sai.
    In lumea romantica a celor doi porumbei de data asta Sasuke shi Sakura la usa fetei se aud cateva batai in usa.
   -Buna Sakura-chann....Atat au fost cuvintele baiatului caci amutzise de la frumusetea fetei.
   -Buna shi tie Sasuke-kun eu sunt gata vad ca shi u shi sa stii ca aretziminunat.zise Sakura zambind putzin rosie.
   -Shi u aratzi foarte bine cred ca din toata Konoha u vei fi cea mai frumoasa fata in aceasta rochie care iti vine asa de bine,defapt u esti cea mai frumoasa oricum pt mn mai ales.zise Sasuke zambind.
    Fata isi luase rochia cea noua cea cu un verde interesant shi asa de frumoasa incat era de nedescris pt Sasuke care ramase fara cuvinte.
   -Intra inauntru pana ma mai aranjez putzin.zise Sakura care il pofti pe Sasuke in casa.
   -Ce frumos este la tn in casa,este asa de luminos adica iti incanta ochii.zise baiatul.
   -Multumesc spuse Sakura.zambind usor.
    Baiatul ii raspunse zambetului dupa care se asezase pe canapea,deoarece Sakura intra la ea in camera sa se mai arenjeze putzin doara voia sa o intraca pe Ino cu care mereu se intreceau la orice dar in lupta shi medicina nu mai era nevoie caci se stia ca Sakura este mai una decat ea.Sasuke observa langa televizor un album foto.Il tot privea shi deveni foarte curios sa vada pozele din el asa ca se ridica shi merse sa il ia dupa care il deschise incet shi prima poza era cu Sakura cand era micutza cu o funditza rosie in par.Lui Sasuke ii parea asa de dragutza chiar shi era astfel ne mai rezintand tentatie stranse albumul la piept.Sakura vrand sa intre in camera il observa pe Sasuke ca tine strans la piept albumul foto exact la prima poza,shi fata mai ramase putzin sa vada ce reactii va mai avea dupa acestea baiatul.Sasuke se uita bine shi zise cu voce tare:
   -Of floarea mea rozalie esti asa de frumoasa,ce nas da sa fim asa de tineri inca shi sa putem sa ne exprimam sentimentele chiar shi la varsta de 12-13 ani cand eu nici macar nu te bagam in seama,de ai stii cat de rau imi pare...
    Sakura vazand toate acestea intra incet shi din spate il lua pe baiat in brate shi il stranse tare dupa care zicand:
   -Sasuke stiu cat de rau iti pare nu tebuie sa spui,stiu bine dc erai asa de retras...
   -Sakura...zise baiatul care o intoarce incet shi o lua in bratze shi o lacrima i se prelinse pe chipul lui dulce hsi frumos.
    Cei doi inchisera ochii savurand momentul in care ramasesera impreuna imbratisatzi.Voiau sa ramanaasa mult timp,poate pt toadeauna dar acest gand se spulbera cand se auzira batai in usa.Sasuke o lasa pe sakura din bratele sale iar fata ii sterse lacrima de pe chip,mergand spre usa.Deschise shi ii vazu pe Hinata shi Naruto care aratara asa de bn impreuna cu hainele lor.
   -Buna amandurora!^_^ zise Sakura zambind.
   -Buna Sakura-chan zisera cei doi.
   -Nu intratzi?Oricum mai avem cam o jumatate de ora pana cand incepe balul.
   -Ei bine.zisera cei doi caer nu prea ezitara shi intrara inauntru in camera de zi zarindul pe Sasuke care se uita la televizor parand normal.
   -Buna Naruto,Hinata.
   -Buna Sasuke.zisera cei doi surprinsi ca Sasuke se afla acolo.
   -Deci la ce te uitai?intreba Naruto zambind.
   -La nimic interesant.zise Sasuke
   -Shi ce ati facut pana cand am venit noi,defapt decand este Sasuke aici?intreba Naruto curios
   -Ei Naruto stii ca nu este frumos sa fii asa de curios da ce faci ii interoghezi?Tie ti-ar placea sa te intrebe cnv asa cv?intreba Hinata.
   -Pai nu.spuse Naruto rusinat care nu mai spuse nimic.
    Urmase o clipa de tacere pana la urma fusese intrerupta de Sakura:
   -Nu vretzi cv de baut limonada apa cv?
   -Nu multumim zise Hinata vb in numele fiecarui shi al ei shi al lui Naruto.
   -Ei poate eu voi dori o limonada.zise Naruto.
   -Ba nu vei dori.zise Hinata care ii arunca o privire fulgeratoare lui Naruto.
   -Dar...zise acesta.
   -Nici un dar...continua Hinata.
    Pana cand cei doi se tot certara Sai ii zise lui Ino:
   -Ap...nu ai vrea sa ne plinbam pe malul raului umpic oricum mai avem timp pana la bal.
   -Prima data ar trebui sa ne luam hainele de bal nu?intreba Ino
   -Desigur.aproba Sai.
    Cei doi intrasera in casele lor shi se imbracara shi iesira pe strada dupa care Sai ii spuse lui Ino care purta o rochie de un galben-portocaliu simpla cu bretelutze care ajungea pana sub genunchi cu putzin:
   -Aretzi minunat.zise Sai rosind.
   -Tu la fel.ii zise Ino.
   -Multumesc!Deci vi?
   -Desigur.ii zise aceasta.
    Cei doi se indreptara spre alul raului.Peisajul era minunat Luna lumina printre nori,luminandule calea.Ajunshi acolo se asezara pe o banca din apropiere.
   -Ce frumos este aici.spuse Ino.
   -Da.raspunse Sai.
    Urma o pauza,dupa care Sai ii zice lui Ino.
   -Stii...voiam sa te intreb,duca....stii...nu ai vrea sa fi prietena mea?
    Ino rosii shi il saruta dulce.
   -Desigur,am asteptat mult timp ca sa aud asta.zise ea.
    Cei doi ramasera shi se uitara la luna,intre timp:
   -Temari grabestete odata pana cand esti u gata eu sunt de 20 de ori pregatit.zise Shikamaru.
   -Oh doamne mai tazi ma grabesc cat pot de repede,nu stii u cat de greu este sa fi fata.zise aceasta.
    Baiatul se ridica shi merse in spatele ei shi o intoarse dupa care o saruto shi ii zise:
   -Nici nu vreau sa stiu imi ajunge ca u stii.
    Temari nu spuse nimic shi rosi,dupa care Shikamaru se duse shi se asezase pe canapea.
   -In cateva minute sunt gata.zise shi Temari.
    In casa Sakurei cei doi inca se certau:
   -Dar Hinata chiar imi este sete.zise Naruto.
   -Vei bea la bal nu o mai tot sacai pe Sakura.
   -Dar...
   -Nici un dar.zise HInata.
   -Terminati odata!Naruto iti aduc apa iar Hinata ma sacaie mai mult cand va vad pe voi doi certandu-va!zise Sakura.
    Fata merse shi ii aduse apa shi ii dadu lui Naruto.
   -Multumesc Sakura habar nu ai cat de sete mi-a fost.
   -Nu ai pt ce.ii raspunde aceasta zambind.
   -Sakura vii te rog putzin cu mine?intreba shi Sasuke care insfarsit spuse cv de cand sunt Naruto shi Hinata acolo inafara de chestia ca a salutat.
   -Desigur.spuse Sakura care il urma pe Sasuke in camera ei.
    Ajunshi acolo Sasuke ii zice:
   -Insfarshit singuri...
   -Nu ti-a convenit compania celor doi dupa cum vad.zise aceasta.
   -Nu am nimic cu compania lor...dar dupa cum am observat comportamentul lui Naruto...zise acesta.
   -Ce e cu el?
   -Nu crezi ca inca ii place de tine?
   -Nu!Sigur ca nu!zise aceasta.
   -Esti sigura?intreba Sasuke.
   -Pai...
   -Vezi?Cred ca inca ii place destul de moolt de tn.zise Sasuke incepand sa gandeasca adanc.
   -Dar oricum el o are pe Hinata nu poate sa faca nimic.Iar eu...
   -U ce?intreba Sasuke
   -Eu te am pe tine!Nu imi trebuie altcineva niciodata!zise Sakura,careia i se prelinse o lacrima pe chip.In acel moment Sasuke se apropie de ea vrand sa o sarute,dar in acea clipa cnv deschise usa acel cnv era Narito in spatele caruia era Hinata.Sasuke se indeparta rpede uitandu-se la Naruto trimitandui o privire rece shi dura.
   -Scuzatima ca v-am deranjat.zise Naruto rusinat care acum se uita jos in pamant.
   -Nici un deranj.zise Sasuke care trecu pe langa el iesind din camera.
    Sakura fugi repede dupa el in sufragerie dupa care spuse:
   -Sasuke...sa nu mai spui niciodata cea ce ai spus bine?
   -Da,cu zici u.zise Sasuke cam nervos pe Naruto.
   -Hei loome nu credetzi ca ar trebui sa mergem? intreba Naruto.
    Sasuke shi Sakura nu ii raspunse doar Hinata care spuse:
   -Ai dreptate Naruto ar trebui sa plecam.
   -Bine Hinata cum zici u.zise Sakura.
    Cei 4 pornisera spre locul unde se va tine balul iar pe drum se intalnira cu Temari shi Shikamaru care shi ei erau foarte frumoshi shi apropiatzi unul de altul.
   -Buna Naurto,Sasuke,Sakura si Hinata.zisera cei doi veseli.
   -Buna shi voua.zisera cie 4.
   -Deci va indreptatzi spre bal asai?intreba Shikamaru.
   -Desigur.raspunse Sakura cu un zambet fermecator pe buze.
   -Ce frumoasa esti Sakura shi deobicei esti frumoasa dar acum esti fenomenala.zise Shikamaru.
   -Multumesc frumos.zise aceasta.
   -Shi u esti frumoasa HInata.zise Shikamaru putzin cam nepasator.
   -Multumesc.zise fata.
    Cei doi se indreptara spre locul unde se va tine balul shi pe malul raului ii zaresc pe Ino shi Sai,imbratisandu-se.
   -Eh,da multe cupluri se mai formeaza in saptamana asta.zise Shikamau chicotind.
   -Ei nu fi intratata de rau.zise Temari.
   -Ce e?Sunt doar comic nu observi?intreba acesta.
   -Pai daca asta ii comedia insemna ca comediantul shi-a prierdut replicile.zise Temari.
   -Bine,bine gata odata.se dadu Shikamaru batut.
   -Deci placam?intreba Naruto.
   -Mai bine decat sa ne uitam la astea doi.zise Sakura.
    Shi pornisera mai departe numai decat.Nu peste mult ii zarira pe TenTen shi pe Neji foarte elegantzi.
   -Ei mai da chiar sunt deja moolte cupluri.zise Shikamaru.
   -Hei noi nu suntem un cuplu.zise TenTen.
   -Aha nu peste mult auzim ca imediat va casatoritzi.zise acesta razand.
   -Buna TenTen,Neji.zisera Naruto,Hinata,Sasuke shi Sakura,.
   -Buna shi voua.raspunsera shi ei.
    Pana la urma se decisera sa porneasca.Shi ajunsi in fatza localului sau a sali uriase,intrara cu totzi inauntre.Era splendid de frumos tot felul de decoratiunde shi baloane de diferite culori pe peretzi erau pictatzi trandafiri rosii iar pe fiecare masa exista o vaza cu un fir de trandafiri,fatza de masa cu petalele acesteia.
    Cei 8 ramasera cu gurile cascate,shi se asezara fiecare la o masa: Sasuke shi Sakura la aceashi masa desigur,stateau langa masa lui Naruto shi Hinata.Nu trecu mult shi dansul incepu aparura shi Sai impreuna cu Ino tinandu-se de mana shi incepand sa danseze.
    Sasuke o invita pe Sakura la dans,iar aceasta accepta norma ac doara nu avea sa il refuze.Dansau cat dansau ei,shi i vazura pe Kakashi shi Tsunade ca danseaza asa de pasional shi de apropiatzi unul de altul...
    Timpul zbura repede iar Sasuke shi Sakura plecara aproape ultimi caci ajutara sa adune toate cele.Iesind din sala Sasuke ii zice lui Sakura:
   -Sakura...nu vrei sa ne mai plinbam putzin?intreba acesta.
   -Desigur ca veau dar pe unde?intreba curioasa.
   -Pai pe malul raului shi prin padure..raspunse acesta.
   -Bine chiar ar fi o idee buna.zise fata.
    Cei doi se indreptara spre rauasenzandu-se pe iarba verde shi pufoasa ca o plapuma de vara.
   -Sakura....stii nu am apucat sa termin in camera cea ce voiam inca sa iti spun...zise Sasuke.
   -Sa stii ca nici eu...cum iti inchipui ca vreodata as putea sa umblu cu altcineva?intreba aceasta.
   -Nu intelegi sunt ingrijorat sa nu te pierd.zise acesta putzin rastindu-se la ea.
    Sakura incremeni dupa care ii spuse:
   -Stii eu nu sunt ca shi Ino sau ala fata ca ma dau la baietzi.
   -Nici nu credeam asa cv u esti speciala nu numai pt mn caci u chiar esti speciala.raspunse Sasuke
    Sakurei ii batu intratat de tare inima incat avea sensatia ca vrea sa o ia la goana.
   "Ei vezi Sakura?vezi cat de mult te iubeste?" intreba vocea ei interioara.
   "Insfarsit ai aparut shi u unde ai fost atata timp?"intreba Sakura,
   "Mi-am luat o vacantza"zise aceasta zambind.
   -Sakura...te iubesc mai mult ca oricine pe lumea asta...esti singura persoana care conteaza cu adevarat pt mn doar nu crezi ca te-as lasa sa iti faca cnv cv.zise Sasuke uitandu-se la rau.
   -Stiu Sasuke shi eu simt la fel pt tn dar...intelegema ca oricum nu voi fi cu altcineva.zise Sakura.Nu trebuie sa iti faci grij in aceasta privintza.zise ea zambind.in acel moment Sasuke ii ridca fatza shi se uita in ochii ei care la lumina lunii luminau ca niste becuri verzi.
   -Sakura esti totul pt mn.ii zise acesta dupa are o saruta dulce pe buzele ei catifelate shi calde.
    Dupa un moment mai lung asteptat shi dorit de amandoi Sakura sari in bratele lui:
   -Shi u esti tot ce am mai pretios pe lumea asta te iubesc mai mult decat oricine shi pe oricine din aceasta lume.ii zise aceasta.
    Ramasera imbratisatzi o vreme dupa care Sasuke incapu sa isi plinbe mana prin parul ei frumos shi matasos.
   -Haide acum sa mergem acasa caci este tarziu shi maine vom avea o zi luga ii zise Sasuke care ramase amutzit pt un moment,dup care incepu sa zambeasca.Sakura adormi la el in bratze.O lua sus shi se indreptara spre casa lui Sasuke.Dupa care ajunshi acolo Sasuke o duse la ea in camera shi o puse pe pat dupa acea o inveli.O vreme se uita la a la fatza ei frumoasa,dormea asa de frumos asa de linistita semana cu un inger...nu ea era un inger.Sasuke voia sa o sarute dar stia ca daca va face asta se va trezi,asa ca isi scoase acest gand din minte shi se indrepta spre camera de oaspetzi,shi se intinse pe canepea unde shi adormi.
   


  Sper ca va placut.
   Dar oricum l-am facut mai lung ^^.
  Next one: Doar impreuna


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Hainele lor de bal

[edit aly] spam: puteai pune poza odata cu fic-ul

sasusaku cuplu minunat hainele lor bal[edit aly] spam: puteai pune poza odata fic-ul

33.2KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
deci ador capitolul asta, imi place cum arata sakura si sasuke, si imi palce glumele lui shikamaru. cand se certau naruhina imi imaginam cum se certau, era chiar haios si mi-a placut. astept continuarea

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.8


                                                    Doar impreuna



    Veni shi dimineatza aducand soarele cu el,care straluceste pe cerul albastru shi senin.O zi de sambata foarte calma shi linistita pt intreg satul.
    Se trezi shi Sakura care prima data nu isi putu da seama unde se afla numai dupa ce auzi cateva batai in usa:
   -Buna dimineatza,te-ai trezit?Pot intra?intreba Sasuke.
   -Da,shi desigur ca potzi intra!zise Sakura care inca incerca sa se dezmeticeasca din somnul ei adanc pe care il avuse.
   -Shi cum ai dormit.intreba Sasuke cam curios caci a dormit la el in pat.
   -Foarte bn,multumesc.zise aceasta.
   -Ai dormit ca un inger....mi-a venit sa te sarut...dar mi-a fost frica ca te trezesti.ii zise Sasuke care nu dupa mult primi un sarut luung de la fata care incepu sa il mangaie pe fatza lui fina.
   -Nu vrei sa coboram shi sa mancam cv?Deoarece eu te-am asteptat sa te trezesti sa putem manca impreuna.ii zise Sasuke.
   -Bine in zece minute sunt jos fan un dus shi ma schimb.A shi multumesc ca mi-ai adus haine de acasa.Dar totusi cum ai reusit sa intri...per canu in stilul lui Naruto care ar sparge usa...zise Sakura
   -Nu dadeunde....am luat  cheia din gentutza ta acum nu demult ca asera voiam sa te duc la tn acasa dar nu am gasit cheile.zise Sasuke.
   -Eh dar tot este mai bine asa...zise Sakura care nu voia sa zica mai exact dc shi vrand sa evite subiectul intra in baie shi incepu sa isi faca treburle de dimineatza,iar intre timp Sasuke cobora shi incepu sa pregateasca asa.
   -Sunt gata...lasama sa te ajut shi eu cu pregatirea mesei...u mai degraba aseaza furculitzele cutitele shi farfuriile vreau sa vezi eu cum gatesc sa iti zici parerea.zise Sakura
   -Ah...bine...zise Sasuke care ramase uimit de activitatea lui Sakura...deoarece era asa de activa,deparca acum si-ar fi incarcat bateriile sau cv d genul.
    Masa era gata totul frumos pregatit,Sasuke demult statea pe  scaun privind-o pe Sakura cum gateste....Nu trecu mult ca masa fusese gata shi incepura amandoi sa manance.
   -Deci?Ce parere ai...stiu sunt inca incepatoare.zise Sakura.
   -Zau?Nici nu mi-as fi inchipui ca u sa fii incepatoare...zise Sasuke uimit.
   -Multumesc....ma bucur ca iti place^_^...zise Sakura incepand sa zambeasca.
    Dupa ce terminara de mancat Sasuke o convinse pe Sakura sa mearga amandoi in dormitor shi sa duca televizorul acolo shi sa se uite la cv fain...
   -Uite eu duc televizirul u adu cablul de la el...zise Sasuke.
   -Bine...dar etsi sigur ca nu vrei sa te ajut shi cu altceva.intreba ea
   -Nu multumesc.spuse Sasuke zambind.
    Nu trecu mult shi totul fuseze cum Sasuke planui...cei doi erau intinshi lejeri pe patul mare...de parca ar fi fost frantuzesc...shi se uitau la tot felul de filme.
   -Ma bucur ca esti aici langa mine.ii spuse asa din  senin Sasukelui Sakura,care rosi toata la fatza dupa care raspunse frecanduse shi mai tare shi starngandul din ce in ce mai tare in baratze:
   -Shi eu sunt fericita ca sunt cu tn acum.
    Nici nu observara cum zbur timpul...deja era ora 3 shi Sakura planui sa mearga la cumparaturi...repede isi insfaca gentutza rozalie...shi ii zise lui Sasuke:
   -Potzi sa vii shi u ...zhiar iti sugerez..spuse aceasta zambind.
   -Bine voi merge...dar stii ca nu imi plac cumparaturile...zise Sasuke.
   -Desigur ca stiu dar o sa iti placa o sa vezi...zise Sakura zambind.
    Cei doi iesisera din casa shi se indreptau spre un magazin adorat de Sakura...unde Sasuke nu prea mergea caci nu ii placea .....
   -Am ajuns...zise Sakura fascinata de cate lucruri noi erau pe acolo.
   -Mda ....am ajuns.zise Sasuke asa de plictisit...
    Sakura se tot invartea pe acolo punand tot ce ii placea shi tot ce apuca in cosul acre atunci cand au ajuns sa plateasca deja era plin...
   -U vei plati toate astea nu-i asa?
   -Nu stiu ma mai gandesc...zise Sakura chicotind...
   -Sa nu crezi ca eu toate astea le voi plati...zise Sasuke speriat.
   -Nu nici nu m-am gandit zise Sakura sarutandu-l pe obraz.
   -Sigur nici macar nu te-ai gandit?intreba Sasuke.
   -Ei bine poate doar un ganduletz cat se poate de mic..
    Sasuke trase din spranceana dupa care Sakura spuse:
   -Bine doar putzin mai mult.dupa care Sasuke afirma.
    Iesind din magazin Sakura se uita la materialele shi hainele frumoase...shi gandindu-se sa nu cumva sa fi lasat cv afara...cv de mancare cv...sperand sa fi uitat caci voia iar sa se intoarca in magazin dar avea ghinion caci tot ce trebuia cumparat era pe o lista care era la Sasuke.Asa ca isi putea lua gandul de a intra inca oadata in magazinul in care lui Sasuke nu prea ii plac shi unde Sakura iubeste sa mearga.
   -Stii voiam sa te intreb...ca dupa ce punem cumparaturile acasa...nu vrei sa iesim undeva...l o plinbare?intreba Sasuke sperand sa zica da.
   -Ma mai gandesc...zise Sakura vrad sa il agite pe Sasuke sa vada cum reactioneaza.
   -Ei bine...cum vrei u...zise acesta caer incepu sa fie foarte trist temandu-se ca Sakura nu vamerge...
    Nu dupa mult Sakura se apropie de SAsuke caci vedea ca este prea trist shi il pupa pe fatza iar baiatul imediat isi dadu seama ca va merge cu el shi se inveseli.
    Ajunserala casa Sakurei shi intrara pusera cumparaturile fiecare la locul lui...shi Sakura inca tot despacheta iar Sasuke o privea cu multa afectiune.
   -M-am decis shi raspunsul este da,sigur ca  voi merge cu tine...este vorba despre iubirea vietii mele cum sa nu merg cu el la o plimbare prin padure?...zise Sakura.
   -Ei bine...pornim?intreba Sasuke.
   -Desigur.afirma Sakura.
    Cei doi pornira spre padure tinandu-se de mana,ia soarele incepu sa se culce shi sa apara luna...era singurul moment in care cei  doi fratzi se intalnira...cand unul se culac iar cand celelalt se scoala.Nu trecu mult shi soare nu mai era e cer...acum luna le lumina calea celor doi.
   -Ce frumos este cerul...zise Sakura...care numai la cer se uita shi nu observa ca deja ajunsera in padure.
   -Da este frumos dar cred ca asta este la fel de frumos...
    In fatza fetei apareau libelule shi tot felul de animale nocturne...plantele erau luminate doar de luna...era frumos ca un paradis.
   -Sasuke-kun este foarte frumos...multumesc ca m-ai adus aici...ii spuse Sakura care il recompensa cu un pupic pe obraz.
   -Nu ai pt ce Sakura...ma bucur mult ca iti place...obijnuiesc sa vin des aici atat noaptea  cat shi ziua...este unul din locurile mele favrite...
    Cei doi mergea mai adanc in padure...se indreptau chir spre centul ei...spre inima ei....
   -Este minunat...zise Sakura.
   -Mai este o surpriza...zise Sasuke zambind.
   -Care?intreba curioasa Sakura.
   -Eh daca ti-as spune acum s-ar mai numi surpriza?intreba Sasuke.
   -Ei bine...zise Sakura.
    Mersera cat mersera ei shi ajunsera intr-un luminis foarte frumos...luna lumina exact acolo...era shi un rau...care era asa de limpede incat lumina lunii se reflecta in ea...
   -Sasuke....asta este minunat...nu mai am cuvinte...zie Sakura a carei ochii incepura sa sclipeasca de bucurie ca se afla intr-un asemenea loc..nu cu oricu\ine ci cu Sasuke.
    Cei doi se asezara pe malul raului,in care shi-au bagat picioarele...
   -Este rece dar dupa o putzina vreme se va inalzi shi va fi placuta...ii spuse Sasuke Sakurei ...incercand sa ii dea cateva indicatii.
   -Este minunat...zise Sakura deja a doua oara.
    Cei doi se imbratisau...iar Sasuke ii spuse Sakurei:
   -Ce ar fi sa dormi shi azi la mn?
    Fata rosii dupa care ii raspunse:
   -Pai...daca nu deranjez....
   -Pe cn sa deranjezi?Mie imi face placere sa te am langa mine...ii spuse Sasuke care incepu sa ii povesteasca ca inainte de bal cu cateva ile nu prea putu sa doarma...iar Sakura ii spuse:
   -Poate ca erai stresat din cauza cea ce va urma sau nu stiu....
   -Nu ....eu stiu dc...zise Sasuke.
   -Chiar stii?intreba Sakura curioasa.
   -Motivul era ca nu te aveam aproape...trbuie sa te am langa mn...caci inima mea doar pe t te vrea...ii raspunse Sasuke.
    Sakura rosii foarte tare...cred ca se vedea de la o posta ca era rosie mai rau decat un rac...dar cu greu ii spuse:
   -Shi mi-e imi este mereu dor de tn cand nu suntem impreuna sau cv de genul....
   -Sakura?...intreba Sasuke.
   -Da!raspunse ea.
   -Nu vrei ca maine sa fim din nou impreuna...?
   -Pai... nu stiu ca i-am promis Hinatei ca veni in padure shi mergem la plaja shi toate cele...nu vrei sa vii cu noi ii spun eventual Hinatei sa iladuca shi pe Naruto shi...
    Sasuke cand auzi despre Naruto repede ii spuse:
   -Stii mai bine mergetzi numai voi 2 sa putetzi fi intre fete shi toate cele.zise Sasuke.
   -Bine...zise Sakura care se gandea la acelas lucru ca shi Sasuke hsi anume: ca ce bine ar fi sa mearga impruna intr-o  excursie doar ei doi...shi toata lumea sa fie impacata...
   -Sakura...nu ar trebui sa mergem acasa?ntreba Sasuke.
   -Inca putzin te rog...zise Sakura dupa care se intinse pe iarba verde...cu capul in poala la Sasuke care o privi drept in ochi pe fata care se uita in sus la Sasuke.Baiatul privind fiintza din fatza lui...e lasa fascinat shi vrajit de frumusetzea acesteia,shi o saruta dulce.Cei doi savurau momentul in care erau singuri intr-un asemenea loc mimnunat shi romantic...
   Intr-un final cei doi se hotarara sa mearga acasa la Sasuke.Pe aleea linistita treceau tinandu-se de mana indreptandu-sespre casa lui Sasuke,Sakura observa ca Ino este la Sai in casa shi ca ci doi se saruta shi toate cele...dupa care Sakura incepu sa chicoteasca.
   -Dc razi?intreba Sasuke.
   -Uitete acolo.ii zise Sakura.
   -Insfarsit Ino ma va lasa in pace shi Sai pe tn nu-i asa floarea mea rozalie?intreba Sasuke cu un zambet viclean pe buze.
   -Da ai dreptate...zise Sakura intr-un tarziu.
    Insfarsit au ajuns in fatza casei lui Sasuke.Cei doi intrara shi se descaltau dupa care Sakura ii spuse lui Sasuke:
   -Eu ma duc in baie sa ma schimb iar u schimba-te aici.
   -Bine..zise Sasuke.
    Zis shi facut...Sakura isi adusese deja de acasa o camasa de noapte cu bretelutze de culoarea unui roz deschis,ajungand pana la genunchi shi putzin transparenta.Cand Sakura tocmai isi imbraca camasutza ei de noapte.
   -Scuze credeam ca te-ai imbracat deja...scuze ies acuma...zise Sasuke rusinat mai tare decat Sakura care surprinzator nu spuse nik(nimic).
    Dupe ce a terminat se indrepta spre dormitor unde Sasuke o astepta uitandu-se la televizor.Cand o vazu in camasa aia de noapte rosii shi amutzi ...ramase fara cuvinte...
   -Deci la ce te uita?intreba Sakura care se aseza pe pat.
   -Pai la un film de actiune...
   -Mai lasa filmele de actiune nu asta traim in fiecare zi?intreba ea care muta postul shi dadu peste un film comic.
    Rasera shi se distrara mult shi bine dupa care Sakura lua telecomanda shi stinse televizorul shi se baga in pat lnga Sasuke.
   -Vinola mine in bratze,sa te d\strang la piept...zise Sasuke.
    Sakura merse shi ei doi stateau imbratisatzi.
   -Sakura nici nu stii cat de bine ma simt ca sunt cu tine...te iubesc...stii bine.
   -Da stiu shi eu ma bucur ca pot fi cu tine ca suntem impreuna.
    Sasuke o saruta pasional pe Sakura.Aceasta ii rasunese sarutului primit shi il saruta shi ea.Nu trec mult ca cei doi adormisera imbratisatzi...erau ca doi ingeri...doi porumbei care se iubeau intradevar unul pe altul...



Sper ca va placut!L-am facut shi pe acesta mai lung...ieri nu am scris caci am dosmit la o prietena shi stitzi cum e...vai da ce ocupata mai sunt shi eu in ultima vreme...)
   Deci:
            Next One: Prieteni sau Dusmani.


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super, sper sa faci cat mai repede continuarea, deci a fost super cap.

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Ce tare!Da e foarte frumos,imi place si astept continuarea.Hmmm... ma intreb ce se mai poate intampla si ce are Sasuke cu bietul Naruto

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.9


 
                                              Prieteni sau Dusmani

   

    O zi insorita shi frumoasa pt intreg satul...mai ales pentru porumbei nostri care inca erau in tara viselor,visand unul despre celelalt.Razele aurii shi calde ale soarelui lumina pe chipul frumos shi linistit al baiatului care se trezi shi isi privi dragostea.
    Se ridica din pat,se imbraca hsi isi facu treburile de dimineatza dupa care merse sa pregateasca micul de jun pentru printzesa lui.Nu a durat prea mult deoarece baiatul fusese obijnuit sa gateasca deja de mult timp...deoarece statea singur.
Intre timp Sakura se trezi shi se ridica stand inca in pat uitandu-se spre fereastra privind cerul senin pe care soarele stralucea ca un astru...ca o floare mare intr-o gradina...
   -Buna dimineatza rozalia mea...zise baiatul sarutan-do dupa care fata ii spuse:
   -Neatza shi tie srutul asta il voi lua ca shi el de dimineatza.zise Sakura zambind.
   -Uite ti-am pregatit micul dejun...sper sa iti placa...
    Arata splendid...ochiuri,paine prajita shi un pahar de ceai cald.Dupa ce manca Sakura ii coplimenta talentul de bucatar spunand:
   -A fost minunat...demult nu am mai mancat asa de bn,esti un bucatar pe cinste...cred ca voi manca mereu la tn.sppuse Sakur care incepu sa chicoteasca la fel shi Sasuke.
    Fata merse sa se schimbe shi sa se aranjeze pentru aceasta noua zi care parea sa fie una fosrte frumoasa...dar asa sa fie oare?
   -Sasuke-kun voi merge pana la HInta sa vad daca atunci mergem ca poate s-a razgandid.spuse Sakura.
   -Bine dar te rog sa imi promitzi cv.zise baiatul.
   -Um...ce
   -Sa ai grija de tine,te rog.spuse Sasuke.
   -Promit ca voi avea.spuse Sakura zambind shi pupandul pe obraz shi iesind pe usa.
    "Of sper sa fie bine...imi fac multe grij pt ea"isi spuse Sasuke in gand.
     Indreptandu-se de casa Hinatei...Sakura obsearva ca Naruto este la ea,putzin suparata batela usa shi cea care o intampina este chiar HInata..spre fericirea shi bucuria Sakurei.
   -Buna Sakura.zise Hinata care zambi.
   -Buna Hinata.zise shi fata.
   -Sakura?...a venit Sakura...ura.striga Naruto intr-un hal.
   -Haide intra te rog.zise Hinata.
   -Bine...zise Sakura nesigura pe ea.
   -Buuuna Sakura-chan.Ce mai faci?intreba Naruto vesel deparca s-ar afa intr-o camera plina de ramen...dar in acea camera se afla doar Hinata shi ea.
   -Buna shi tie Naruto...pai uite am venit la Hinata sa vad daca s-a razgandit sau nu cu iesirea aia pe care am planuit-o inpreuna acum cateva zile.
   -Desigur haide..imi iau alte haine shi costumul de baie dupa care putem merge.zise HInata
   -Dar Naruto?intreba Sakura speriata sa nu cumva sa vina shi el.Hinata observa ca Sakurei nu i-ar conveni sa mearga shi Naruto cu ele asa ca i-o lua inainte lui Naruto shi spuse:
   -Pai Naruto oricum se indrepta spre casa...nu-i asa Naruto?
   -Pai...dar...zise Naruto
    Dupa auzul acestor cuvinte Hinata ii arunca o privire fulgeratoare lui Naruto care spuse pana la urma:
   -Da...Hinata are dreptate ma indreptam spre casa...
   -Bine atunci...pa Naruto.zise Hinata.
   -Pa Hinata...Sakura...zise baiatul cam trist.
   -Pe urand Naruto...zise Sakura cumva usurata caci baiatul nu trebuia sa le insoteasca pe cele doua prietena...caci vroia sa ii povesteasca multe lucruri lui HInata shi invers...cateva intrebari shi chestii de fete nu era cv de urechea baiatrzilor...
   -Deci te astept aici pana te schimbi dupa care vom merge la mn sa ma schimb shi eu shi putem porni.zise Sakura.
   -Ei bine cred ca ai dreptate.zise Hinata.
    Pana la urma Sasuke se hotara sa mearga la o plimbare ca stia ca Sakura nu va mai merge la el parca simtea ca va pleca cu HInata...Plimbandu-se din gresala cnv intra in el la care Sasuke zise:
   -Hei ar trebui sa te uitzi pe unde mergi.
   -Scuze...hei...Sasuke???intreba Naruto cu o moaca de parca nu l-ar mai fi vazut de mii de ani sau deparca s-ar fi speriat de el...
   -Eh tantalaule...nu vezi pe unde mergi?intreba Sasuke nervos.
   -Auzi la tn...cn te crezi buricul pamantului...intreba Naruto.
   -Shi daca chiar sunt?intreba Sasuke.
   -Auzi la tn...o sa vezi u ce vei patzi cand voi deveni eu Hoakge...zise Naruto.
   -U hokage ...inveci nu vei deveni asa cv nici macar nu stii mai exact ce responsabilitatzi are un hokage...shi deja u visezi sa fii...zise Sasuke.
    IN casa Hinatei:
   -Sunt gata haide sa plecam spre casa ta.zise HInata.
   -Ok..sunt deacord.zise Sakura.
    Pe drum ii vazura pe baietzi observand ca iarashi se cearta...
   -Sasuke?Naruto?intrebara cele doua.
   -Sakura...HInata?intrebara baietzi uimitzi ca le vad pe cele doua fete.
   -Sasuke...lasa-l inpace pe Naruto...zise Sakura.
   -Naruto...u lasa-l in pace pe Sasuke..ai inteles?intreba Hinata.
   -Da am inteles. zise trist Naruto...
   -Sakura ma bucur sa te vad...dar ziceai ca pleci la plaja sau unde...zise Sasuke.
   -Pai da...ma indreptam spre casa sa ma schimb in costumul de baie shi sa imi iau o rohitza de vara peste costum.raspunse Sakura.
   -Te conduc pana acasa la tn...caci oricum ma idrept spre casa shi eu...ca mi-a pierit cheful de plimbare...din cauza unui nenorocit shi nesimtzit...zise Sasuke uitandu-se la Naruto.
   -Cum indraznesti sa vb asa cu viitrul hokage?intreba Naruto furios.
   -Viitor hokage..ha...auzi la el..zise Sasuke cum un zambet rau pe buze.
   -Baietzi terminatzi...voi suntetzi cei mai buni prieteni...sau ma insel...cand eratzi mici ati fost ca fratii atzi suferit multe impreuna iar acum uitatziva la voi...suntetzi ca doi copilashi care se cearta intruna pt ca sa va facetzi in ciuda unul la altul...aceasta este prietenie?intreba Sakura care deja nu mai putu tine in ea shi o lacrima curgea incet in jos pe chipul ei trist.
   -Sakura...zisera Sasuke shi Naruto.
   -Sakura are dreptate sa va fie rusine.zise shi Hinata dandu-i dreptate Sakurei.
    Sasuke merse langa ea shi o imbratisa dupa care o saruta shi ii spuse:
  -Promit ca nu ma voi mai certa cu Naruto...doar de dragul tau...shi voi incerca sa fim prieteni ca pe vremuri...nu-i asa Naruto...zise Sasuke zambind uitandu-se la Naruto care ramase surprins de afectiunea shi dragostea lui  pt Sakura...
   -Da...ai dreptate trebue sa ne intelegem bn...doara suntem prieteni...shi la urma urmei shi colegi de echipa.zise Naruto zambind shi fericit ca insfarsit nu trebuia sa se lase in fatza lui Sasuke...au rezolvat shi asa impacarea ...
   -Naruto nu vrei sa vi pana la mn sa ne uitam la un film shi sa mai discutam?intreba Sasuke.
   -Ei bn....mi-ar face placere.zise aceste foarte fericit...simtand ca nu se mai poate abtine sa nu planga de fericire....nu ar fi crezut ca insfarsit se vor impaca cu Sasuke...
    Pana la urma baietzii mersera la Sasuke...iar fetele la Sakura care se schimba shi acum se indreptau spre plaja sa faca putzina baie sa se distreze sh sa se bronzeze.



Sper ca va placut...nu l-am facut asa de lung dar vor mai fi capitole lungi a promit...eventual va fac cap. urmator mai lung^_^
                Next One:
                           Distractie,iubire shi o zi minunata.


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
a fost super!!!!!!!!!Vreau continuarea cat mai repede pentru ca este super!!!!!imi place mult!!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
sunt de acord! vrau continuarea cat mai repede! a fost extra

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
O sa continui...numai ca mi-a murit bunica shi ...nu am avut cand shi nu am avut nici ideei

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Atunci pofteste^_^
Deci am schimbat titlul cap. acesta ca mi-a venit alta idee.^_^
Cap.11



                                       Distractie,iubire shi o zi trista in acelas timp



    Cele doua fete se indreptau spre plaja plina de oameni venitzi sa se odihneasca shi sa se distreze.Intre timp cei doi baietzi se indreptau spre casa lui Sasuke care ii zise lui Naruto:
   -Auzi...Naruto,dupa toate astea sa nu cumva sa crezi ca nu voi mai avea tentativa acea de a t invinge...shi stii bn ca te voi invinge...
    Naruto se gandi pe moment la Sakura shi isi aminti ce ar zice ea:"Naruto mai lasa shi din a tau...ca SAsuke a lasat destul shi a suportat mult incapatanarea ta" dupa care zise:
   -Cum spui tu Sasuke...
   'Poftim???Doar atat?Ma asteptam sa isi iasa din tatani...dar el este moale shi acceptabilll...nu stiu ce la apucat"se gandi acesta..."Ce se intampla cu mn?..."Sasuke-kun...Sasuke-kun"zise o voce..."Cn esti?"Intreba acesta..."SAsuke-kun...te iubesc stii asta...te rog nu te mai certa cu Naruto...bine?"intreba vocea respectiva...care ii dadea de banuit lui Sasuke ca era Sakura iar el isi dadea seama ca SAkurei doar la asta ii statea gandul...doar ca cei doi sa se inteleaga..."Bine iubirea mea..promit"zise acesta".
   -Sasuke-kun...alo...e cnv acasa?intreba Naruto care incepu sa isi faca grij pt prietenul sau deoarece statea shi se uita deja de minute in sir la cer shi deparca vorbea cu cnv dar doar in gand.
   -Ce?Naruto?intreba acesta incercand sa isi aminteasca unde se afla shi ce se intampla...Sunt bn multumesc...zise acesta dupa ce isi dadu seama ce se intamplase.
   -Ma bucur deoarece am  ajuns in fatza casei tale.zise Naruto care zambi.
    Sasuke deschise usa shi intrara in casa asezandu-se pe canapea butonand posturile de la televizor.
   -Naruto nu vrei un ceai...limonada prajitura sau cv?intreba Sasuke facand pe gazda.
   -Pai...as servi un ceai shi cateva prajituri daca se poate.zise Naruto mirat de ospitalitatea lui Sasuke.
    Pe plaja se auzira catev tipete,,oare sa fie de frica,de durere?Nu sunt doar de fericire shi sunt chiar ale lui Sakura care sari direct in apa stropind-o pe Hinata.
   -Hei!Inteleg ca este fericita dar nu trebuie sa ma stropesti...zise Hinata.
   -Scuze draga Hinata...dar nu mai pot de fericire.zise aceasta.
   -Da nici mie nu imi vine sa cred c suntemm aici...fara pic de grija a vreunuia.
   -Cam asa.zise Sakura dandui dreptate Hinatei.
   -Nu vii in apa?Este foarte plaxuta.zise Sakura care se relaxa inotand umpic.
   -Vin imediat numai sa aranjez putzin...bine?
   -Am inteles.zise Sakura.
    Inre timp in casa lui Sasuke,Naruto hotara sa mearga sa dea o privire in camera lui Sasuke asa ca urca la etaj.Iar pe pat...ce sa vada?Pijamalele lui Sakura.Luandule in mana shi strangandu-le la piept...se gandi la ea asezanduse pe pat.
    Sasuke ajuns in camera de zi puse tava cu prajituri shi ceai pe masutza mica din fatza canapelei urca shi el la etaj gandindu-se ca Naruto avea sa se afle acolo shi nu se inselase.Deschise putzin usa cat sa poata vedea ce face shi lui Sasuke i se opri deparca sangele...inima cand il vazuse ca strange la piept pijamaua Sakurei.Pana la urma se hotara sa intre in camera.
   -Ce crezi u ca faci aici?intreba acesta pe un ton mai suparacios.
   -A...a...adica...nu mai avea cuvinte...repede azvarli pijamaua Sakurei in coltul camerei sperand ca Sasuke nu la vazut...in timp ce imbratisa pijamaua fetei.
   -Nu mai spra pedegeaba...te-amvazut...acum rapunde-mi te rog la intrebare: Dc imbratisai pijamauaSAkurei?zse acesta incercand sa isi pastreze calmul cat de cat.
   -Scuze adica...nici eu nu stiu...zise acesta.
   -Nu stii?Chiar nu stii?Eu cred ca stiu...hai spune u ca maio bn faci daca recunosti.zise acesta deja aproape urland la Naruto.
   -Nu stiu la ce te referi.zise acesta.
   -O mai iubesti ...asai??intreba acesta cu o tristetze adanca...
   -Sasuke!Srii bn ca eu o iubesc pe Hinata!Spuse acesta.
   -Da Naruto...o iubesti shi pe ea dar shi e Sakura..Hai acuma nu pot sa ma supar mai rau decat sunt pe tn..vom ramane prieteni dar sa nu cumva sa te vad sarutandu-te cu Sakura sau c de genul...nu uita Sakura este a mea shi doar a mea.
   -Am inteles..haide acuma eu ma voi duce acasa.zise Naruto.
   -Bine...cred ca stii shi singur drumul pana la usa nu-i asa?intreba Sasuke trist.
   -Da il stiu...pe curand Sasuke-kun.zise Naruto incercand sa zambeasca.
   -Pa Naruto.zise Sasuke.
    Ramas singur...Sasuke se duse sa ridice pijamaua Sakurei shi se aseza shi el pe pat privind pijamaua din mana lui...in ochii lui aparura doua lacrimi care incet incet se prelinse pe chipul trist al baiatului.Dupa care Sasuke stranse la piept pijamaua shi incepu sa planga gandindu-se la Sakura...iubirea lui.
   -Vad ca se insereaza..ar trebui sa plec deoarece i-am promis lui Sasuke ca nu vi sta mult shi ca pe cand se insereaza sa ajung acasa...zise Sakura  care era putzin ingrijorata pt Sasuke a ei.
   -Bn Sakura deci...pe curand.zise Hinata care deja impacheta totul.
   -Vai da ce rapida mai esi...pa Hinata.zise shi Sakura indreptanduse spre casa lui Sasuke...shi fara sa observe a inceput sa o ia la fuga ...dupa ce observase ca ea defapt fuge nici ea nu stia dc...Ajunsa acasa la Sasuke nu il vede nicaieri shi urca repede la el in camera...shi il gaseste in pat tinad la piept pijamaua ei...plangand,,,,
   -Sasuke-kun!zise ea care observase ca el nici macar nu o observase.
   -Sakura....zise Sasuke lasand pijamaua jos din mana.
    Fata sari la el in bratze shi se uita la el...dupa car il saruta dulce.
   -Dc plangeai?Ce ai patzit?intreba ea.
    Shi Sasuke ii povesti tot ce se intamplase.
   -Nu iti fa grij eu voi fi mereu a ta chiar daca ar fi indragostita chiar tot orasul de mn.
   -Multumesc Sakura..e iubesc mult de tot shi ma bucur ca shi u simtzi la fel.zse Sasuke.
    Cei doi se schibara shi se bagara in pat deoarece deja era tarziu.
   -Sakura?
   -Da Sasuke...
   -Te iubesc...
   -Shi eu!Noapte buna.
   -Noapte buna!


Va placut??Sper ca da..deci..acuma deja habar nu am titlul urmatorului cap. o sa il aflatzi odata cu el.^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap 10 scz am gresit numerotarea

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Nu8 este nimic e foarte frumos bv!Astept continuarea!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super capitolul, dar dc nu te superi iti coi da o idee, n stiu ceva actiune cred k ar fi potrivita, e prea multa dragoste, si asta e bn doar dc ar veni kakashi si le-ar da o misiune sau stiu si eu, ceva sa fie mai palpitant. sper sa nu te superi. oricum super cap.

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Inteleg...aveam de gand numai voiam sa termin cu chestia asta cu narusaku...ca chiar mi s-a parut in shippuden ca sunt apropiatzii shi deaia

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci cap.11


Cap.11

                     
                                              Musafirul nepoftit



    O zi minunata in satul Konoha.Soarele se trezeste cu greu shi isi elibereaza razele puternice shi calde in tot satuletzul.
    Intr-o casa de pe o alee lunga plina de copaci shi flori,un baiat shi o fata se trezesc incetisor iar primul lucru care il vazura era unul pe altul.Nu trecu mult shi fata se ridica shi spuss:
   -Buna dimineatza Sasuke-kun!
   -Neatza Sakura!zise acesta.
   -Mai lenevim sau ne schimbam shi luam micul dejun?intreba fata.
   -Haide mai stam putin shi ne uitam la televizor iar dupa ne schimbam shi mancam shi tot ce trebuie...zise baiatul.
    Fata se aseza la loc in pat shi porni televizorul.Cei doi stateau linistitzi shi se uitau la televizor..se pare ca au gasit cv fain...Dar nu apucara sa complimenteze ca se auzi un zgomot in geamul de anga ei...
   -Se pare ca este...este...un om.zise Sakura uimita.
   -Nu este un oarecare om...este un ninja...zise Sasuke.
   -Din satul ascuns in ceatza dupa cate vad.zise Sakura.
   -Ma scuzatzi de deranj.spuse tipul care adusese spaima pe cei doi.
   -Vrei sa primesc infart??a intrebat Sakura.
   -Nu,nu ma scuzi ca te-am speriat frumoaso.spuse baiatul facandu-i ochi dulci Sakurei.
   -Deci...spune repede dc ai venit shi ce cautzi aici?...ai venit doar sa ii faci curte lui Sakura...dacada potzi sa dispari pt ca nu primeste persoane ca tn.zise Sasuke nervos.
   -Nu, desigur ca nu deasta am venit...zise tanarul ninja.
   -Atunci spune pt ce ai venit!Spuse Sasuke rastinduse la el shi deschizand fereastra iar baiatul neunoscut cazand in tufis.
   -Ma duc sama imbrac..shi ai face bn sa faci la fel.zise Sasuke foarte serios.
   -A...bn.zise Sakura uimita de schimbarea dura a lui Sasuke.
    Nu le trebui mult shi deja erau in hainele de zi cu zi,iar in timp ce Sakura merse sa pregateasca micul dejun,Sasuke merse afara in gradina sa vada cn shi ce voia acest ninja shi daca mai este acolo.Iar cand deschise usa,se ciocni cu cineva care  spuse:
   -Buuuna!
   -Ce?Cn naiba esti t...nu apuca sa trmine ca observa ca este acelninja care era nu demult in geamul dormitorului sau.
   -Deci asa te comportzi cu un musafir?intreba acesta?
   -Musafir...bucurate pana stai in fatza casei mele!zise Sasuke.
   -Exact cum mi s-a spus...zise acesta.
   -Cine ce ti-a spus?intreba Sasuke.
   -Ah...iar am gandid cu voce tare...scuze.zise acesta  evitand subiectul.
   -Spune,cine shi ce ti-a spus!se  rasti Sasuke.
   -Eh ce rautacios esti.In regula o sa iti spun!zise acesta.
   -Astept.ii spuse Sasuke.
   -Este un ninja din satul nostru ma trimis sa verific cat de puternici sunt ninja de aici shi nu sunt doar eu aici deoarece sunt mai multzi care au fost trimisi ca sa supravegheze ninja satului ascuns in frunze...zise necunoscutul.
   -Poftim??Dar sa privim partea buna...nu a venit pt a face curte Sakurei...ce usurare"se gandi el.
   -Da precum ai auzit...zise baiatul.
   -Hei cred ca u ai venit sa ma supraveghezi pe mn shi pe Sakura.zise Sasuke.
   -Da.Exact cum spui.
   -Deci stii multe despre noi..zise Sasuke.
   -In special chestia ca suntetzi apropiatzi...stii u cum ma refer.zise acesta chicotind.
   -A...nu la asta ma refeream,zise acesta rosiind.Eu ma refeream ca ne stii numele shi toate cele dar cred ca u ti-ai uitat bunele maniere acasa la tine in sat...
   -A ma scuzi...Ma numesc Akinari Hisamatsu incantat.zise acesta zambind.
   -Mda...
   -Deci nici nu ma invitzi in casa?...shiinca u vorbesti de bunele maniere.zise Hisamatsu.
   -La noi in sat nu exista manierele de a pofti pe cineva strain care pedeasupra te supravecheaza in casa.zise Sasuke.
   -Sasuke-kun...cine este la usa...cu cine vorbesti?se auzi o voce din casa care fusese a Sakurei care incepu sa isi faca grij pentru Sasuke.
   -Nu conteaza...intru imediat shi e in casa...ai pregatit micul dejun??intreba Sasuke.
   -Pai...nu tocmai nu este complet.zise Sakura.
   -Cum adica.intreba Sasuke.
   -Lipsesti tu...zise Sakura.
   -Vin imediat rozalia mea.zise Sasuke zambind.
   -Wow se pare ca chiar va iubitzi...zise Hisamatsu.
   -Neatza...bun venit pe pamant desteptule.zise Sasuke.
   -Multumesc pentru complimentele dedicate desteptaciunii mele.zise Hisamatzu.
   "Of doamne credeam ca nu exista un prost mai mare decat Naruto...dar se pare ca m-am inselat deoarece am dat peste unul la care in comparatzie mintea lui Naruto este de mii de ori mai mare.."gandi Sasuke.
   -Acum potzi sa dispari.zise acesta.
   -Bine va astept dupa micul dejun in spatele casei in gradinutza aia foarte frumoasa.zise Hisamatzu.
    Shi Sasuke intra se puse la masa shi ii povesti totul Sakure care ramase uimita de cele intamplate shi fu deacord ca Naruto este de mii de ori mai destept decat...tantalaul asta care nici nu stie cu cine are defapt de aface.
   -Sasuke-kun...voi iesi shi eu cu tine shi vom rezolva impreuna problema,iar dupa asta le vom spune celorlatzi ca sunt urmaritzi.zise Sakura.
   -Ai dreptate!ii raspuse Sasuke.
   

Sper ca va placut...nu ma intrebatzi urmatorul titlu ca habar nu am


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte frumos!!!!!!!Ca de obicei.Imi place.Capitolul asta a fost foarte amuzant.Bv si astept continuarea!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
frumos si acum imi place k ai mai adus un prost in fic.

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.12


                                                Ca in vremurile bune!
                       
           

    Iesind afara din casa indreptandu-se spre gradina Sasuke se gandi ca daca acesta daca va vrea sa atace cu sigurantza o va ataca prima data pe Sakura,crezand ca ea este slaba shi fara puteri.
   -Sakura....
   -Da Sasuke!
   -Cred ca stii ca daca va vrea sa atace e tine te va ataca prima deoarece va  crede ca esti slaba shi fara puteri cine stie ce mari...zise Sasuke.
   -Ei sa vezi u ca nu numai el crede asa dar totzi o incurca pana la urma.zise Sakura chicotind.
   -Da ai dreptate.zise Sasuke zambind.
   -Deci...vad ca ati venit.zise Hisamatsu  cand ii observa.
   -Spune!zise Sasuke.
   -Ce anume?intreba Hisamatzu.
   -Pentru ce anume ne-ai chemat aici?!zise Sakura.
   -Gata pisicutza....nu iti mai scoate gherutzele...
   -Las-o pe ea in pace!zise Sasuke.
   -Auzi...cine vorbeste...zise Hisamatzu.
   -Vorbesc eu!zise Sasuke nervos.
   -Da da care nici macar nu stia pe cine a iubit shi pe cine iubeste...zise Hisamatzu.
   -Poftim??!!De ce ma rog as umbla cu Sakura...shi de ce am iubit-o in coplarie shi pana acuma shi pana la sfarsitul vietii mele?intreba Sasuke.
   -Da,da ea ti-a luminat calea!se rasti Hisamatzu.
   -Stiam de la bun inceput ca pe ea o iubeam!zise Sasuke.
   -Atunci dc nu i-ai zis u?intreba HIsamatzu.
   -Terminatzi.zise Sakura cu lacrimi in ochi.
   -Sa-ku-ra-chan...zise Sasuke.
   -Se stie bine ca Sasuke de acea nu mi-a zis deoarece era prea timid...ma iubeste shi eu il iubesc la fel...nimeni  nu poate interveni intre o iubire adevarata....zise Sakura plangand cu amaraiune.
    Hisamatzu vazand cat de mult tine Sakura la Sasuke...ramase fara cuvinte,shi se gandi sa o alinte pe Sakura daca Sasuke nu o face...Intr-un moment de neatentzie acordta de Sakura...Hisamatzu fu instare sa o capteze in bratzele sale.
   -Ce faci....idiotule?!intreba Sakura dand din maini shi din picioare.
   -Las-o jos!zise Sasuke nervos...deparca ii iesea fum din urechi.
   -Ca de nu ce?intreba Hisamatzu.
   -O sa vezi u..sobolan stanjit ce esti!zise Sasuke.
   -O incepi sa ma insultzi...ce teama imi este.zise Hisamatzu
   -Sa iti fie.zise Sakura inca incercand sa iasa din bratzele lui Hisamatzu.
   -Nu o sa scapi pisi...te duc la mine in sat...shi te iau de sotzie.Ai intzeles?intreba Hisamatzu.
   -Poftim....ce?Nu nu nu nu nu shi nu ai intzeles tu?intreba Sakura alarmata.
   -Nu!Eu intzeleg doar ce zic eu.Zise Hisamatzu.
   'Vai...ce minte....ce tampit...pana unde crede ca va ajungere?"intreba vocea interioara a Sakurei care este la fe de nervasa shi alarmata ca shi Sakura.
   'Insfarsit apari shi u..ce zici sa ii dam tipului un dublu pumn...deoarece cred ca voi putea sa imi scot mana dreapta incetul cu incetul"zise Sakura.
   'Daaa! Esti magnifica!"zise vocea ei interioara.
   'Nu!Nu sunt ci suntem!"zise Sakura.
    Nu i trebui mult shi Sakua reusi sa isi elibereze un bratz shi tragandui tipului un pumn de ii zburara capacele.
   -Sasuke-kun!zise Sakura fugind la el in bratze.
   -Sakura in spatele meu acum!zise Sasuke.
   -Hmm...am intzeles!ii raspunse Sakura.
    Dupa ce Sakura se adaposti in spatele lui Sasuke..din senin ii aparu cheacra care i invalui corpul...era acea cheacra neobijnuita care acum catziva nai ii aparu in padurea mortzii...shi atunci cu scopul de a o apara pe Sakura....de cei care ii facura rau.
   -Ce?Ce este asta?intreba Hisamatzu speriat de groaza.
   -Acum vei vedea o parte din puterea uchiha...care se va abae asupra ta...cand se atinge cineva de Sakura...asta o va primi...cu varf shi indesat!ii explicase Sasuke.
   -Nu...nu poate fi...este mostenirea clanului Uchiha..deci acesta nu este doar un mit??...se mira Hisamatzu care incepu incet incet sa tremure de frica.
   -Acum te potzi asigura ca nu este...ii raspunse Sasuke...
   -Cine a simtzit aceasta manie pe propria lui persoana..nu a mai vrut niciodata sa se infrunte cu acesta care detzine asa o mare putere...ii zise shi Sakura.
   -Deci u deaia esti u mereu in preajma lui nu??Ca sa e apere...intreba Hisamatzu cu un zambet viclean pe chip.
   -Ce ai zis??Te pot aranja shi  singura...doar ca...trebuie sa se calmeze cumva shi Sasuke...
   -Poate...deoarece am simtzit acel pumn pe care l-am primit.zise Hisamatzu razand.
   -Potzi s iti iei ramas bun de la viatza ta...zise Sasuke care intr-o clipita il omora.
    Sasuke cazand pe jos,Sakura se aseza langa el uitandu-se cu lacrimi in ochi la chipul baiatului pe care il iubea asa de mult...shi il saruta cu drag.Dupa care il ajuta sa se ridice shi il duse in casa...unde il ajuta pe Sasuke sa isi revina.



Sper ca va placut !

      ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
nice.... stii parerile mele foarte frumos, si sa vedem ce vor mai face in continuare

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte super!!!!Te rog sa pui continuarea repede!!!!!Imi place foarte mult!!!  

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci uitatzi shi cap. 13 ^_^



Cap. 13


                                           
                                                 O noua misiune


   

    Urmatoarea zi soarele cu razele sale aurii lumina in tot satul in care era liniste shi pace nimeni nu era  afara...totzi erau intr-o anumita tara deunde deparca nu voiau sa mai vina inapoi in satuletzul lor.
    In casa in care doi porumbei dormeau lin calatorind prin tara fiselor visand unul despre altul...zambind shi chicotind imptruna...in pace shi liniste,intr-un loc in care nimein nu ii putea deranja.Sasuke fu primul care se trezi shi se asigura ca nici un strain nu va mai fi in aceasta dimineatza in fereastra.Dar tot ce vazu shi auzi fusese pasarelele din copacul de langa geam...shi cantecul lor nesfarshit shi asa de linistitor.Sakura incepu sa se fatzaie shi deparca rostind ceva..cv care Sasuke nu putea intzelege ...dar il mai rosti odata shi mai clar.Baiatul sezizand ca este numele lui,se uita cu drag la fata shi o saruto dulce shi incet pe obrazul ei cald shi rosu,iar fata a incetat sa se mai tot fatzaie.Baiatul se uita in sus...deparca se uita in golul imens...gandindu-se la cv care il farmanta foarte tare.Nu trecu mult ca Sakura se trezi shi il observa pe Sasuke care statea shi se gandea la cine stie ce...
   -Neatza Sasuke-kun.Ii zise fata incet shi rar shi il saruta shi ea pe obraz.
   -Neatza shi tie.ii raspunse baiatul.
   "Buna dimineatza Sakura...."ii zise vocea interioara a fetei.
   "Neatza shi tie..."ii rasp. Sakura.
   "Ce are dis de dimineatza?"intreba vocea interioara fosrte suspicioasa.
   "Habar nu am...deunde vrei sa stiu?"intreba Sakura.
   "Nici macar nu te baga in seama..."ii zise vocea interioara Sakurei.
   "Mai vedem noi"zise ea hotarata de un lucru pe care nici ea nu stia daca este bine sa il faca.
   -Sasuke..deja de dimineatza te pui sa gandeste...pe mine nici nu ma bagi in seama...deparca nici nu as fi aici langa tine.ii zise Sakura destul de trista.
   -Inchipuietzi...daca mai vine un tacanit ca cel de ieri...dis de dimineatza?Sa apara din senin in geam...ne supravgheaza.zise Sasuke.
   -Shi daca a mintzit doar ca sa  te sacaie shi sa ma scapi u din ochi shi sa iti pierzi controlul asupra aceli lucru care ii mai important...ii zise Sakura.
   -Of...nu a mintzit..shi ma rog ce e mai important decat sa pierd controlul luptei?intreba Sasuke.
   -Incepi sa fii din nou nepasator de mn.zise Sakura trista.
   -Nu sunt...stii ca te iubesc mult.
   -Stiu...zise Sakura
   -Imagineaza-ti sa vine iar un tip din acela...nu trebuie doar unul la altul sa ne gandim.Inteegi acum?!intreba Sasuke.
   -Da...dar uite...eu stiu ca ma iubesti,insa aproape mareu ma intrebam...daca ar fi sa alegi intre mine shi lupta...ce ai alege?.intreba Sakura foarte trista.
   "Ma temeam c odata va intreba...chiar nu stiu ce sa ii raspund,de mintzit nu pot sa o mint...deoarece find iubitul ei ne-am promis unul la altul ca nu ne vom mintzi shi ca o sa ne zicem adevarul"gandi Sasuke.
   -Ma gandeam ca vei intreba asta.zise Sasuke cu un zambet mai vicleam de felul lui.
   -Dar la raspus te-ai gandid?
   -A...nu.raspunse baiatul.
    In camera...dintr-o data se cobora o admosfera in care se simtzea stresul celor doi...stresul shi tot felul d sentimente care le infasurau acum inima celor doi.
   "Crezi ca te va alege pe tine?"intreba vocea  interioara a fetei.
   "Nu prea cred..."raspunse Sakura.
   -Sasuke...stiu ce vei raspunde...shi intzeleg ca puterea este mai importanta pentru tn...
   -Sakur,,,
    Nu mai apuca sa zica nimic deoarece Sakura ii use degetul pe gura shi continua ce avea de zis:
   -Trebuie sa iti aduci clanul la putere shi intzeleg deplin mai aes ca trebuie sa iti invingi shi fratele...pe cand eu sunt o povara pentru tine...trebuie pe langa aceste probleme sa imi duci shi mie grija.
    Sasuke auzind acestea se repezi peste Sakura,stad deasupra ei se uita in ochii ei,observad durerea shi suferintza fetei,shi o saruta dulce...o saruta asa incat sa nu uite niciodata acest sarut...un sarut de la care orice fata ar fi al lui...un saruto pe care orice fata shi l-ar dori...dar doar o persoana,doar o fata il primeste shi il va primi...acea persoana este Sakura.
   -Nu spune asta.Sa nu te mai aud zicand asta...te iubesc mai mult decat pe oricine shi orice pe lumea asta..esti singura fiinta importanta pentru mine...as face orice pentru tine...m-as arunca in vulcanul cu lava...doar sa stiu ca tu esti fericita shi nevatamata...
   -Sa-su-ke-kun...
    Fata il saruta shi ea la fel de dulce shi pasional precum facu shi Sasuke...el se culcase pe ea shi strangand-o in bratze...isi intainse mana in bluzitza de la pijama a Sakurei shi mangaind-o pe spate o saruta tandru shi dulce.
   -Mai mai mai ...de parca te-am avertiizat ca suntetzi cam tineri...spuse o voce care se auzi din camera.
   -Ce...cine?Kakashi sensei!!!!!????!!! spusera deodata cei doi care incremenira.
   -Sasuke..mai baiete...te arunci in gol?Suntetzi inca tineri...nu crezi?
   -Ma rog ce cautzi u in casa mea?intreba Sasuke caruia ii venea sa ii bage pe gat o lampa sau poate chiar telecomanda...de nervos ce era,shi sa isi termine ce avea de terminat cu iubita lui...care asa de mult a suferit...dar acesta fusese doar un gand de-al lui care nu se putea pune in aplicare.
   -Asa deci?Asa se pri,este un musafir?intreba Kakshi inca chicotind de cea ce vazuse.
   -Unul nepoftit mai degraba.zisera cei doi care observand ca inca Sasuke este inca pe Sakura shi inca cu mana in bluza ei...rosira shi se indepartara repede.Kakashi incepu sa rada dupa care incepund asi depana poestea:
   -M-a anuntzat hokage ca vom merge intr-o noua misiune departe in niste tinuturi foare indepartate..hi in fiecare noapte ne vom opri din mers shi vom innopta shi fiecare sa isi aduca un cort...dar voi doi va putetzi aduce unul pt 2 persoane...shi ca sa fie mai mare sa fi de 3 persoane.
   -Splendid...oricum m-am gandit la o oarecare vacanta.zise Sakura fericita.
   -Shi cand pornim?intreba Sasuke.
   -Peste o ora.Pana atunci il anuntz pe Naruto.
   -Bine...acum potzi sa iesi...ca sa putem sa ne pregatim.zise Sakura care deparca il matura pe Kakashi afara din casa...shi alandu-se la un momendat ca este in fatza usii principale.
   -Copii din ziua de azi...zise Kakashi care merse sa il anuntze shi pe Naruto...dar nu merse doi pashi shi o perina zbura pe geamul domitorului a lui Sasuke:
   -Te-am auzit sa stii!zisera cei doi.


  Sper ca va placut! ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279

   -Bine...acum potzi sa iesi...ca sa putem sa ne pregatim.zise Sakura care deparca il matura pe Kakashi afara din casa...shi alandu-se la un momendat ca este in fatza usii principale.
   -Copii din ziua de azi...zise Kakashi care merse sa il anuntze shi pe Naruto...dar nu merse doi pashi shi o perina zbura pe geamul domitorului a lui Sasuke:
   -Te-am auzit sa stii!zisera cei doi.

mi-a placut citatul asta si astept continuarea, mi-a palcut absolut tot


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
a fost super!!A avut romantism,amuzament super!!!Imi place si astept continuarea!!!!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ma bucur ca va place ^_^

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci urmatorul cap. ^_^


Cap.14


                                     
                                               Pregatirile




    Cei doi impachetara repede,dar ce era shi mai rau era ca Sakura trebuia sa mearga separat la ea acasa sa isi impacheteze haine shi alte chestii de care va avea nevoie.
   -Sakura-chan.zise Sasuke.
   -Um...da?ii zise Sakura.
   -Pot sa te insotesc la tn pana iti inpachetezi?intreba acesta.
   -Pai...nu stiu ce sa zic...a uite am gasit.Mai intrebi?ii raspune Sakura care merse shi il pupa dulce pe obraz.
   -Las bagajele aici?Sau le ducem cu noi la tine?intreba acesta zambind.
   -Adule cu noi...sa nu mai intram dupa ele...zise shi Sakura.
   -Bine.Intzeles doamna.raspunse Sasuke.
   -Tu...
   -Ba tu...zise shi Sasuke.
   -Deci...plecam?intreba Sakura.
   -Dupa tine.spuse Sasuke.
    Cei doi iesira din casa lui Sasuke shi se indreptara spre cea a lui Sakura.Intre timp...Kakashi ajunse la Naruto acasa shi vru sa bata in usa:
   -Au!Asta m-a durut.spuse o voce.
   -Ce?Naruto??intreba Kakshi surprins sa il vada in locul usii.
   -Da chiar eu...zise Naurto.
   -Scuze nu in tine a vrut sa bat...ci in usa...zise Kakashi scuzandu-se.
   -Da,da, bine...nu mai vreau sa te aud scuzandu-te asa de ridicol.
   -Hei scuzele mele nu sunt ridicole! ii reprosa Kakashi.
   -Da,da cum spui tu....
   -Da...exact.zise Kakashi mandrindu-se.
   -Deci...dc ai venit.intreba Naurto.
   -Eu? A...pai stai sa imi amintesc...zise Kakashi.
   "O hai omule..cred ca ti-ar trebui cu card de memorie...cel putzin dupa ce se inventeaza...el ar trebui sa fe primul care sa il primeasca...zau asa..sa uitzi asa de repede ceva..."se gandi Naruto.
   -A da...mi-am amintit.zise intr-un final Kakashi.
   "Insfarsit!"se gandi Naruto.
   -Deci...am primit o noua misiune...in taramuri indepartate...shi in fiecare noapte vom innopta acolo unde vom fi.Shi fiecare sa isi aduca cort.
   -Ura!Insfarsit ceva palpitand...ceva fain...ceva lupta!Zise Naruto.
   'Acum totzi vor vedea cat de puternic sunt!"se gandi el.
   -Deci inpacheteaza.zise Kakashi.
   -Dc?Cand plecam?intreba Naruto curios.
   -Peste o ora.zise Kakashi uitand de acest detaliu.
   -Dc nu ai zis asa?Peste o ora?!Vai cat am de inpachetat...zise acesta.
   'Cred ca 15 portzii de ramen ii ajung...nu totushi nu pt ca o sa ceara shi ceilaltzi asa ca mai pun 10.Da asava fi bine.se gandi acesta.
   "Oare cate portii de ramen isi va pune?"se intreba Kakashi.'Eh mai bn nu ma gandesc la asta...ce imi va pasa mie?"se gandi shi kakashi.
    In casa Sakurei:
   -Nu ai terminta inca?intreba Sasuke care se uita la bagajul imens pe care il pregati Sakura.
   -Nu iti fa grij mai am  numai un sfert din cat am pus.raspunse Sakura.
   -Numa??Asta ti se pare putzin?Intreba Sasuke care se tzinea de cap.
    Acesta se uita in jur in casa...shi fiind in sufrgerie...iarashi vazu albumul foto shi il lua din nou in mana shi privi prima poza...in care aparea o fata facand cu mana de pe un leagan...Fetita era micutza...cam de vreo 4 anisori...Avea parul roz shi destul de scurt,ochii verzi shi o privire coplesitoare.Aceasta fata era chiar Sakura cand era mica.
   "Iubirea mea...ce frumoasa erai shi ce frumoasa esti...."isi zise Sasuke in sinea lui.
    Sakura cand cobora scarile observa ca Sasuke irashi priveste albumul ei foto...shi merse pe la spatele lui shi il inbratzisa din spate.Acesta ii prinse mana in fatza shi le stranse tare.Ditr-o miscare o intorsese shi o inbratzisa puternic...
   'Saruta-l...fao Sakura...o sa ii pice bine."zise vocea ei interioara.
   "Shi faca nu ?Daca nu o sa ii..nu mai apuca nici macar sa gandeasca deoarece buzele ii erau captate de ale lui Sasuke intr-un sarut dulce pe care shi-l doreau amandoi shi pe care nu o sa il uite usor.Sasuke o ridica shi o tranti pe canapea...dupa care o saruta in contiinu.Dar acest moment nu dura mult deoarece cineva batu tare in usa.Sakura vrand sa se ridica nu putu deoarece Sasuke o tinea shi o saruta mai departe...peste gat incet in jos.Sakura il lua in bratze shi il stranse puternic dand impresia ca nu voia sa il mai lase niciodata sa plece.Bataile din usa se auzeau tot mai tare.Cei doi savurau momentul shi mai mult...Cand la un momendat usa se deschide shi persoana respectiva intra in sufragerie  vazandu-i pe cei doi se intoarse rosiind.
   -Putezti continua...scuzatzi ca v-am intrerupt...nu stiam...nu credeam ...ies acuma.zise persoana respectiva care fusese chiar Naruto.
    Cei doi ramasera uimitzi...dar in cea ce il priveste pe Sasuke chiar nu ii pasa ca poate inima lui Naruto incet incet se zdrobeste...lui ii pasa doar sa fie cu Sakura...doar sa fie impreuna cu ea.Ceasul nauc al Sakurei incepu sa sune...era deja 3 fix..cand  trebuiau sa porneasca.
   -Sasuke...tre-buie sa pornim...zise Sakura.
   -Inca putzin...zise Sasuke care o saruto in continuu intinzandu-shi mana mai adunc in bluza fetei.
   -Dar...vom intarzia...zise Sakura.
   -Nu te bucuri ca esti cu mn?intreba Sasuke.
   -Ba da..chiar foarte mult.
   -Ok bn sa mergem...se hotara Sasuke.

Sper ca va placut!
^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
normal k mi-a placut... la nebunie... ai fost romantica

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte super.Imi place ca uneori pui niste faze foarte amuzante.Bravo!Ca de obicei romantismul nu a lipsit,nici amuzamentrul...mi-a placut si astept continuarea!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ms fetelor ^_^
Ma bucur mult cava place ^_^ 


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci va aduc shi cap. urmato...cam repede dar sper sa va placa ^_^


Cap.15


                                             




    Cei doi se ridicara de pe canapea shi se aranjara putzin,dupa care isi luara bagajele shi se indreptara spre iesirea din sat...nu se grabeau deloc.Treceau pe langa o groaza de oameni...fiecare vazandu-shi de treaba,magazine shi tot felul de locuri pline de fel de fel de persoane.
   -Sakura...zise Sasuke.
   -Da.raspunse ea.
   -Nu ti-a placut...a deci stii la ce ma refer.zise Sasuke rosiind.
   -Ba da...chiar am savurat momentul.zise Sakura rosiind hsi ea.
   -Deja credeam...ca iti pare rau ca s-a intamplat.zise Sasuke.
   -Nu...cum potzi sa crezi asta?intreba Sakura.
   -Nici nu stiu...auzi,oare ce o fi vrut Naruto de a venit la tine?intreba Sasuke care isi aminti momentul in care el intra...shi cu ce fatza trsita pleca.
   -Habar nu am...cine stie...prostii de ale lui.zise Sakura.
   -Shi daca nu?intreba Sasuke.
   -Haide...doara nu voia...ca o are pe Hinata...raspunse Sakura.
    Cei doi se apropiara din ce in ce mai mult de locul in care trebuia sa se intalneasca cu Naruto shi Kakashi care ii asteptau.Nu trecu mult shi ajunsera la locul respectiv.
   -Unde ati stat atata?intreba Kakashi.
   -A...nu conteaza.zise Sakura.
   -Sasuke...u care nu obijnuiesti sa intarzii...zise Kakashi uimit.
   -Auzi...mai pot shi eu sa intarzii...u vb care mereu intarzii.zise Sasuke.
   -Bine...haide putem sa pornim?intreba Naruto parand putzin trist.
   -Sigur...deci la drum.zise Kakashi.
    Sakura vrand sa il inveseleasca il intreba cu zambetul larg pe buze:
   -Naruto...deci cate portzii de ramen ti-ai pus?
   -Pai..25 dar nu toate sunt ale mele...sunt shi pt voi.zise acesta putzin mai fericit.
   -Ce amabil esti ca ne dai shi noua.zise Sakura.
   -Chiar?intreba Naruto.
   -Da....zise Sasuke.
   -Multzumesc prietene.
    Cei patru isi continuara drumul spre destinatzie shi ince,ince se inserase...in indepartare se vedea apusul soarelui care se pregatea de culcare.
   -Ei copii...aici ne oprim...shi va trebui sa mergem dupa foc de lemne shi mancare...zise Kakashi.
   -Asa de repede?intrebara cei trei.
   -Auzitzi...mie asa mi s-a zis c atunci cand apune soarele sa ne punem la culcare.zise Kakashi.
   -Of bn.zisera  cei 3.
   -Deci...Sasuke,Sakura mergetzi sa cautatzi mancare....iar eu shi Naruto vom merge dupa lemne pt foc.zise kakashi uitandu-se lung la Naruto.
   -Dc nu pot merge eu cu Sakura.intreba Naruto.
    La acestea Sasuke se uita asa de urat la Naruto deparca ar fi vrut sa il bage in mormant...
   -Eh...Naruto...u nu ai lasa nimic idn mancare shi pt noi...shi mai sunt shi alte motive....zise Kakashi uitandu-se la Sasuke sa vada daca se calmeaza.
   -Of...Kakashi sensei.zise Naruto.
   -Nu shi nu...deci Sasuke Sakura putetzi porni. Shi noi vom face la fel...nu-i asa Naruto...zise Kakashi uitandu-se urat la el.Totzi pornira iar Sasuke profita de momentul in care au fost singuri shi ii zise Sakurei:
   -Ai vazut?Ai auzit?a
   -Ce ?intreba Sakura.
   -Ce a zis Naruto...cn stie pana unde va aunge cu chestia asta...incepe sa ma calce pe nervi...sa te lase odata in pace....zise Sasuke nervos.
   -Sasuke-kun! Nu iti mai fa grij va fi bine.zise Sakura incercand sa il calmeze.
   -Sigur?Intreba Sasuke.
   -Sigur!Sa nu ai indoieli!
   -Bn o sa incerc!zise Sasuke calmandu-se.
   -Uite acolo!Sunt niste fructe de padure.zise Sakura.
   -sa vedem daca nu sunt otravitoare shi daca sant comestibile.zise Sasuke temandu-se ca daca ar fi otravitoare...Sakura ar patzi cv rau.
   -Da se pare ca sunt bune.zise Sakura.
    Acestea au ajuns la corturile pe care le-au montat shi au incepu sa manance cu pofta.



Sper ca va placut ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Uiasem de titlu:
Incepe o noua misiune ^_^
Ce uituca sunt 


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
eee, se mai intampla oricum super cap imi place k l-ai facut pe naru trist, k si asa e destul de vesel

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
Wow continuarea\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

[edit aly] spam


_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci continuarea ^_^



Cap.16


                                              Steaua cazatoare
                                       



    In timp ce ei mancau...Naruto cu coada ochiului se uita la Sakura,Sasuke observa ca Naruto se uita la Sakura shi ii zise acestuia:
   -Shi cum mai statzi cu Hinata Naruto?
   -Pai..cum sa fim...incepem sa ne departam unul de altul...nu stiu ce se intampla intre noi...este ceva ciudat habar nu am ce se va alege cu noi doi.zise Naruto.
   -O...imi pare rau pentru tine Naruto.zise Sasuke.
   "Stiam eu...shi dupa ce pentru naruto nu va mai valora nimic se va repezi la Sakura...dar nu ii va fi usor deloc...nu o sa il la...nu nici gand!"se gandi Sasuke.
   -Imi pare rau pentru voi Naruto...nu stiu ce m-as face daca aas fi in situatzia voastra...nu as putea sa rezist fara dragostea lui Sasuke....zise Sakura care il se razama de Sasuke care zambi.
    Inima lui Naruto..incepea sa se sfarme incet incet...dar nu putea sa zica nimic,trebuia sa sufere shi sa priveasca indurereat cum persoana pe care o iubea era a alt cuiva nu a lui...ci a prietenului sau...nu stia ce sa faca dar pana la uram ii veni o idee.
   -Kakahsi sensei...zise Naruto.
   -Da.raspunse acesta.
   -Ma gandeam daca nu ma lasatzi sa merg hsi sa ma plimb putzin...prin zona..pe la rau...shi prin padure...zise Naruto cam trist.
   -Ei bine...dute.zise Kakashi.
   -Multzumesc....shi eventual daca nu revin pana atunci noapte buna.zise acesta.
   -La fel.zisera cei trei care ramasera.
   -Deci copii daca nu vretzi sa mergetzi la plimbare ar trebui sa ne culcam petru ca maine sa avem energie.zise Kakashi chicotind putzi poate de propria lui prostie sau poate de chestia ca Sasuke shi Sakura vor dormi intr-un cort....
   -Noi mai ramanem putzin shi porma ne vom duce shi noi la culcare.zise Sasuke.
   -Facetzi cum vretzi...dar eu ma voi culca deoarece sunt extenuam...zise Kakashi.
   -Batranii astea ce repede se obosesc.zise Sasuke razand.
   -Hey te-am auzit..ai grija ce vb ...inca nu am riduri de batranetze asa ca nu sunt batran...zise Kakashi nervos.
   -Eu deparca as fi vazut cateva...zise Sakura chicotind.
   -Va trebui sa duc inapoi crema asta la magazin nu e buna de nimic.zise Kakashi uitande de cei doi.
   -Am zis eu .zise Sakura razand shi Sasuke la fel.
    Kakashi maraie putzin dupa care intra in cortul lui...Intre timp,Naruto se indrepta spre rau...totul era asa de frumos in jurul lui...deparca cineva ar fi decorat toate acestea...Pe pamant se apropia incet cu amfora racoarei pe umarul lui  de luna plina,adevarata noapte.Intunericul se lasa incet peste padure invaluind totul in tacere.Greerii formau concertul noptii rupand firul linistei.Stelele se aratara ca o lumina suplimentara.Inca o noapte ce rapea bucuria si lumina...Ajuns in fatza raului se aseza la albia acesteia shi statea shi se gandea la Sakura...cand se gandea la ea...inima i se umple mereu de lumina,fericire shi bucurie,dar dupa cateva minute toate acestea au disparut...fiind inlocuite de tristetze...isi aminti ca Sakura este a lui Sasuke,shi niciodata nu o sa o poate avea...
   -Sasuke-kun...zise o voce blanda shi dulce.
   -Da Sakura-chan.zise Sasuke inbratzisando cu multa dragoste shi afectiune fatza de ea...
   -Ma intrebam...daca oare Naruto simte acelas lucru pentru mine acum ca shi in trecut?intreba aceasta.
    Lui Sasuke ii fusese de ajuns numai numele Naruto ca isi daduse seama ca la chestia asta isi framanta capul.Baiatul se uita la ea cu blandetze shi o sarta dulce pe buzele calde ale fetei.
   -Rozalia mea...inca tot la asta iti framanti capsorul tau adorabil?intreba Sasuke.
   -Nu stiu ce sa ma fac Sasuke-kun.zise cu o nota de tristetze in vocea ei blanda.
   -Nu iti fa grij tot timpul voi fi langa tine shi nu ti se va intampla nimic...stii bine ca dragostea noastra este mare shi nimeni nu ne poate despartzii...zise Sasuke incercand sa o calmeze pe fata care nu mai stia ce sa zica ...
   -Sasuke-kun...nu mergem sa ne plimbam putzin?Cred ca ne-ar prinde bine...sugera Sakura.
   -Ei bine...cum vrei u.zise Sasuke care sari jos de pe creanga stejarului unde s-au pus sa povesteasc...shi sa se mai linisteasca.
    Cei doi pornira inspre inima padurii,Sakura se uita la stele admirandu-le frumusetzea shi sclipurea pe care o ofera intregii lumi.
   -Sasuke! Uite o stea cazatoare...Punetzi repede o dorintza.zise Sakura care deja se gandi la dorintza...nu ii trebui mult sa o chiceasca...Dorintza ei fusese sa fie fericita impreuna cu cel pe care il iubeste cu adevarat...sa fie fericita impreuna cu Sasuke a ei.
    Sasuke se gandi shi el la dorintza lui...
   "Nici un baiat se mai lege de Sakura...sa fim fericitzi impreuna...Naruto sa ii dea odata pace,deoarece saraca a suferit shi pana acum destul petru mine acum,nu vreau sa sufere pentru Naruto deoarece cu nefericirea lui ne face la fel pe totzi din jurul lui". Se gandi Sasuke.
   -Ce ti-ai dorit?intreba Sasuke curios.
   -Daca iti zic  nu se mai intampla..zise Sakura.
   -Haide spune!insista Sasuke.
   -Nu iti zic.zise Sakura care incepu sa fuga.
   -Oricum te prind...shi o sa imi raspunzi!zise Sasuke cu zambetul pe buze.
    Acesta se repezi dupa ea...o prinse dar fata se impiedica de o radacina de copac shi cazu tragandu-l shi pe Sasuke dupa ea.Baiatul era deasupra ei shi se uita la chipul fiintzei blande de laga el...Ochii fetei sclipeau la lumina lunii care lumina in jurul lor,Sasuke se apleca la fata oferindu-i un sarut dulce shi deneuitat pentru amandoi.
    Pana la urma cei doi se ridicara shi tinandu-se de maini se indreptau inapoi spre corturi.Totul fusese exact asa cum le lasasera ei...Kakashi inca in cortul lui,Focul de tabara inca ardea cu falcari mari shi rosiatice,iar...Naruto inca nu era acolo.
   -Totul arata deparca nici nu am fi plecat.zise Sakura.
   -Naruto oare de ce nu s-a intors pana acuma?intreba Sasuke.
   -Nu stiu...adr stii ce,mai bine aranjez eu pe aici iar tu dute shi cautal pe Naruto...cine stie in ce prostie s-a mai amestecat?Stii doar ce neatent poate fi.zise Sakura.
   -Bine..dar ai grija de tine pana ce revin...CLAR?intreba Sasuke.
   -Mai clar decat apa cristalina.zise sakura zambind.
    Sasuke porni iar Sakura se aseza pe o buturaga de langa foc shi se uita la foc gandindu-se la cea c ar putea patzii cei doi...poate se vor bate,poate cineva va veni sa ii atace...nici ea nu stia ce era mai rau dintre acestea...
   -Sakura...inca nu dormi?intrea kakashi iesind din cortul lui.
   -Nu...Sasuke a plecat dupa Naruto...acci inca nu a revenit.
   -Hmmm....ma intreb oare ce o fi patzit...zise Kakashi.
    Intre timp...Sasuke il gasi pe Naruto stand pe albia raului.
   -Nataraule...ce faci aici...trebuia sa vii demult la corturi...ne-am facut ulte grij pentru tine.ii zise Sasuke.
   -Ma gandeam la ....la Sa-ku-ra.zise Naruto.
    Sasuke auzind acestea...ochii i se marira de nervi shi se apropia shi mai tare de Naruto.
   -Deci...Sakura huh?intreba acesta.
   -Da...Sakura...o iubesc...decand ma stiu...zise Naruto inca privind in apa cristalina a raului...
    Sasuke auzind acestea il inpinse pe Naruto in apa shi ii spuse foarte dur shi clar ca sa intzeleaga shi mintea lui cea ce voia sa ii spuna:
   -Auzi...natafletzule...ti-am mai spus shi iti mai spun odata Sakura pe mine ma iubeste...nu pe tine..tu o faci doar sa sufere...las-o in pace altfel vei avea de aface cu mine!zise acesta.
    O clipa de tacere se lasa intre cei doi dar fusese spulberata chiar de Sasuke care ii spuse apropiinduse de el incetisor :
   -Acum vino...sa mergem inapoi la Sakura shi Kakashi.shi ii intinse o mana sa il ajute sa iasa din apa.Naruto il lua de mana cu multa incredere shi se ridica.Cei doi pornir deci spre ceilaltzi doi acre ramasera sa ii astepte.
   -Aaaaaa! Lasama!sasuke-kun ajuta-ma! Se auzi o voce dinspre tabara lor...
   -Sakura!striga Sasuke fugind spre lucul in care se auzi strigatul de ajutor al fetei,dar cand ajunsera nu au mai gasit ep nimeni...doar o bucatzica sfartecata din haina Sakurei...Sasuke o lua in mana shi o stranse cu putere in pumn.
   -Ce s-a intamplat aici?Sa nu imi spui ca asta este ceva decoratzie de-avoastra.zise Naruto.
   -Nu!I-au luat...Cel putzin pe Sakura au vrut-o shi pana la urma vad ca la- luat shi pe Kakashi Sensei.zise Sasuke incruntandu-se urat.
   -Nu! Nu se poate...poate vor sa ne faca o farsa.zise Naruto.
   -Uite urme de sange proaspete...zise Sasuke.
   "Sa nu imi spui ca acestea sunt ale lui...Sa..."Shi Sasuke tresari putzin.
   -Acestea sunt ale lui Sakura...voia sa riposteze folosind unul din cele mai puternice jutzuri ale ei shi cineva l-a putut opri...Acestea sunt consecitzele daca cineva poate s opreasca jutzul ei cu un alt jutzu...zise Sasuke inchizand incet ochii.
   -Haide...sa nu mai stam pe ganduri...sa mergem sa o cautam pe Sakura.zise hootarat Naruto.
   -Ai dreptate...ar trebui sa o luam dupa urmele de sss-sange ale lui Sakura.zise Sasuke cu mii de lacrimi in ochii pe care nu voia sa le varse fatza de Naruto.




Sper ca ca placut ^_^
Stiu ca v-am tinut mult pana sa il scriu dar am avut nitzele treburi ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
Wow super tare imi place!

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte dragut!!!Bravo ai facut si acest episod foarte,foarte tare.Astept continuarea!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci cap. 17 ^_^
Cap. 17



                                             Noi informatzii,noi posibilitatzi



    Bezna shi intunericul noptzii facea ca lucrurile sa para mai stranii decat sunt ele cu adevarat...lumina lunii lumina ca un astru pe cerul albastru inchis...o culoare de ne inlocuit,care iti da un sentiment trist shi patrunzator in inima,un sentiment de groaza,teama shi frica...Dar in inima bietului Sasuke...careia singura iubire i-a fost furata...aceste sentimente nu ii puteau patrunde inima...deoarece a lui era plina de sperantza...shi de dragoste fatza de Sakura,sperantza care o are pentru a o gasi pe iubita lui in viatza,bine shi nevatamata.
   -Hei...Sasuke.zise Naruto.
   -Ce vrei?intreba Sasuke.
   -Daca iti vine sa plangi...din partea mea potzi linistit,te intzeleg deplin,shi eu ma simt trist...stiu ca nu pot shi nu voi putea simtzi la fel pentru Sakura precum simtzi u dar...pretzuiesc mult cea ce simt pentru ea,este intr-un fel speciala...
   -Naruto...u chiar nu vei putea sa te lasi de acesta anumita dragoste fatza de Sakura.intreba Sasuke profund ingandurat.
   -Sasuke...stiu ca nu iti este placut ca cel mai bun prieten sa iti zica ca ii place de iubita ta..dar aceste sentimente pentru ea le am decand eram mic...shi nu pot renuntza la ele deoarece nu ma lasa inima...zise Naruto intristat.
    Sasuke tacea...standshi privind in alta parte,confuz de cea ce se vorbeste langa el...mintea ii fu paralizata la o singura persoana...la o persoana care poate acum este pe moarte shi el nu poate sa faca nimic,shi este totul doar din vina lui,este din vina lui deoarece a lasat-o singura,dar acestea erau numai in mintea lui,desii Sakura fu rapita,nu el era de vina...
   -Oare mai este in viatza?intreba Sasuke parand mai trist shi amagit decat era shi pana acum.
   -Cu sigurantza...stii bine ca este greu sa o omori...doara este foarte puternica shi bine antrenata...zise Naruto incercand sa il calmeze,dar nici macar el nu stia mai exact ce sa creada...
   -Naruto!Uite!zise Sasuke.
   -Ce unde?intreba el...dar nu ii trebui mult sa observe...in partea lui Sasuke pe la mai margine...se afla un om plin de sange,dar nu tot era  sangele lui deoarece nu avea decat cateva zgarieturi...dar fatza palida shi foarte trista...acel om era Kakashi.
   -Ka-ka-kakashi sensei...zise Naruto.
    Kakashi nici macar nu se misca...se uita doar la pamant,cu fatza plecata.
   -Sensei...unde este Sakura!?intreba Sasuke repede...nepasator de ce a patzit Kakashi.
    Senseiul...incepu sa tremure,pe fatza lui palida ii aparura mii de lacrimi,scurgandu-se incetisor pe fatza shi pe gat injos...
   -Spune! insista Sasuke.
    Cu greu Kakashi printre miile de lacrimi murimui cateva cuvinte:
   -Au...au luat-o...nn-nu am putut sa fac nimic...eram...paralizat de ceva...au luat-o...
   -Poftim?!Shi ea nu s-a opus?intreba Naruto.
   -Ba da..asta este cel mai rau...s-a opus shi careva a reusit sa ii reintoarca jutzul folosit spre ea...a sfarsit groaznic...
   -Ce vrei sa spui cu ss-s-sfarsit?intreba Sasuke
   -Nu iti fa grij...nu a murit...doar ca a lesinat...zise Kakashi.
   -Stii cumva ce vor cu ea?Sau de ce ea..sau ce vor sa ii faca?intreba Sasuke.
   -Din pacate nu...dar cred ca stiu unde merg...zise acesta.
   -Unde! intreba Sasuke.
   -Cred ca se indreapta la templul ala vechi shi ruinat din capatul padurii.zise senseiul.
   -Bun...deci pornim Naruto?intreba Sasuke.
   -Da!zise acesta hotarat.
   -Statzi!...zise Kakashi.
   -Ce e?intrebara cei doi.
   -Merg shi eu cu voi!...Macar atat sa fac pentru Sakura chiar daca va fi ultimul lucru pe care il voi face...zise Kakahsi.
   -Nici gand...zise Naruto.
   -Mai degraba ai merge shi te-ai intande putzin pe jos langa tabara shi dupa ce iti revi...sa faci curat shi sa faci cortul ca sa avem nunde sa o punem pune...sa isi revina shi sa o tratam.
   -Bine!zise Kakashi.
   -Sa ai grija de tn.zise Naruto.
   -Shi voi la fel.
   -Bine.zise Sasuke.
   -Va promitem.zise shi Naruto.
   -O sa o aducem cu orice pret!zise Sasuke.
    Intre timp...in locul unde Sakura era captiva:
   -Deci..asteptam pana uchiha isi va face aparitzia?intreba un baiat inalt cu parul pana la umar,ochii castanii shi cu un zambet viclean pe buze.
   -Da...Haruki...zise un alt baiat care avea ochii negri,parul de asemenea shi cu un zambet mai al naibi decat a lui Haruki.Pe el il chema Sondane.
    Incet Naruto shi Sasuke se apropiara de locul in care Haruki shi Sondane o tineau prizoniera pe biata Sakura,care incepea sa isi revin...incet isi deschise ochii shi se uita mirata la locul in care se afla...cu usurintza se dezlega shi se ridica...incercand sa ii atace pe cei doi baietzi din spate.
   -Uite...pisicutza s-a trezit.zise Haruki.
   -Nu sunt pisicutza...shi lasatzi-ma sa plec!Ce vretzi de la mine?intreba Sakura.
   -De la tine pisi nu vrem nimic...zise Haruki.
   -Vrem doar de la Uchiha...va incerca sa te salveze...dar o sa il impiedicam iar eu o sa ii am capul pe peretele camerei mele iar Haruki t va avea pe tine.zise Sondane.
   -Sa nu indraznitzi sa ii facetzi ceva lui Sasuke-kun ca de nu...zise Sakura.
   -Ca de nu ce?intreba Haruki razand.
   -Ca de nu tu nu ma vei avea niciodata pe mine.zise Sakura zambind viclean.
   -Ce vrei sa zici.zise Sandone speriat.
   -Moartea nu intuieste neaparat ca cineva sa te omoare.zise ea.
   -Doar nu vrei sa zici ca..zise Haruki
   -Ba da...daca il lasatzi pe Sasuke in pace..eu voi fi a ta dar daca nu potzi sa iti iei adio de la mine.zise Sakura.
    In acel moment in care Sakura se opri din vorbit...o voce spuse:
   -Sa nu indraznesti...crezi ca nu ii pot bate?Nu uita mi-ai promis ca vei fi a mea...shi nu te voi lasa sa mori...mai ales pentru mine...


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci Sondane:

[edit aly] spam

sasusaku cuplu minunat deci aly] spam

33KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Haruki:
Stiu nu are parul pana la umar..aici am gresit 

sasusaku cuplu minunat are parul pana umar..aici

27.3KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
wow super ai talent!

[edit aly] spam si unde e dovada ca ai citit???


_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.18



                             

                                         Sondane shi Haruki




   
   -Sa-sa-sasuke-kun.zise Sakura shi fugi inspre el.
   -Sakura...esti bine?intreba acesta.
   -Nu pleci nicaieri!
   -Cine zice?intreba Naruto nervos care se repezi la Haruki.
   -Cine dracu esti tu? Nu...nu se poate...zise Haruki.
   -Intocmai...sunt Naruto Uzumachi.zise Naruto mandru de cea ce este.
   -Vu-vul-l-pea cu noua cozi?intreba  Sondane.
   -Intocmai...zise Naruto nervos shi eliberandu-shi o parte din putere.
    Sakura reusi sa scape shi sa fuga la Sasuke,in bratzele persoanei pe care o iubea cu adevarat.
   -Mi-am facut grij pentru tine...am crezut ca te-am piersut pentru todeauna...zise Sasuke cu lacrimi in ochi shi strangand-o puternic in bratze.
   -Sasuke-kun...zise Sakura.
   -Hei...vetzi avea timp sa va tot iubitzi mai incolo dar mia intai sa ii terminam pe astea doi...De acord?intreba Naruto zambind.
   -Desigur.zise Sasuke lasand-o pe Sakura din bratzele sale.
   -Ce mandri putem fi ...ne confruntam cu cei mi puternici ninja ai satului ascuns in frunze.zise Sondane.
   -Nu numai din satul ascuns in frunze...ci suntem cei mai puternici de pretutindeni...sa iti intre bine in capul ale gol al tau...macar acest lucru sa iti fie bine insemnat.zise Naruto.
   -Haide Naruto...ii putem termina usor pe cei doi...zise Sasuke.
   -Da!aproba acesta.
   -Ha...cine va credetzi voi...inafara faptului ca suntetzi foarte puternici...zise Haruki care se cam incurca...
   -Sa trecem la at...dar Sakura le lua inainte celor doi baietzi shi ii trazni un pumn lui Haruki.
   -Sa-sa-ku-ra...zisera cei doi baietzi care ramasera surprinshi de cum actiona fata...era foarte nervoasa,se vedea pe fatza ei.
   -Ce mai statzi baietzi?Haidetzi sa le spargem mutrele acestor baietzi...ziceai ca voi fi a ta Haruki,va trebui sa incerci mai intai sa ma controlezi.zise Sakura zambind.
   -Bine zis Sakura!zise Sasuke.
   -La ce te asteptai?Sa ma las la aceasta persoana jalnica?intreba Sakura.
   -Pai...adineaori ziceai ca daca ma lasa in pace vei fi a lui...zise Sasuke.
   -Ti-am zis...as face orice pentru tine.
   -Of bine...intzeleg.ii zise Sasuke lui Sakura.
   -Deci...haidetzi la atac! zise Naruto.
   -Da..deacord!
    Cei trei au inceput atacul.Sakura folosea un jutu foarte diferit shi aparte pe care inca nici macar Sasuke nu il vazuse pana acum...iar cei doi baietzi le foloseau pe cele obijnuite.
   -Ce ai zice sa gusti din noul meu jutzu?"Tornada Rozalie".urla ea.
   -Wow...un nou jutzu...pare interesant.
   -Ce te intereseaza pe tine de cea ce face Sakura,spune Sondane.
   -Auzi Haruki...nu imi pasa de pisicutza...imi pasa de jutzul pe care il foloseste.ii raspunse intr-un final shi Sondane....
   -Sper...zise Haruki.
   -Terminatzi amandoi!Stitzi bine ca Sakura este a mea...shi apropo,atzi cazut amandoi in plasa noastra.zise Sasuke chicotind incet in propriul ecou.
   -Ce...poftim?intrebara cei doi in acelas timp.
   -Pe curand!zise Sakura intrunfel absorbandui pe cei doi in tornada sa.
    Cei doi se invartira pana se secara de puteri.Tornada se opri shi se indrepta catre Sakura...cei doi baietzi credeau ca tornada voia sa o inghita shi pe fata...dar au fost placut surprinshi cand au vazut ca fata isi intinde mana shi tornada ii intra in palma.
   -Acum intzeleg..
   -Chiar intzelegi Sasuke?
   -Da Naruto...este o tornada care seaca adversarul de puteri...iar puterile ii revin celui care stapaneste tornada...ii explica Sasuke.
   -Wow...shi eu vreau!zise Naruto.
   -Nu potzi...Sakura o are ca un fel de mostenire de la Tsunade...se pare ca cele doua...seamana mai mult decat credem  noi..din stramoshi trebuie sa fie verisoare sau cv de genul...iar pelanga asta...cine nu poate stapani shi nu poate invinge tornada aceasta o inghite shi pe persoana care incearca sa o stapaneasca.
   -A...deci Sakura a invins tornada shi a devenit maestru sau stapanitorul ei?intreba Naruto curios.
   -Exact!zise Sasuke.
    Fata se indrepta spre cei doi  baietzi ( Sondane shi Haruki) care zaceau pe jos...I se parea ceva neobijnuit la cei doi...dar nu stia mai exact ce anume.Se uita mai atent..shi observa ca la umarul lui Sondane se afla un fel de cip...i l-a luat shi l-a analizat putzin..shi-a dat seama c a acel cip ii controla...a gasit unul shi la Haruki...deci era clar ca asta era motivul.
   -Exact cum credeam...murmura Sakura.
   -Ce ...ce s-a intamplat?intrebara cei doi baietzi.
   -Pai...uitatzi..zise Sakura care le explica celor doi despre ce este vorba...
   -Acum intzeleg.zise Sasuke.
   -Da shi eu.repeta Naruto.
   -Deci haidetzi sa mergem la tabara shi sa ii tratam shi pe ei...zise Sakura care se ridica de pe jos cu greu.
   -Haide sa te ajut...
   -Nu este nevoie...multzumesc Naruto.
   -Sigur nu vrei sa te ajutam?intreba Sasuke.
   -Nu...ma descurc.
    Cei 5 iesira din templu shi se indreptara spre tabara.Nu mersera mult...shi Sakura cazu la pamant...
   -Sakura..ce e cu tine?...Rana acea...care ti-au facut-o inca cand te-au capturat...am shi uitat de ea.zise Sasuke shi o lua in bratze pe Sakura.
    Saracul Naruto...trebuia sa il duca shi pe Haruki dar shi pe Sondane de unul singur...deoarece Sasuke o ducea in bratze pe Sakura shi trebuia sa fie foarte grijului sa nu cumva sa patzeasca ceva.
   -Of...de ce nu puteam sa o duc eu e Sakura?
   -Ai zis ceva Naruto?intreba Sasuke.
   -Nu...nimic...zise acesta.
   -Dar am auzit eu ceva pe acolo.zise Sasuke chicotind.
   -Nu...nu am zis nimic...pe cuvant.
   -Da da...eh bine...haide ca nu mai avem mult.zise Sasuke.
   -Tu vorbesti usor...dar eu care sunt incarcat aici ca o camioneta...mie nu imi este asa de usor...ca shi tie...zise Naruto.
   -Haide odata bufonule shi nu te mai tot plange atata.zise Sasuke care  il lasa in urma pe Naruto.
   -Stai!Asteaptama.zise acesta.
    Ajunshi la corturi..Kakashi ii astepta cu bidoane de apa shi cu supa calda.Corturile erau ca shi noi...asternuturile curate shi toate cele.Pe Sakura o puse in cortul ei iar pe Sndane shi Haruki ...le facura un fel de pat din lemne shi cu cateva perine shi o patura pe ei.
   -Ma bucur ca suntetzi teferi....zise Kakashi.
   -Noi nu avem nimic...Sakura i-a invins cu tornada ei roz...zise Naruto.
   -Poftim?!..a reusit sa foloseasca..legendara To-to-rna-da Roz??!intreba Kakashi surprins.
   -Da...shi inca cat de bine manevrat-o...acum deja este stapana tornadei.zise Naruto.
   -Hei...dar Sasuke une este?intreba Kakashi.
   -S-a dus pana la rau sa aduca ceva de acolo...nu ma intreba ce pentru ca habar nu am.zise Naruto.


Sper ca va placut ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
a fost super merita toate felicitarile, astept next-ul

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ms fetelor ^_^
Doar um a inceput scl este mai greu sa faci toate ...dar ma voi stradui sa il termin cat mai repede ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci:
Cap. 19



                      Rasartul de soare,inceperea unei noi zile




    Pe marginea raului,un baiat statea shi se uita la apa cristalina in care reflectzia cerului albastru se vedea. Baiatul avea o expresie trista pe fatza...chiar era trist,statea shi deparca privea in gol,gandul ii fugea la o singura persoana,la o fata frumoasa cu parul roz shi ochii de o culoare a smaraldului...acei ochii erau unici,cand te uitai in ei vedeai iubirea shi suferinta fetei.Aceasta persoana shi-a dat shi ultima picatura de putere doar pentru a dovedi ca hsi ea este un adevarat ninja shi ca este a fel de puternica ca shi colegi ei,dar in mare parte pentru ashi apara prieteni.Aceasta fata era nu alta decat Sakura.
   -Dc..dc trebuia sa se sfarseasca asa...cn stie cand isi va revenit...eu nu am putut face nimic,insa ea a dat tot ce avea din ea...Zise Sasuke.
   -Sasuke...acum ea se simte mai bine decat crezi tu...
   -Kakashi...sensei?intreba mirat Sasuke.
   -Acum este linistita ca a reusit sa foloseasca tehnica acea ...shi pentru ca acum stie ca hsi ea este cam la acelas nivel cu tine shi cu Naruto..mai ales ca a reusit sa va salveze pa amandoi.zise bland Kakashi.
   -Bine Kakashi...dar totushi...Sakura este grav ranita shi daca nu se va face repede bine?intreba ingrijorat Sasuke.
   -Nu iti fae grij pentru ea...stii bine ca poate vindeca  persoane nu?intreba senseiul.
   -Da....dar este capabila sa se videce shi pe ea?
   -Nu tocmai..dr ranile i se vid\ndeca mai repede.ii explica Kakashi lui Sasuke.
    Intre cei doi se cobora o tacere...cerul incepu sa fie din ce in ce mai luminat de razele soarelui care incepu sa apara.Toate vietatzile padurii incepura sa se trezeasca shi ele la randul lor...Sasuke mai simtzi inca o prezentza inafarade cea a lui Kakashi...dar nu voia sa zica nimic.Nu dupa mult auzi o voce foarte familiara shi care il facu sa se simte minunat:
   -Buna dimineatza!
   -Ci...Kakashi nu apuca sa termine caci se intoarse shi observa ca cea persoana era Sakura.
   -Sa-saku-ra...
   -Sasuke-kun! zise fata.
    Sasuke se ridica shi se indrepta cu pashi mici shi lentzi spre ea.Cand ajunse in fatza ei repede o stranse puternic la piept.Lacrimi de bucurie i se prelinsera pe chipul lui acum cuprins de veselie...de un zambet larg...
   "Nu se poate...nu se poate ca SAsuke sa tina intratata la o persoana...incat sa planga pentru ea...nu se poate sa o iubeasca intratata...este un vis,un vis frumos care pentru mine acum incepe..insfarsit il vad pe Sauke...tinand la cineva cu adevarat,simtzind insfarsit dupa atatea ani adevarata iubire,pe care o are pentru Sakura,pentru fata care simte acelas lucru pentru acest baiat...cei doi se iubesc mai mult decat crede oricine...acestea stiu ce inseamna adevarata iubire...acel sentiment este cea ce simte unul pentru altul"se gandi Kakahsi.
   Sasuke o lua e barbie pe fata shi se uita cu bunatate la chipul ei pe care se putea citi fericirea pe care o are in acest moment...momentul in care este cu persoana pe care o iubeste...stiind ca shi acesta il iubeste cu adevarat...fericita ca dragostea pe care o poarte pemtru el nu este zadarnica shi ca nu este o dragoste neinpartashita...Baiatul isi apropia fatza de cea a fetei cele doua atingundu-se.
   -Sa-su-ke-kun...eu...
    Cuvintele rostite nu mai aveau sens...deoarece continuarea nu mai putea fi pronntzada pentru ca buzele fetei fura capatate intr-un sarut dulce...
   "Dragoste...ce s-ar intampla fara acest sentiment in viatza omului...acest sentiment pe care totzi il simtzim pentru cineva...adica nu tocmai totzi...dar majoritatea...nici un cuvant nu poate defini acest sentiment,nimic nu poate face sa fie intzles acest lucru...nimic nu poate inlocui shi nu este mai pretzios decat acest sentiment..." gandi din nou Kakashi care ii privi pe cei doi cu lacrimi in ochi.
   -Sakura...mi-am facut atatea grij pentru tine...
   -Sasuke-kun...zise fata.
   -Sakura...te iubesc mult shi stii bine asta...nu te voi mai lasa singura...cand suntem in misiune...nu vei mai fi singura!zise Sasuke.
   -Multumesc Sasuke...dar trebuie sa imi port shi singura de grija...
   -Ei...bine...zise Sasuke strangand-o shi mai tare la pieptul sau.
   -Ei copii...acum cred ca eu voi merge la tabara noastra...shi ...ma bucur pentru  voi..ma refer ca...in fine intzelegetzi voi nu?intreba Kakashi.
   -Da sensei.zisera cei doi zambind.
   -Ne asezam pe malul raului?intreba Sasuke.
   -Desigur.zise Sakura zambind.
    Cei doi se asezara e malul raului shi fata se razama pe Sasuke,privind amandoi rasaritul minunat al sorelui.
   -Priveste Sasuke-kun!Wow...ce frumos este...zise Sakura minunandu-se.
   -Este la fel de frumos ca shi tine...ba nu u esti mia frumoasa decat orice...zise Sasuke.
    Fata se uita bland la baiat...ochii ii sclipeau la lumina stralucitoare a sarelui...se apropie incet de buzele baiatului shi ajuns sa se atinga ...fata il saruta cu multa draoste.


Sper ca va placut ^_^

 
   
         


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
hmm romantic..bv imi place superbn..

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
wow super vreau sa fie mai lung/...      

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
^_^ ms toturor...shi o sa incerc sa il fac mai lung dar pe acesta nu l-am facut prea lung pt ca nah...am avut shi multe teme shi de invatzat...al naibi

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.20


                                             Continuarea misiuni




    Soarele le zambi shi le trimitea razele sale calde shi aurii pe care le-a odihnit toata noaptea,shi-a adunat puterile pentru ai face fericitzi pe oameni,pentru a incalzi totul shi pentru lumina unica pe care aceasta o emena.
   -Sasuke-kun...mi-au lipsit imbratzisarile shi saruturile tale...dragostea pe care tu mi-o oferi.zise Sakura vesela.
   -Shi mie mi-au lipsit ale tale floricica rozalie dulce ce esti.zise Sasuke.
    Natura le zambi shi ea...aratandu-shi shi mai tare frumusetzea pe care nu o vezi doar dimineatza...shi doar in acea padure...Cantecul minunat shi de nedeslusit al pasarelelor le rasuna in urechi...muzica naturii,o muzica care te linistete shi te calmeaza,una pe care o potzi indragi.
   -Ce frumos este aici...shi cantecul acesta este minunat nu este asa Sasuke-kun?
   -Da...asa este...auzi...ce ar fi sa mergem dupa misiune intr-o asa mica vacantza in cabana mea din cealaltra pudure?intreba Sasuke.
   -Ar fi minunat! Chiar mi-ar placea.zise Sakura entuziasmata.
   "Insfarsit un loc in care vetzi fi in doi...numai shi numai in doi"zise vocea interioara a Sakurei.
   "Of doamne shi tu apari doar in astfel de momente.....nu puteai sa vii cand ma luptam sa ma incurajezi?"intreba Sakura nervoasa.
   "A...pai cum sa iti zic..."
   "A da cu sigurantza te ascundeai pe undeva de frica ce iti era...sgur tremurai de frica"zise Sakura chicotind.
   "Nu!Nu tremuram...cel putzin nu de frica ci de frig..."
   "Bine...bine fie cum vrei tu!"se dadu batuta Sakura.
   -Hei porumbeilor...ce ar fi sa venitzi shi voi in tabara...cei doi s-au trezit shi ar fi bine sa ne pregatim de plecare.aparu shi Naruto zicandule acestea.
   -Of...bine bine mergem acum...zisera cei doi.
    Cei trei se indreptare spre asa zisa tabara a lor...cand ce sa zareasca...Haruki shi Sondane erau treji shi se intindeau...se mai dezamorsaui shi ei putzin.
   -Bunaaa dimineatza!Cum va simtzitzi?intreba vesela Sakura.
   -Bune! Multzumim ne simtzim bine!Va multzumim pentru ca ne-ati salvat.zise Haruki.
   -Nu noua trebuie sa ne multzumitzi...ci Sakurei.zise Naruto.
    Haruki se uita la Sakura shi o lua de mana sarutandu-io:
   -Iti multzumesc din inima pentru ca ne-ai salvat...esti minunata...shi foarte frumoasa.zise acesta risind.
   -A...a...multzumesc!zise Sakura.
   -Hei...hei,hei nu exagera da?
   -Cine zice?A...Uchiha...cu ce drept ma rog spui tu asta?
   -Sa te luminez la mintea aia seaca a ta,Haruki, Sakura este iubita mea...shi o iubesc mult shi nu as lasa-o in mainile nimanui...
   -Hm...intzeleg..dar oare fata simte acelas lucru pentru tine?
   -Da Haruki...simt acelas lucru pentru el...este iubirea mea de o viatza shi nu as renuntza la el pentru nimic in lume.zise Sakura .
   -Deci nu mai am sanse...asta este.Of...dar imi placea asa de mult de tine...zise Haruki.
   -Ha...doara nu credeai ca ai fi putut-o avea pe Sakura nu?intreba Nruto razand.
   -Pai..aveam cateva sperantze care adineaori au fost spulberate.zise Haruki.
   -Ha...daca nici macar eu  nu am putut...u sa potzi...tu care...nah nu zic nimic nu vreau sa jignesc pe nimeni...cel putzin...inca.zise Naruto razand in hohote.
   -Deci..haidetzi sa inpachetam copii...de acord?
   -Da Kakashi sensei .zisera ei.
    Timpul a zburat precum o pasare in aradisul ei...soarele era pozitzionata pe mijlocul cerului albastru shi senin.
   -Insfarsit am terminat de impachetat corturile hsi toate prostiile care trbuie sa le caram cu noi...
   -Ce imi aud mie urechile...doara nu se plange chiar domnul Uchiha...?
   -Mai taci Haruki...
   -Cine spune ha?
   -Auzi mah...adineaori Sasuke a zis...dar acuma ma enervezi chiar shi pe mine asa ca taci.zise Naruto.
   -Bine,bine fie cum vretzi voi.zise Haruki nepasator de cele care ii fusesera  adrepsate.
   -Hey unde este Sondane...trebuie sa plecat.zise Kakashi.
   -Este la rau...merg eu dupa el.
   -Bine Sakura dar ai grija de tine.zise Sasuke.   
   -Bine...o sa am.zise acesta zambind.
    Ajunsa la rau:
   -Sondane?
   -Sakura?
   -A..vino trebuie sa plecam...zise Sakura.
   -Bine...
   -Deci am ajuns.le zise Sakura baietzilor.
   -Insfarsit...deoarece trebuie sa plecam...spre satul in care am fosti trimitzi...zise Naruto.
   -Da...cum zici tu...raspunse shi Sasuke morocanos.
    Pe drumul lung,din dreapta shi din stanga erau inconjuratzi de plante shi in special de copaci care isi aplecau pletele lungi in fatza lor.
   -Of...pare de nesfarsit derumul asta.zise Naruto.
   -Nu te mai plange ca shi un copilas Naruto,mai avem destul de mers...shi uite ca deja este dupamasa...astazi cu sigurantza nu vom ajunge...zise Kakashi.
   -Deci vom mai petrece o noapte afara?In natura?
   -Exact Naruto.ii raspunse Kakashi.
   -Minunat...zise acesta sarcastic.
   -Abea astept sa ajungem acasa...in satul nostru drag.zise Sakura.
   -Da..shi eu astept sa mananc ceva ramen.zise Naruto visand doar la mancare...
   -Tu numai la mancare te potzi gandi?intreba Sasuke.
   -Da...macar nu sunt shi eu ca shi tine...insetat de putere...
   -Termina Naruto!Sasuke nu este asa....asa ca taci odata!se rasti Sakura le el.
   -Ha...oare de ce toata lumea ii tine parte lui Sasuke?se gandi cu voce tare Naruto.
   -Auzi ...tontule...gandesti cu voce tare.zise Sondane.
   -Poftim...adica...a-atzi auzit???
   -Nu Naruto...suntem surzi cum sa putem auzi ceva daca zici cu voce tare...zise Sakura sarcastica.
   -Slava cerului ce bine...zise Naruto usurat.
   -Naruto...
   -Da Sakura-chan.zise acesta.
   -Esti un tont mare!zise ea shi tragandu-i un pumn mare in cap.
   -Gata copii...nu va  este foame?intreba Kakashi.
   -Ba da!!zisera totzi deodata.
    Acestea isi intinsera pe iarba verde ca shi un covor de primavara..shi se pusera jos shi asteptara mancarea pe care avea sa le dea Kakashi.
   -Haide omule mai repede...doara nu vom astepta aici pana cand tu te scotocesti in geamantanele alea?intreba Naruto care era lihnit de foamne.
   -Nu...nu stiam ca le aveam in geamantanul de pe umarul drept...dar mi se pare ca le-am pus jos odata...shi poate ca cel de pe umarul drept l-am pus pe cel stang...sau pe cel de pe spate?intreba acesta.
    La toate acestea cei cinci sarira pe geamantanele lui shi ii scoasera tot ce avea in geamantan...pana dadura de mancare...
   -Noi ne punem la mancat.zisera ei.
   -Eu o sa mananc dupa ce imi bag toate acestea la loc...spuse Kakashi cu gura cascata.
   -Eh gata...am terminat.zise Kakashi.
   -Shi noi la fel.zise Naruto.
   -Poftim?Shi nu a mai ramas nimic ?!
   -Pai...nu v-atzi grbit shi uitatzi unde atzi ajuns...sa nu mai avetzi ce manca..eh lasatzi vor mai fi ocazii.zise Naruto razand impreuna cu ceilaltzi patru.

 
Sper ca va plcut..l-am facut mai lung   


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
da mia placut dar sa nu mai prescurtezi cuvintele

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ms fetelor...shi  nu voi mai prescurta cuvintele ^_^

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Cap.21



                           O zi minunata



    Soarele incet isi pierdea din stralucire...se pregatea de culcare,incepea sa se retraga de pe cerul albastru.
   -Copii...nu atzi obosit?intreba Kakashi.
   -Nu.zisera ei.
   -Ei bine...eu am obosit....ce ar fi sa ne oprim aici...shi sa incepem sa ne montam corturile...ca sa nu le montam pe intuneric.De acord?intreba Kakashi.
   -Of..daca u zici...Kakashi sensei.zise Naruto.
   -Deci ne putem plasa...acolo...din nou la marginea raului..se pare ca acest rau duce in sat.
   -Da Kakashi sensei.zise Naruto.
   -Eu voi monta cortul.zise Sakura.
   -A...nici gand..ori il fac eu ori ma lasi sa te ajut.zise Sasuke zmbind.
   -Ei bine...prefer a doua varianta.zise fata zambind.
    Cei doi isi montau cortul care era situat exact langa rau...iar deasupra lui era un mar inflorit...cand era lovit de vant...petale albe cadeau deparca ploua cu petalele florilor...
   -Haruki...te duci te rog frumos sa pescuesti cv pasti pentru cina?intreba Kakashi zabindui baiatului.
   -Da...desigur!zise Haruki zambind lung.
   -Sasuke-kun...auzi...oare Haruki shi Sondane din ce sat provin.zise Sakura in soapta.
   -Habar nu am floricica rozalie.zise Sasuke zambind.
    Naruto isi monta shi el cortul lui...dar cum este el neatent...s-a agatzat intre sforile cortului ramanand imobilizat...de catre un cort.
   -Hey!Sa ma ajute shi pe mine cineva...va rog!zise acesta.
    Cand cei 5 se uitara la Naruto ii ufni rasul de numa numa...Haruki cazu in apa shi ceilaltzi se prapadira pe jos de ras.
   -Alo!E cineva care ma poate ajuta...cineva care inca se mai poate tzine pe picoare...zise Naruto.
   -Haide prietene...incerc sa te ajut eu.zise Sasuke inca razand.
    Pana la urma Sasuke reusi sa il dezlege pe Naruto de acolo...shi se pusera inapoi cu totzii la traba.
   -Apropo...Sasuke...iti multzumesc pentru ca m-ai ajutat,prietene.zise Naruto zambind.
   -Nu ai de ce!ii raspunse Sasuke.
   -Ei atzi terminat de montat corturilea alea?
   -Inca nu Kakashi sensei...noi mai avem inca putzin.zise Sasuek uitandu-se la Sakura.
   -Bine...dar tu Naruto.zise Kakashi care incepu sa chicoteasca cand se gandi la cea ce patzi baiatul adineaori.
   -Mai am shi eu putzin..in cateva minute il termin...daca nu ma mai agatz iara pe undeva.
   -In regula Naruto.zise Kakashi chicotind in continuare.
   -Haide sensei...nu mai chicoti atata...zise Naruto putzin stanjenit de situatzia in care este.
   -Bine...Naruto..voi incerca...Sondane tu cum mai stai cu cortul?
   -Pai...eu deja am terminat.zise Sondane zambind.
   -Atunci dute shi ajuta-l pe Naruto...sa nu se mai incurce pa acolo.
   -Am intzeles Kakashi.
   -Haruki...unde este?intreba     Kakahsi.
   -Inca la rau...raspunse Sasuke.
   -Poate in loc de a pescui....poate la pescuit un peste pe el.zise Naruto razand in hohote.
   -Naruto...nu ii voie sa zici asta.zise Kakahsi.
   -Mai stii sensei...poate se mai intampla cateva minuni.zise Naruto razand.
   -Naruto!
   -Bine Kakashi am terminat.
    Dupa o vreme totzi au terminat de montat corturile...shi la un momedat apare Haruki ud loarca cu o galetusa plia de pesti.
   -Doara nu ti-ai gasit sa faci o baitza.zise Naruto razand.
   -Doamne...esti ud loarca.zise Sakura.
   -Cine stie...poate voia sa se racoreasca.zise Sasuke.
   -Foarte amuzant ...am prins un peste mare...shi m-a tras dupa el in apa.zise Haruki.
    Tozti incepura sa rada in hohote.
   -De ce anume radetzi?intreba Haruki.
   -Pai...stii Naruto a zis ca poate te-a pescuit pestele pe tn nu tu pe el...shi chiar asa a fost.zise Sakura razand.
   -Dah...prezicatorul Naruto Uzumachi.zise Sasuke razand.
   -Ei bine copii..acum ar trebui sa facem focul...soarele apune shi trebuie sa ne prajim pestii.
    Asa cum zicea Kakashi...soarele apunea...iar pe cer aprea o urma rosiatica galbuie...cerul incepea sa se inchida la culoare...totul parea sa se scufunde in intuneric...
   -Gata...focul l-am pus eu.zise Sasuke.
   -Bine eu caut niste betze pe care sa agatzam pestii...
   -Sa merg shi eu cu tine Sakura?
   -Nu multzumesc Sasuke...nu merg departe...shi macar ma mai deconectez
    Sakura merse incet shi se indrepta inspre o parte a padurii in care era ceva mai multa lumina decat in cealalat parte a padurii...shi a shi gasit cateva crengutze asa ca a pornit inapoi spre 'tabara' lor.
   -Am adus crengutzele.zise Sakura zambind.
   -Insfarsit ai venit...am crezut ca nu mai ajungi....zise Sasuke.
   -Eh...doara nu iti este asa de foame.
   -Nu Sakura...nu imi este foamne...dar mi-a fost frica ca patzesti cv.
   -Ma rog Sasuke...nu sunt bebe.zise Sakura chicotind.
   -Da stiu...
   -Deci sa ne punem pe manmcat....sunt mort de foame.zise Kakashi.
   -Ciudat...tu nu prea esti cu mancarea...
   -Pai...auzi...voi atzi mancat dar eu nu.zise Kakahsi.
    Dupa ce mancara:
   -Ce buna a fost masa...mi-a placut mult.zise Kakashi.Deci...copii acum sa mergem sa ne culcam.
   -Kakashi...eu shi Sakura mia stam sa mai povestim.


Stiu ca este cam scrurt...dar nah...o sa il continui dar chiar nu mai am avut chef ^_^
Deaia sper ca va placut ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
bunnnn este foarte frumos dar intr-un fic nu da bine sa scrii sub forma de mess.sper sa asculti sfatul meu!

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Adica sub forma de mess?Nu intzeleg ce vrei sa spui...

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
cred k vrea sa zica cu cuv prescurtate, cred. oricum super cap si sasuke and sakura (k nu stiu cum sa iti zic, nu te-ai prezentat) desenul de la semnatura e al tau? e cel mai super si minunat desen  

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
stii ceva daca nu iti place nu trebuia sa postezi. aici

ps: rog admina sa stearga aceste 2postari

ps 2: bv imi place si sper sa scrii continuarea, nu te descuraja!


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
nu adica sa nu mai scrii shi ci si acum intelegi?


_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
am sters cele doua, deci sasusaku sa mai scrii k imi place

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
O sa ma grabesc cu continuarea...numa ca ii shi scl asta amarata...al naibi...scz de limbajul meu frumos fatza de scl   ....deci...ma voi stradui sa termin cap. urmato cat mai repede ^_^
Shi ma bucur mult ca va place ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte frumos!Mi-a placut.A fost minunat ca de obicei si eu am intarziat cu postatul...Gomenasai!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci....urmatorul cap...stiu ca am stat mult...dar la-m facut mai lung shi nah este greu cum a inceput shi scl...nah deci poftitzi: Shi ms mult tuturor ca va place ^_^



Cap.22



                                                    O lunga discutzie




    Luna straluceste pe cerul intunecat...stelele sunt decoratziunile sale..care lucesc mereu.Totul era asa de intunecat...soarele se culcase deja demult.
   -Sasuke-kun...despre ce voiai sa discutam?intreba curioasa  Sakura.
   -Haide ...vino cu mine...zise baiatul.
   -Um...bine...
    Cei doi pornisera inspre inima padurii...tot mai afundatzi in padure...Sakura nici nu stia unde se indreapta..dar admira peisajul ca dintr-un basm frumos...unul asemanator celuia care ii citea mama sa mai demult...
   -Sasuke...dar totushi ...unde mergem?
   -Ai sa vezi...florea mea rozalie.zise Sasuke.
   -Ok...
    Cu cat trecea timpul mai repede..cu atat mai mult se indepartara de asa zisa lor 'tabara',shi peisajul arata shi mai frumos shi mai atractiv.
   -Haide...te rog frumos sa imi zici unde mergem deoarece sunt din ce in ce mai curioasa...
    Sauke se opri shi o sarruta dulce zicandui:
   -Te rog mai ai putzina rabdare...ajungem in curand.zise Sakura.
   -Ei bine...
    Mergeau deja de destul de mult timp...dar inca Sasuke tot mergea inainte...iara Sakura statea shi mergea dupa el...
   -Sakura stai putzin...zise Sasuke.
   -Bine..dar de ce ma rog?intreba curioasa Sakura.
    Sasuke se duse in spatele ei shi ii puse mana la ochi...conducand-o undeva anume...
   -Sasuke...ce faci?Unde ma duci...shi de ce nu ma lashi sa vad shi eu unde mergem?intreba Sakura ambalata.
   -Fi calma...vei vedea cand vom ajunge...
   -Dar unde sa ajungem?!intreba Sakura.
   -Vei vedea....zise Sasuke zambind.
    Ajunshi intr-un anume loc...baiatul isi luase mainile de la ochii fetei...care dupa ce vazu unde se afla incepura shi sclipeasca shi sa se mareasca...
   -Sa-sa-su-ke-kun...asta este mi-minunat!zise Sakura.
   -Ma bucur ca iti place...zise Sasuke.
    Cei doi se aflau intr-o poenitza...inconjurata in fiecare partzi de copaci inaltzi,inclinatzi in inaltzime...formand un fel de acoperis deasupra intregi poenitze...iara in mijlocul "acoperisului" se afla un fel de gaura mai mica...prin care exact se vede luna care trimite lumina in poienitza.
    Sakura fugi repede la Sasuke.El isi inti nse mainile...iar ea sari in bratzele lui...sarutandu-l dulce...
   -Deunde stii de acest loc minunat?intreba Sasuke.
   -Obijnuiam sa vin aici cand eram mnic...sa stau cu cortul...sa ma mai recreez putzin...
   -Dragul meu Sasuke...zise Sakura sarutandu-l inca odata.
   -Sa..Sakura.zise baiatul strangand-o la piept cu multa dragoste...
   -Oare peste cat timp vom ajunge acasa....la noi in sat?intreba Sakura.
   -Confosrm spuselor lui Kakashi ...maine dimineatza ajungem in satul in care trebuia sa mergem...shi cam maine seara ajungem acasa daca ne grabim...ca acum am mers ca shi melcii stii bine.ii raspunse Sasuke.
   -Da...dar tot nu intzeleg de ce am mers asa de incet...
   -Deoarece Kakashi se temea ca ne vor ataca shi o sa fim obositzi...exact cum s-a intamplat numai ca nu am fost epuizatzi...shi am reusit sa invingem inamicul.ii explicase Sasuke.
   -Intzeleg. zise Sakura.
    Fata admira peisaul care ii inconjura pe cei doi...lun care stralucea pe cer...shi natura...
   -Nici macar in vise nu mi-am putut imagina un astfel de loc minunat...mai ales ca sa fiu cu tine aici....impreuna.. zise Sakura care nu peste mult observa ca celui care se adresase nu se afla in zona.
   -Sasuke! Unde ai disparut asa de repede...zise Sakura.
   -Gaseste-ma! zise Sasuke chicotind shi razamandu-se pe ramura copacului in care tocmai se urcase...cu ochii inchishi shi cu un zambet pe buze...statea shi se gandea...dar nu trecu mult shi cineva ii intrerupse firul gandului...nu oarecare persoana shi nu oricum...era Sakura acre se afla deasupra lui sarutandu-l dulce.
   -Cum...cum m-am gasit...asa de repede?intreba Sasuke socat.
   -Sa nu subestimezi niciodata iubita unui Uchiha....zise Sakura razand.
   -Tu...zise Sasuke zambind.
    Sakura se aseza in spatele lui shi ii zise
   -Pune-tzi capul pe picioarele mele...
   -Bine...
   -Auzi...Sakura acum ca au aparut acesti noi baietzi...
   -Adica te referi la Sondane shi la Haruki?
   -Da la ei...voiam sa te intreb cv...
   -Ce anume?
   -Pai...ce parere ai despre ei?intreba Sasuke.
   -Um...sa vedem...sunt de treaba,dragutzi amabili...shi par foarte de incredere...sunt niste prieteni...
   -Nu asa ma refer....ma refer ce parere ai despre ei sufleteste...
   -Pai sunt destul de sufletisti asta ii adevarat...
   -Nu la asta voiam sa ajung..ci la faptul ce simtzi tu pentru ei...
   -Ii indragesc mult ca shi prieteni shi...
   -Spune iti place de ei sentimental...adica ii iubesti?!zise Sasuke rastindu-se la Sakura.
   -Nu! Cum potzi intreba asa ceva? Cum ti-a trecut prin minte asta?! intreba fata.
   -Pai...Haruki te place foarte mult...
   -Shi ce te face sa crezi ca shi eu simt acelas lucru pentru el...
   -Nush...poate faptul ca tine mult la tine...
   -Nu shi nu...gata peste Haruki te-ai motivat dar Sondane?intreba Sakura.
   -Pai...ma gandeam ca este mai frumos shi mai dragutz decat mine...shi...
    In acel moment Sakura ii trase lui Sasuke  o palma shi ii zise cu lacrimi in ochi:
   -De ce zici asta?! Pentru mine nu exista mai frumos sau mai dragutz decat tine...cred ca nu numai pentru mine...Sasuke sa te invetzi minte...eu numai pe tine te iubesc.
    Baiatul ramase incremenit...nu mai stia ce sa zica... se uita tzinta in ochii fetei care incepura sa verse lacrimi de tristetze...shi acei ochi straluceau la lumina alba a lunii...o lacrima de-a fetei i-a picurat pe fatza baiatulu. El se ridica putzin...shi ii capta buzele fetei intr-un sarut...dar fata s-a intors shi s-a opus acestui sarut...shi ii zise:
   -Daca tot veni vorba de iubit shi dinastea...Tu ce parere ai despre Ino...
   -Pai....este de treaba shi destul de amabila in ultimul timp...
   -Nu la asta m-am referit...ci ce simtzi pentru ea...
   -Haide Sakura...o cunosc pe Ino de un secol....nu imi place de ea...chiar delok!Deunde dracu ti-a venit asta in minte?
   -Pai de acolo ca nah...Ino este mai dragutza decat mine shi mai frumoasa...mai puternica mai talentata mai
    In acel moment Sasuke o saruta dupa care ii pune degetul la gura zicandu-i:
   -Pentru mine nu exista mai frumoasa shi toate cele...decat tine...tu esti tot ce conteaza pentru mine...zise Sasuke.
    Fata incepu sa planga shi mai tare decat pana acum...shi inchizand ochii ii spuse rastindu-se:
   -Shi atunci tu de ce m-ai intrebat asa ceva...
   -A...pai imi fac grij sa nu te pierd...
   -Deparca nu ai avea incredere in mine...zise ea plangand.
   -Haide...gata nu mai plange te rog!
   -Habar nu ai cat de rau mi-a picat!zise Sakura inca plangand.
    Sasuke deja era in fatza fetei de cam demult ...iar acum vrand sa ii aline suferintza o strange la piept.
   -Imi pare rau...Sakura...imi pare foarte rau.


      Sfarsit...
De data asta l-am facut mai lung :P...Shi sper ca va placut ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
wow e super ai talent

dar pui poze cu personajele?


_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super super super, imi place, si cum zice sasuke and sakura, ai talent, bv

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
scz ca nu  ti-am dat  com pana acum ...
si acum sa incep...WoW very sweet povestea ta n_n...pot sa spun ca imi place foarte mult ...si cum sa mai zis ai talent
   
  pwp all

sasusaku cuplu minunat scz nu  ti-am dat  com pana acum ... acum very sweet povestea

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
ms fetelor
Scuzatzi la toate mai ales la tn Aly ca nu am putut incepe ficu ala de care ere vb. dar am fost pedepsita  fara calc ccateva zile...shi inca pe mess mai am cateva zile din pedeapsqa..cred...^_^
Deci de continuat  poate maine voi cntinua ca vin mai devreme acasa de la scl...nu ca deobicei...Nu chiulesc
Deci anime love nu-i nik    shi ma bucur mult ca iti place povestea mea


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
A uitasem...Sasuke and Sakura...nu prea pun numai cand este cv interesant...la inceput am pus shi cand era balul...dar acuma ...deci nush poate o sa pun daca voi gasi exact caracteristicile personajelor dupa cum ai observat cand am introdus personaje noi am pus...iara at. cand este cv special am pus...dar ma voi mai gandi daca sa pun tot timpul sau numa sa o tin asa ca shi pana acum

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
nu e nimic, k vrem sa scoatem revista, suntem  aproape gata, si cand termini primul capitol, sa imi zici pe mess, ca sa il pun in revista si sa scrii in continuare ficul asta

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
ok daca vrei pune daca nu nu

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Sigur ca  voi pune continuarea acestui fic...nici gand sa il las balta
Nu ma las pana nu mai am ideei
Nush cand nu o sa mai am...ca am peste 10000 de ideei   


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci cap. urmator ^_^



Cap.23



                                 O noapte de vis,iara pentr altzii un dezastru total






    Lumina argintie a lunii stralucea in poenitza...totul era precum intr-un basm,inconjuratzi de copaci,cei doi stateau pe unul din ei pe o ramura groasa.Sasuke o tzinea strans in bratze deparca nu ar mai vrea sa o lase sa plece...iara Sakura statea shi savura momentul in care erau impreuna...imbratzisa-tzi ca doi porumbei in cuibul lor...
   -Sasuke-kun...
   -Da...Floarea meu Rozalie.
   -Oare nu isi fac grij pentru noi...nu ar trebui sa mergem inapoi?
   -Nu cred...shi chiar daca da...lasa-i inpace...nu au decat!Doar daca nu cumva tu vrei sa mergem inapoi...
   -Nu...chiar imi place aici...este foarte frumos aici...shi lucrul ce il infrumusetzeaza cel mai mult este ca shi tu esti aici ...langa mine.
   -Da...asa este Sakura-chan!
    In acest timp...in satul ascuns in frunze...altzi doi amorezi care se aflau la marginea satului se bucurau shi ei ca sunt singuri shi ca pot sa isi impartaseasca multe lucruri care trebuiau zise:
   -Auzi...voiam sa te intreb ca...
   -Da...
   -Daca nu ai vrea sa stai la mine cateva zile...
   -Ar fi minunat! Astfel vom putea petrece mult mai mult timp impreuna Sai!zise o voce mai copilaroas...aceea voce era a lui Ino.
   -Da...asa credeam shi eu.zise Sai care inrosi precum racul,shi o lua bland in bratzele sale.
    Dar nu depaete de ei...se auzira niste zgomote infioratoare...care incepeau sa se apropie din ce in ce mai tare...
   -Sai...ce..ce este asta?intreba Ino speriata.
   -Nu iti fa grij...poate ceva sobolani umbla pri gunoaiele cuiva.
    Dar zgomotele se auzira shi mai tare...shi erau din ce in ce mai infioratoare...
   -Acestea...deja nu par a fi zgomote de sobolani...zise Ino infiorata.
   -Te rg stai calma,nu este nici un pericol atata timp cat suntem impreuna!
    Dupa ce Sai rosti aceste vorbe...Ino deparca se mai calma putzintel...dar zgomotele se auzira din nou...dar de data asta erau insotzite deparca de niste pasi...
   -Sai! Imi este frica! Foarte frica...nu mai bine am merge la tine acasa sau la mine...deoarece deja ma trec fiorii...
   -Calmeaza-te...nu se va intampla nimic...totul este in ordine...nu este nimeni inafara de noi aici...
   -Dar zgomotele...iara deparca se aud nite pasi...
   -Nu iti mai fie asa de frica...noi suntem doi iara oricine ar fi este singur...nu are sanse...mai ales ca dragostea adevarata da roade in mult mai multe chestii decat pe cele pe care le cunoastem noi!
   -Bine!zise Ino care incuviintza din cap.
    Desi Sai reusi sa o linisteasca pe Ino..persoana care pana acum era destul de departe...acum era foarte aproape de ei...shi se apropia shi mai tare...Ino simtzi cum un fior ingrozitor o strecoara...shi la un momendat vede in fatza ochiilor...un vierme mai urat decat oricare...la acestea fata incepe sa strige de spaima.Dupa care incepu sa tremure zicand:
   -Sai...te rog i-al jos de pe mine...te rog frumos! Ca imi este scarba de viermi! I-al jos!!!!
   -Dar Ino...nu ai nimic pe tine...
   -E pe fatza mea...!
   -Inclusiv pe fatza ta!
   -Dar il vad cu ochii mei!
   -Ino...se pare ca ori te simtzi rau ori este ceva iluzie...asa ca te rog sa te calmezi...iara daca nu iti ttrece nici dua ce te-ai calmat...inseamna ca este o iluzie...
   -Bi-bi-ne am sa incerc...zise fata inca speriata.
    In acest timp...in poienitza inconjurata de un val mare de dragoste...
   -Sasuke-kun...
   -Da Sakura-chan...
   -Oare ce fac prietenii nostri...Sai & Ino,Temari & Shikamaru,TenTen & Neji...Lee,Gaara?
   -Cu sigurantza dorm deja...este destul de tarziu...sigur nu ai vreau sa faci acelas lucru...?
   -Adica?Sa ma culc?
   -Da...
   -Nici poveste!...vreau sa stau cat mai mult cu tine,sa privesc cerul instelat...Nu-i asa ca este minunat?
   -Da...este la fel de frumos precum tu...defapt nimic nu se compara cu frumusetzea ta!
    Sakura se apleca putzin shi se uita in ochii baiatului...dupa care il saruta dulce.
    Iara in locul in care Ino shi Sai se aflara...nu puteau savura acelas moment minunat pe care ceilaltzi doi il aveau...deoarece pe Ino o treceau fiorii la orice zgomot shi dupa cum se parea trecea printr-o iluzie...din care nu prea putea iesi...iar in acel moment lui Sai ii fugi mintea la Sakura...deoarece doar ea stie sa "sparga" astfe de iluzii...dar repede isi lua gandul de la acestea...deoarece isi aminti ca Sakura era plecata in misiune impreuna cu restul echipei....
   -Incearca sa mai rezisti putzin...te duc la Tsunade-sama...poate ea stie ce e de facut.
    Repede o lua in bratze pe Ino shi porni spre casa lui Tsunade...desi stia ca este destul de tarziu...nu putea sa  lase shi sa o vada pe Ino suferind...nu acum cand insfatsit shi-au marturisit cea ce simt unul pentru celelalt....adevaratele sentimente...nici pana acum nu ar fi putut-o lasa...acum de ce ar face-o....
   -Ino...mai potzi rezita putzin?
   -Da...cred ca da...zise fata cu o voce ragusita.
   -Bine! Incerc sa ma grabesc cat de tare pot!
   "Incepe sa fie din ce in ce mai grea...of...trebuie sa rezsist inca putzin...nu renuntz o voi duce pana la Tsunade shi ea o va vindeca..cel putzin sper"se gandi Sai.
   -Sai...
   -Da Ino...zise Sai zambind-u.
   -Mai avem mult?zise fata care deja transpirase...de pe fatza de parca un izvor curgea...iara ochii ii erau rosii...era shi palida...
   -Nu...vom ajunge in curand...incearca sa mai rezisti putzin...te rog!
   -Bine...
   " Of oricat m-as stradui sa merg mai repede...nu pot...este prea grea ca sa pot mari viteza...stai un pic..am gasit!Imi voi concentra shi ultimul strop de cheacra din corpul meu asupra vitezei..astfel in 2 minute poate vom ajunge..." se gandi Sai.
   -Ino!Tzine-te bine!
   -A...bn!
    Baiatul prinse o viteza foarte mare...shi in 2-3 minute ajunsera in fatza casei lui Tsunade.Fara sa mai bata la usa...o deschise shi o puse pe Ino pe canapeaua din camera de zi...urma sus la Tsunade shi urcand zicea:
   -Tsunade! Unde esti? Vino te rog! Ino are probleme...nu se simte delok bine...unde dracu esti!zise pana la urma nervos...Deschise usa de la dormitor shi in camera o vazu pe Tsunade sezand in pat shi Kakashi ingenuncheat in fatza ei...Sai fiind curios trage cu urechea shi ce sa auda :
   -Tsunade...te iubesc mult! Vrei sa fii sotzia mea?intreba Kakashi.
   -Kakashi...shi eu simt la fel pentru tine! Shi sigur ca da.zise Tsunade sarutandu-l pe Kakashi.
    Sai desi nu voia sa intrerupa u moment asa de palpitant shi romantic pentru cei doi...fusese nevoit asa ca intra in camera shi zise:
   -Imi pare nespus de rau ca va intrerup...dar Ino este foarte grav bolnava...sau nici nu stiu ce are...Tsunade-sama va rg sa o ajutatzi va rog frumos!
   -S...a...i?! zisera cei doi miratzi sa il vada pe baiat in locul in care se afla...
   -Da..acum va rog ajutatzi-o!
   -Ei bine...unde este?intreba Tsunade.
   -In camera de zi pe canapea.
    Tsunade ne mai stand pe povesti isi lua repede halatul shi fugi jos la Ino.Ajunsa jos...au zarit-o pe Ino...arata groaznic de rau ( avea ochii umflartzi shi rosii,fatza palida rau de tot shi era foarte transpirata).
   -Vai Doamne!zise Tsunade speriata de situatzia in care a vazut-o pe Ino...
   -O putetzi ajuta?intreba Sai ingrijorat.
   -Cred ca da..dar va lua ceva timp...va rog sa iesitzi din camera...atata tinmp cat o cnsult shi o tratez...
   -Bine!ziserta cei doi care urcara in dormitor...
    Intre timp...in basmul shi inpovestea minunata de dragoste a celor doi porumbei...continua...inca cei doi privesc stelele...
   -Sakura...
   -Da Sasuke-kun?
   -A...nu vrei sa facem o plimbare pana intr-un loc...fiind in zona muntoasa shi seara...sunt locuri minunate...
   -Desigur! zise Sakura.
    Cei doi pornira...trecura peste mutzi...shi deja de mult timp tot urcara un munte inalt...era foarte abrupt..dar nu subestima niciodata un ninja...
   -Sasuke-kun...mai avem mult de urcat?
   -Nu...pai catziva pasi shi am ajuns...
   -Ce bn...zise Sakura usurata.
   -Acum vino langa mn sa iti pun mainile mele la ochi...pt ca este o surpriza...da?
   -Of...bine.zise fata mergand langa baiat.
    Precum zise Sasuke ...ii puse mainile la ochi...shi mai pasira putzin shi se aflara in varful unui munte...shi baiatul isi lua mana de la ochii Sakurei care incepura sa strluceasca...de fericire shi de uimire a cea ce vazu...
   -Sa-sa-sa-su-ke-kun...este minunat! zise fata care sari in bratzele aiatului sarutandu-l dulce...
   -Ma bucur mult ca iti place iubitzica mea .zise Sasuke sarutand-o pe obraz.
    Cei doi se asezara pe marginea muntelui shi admirau privelistea...in jurul lor se afla doar apa...catziva muntzi inca...shi  cerul instelat...

   
Sper ca va placut...acu l-am facut mai lung ca sa ma revansez ca nu am scris cam de mult timp ^_^



Locul in care Sasuke shi Sakura au mers ultima data ^_^

sasusaku cuplu minunat deci cap. urmator                

29.9KB


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
WoW sooper ...chiar imi place....   abia astept NEXTU
   
      see ya!!!

sasusaku cuplu minunat wow sooper ...chiar imi place....   abia astept nextu    

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci urmatorul cap...este mai scurt dar asta e...


Cap.24




                                                 Echilibrul dragostei




    In timp ce cei doi indragostitzi stateau linistitzi la lumina lunii...altzi doi departe de ei...stateau shi sufereau unul pentru altul...Sai pentru faptul ca Ino sa nu patzeasca cv shi sa isi revina...iara Ino ca Sai sa nu isi mai faca asa de multe grij pentru ea.
    In dormitorul in care se aflau Kakashi shi Sai...Nu se auzea nimic din camera in care erau cele doua.Sai privea peretzii rozi spre portocaliu,patul pe care se asezase cu cearceaful portocaliu,noptiera din lemn de pin,iar in fatza patului se afla un dulapior cu suport pentru televizor in care evident se afla un televizor obijnuit.Deasupra acestuia se afla o broderie frumoasa,pe care scria initzialele  P.D.M.T.Sai nu stia la ce se refera aceste initziale...statea shi se gandea la toate cvintele care ii treceau atunci prin minte...care sa aiba legatura intre ele shi sa inceapa cu aceste initziale...Pana la urma descoperi ca T. vine de la Tsunade...dar celelalte litere ramasera un mister pentru moment.
   "Nici nu stiam ca lui Tsunade-sama ii place asa de mult culoarea portocalie...oare decand? Eh nu conteaza..." Se gandi el incercand sa is distraga atentzia de la celelalte lucruri ingrozitoare care se petreceau jos in camera in care se afla Ino....
    La un momendat Kakashi favu un locru la care Sai nu se astepta...se ridica de pe pat shi se indrepta spre televizor...Oprindu-se in fatza acestuia lua broderia in mana shi se uita la initzialele insemna pe broderie...Se iuta la Sai shi zise:
   -Poate te intrebi ce inseamna aceste initziale nu?
   -Pai...m-amgandit o vreme la asta...
   -Ei bine...inseamna : P= pentru, D =draga m=mea, T=Tsunade.
   -Intzeleg...
    Kakashi puse la loc broderia shi se aeza inapoi pe pat...pornind televizorul.Muta de la un canal la altul...nu gasea nimic interesant...o tacere sumbra s-a lasat peste cei doi...Nimeni nu mai scotea o vorba,dar Sai realiza ceva...ceva care nu era inregula...shi de curiozitatea lui prea mare il intrebape Kakashi:
   -Scuzatzi-mi curiozitatea...
   -Nu-i nimic Sai....intreaba ce doresti.
   -Kakashi...dumneavoastra parca atzi plecat cu restul adika cu Sasuke,Sakura shi Naruto in misiune...nu-i asa?
    Aceasta intrebare il soca pe Kakashi scapand telecomanda din mana...statea amutzit de vorbele rostite de baiatul aflat langa el care astepta cateva lamuriri...Pana la urma Kakashi indrazni sa zica mai incet putzin...deparca sopti:
   -Pentru ca...stii shi tu ce inseamna sa iubesti nu?
   -Sigur ca da...acum stiu...o iubesc mult pe Ino...
   -Da...sigur ca da.Deci..eu m-am teleportat la Tsunade pentru ca imi  era teama sa nu fi patzit ceva..O iubesc mult...shi ca sa ma asigur ca ma va anuntza ce se intampla shi pentru ai dovedi ca o iubesc shi mai ales pentru ca simtzeam ca vreau shi nu mai suport sa o fie departe de inima mea...am cerut-o in casatorie.
   -Da...intzeleg!Zise Sai zamband.
    La un momendat un zgomot provocat de usa care incet se deschise ii sperie putzin pe cei doi.Cea care intra era chiar Tsunade care era terminata...in sensul ca era fosrte obosita shi asta se vedea dupa fatza ei...
   -Tsunade-sama! Suntetzi bine? sHI Ino? Cum se simte acum pot sa merg la ea?intreba repede Sai curios.
   -Sunt bine...shi Ino...pai este destul de bine.Potzi sa mergi la ea...dar te rog nu o brusca...altfel se va simtzi rau de tot...ii explicase Tsunade care se tranti in pat in bratzele lui Kakashi.
    Sai nu mai statu pe ganduri shi  fugi repede pe scari in jos la Ino sperand sa o gaseasca in stare perfecta. Dar fu foarte dez amagit cand vazu ca se simte  rau shi ca poate va avea nevoie mai multe zile ca sa isi revina.
   -Ino! Ce ma bucur ca cat de cate sti bine! Zise vesel Sai...cel putzin incercand sa fie vesel.
   -S-s-a-i...da ma simt mai bine acum. Ma bucur sa te vad! Mai ales zambind! zise Ino  incercand sa zambeasca...dar zambi prea fals shi era mai rau decat daca nu zambea delok.
    Sai merse incet catre ea shi o lua in bratze stramt.Iar din ochii lui se prelinsera doua lacrimi stralucitoare shi calde...
    In acest timp...ceilaltzi doi porumbei..stateau shi se uitau la cer shi dicutau despre diferite lucruri...dar Sasuke isi aminti de un lucru de care voia sa discute cu Sakura.
   -A...voiam sa te intreb ceva..
   -Ce anume?
   -Pai..in legatura cu acea mica vacantza la cabana..stii tu in padure...de ti-am povestit  ...
   -A da.zise Sakura zambind larg.
   -Pai...ma gandeam sa mergem dupa ce ajungem in sat..shi nici nu stiu...poate stam cateva zile poatemai mult...shi sa fie clar doar noi doi.zise Sasuke sarutand-o pe buzele ei catifelate shi rafinate.
   -Minunat Sasuke-kun! Zise Sakura zarind in bratzele lui.
   -Ma bucur ca esti de acord! zise Sasuke.
   -Asta pentru ca...
   -Pentruca vrei sa stai mai mult timp cu mine nu-i asa?
   -Ei..bn da.Dar deunde ai stiu..?
   -Iti citesc gandurile iubire!Shi eu vreau la fel!
    Cei doi se imbratzisara shi Sasuke se uita in ochii sclipitori ai fetei. Sclipirea lor verde shi fermacatoare il fermaca pe baiat cerandu-i un sarut dulce pe care il shi primi.


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super, astept urmatorul cap, gambate la scris si cat mai repede

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
sooper capitolul....abia astept NEXTU
   BAFTA in continuare!!!!
     pwp&gamabate

sasusaku cuplu minunat sooper astept  

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Uitatzi shi urmatorul cap ^_^



Cap.25



                                                    O seara cu vise minunate




   -Sasuke...nu crezi ca ar fi bine de data asta sa mergem inapoi la corturi?intreba Sakura
   -Ba da...acum chiar ar fi cazut sa plecam.
    Cei doi se indreptara spre locul unde isi plasasera corturile...unde Sondane shi restul dormeau demult.Cel putzin asa credeau ei,deoarece Kakashi abea acuma pornea inapoi,de la Tsunade.
   -Oare Kakashi doarme?intreba Sakura.
   -Cu sigurantza...la cat ii place lui sa doarma...cum sa mai fie treaz la ora asta? zise Sasuke putzin chicotind de cele spuse....
   -Da..ai dreptate.Cum m-am putut gandi ca el sa nu doarma...
   -Ei acuma sa incheiem subiectul "Kakashi"...ca chiar am putea vorbi shi despre alte subiecte mult mai incitante shi mai interesante decat despre Kakashi ...nu crezi? intreba Sasuke.
   -Da...adevarat.Dar totushi da tu mai intai un exemplu...
   -Pai asta e ca nu prea stiu ce anume...zise Sasuke gandindu-se despre ce anume sa discute.
   -Auzi...oare Ino shi Sai ce fac...
   -Ce sa faca...dorm cu sigurantza.
   -Nu stiu...dar am o presimtzire foarte rea despre cea ce se intampla cu cei doi.Dar nu stiu mai exact de ce sau cum...incep sa nu mai intzeleg nimic...
   -Pate pur shi simplu iti este dor de ei....oare nu asta este problema?
   -Nu stiu.Ar fi bine sa fie asa.
    Peisajul incepea sa fie din ce in ce mai pustiu fatza de ce lasasera in urma mai adineaori.Copacii nu eraula fel de bogatzi, florile se rarira destul de mult,dar cea ce le parea cel mai ciudat er ca luna nu mai stralucea la fel de mult... nu cu aceashi putere cu care stralucea in poienitza...Incepeau sa se apropie cat mai mult de asa zisa tabara a lor. Intre cei doi pur shi simplu a coborat o liniste sinistra,in sensul de sinistru ca nimini nu mai scoase nici un cuvant.Deparca amutzisera...Dar aceasta tacere fu intrerupta chiar de Sasuke care ii zise fetei:
   -Ca tot veni vorba de cei din sat...sper sa nu fi fost atacatzi...mai sti ce zicea Hisamatzu?
   -Da..." nu sunt doar eu aici deoarece sunt mai multzi care au fost trimisi ca sa supravegheze ninja satului ascuns in frunze...".
   -Exact...
   -Shi ce e cu asta?intreba Sakura.
   -Nu...nu se poate ca sa mai fi ramas din ei...care inca ii supravegheaza...sau poate ca in locul celor care au murit au trimis altzii?
   -Nu cred...cu sigurantza ne-am f dat seama...
   -Poate ca noi da...shi poate ca pe noi nu ne supravegheaza...dar daca ceilaltzi nu au observat...si cea ce simtzi ca se petrece cu Sai shi Ino este adevarat...pate ei au fost atacatzi cu adevarat ...chiar de ninja care au fost trimisi sa  ii supravegheze...
   -Da...ai dreptate...
   -Ei bine...mai bine nu ne gandim la asta pana nu ajungem la corturi...daca ajungem eventual vom putea dechide acest subiect shi ne vom gandi mai intens...zise Sasuke...
   -Da! Ai dreptate...oricum nu ma avem mult pana sa ajungem la "tabara".
   "Of...abea astept sa mergem cu Sasuke la cabana..."zise vocea interioara a fetei.
   "Cum de ai aparut shi tu pe aici ?"zise Sakura surprinsa.
   "Ei...uite asa! Of Sasuke-kun...de ai sti cat te iubesk...abea astept sa mergem la cabana...singuri doar noi doi dragutzule..." zise vocea interioara sacaindo pe Sakura.
   "Auzi...ce vorbesti...nu uita ca Sasuke este al meu..doar daca ma rogi frumos il impart cu tine.La ce te tot gandesti tu..."zise Sakura nervoasa.
   "Tu shi eu suntem aceashi persoana...defapt eu fac parte din tine asa ca shi eu primesc din Sasuke precum tu " comenta vocea ei interioara.
   "Defapt aici ai dreptate...of oare de ce face asa o incapatzanata parte din mine..."zise Sakura.
   "Hei! Te-am auzit! Shi de acea face parte din tine pentru ca shi tu esti incapatzanata...defapt o arte din tine...nu mai stiu cum sa iti explic."
   "Intzeleg..nu imi trebuie explicatzii..."zise Sakura.
   -Auzi...Sakura...
   -Da Sasuke.
   -Ce e cu tine de taci shi nu spui nimic deja de asa de multa vreme...?
   -Ei bine,nu prea stiu...sunt lucruri la care ma gandesc shi poate acestea imi atrag prea mult atentzia shi astfel nu pot sa shi vorbesc cu tine...
   -Sigur esti bine? Vorbesti cam ciudat...zici ca nu esti tu...
   -Da sunt bine...doar ca asa sunt eu cand ma shi concetrez la un alt lucru...
   -Bine...daca zici ca totul este in regula...
   -Sper ca nu mai avem mult pana sa ajungem...zise Sakura.
   -Nu..chiar mai avem doar putzin.
   -Ce bine...sunt foarte obosita.Abea astept sa dorm cat de putzin.
   -Da shi eu...
    Nici lui Kakashi nu i mai trebuia mult sa ajunga...ba din contra chiar mai avea putzin de mers...mai putzin decat celor doi.
   "Abea astept sa se termine misiunea asta...shi sa mergem inapoi in sat...Dar oare Sasuke shi restul dorm...cu sigurantza la ce ma duce shi pe mine mintea...este tarziu cum sa nu doarma..." se gandi Kakashi care deja vedea varful unuia dintre corturi.
    Intre timp..Sai shi Ino adormisera. Sai adormi pe jos langa Ino iara ea stand pe pat invelita de-a binilea...dar inca in casa lui Tsunade,care shi ea dormea in dormitorul ei.
   -Uite! Se vad deja corturile! zise Sakura zambind larg.
   -Da...insfarsit am ajuns.Sunt frant de oboseala.zise Sasuke.
    Cei doi fugira repede inspre corturi.Nu vazura nimic schimbat de fatza de cea ce lasasera atunci cand plecasera...atat ca focul a fost stins,cu sigurantza de vant.
   -Ei bine...haide sa intram in cort...shi sa nne culcam,maine avem o zi lunga.
   -Daca mai putem dormi ceva..deoarece este deja ora 4 seara...zise Sakura.
   -Eh...pana la ora 7 putem dormi nu-i asa?
   -Da!
    Cei doi intrara in cort shi se intinsera vrand sa doarma...
   -Sasuke-kun...
   -Da.
   -Noapte buna!
   -Multzumesc la fel scumpo.zise Sasuke sarutand-o dulce pe obraz.
    Nu trecu mult shi cei doi adormira,fiind purtatzi prin taramul viselor,visand unul despre altul shi despre acea zi in care se vor duce pentru cateva zile in padure la cabana...doar ei...
    Nu doar ei aveau vise asa de frumoase,ci shi Sondane cat shi Haruki...precum shi Kakashi care ajunse inaintea lor cu putzin shi adormi pe loc dupa ce se intinse.Totzi visau o zi in care sa fie doar cu persoana iubita...Sasuke visa sa fie cu Sakura in cabana la fel shi ea...Haruki visa ca se plimba cu Sakura pe malul marii shi o ceru in casatorie aceasta acceptand. Iara Sondane visa despre o fata e care nici el nu stia unde o va gasi...dar stia ca pe ea o iubeste cu adevarat...sclipirea din ochii fetei il fermeca...dar inca il macina sentimentul ca nu cunoastea acea fata. Kakashi visa despre Tsunade...despre nunta loc minunata care va urma.
 


  De data asta l-am facut mai lung :P
  Sper ca va placut ^_^


     


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ma bucur ca iti place ^_^

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sakura_sasuke_yo
...::♡Little angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
bun...n-am pus comentarii pe parcurs pentru ca am vrut sa las pentru safarsit !ai avut greseli de tastare si sper sa te indrepti si te rog nu mai scrie prescurtat, asta strica frumusetea unui fic !PUNE NEXTU HAIDE REPEDE!!!!!!!!!

sasusaku cuplu minunat bun...n-am pus comentarii parcurs pentru vrut las pentru safarsit !ai avut

50.5KB


_______________________________________
So I find myself gently...
...drifting in a tempestuous current.
Just how far will this labyrinth take me...
I'll go along,and hold on tightly to this dream.

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Ma bucur ca iti place ficu ^_^
Shi stiu ca mai am greseli de tastare...dar nah mai gresesc shi eu
Deci cap. urmator ^_^




Cap.26







    O alta dimineatza minunata prevestita de sfantul soare  care stralucea pe cerul senin.Cantecul duios al pasarilor era precum un ceas desteptator...numai ca era unul care iti facea placere sa il auzi,care te facea sa te bucuri ca a inceput o noua zi.
    Cu greu se trezi shi Kakashi care iesind din cort privi spre soarele orbitor,ascultand cantecele minunate ale pasarelelor.Dupa ce se mai dezmetici cat de cat,merse spre cortul lui Naruto pentru al trezi.
   -Naruo,scularea! Soarele a rasirit deja pe cer! Trebuie sa pornim!
   -Inca doua minute Hinata...promit ca voi duce shi gunoiul. zise baiatul fatzaindu-se.
   " Stiam eu ca Hinata sta cu Naruto! Eh deci din nou am avut dreptate. Incep sa cred ca sunt geniul satului" se gandi Kakashi zambind larg. Pana la urma decise sa il mai lase putzintel pe Naruto...aprea mult prea adormit chiar shi prentu a se schimba...Hotara sa mearga sa ii trezeasca pe Sondane shi Haruki,asa ca se indrepta spre cortul lor. Deschise cortul shi ii vazu pe cei doi dormind adanc...prima data ii fusese mila sa i trezeasca dar pana la urma nu avea ce face...trebuia sa porneasca pentru a ajunge cat mai devreme acasa.
   -Haruki! Sondane! Trezirea baietzi trebuie sa pornim!
   -Inca cinci minute mami...nu iti fa grij nu voi intarzia la antrenamente. zise Haruki,care il facu pe Kakashi sa chicoteasca.
   -Sondane! Macar tu sa te trezesti!
   -Bine Kakashi...ies shi eu imediat...doar cat ma mai intind umpic.zise Sondane cascand.
   -In regula...doar sa nu adormi.
   " Insfarsit un baiat care stie ce inseamna disciplina shi care askulta de mn....mi-as dori sa am un asemenea elev..." se gandi Kakashi pornind spre cortul celor doi porumbei care inca dormeau dusi.
    Senseiul deschise incet cortul.Inima incepu sa ii bata din ce in ce mai tare...iara cand deschise cu totul cortul ramase fara cuvinte...Inima ii batea asa de tare incat poate shi pestii din rau auzeau. Ochii incepeau sa ii sclipeasca.Pur shi simplu se bucura pentru cea ce vedea...Sakura statea pe pieptul lui Sasuke care avea un zambet e buze...desi dormea, erau asa de frumosi impreuna.
   " Sunt asa de frumosi...shi nici nu imi vine sa cred cat de linistit este Sasuke cand este cu Sakura....astea doi chiar se potrivesc...mai bine nu ii trezesc inca...mai intai sa il trezesc pe Naruto shi pe Haruki,pe cei doi porumbei ii mai las putzin..." gandi Kakashi.Indreptandu-se din nou spre cortul lui Naruto auzi catziva pasi in spatele sau. Cand se intoarse il vazu pe Sondane care ii zambi shi ii spuse:
   -Deci shi tu crezi ca sunt o pereche minunata nu-i asa?
   -Mda... Dar ma rog tu de cand esti aici shi pandesti? intreba Kakashi.
   -Pai...sa spunem ca decand te afli in fatza cortului celor doi.
   -Ei bine,...acum ca esti treaz...ajutama sa ii trezesc pe Haruki shi Naruto bine?
   -Da! Eu ma ocup de Haruki iara tu de Naruto da?
   -In regula!
    Kakashi ajuns la cortul lui Naruto ii spuse acestuia:
   -Haide! Desteptarea lensule! Ce mai asteptzi trezestete altfel nu mai primesti astazi ramen.
   -Poftim?! Gata sunt treaz.
   -Haha...stiam ca cu asta voi reusi.
   -Ei bine...se pare ca ma cunosti destul de bine...nu ma mir...Dar ceilaltzi sunt deja treji sau numai pe mine vroiai sa ma zapacesti?
   -Pai...Sondane inca este treaz...acuma il trezeste pe Haruki.
   -Bine...vin shi eu imediat.
   -Incearca sa te grabesti.
   -Bine,bine.
    Inainte sa mearga la Kakashi Naruto se gandi sa mearga sa ii  trezeasca pe Sasuke shi pe Sakura...Asa ca se indrepta spre cortul lor.Dupa ce deschise cortul ramase inmarmurit dar in acelas timp se intrista putzin...nici el nu stia inca exact ce simte fatza de Sakura...dar atat stia ca acum este trist...intr-un fel se bucura pentru cei doi...dar in adancul inimi sale...simtzi ca o dorea pe Sakura...dar intr-un  fel shi pe Hinata...nu era decis shi se simtzea foarte prost din aceasta auza decise sa ii mai lase sa doarma pe cei doi.
   -Kakashi...Sunt aici.zise acesta.
   -Bine...acum ma duc sa ii trezesc pe restu....zise acesta.
   -Haruki s-a trezit deja?
   -Da...cu greu dar este treaz.
   -Bine.
   -Sasuke! Sakura! Trezirea...trebuie sa mancam shi sa pornim pentru a ajunge cat mai repede inapoi acasa.zise Kakashi privind la cei doi.
   -Bine...zise Sasuke somnuros...vin imediat...mai las-o putzin pe Sakura....este foarte extenuata...o voi trezi eu peste 5-10 minute in regula?
   -Ei bin,....fie.
    Sasuke o privi pe Sakura care inca dormea. Era atat de linistita...shi de calma. Sasuke shi-ar fi dorit sa o sarute ...dar nu voia sa o trezeasca...cel putzin nu inca...eventual peste cateva minute...dar pana atunci sa se mai odihneasca cat de cat.
   " Of imi pare asa de rau ca trebuie sa te trezesc..." zise Sasuke in gandul lui.Se apropie de fatza ei....shi incet o saruta dulce pe buzele catifelate ale fetei.Aceasta se trezi shi fara sa se uita stia ca este Sasuke...ii recunoscu buzele tandre.Aceasta raspunzandu-i sarutului. Dupa care se ridica shi se freca la ochi dupa care intreba:
   -Deja este dimineatza?
   -Dah...
   -Adika pornim?
   -Exact.
   -Daaaa! Ce bn...inseamna ca nu  mai avem mult shi ajungem acasa...cel mult o zi!
    Sasuke ii zambi fetei shi iesira din cort.



Stiu ca este mai scrut...dar sper ca va placut ^_^  


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci urmatorul cap


Cap.27





                              Un sentiment dureros prentu unii....adevarata dragoste a lui Naruto






   -Neatza tuturor!zise Sakura vesela.
   -Buna dimineatza .. Sakura. Auzi...este mai frumoasa ca oricand,esti stralucitoare precum luceafarul cand luceste noaptea pe bolta albastra a cerului.zise Haruki zambind dar putzintel rosu in obraji.
   -Mersi mult Haruki. Um...nu pot spune acelas lucru despre tine, aratzi precum mereu...adika cum sa spun, obijnuit.
   -Daca la obijnuit te referi cu cearcane la ochi shi cu parul ciufuli atunci este bine. zise Naruto razand.
   -Ei nu tocmai la asta m-am referit dar...
   -Hey Haruki...esti exact pregatit pentru un bal omule! Bafta printre fete ...nu cred ca s-ar uita careva la tine...ei bine poate doar de aceea pentru ca esti mult prea josnic. zise din nou Naruto razand de data asta in hohote.
   -Auzi cine vorbeste...nici tu nu esti mai cu frumos.
   -Auzi mah eu m-am spalat shi pieptenat macar am stat cateva mnute in fatza oglinzii nu ca shi tine...zise acesta.
   -Shi nu te-ai speriat de cea ce ai gasit in ea? intreba Haruki razand.
   -Foarte amuzant...asa de amuzant incat am shi uitat sa rad...te-ai putea duce ca shi comediant te-ai face intradevar de rusine asta ar fi o comedie.zise Naruto razand.
   -Sigur....o sa iti shi askult sfatul...zise Haruki.
   -Da...ce sa iti mai povestesc...
   - Eventual o poveste precum fata cu scufitza rosie...sau cea cu cei sapte pitice....zise Haruki razand de-a binelea.
   -Cum sa nu...apropo...ce e cu cei sapte ce?
   -Sa nu imi spui ca nu ai auzit de aceasta poveste...zise Haruki incepand sa rada...dar Sakura il plezni  shi incepu sa ii explice lui Naruto:
   -Alba ca zapada shi cei sapte pitici este o poveste foarte frumoasa...dar cam pentru copii a da shi cei cu mintea precum Haruki...zise Sakura uitandu-se cu coada ochiului la  acesta.
    Dar Naruto deparca nici nu auzi de zise fata...deparca dormea...intr-un somn adanc din care nu il prea putea trezi nimeni...absolut nimeni. Ochii i se marira shi ramase incremenit.
   -Alo Naruto...este cineva acasa!? zise Sakura deoarece nu ii placea ca atunci cand explica ceva sa nu fie bagata in seama...pana la urma decise sa i traga o palma ca sa il mai aduca cu picioarele pe pamant.
   -O...mersi Sakura, multzumec ca m-ai trezit ca sa zic asa.
   -Naruto...te simtzi bine? intreba fata.
   -Nici nu stiu cum sa zic...
   -Haide omule! Spune odata! zise Sasuke care era foarte curios.
   -Ei bine mi-am amintit ca mie nu mi-a zis nimeni povesti cand eram copil...adika cel putzin nu parintzii...nu acei oameni pe care nu ii aveam. Mereu plangeam in intuneric...singur in bezna noptzii. Nimeni nu imi intindea o mana de ajutor...eram copilul invizibil... Pana cand v-am intalnit pe voi...tu, Sasuke shi Kakashi atzi fost mereu familia mea de atunci in colo chiar shi pana acuma...la bine shi la rau! Shi ma bucur pentru voi...Sasuke shi Sakura ca suntetzi fericitzi impreuna...ca va iubitzi asa de mult...dar nu mai rezist... Pur shi simplu cand va vad...ma doare inima...
   -Adika? intreba Sondane curios.
   " O nu...numai sa nu fie cea ce ma gandesc eu...imi este frica de raspuns....sper sa nu fie acela la care ne gandim." zise  vocea interioara a Sakurei.
   -Sakura...te iubesc!! Shi te-am iubit din todeauna...zise baiatul incet shi rar cat mai clar...dar de parca nu el vorbea...acum categoric vorbea inima lui.
    Totzi cinci ramasera fara cuvinte...Kakashi nu mai stia nici ce sa faca...mai degraba ii era frica de cea ce o s faca Sasuke acum... Haruki era putzin nervos pt ca va avea un alt concurent pentru castigarea inimii Sakurei. Sondane ramase pur shi simplu amutzit. Sasuke era foarte nervos...strangea din pumn doar pentru a se controla cat mai putea.... Sakurei ii revenira cateva amintiri...dar acum nu ii prea pasa de ele...
   -Naruto!! Nu imi vine sa cred ce imi aud urechile! Tu o iubesti pe Hinata nu pe mine! Tu ai fost unul dintre cei mai buni prieteni ai mei...cum potzi sa imi faci una ca asta?! Cum!! Trezeste-te esti intr-o transa asai?! Naruto!!!!!!! zise Sakura care varsa lacrimi...
   -Sa-sakura-chan...zise baiatul revenindu-shi  putzin.Nu iti varsa lacrimile tale de inger...te rog! Sakura oprestete! Zise Naruto indreptandu-se spre ea.Dar cand ajunse in fatza ei...Sasuke se puse inaintea fetei zicand:
   -Naruto ...imi esti un bun prieten....dar pentru mine cel mai mult conteaza Sakura...imi pare sicer rau pentru tine...dar shi tu stii la fel de bn ca totzi restul ca eu shi Sakura  suntem facutzi unul pentru celelalt...Naruto...mai ales ca ea ma iubeste pe mine shi eu pe ea...asa ca
   -Sasuke!Ajunge! Va rog terminatzi! Naruto...ce te-a apucat? ai uitat complet de Hinata sau ce? Pun pariu ca iti este prea dor de ea shi de aceea zici toate chestiile acestea...spune-mi ca am dreptate....!
   -Pai...sincer Sakura...nu zic shi Hinata imi este draga... o iubesc cat de cat dar tu esti lumina vietzii mele Sakura?
   -Ce s-a intamplat...incepem sa vb poetic Naruto? intreba Haruki razand.
   -Tu numai sa taci! Ai intzeles? intreba Naruto aruncandu-i o privire arzatoare lui Haruki.
   -U...incepe sa imi fie shi frica.
   -Termina!
   -Vad ca incepi sa mai dai shi ordine....te-ai cam schimbat de dupa declaratzia asta....nu crezi?
   -Mi-a cazut o pietra de pe inima Haruki...akum stiu ca Sakura shi totzi stiu adevararul.
   -Shi acum cu ce te-ai ales? intreba Sasuke.
   -Pai...
   -Acum o vei parasi pe Hinata?
   -Banuiesc ca da....
   -Pe Sakura oricum nu o vei avea...shi ce te vei face...vei ramane singuratic?
   -Pai...nu stiu.
   -Uite...Naruto...daca vrei putem tzine secret tot ce s-a intamplat pana acum....ca sa potzi ramane cu Hinata...iar eu cu Sasuke fiecare precum pana acum bine?
   - Dar ceilaltzi nu vor tzine secretul stiu asta bine! zise Naruto.
   -Ba vor tzine...nu-i asa baietzi?
   -Da! Potzi conta pe noi.
   -Dar Sasuke? Vrea sa se rabune pe mine este suparat...cu sigurantza.
   -Naruto...mie imi convine mai bine numai sa stim noi decat tot satul...shi nu sunt nervos pe tine...ei bine...dar nu tocmai intratat de tare...!
   -Ma bucur amice!
   -Bate palma. zise Sasuke zambindu-i acestuia.
   -Bun copii....deci acum ca toate s-au rezolvat...adunatzi-va corturile...shi vom porni. zise Kakashi.
   -Intzeles sensei! zisera totzi in cor.
    Sasuke se indraptase cu sakura spre cortul lor...in timp ce inpachetau...Sakura ii spuse lui Sasuke zambind cu duiosenie:
   - Sasuke...ma bucur ca nu esti suparat pe naruto shi ca nu ai facut tarzaboi din toate astea.
   -Sincer shi eu.... dar nu voiam acum, macar sa ajungem acasa. zise Sasuke razand.
   -Mai.
   -Bine bine glumeam. zise Sasuke inca razand.
   -Deci nu mai avem mult pana sa ajungem acasa....zise Sakura uitandu-se spre cerul albastru pe care soarele stralucea pe cer si lumina atat padurea cat pestetot in preajma...dar nnu ramase neluminat nici acel loc in care sentimentele ne framanta shi ne face sa spune lucruri care au fost secret mult timp..acel loc numit inima...care bate mereu pentru cineva.




Deci gata shi cap. asta ^_^
Sper cava placut...shi stiu ca nu ii cn stie ce lung dar mai lung ca shi cel de data trecuta...shi astept cmentariile shi parerile voarte ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasuke and sakura
...::♡Little angel♡::...

Din: tokio
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
e soooooooooper tare mai vreau continuarea!

_______________________________________
Daca scoala ar fi tigara si profesorii tutun as fuma la nebunie sa ramana numai scrum

pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
cum sa nu mai postezi?! e soooper tare fic-ul si nu ai de ce sa nu mai postezi
  pwp&gambate

sasusaku cuplu minunat cum mai postezi?! soooper tare fic-ul mai postezi  

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Deci am terminat shi cap urmator ^_^


Cap.28




                                          Distractie shi dorintze implinite






    Incetul cu incetul totzi au reusit sa isi impacheteze lucrurile shi desigur corturile.... nu voiau sa lase absolut nimic in urma...inafara decateva amintiri care i-au mirat pe unii shi i-au facut pe altzii sa sufere shi sa fie ingrijoratzi. Soarele inca stralucea pe bolta situata deasupra tuturor. Sakura suspina adanc dupa care  il privea pe Sasuke cu ochii plini de durere dar in acelascu o stralucire adanca de fericire...acea fericire care rpovenea de la singurul baiat pe care il iubea.
   -Sasuke...nu ar trebui sa ii spunem senseiului ca ar fi cazul sa pornim?intreba Sakura.
   -Ba da...ai dreptate. zise Sasuke apropiinduse de ea cu o privire vicleana  desi foarte linistita dar neobijnuita...acesta incepu sa faca pasi mici inspre fata.
   -Um...de ce te apropii asa de mine cu privirea acea?
   -Nu am voie?
   -Nu am zis...dar...a..Sasuke ce e cu tine?
   -Nimic...totul este in regula totul este foarte bine. Zise baiatul care deja se afla in fatza fetei.Uitandu-se in ochii sclipitori si rozalii ai fetei.
   -Sigur?
   -Da. Uite Sakura... vreau sa plecam de aici inapoi acasa.
   -Adika? intreba fata socata.
   -Adika nu vreau sa mai merg in satul acela...i-am protejat destul asta ne era misiunea ... am indeplinit-o.
   -Nu pana la capatZ! Trebuie sa ajungem in sat.
   -Dar nu mai trebuie abea 5 ore...in atata timp daca ne grebim poate mai ajungem in sat.... uite il voi intreba pe Kakashi daca ne lasa.
   -Dar misiunea noastra era sa...
   -Da...dar acum Kakashi il are atat pe Naruto cat shi pe Haruki,Sondane nu-i asa? zise Sasuke punandu-shi degetul pe gura fetei, dupa care o saruta tandru pe buzele catifelate shi calde ale fetei.
   -Ce spui  esti de acord scumpo? intreba baiatul.
   - Pai...daca Kakashi ne ingaduieste...zise fata rosie-n obraji ei calzi.
   -Ma duc shi il intreb.zise Sasuke zambindu-i.
    Merse catziva pasi dupa care se uita in stanga shi in dreapta lui dar nu il zari pe Kakashi.Hotarase sa se duca la baietzi sa vada unde este Kakashi. Ajungand la masa din lemn gasi pe masa un biletel pe care scria:
                                                   Sasuke & Sakura

  "Draga Sasuke ma gandeam ca vei vrea sa mergi acum inapoi in sat...stiu ca m-ai protejat mukt cel putzin acel lucru care trebuie sa ajunga in celelalt sat. Da acum ii am [e cei trei baietzi shi pute-tzi pleca linistitzi. Am vorbit shi cu restul iar acestea au spus: Sa va distratzi, lasa-tzi treaba pentru noi! Shi sper sa avetzi parte de cat mai multa iubire ( Sondane)
, Mda...ce sa zik,....Sakura intr-o zi tot a mea vei fi ( Haruki), sper Sper sa va distratzi shi mai odihnitzi-va ne descurcam noi acum ca este shi Haruki impreuna cu Sondane putetzi pleca linistitzi....eventual sa o salutatzi pe Hinata shi sa ii spunetzi ca imi este dor de ea... shi nush cand voi ajunge acasa..ca Kakashi se opreste in fiecare 5 minute stitzi shi voi ( Naruto).
                                                                                                        Pe curand.     
    Dupa ce citi acestea Sasuke zambi shi cu scrisoarea in mana se indrepta spre Sakura care se aseza pe jos shi se darama cu spatele pe bagaje gandindu-se la cea ce urma sa se intampla.
   -Sakura...
   -Deci? Ce a zis Kakashi...shi restul nu au comentat? Nu s-au suparat.
   -Stai linistita. Priveste. Zise Sasuke shi ii intinse scrisoarea lasata de cei patru.
   -Acestea chiar ei au scris? intreba Sakura zambind.
   -Da. zise acesta chicotind, ai citit shi partea lui Haruki?
   -Exact. zise ea razand.
   -Desi stie ca nu te va avea nu se lasa cu una cu doua.
   -Ce sa ii faci...mai inganfat de felul lui.zise fata zambind.
   -Da.Acum haide trebuie sa pornim am dreptate?
   -Cam asa!
    Cei doi luasera bagajele shi pornisera pe un drum lung shi greu de strabatut dar cu gandul ca daca il voi trece vor ajunge insfarsit in satul lor.... Pe parcurs ce strabateau padurea treceau pe langa atat ciudatzenii cat shi multe chestii care le incantau privirile. Timpul zbura precum gandul...shi numai se vedea pe cer ca incepea sa se insereze, dar cei doi meregeau mai departe fara oprire. Nu mai aveau mult shi decisera sa tot mearga pana vor ajunge.
   -Minunat...incepe sa se shi insereze. zise Sakura.
   -Stai linistita mai este putzin pana ajungem...
   -Da....oare ce fac ceilaltzi...
   -N-am idee...zise Sasuke.
    Intre timp, cei patru se oprira langa o rachita batrana cu crengile mai aplecate shi aproape fara frunze. Isi asezasera corturile in umbra acesteia shi facusera un foc mic, dupa care se asezara in jurul acestuia shi incepeau sa discute:
   -Ce bine de cei doi pormubei....shi mie mi-ar fi placut sa fiu acum acasa...zise  Naruto.
   -Ei lasa-i Naruto, au facut multe...shi nah stii cum e.zise Kakahsi zambind.
   -Da...
   -Dar totushi noi ce anume mancam? intreba Haruki care era mort de foame.
   -Pai in sacosa rosie avem multa mancare servitzi-va. zise Kakashi.
   -Sensei ...care sacosa rosie? Nu vad nici una pe aici.zise Sondane.
   -Of, cred ca au ramas acolo.zise Kakashi.
   -Sper ca prin acolo te referi prin cort sau cv de genul nu? intreba Naruro.
   -Nu...ma refer la locul in care am innoptat date trecuta...
   -O doamne...shi acum ce drace vom manca? zise Haruki nervos.
   -Pai careva se va oferi sa mearga sa pescuiasca altul iara va merge sa culeaga fructe de padure....shi eventual altcineva va merg sa caute niste ciuperci...iara eu voi ramane.
   -Shi ma rog de ce sa ramai aici d'neata?
   -Pai pnetru ca sa pazesc corturile desigur. zise acesta zambind.
   -Sigur ca da..inca ce nu.zise Naruto nervos.
   -Pai eventual inca o cana de ceai...shi poate un castron de ramen.zise Kakashi.
   -Da pe care mi-l daruiesti mie.zise Naruto.
   -Nici gand....sa nici nu te gandesti.zise Kakashi.
   -Haidetzi termina-tzi odata cu prsteala!
   -Mda...bene. zisera cei doi.
, -Acum...Naruto tu mergi la pescuit. zise Sondane.
   -Bine....
   - Haruki dupa ciuperci
   -Intzeles.
   -Iara eu dupa fructe.
   -Ia stai putzin decand ai ajuns tu seful pe aici? intreba Naruto nervos.
   -Uite de aici.
   -Shi cine a hotarat. intreba Haruki.
   -Chiar eu! Acum cu totzii la traba. Iara Kakashi sa nu iti abandonezi postul shi incearca sa nu adormi. zise Sondane uitandu-se aspru la Kakashi.
   -Bine bine...spor la traba.
    Cei trei pornira shi fiecare umblase cu succes.... Haruki asi o groaza de ciuperci , Naruto prinse vreo 5-6 pesti oara Sondane reusi sa culeaga indestule fructe incat sa se sature cu totzii. Se indreptara acum spre locul pe care nu demult il lasasera in urma...unde Kakashi ramase de garda. Ajunsi acolo mare le fusese mirarea cand il gasira pe Kakashi treaz, acesta le zambi shi le zise:
   -Vedetzi ca nu am adormit.
   -Da,da ne-am inselat...dar oricum ti-a fost mai usor decat noua. zise Naturo comentand shi negand mai tot ce zicea Kakashi despre asa zisa luidatorie.
   -Eh acum ca am adus mancare putem sa ni le preparam....zise Haruki.
   -Da ai dreptate mai bine decat sa ne certam shi sa ne contrazicem nu-i asa Naruto? intreba Sondane uitandu-se cu coada ochilui la baitul blond shi putzin nedumerit.
   -Cum spui tu...zise acesta.
    Cei patru se apucara de treaba...shi unde-s multzi puterea creste,  foarte repede au reusit sa termine shi acum aveau in fatza ochilor o groaza de delicatese pregatite  chiar de ei insusi. Sondane dadu startul ridicand un pahar cu apa din rau shi spunand:
   -Acum prieteni....pentru bine meritata noastra munca.
   -Asa sa fie! zisera in cor ceilaltzi.
   -Shi sa speram ca maine la ora asta sa ne putem aseza la masa shi sa mancam cate  portzie de ramen cald. zise Naruto visand la ramen in continuare. Cei trei incepura sa rada cu pofta.
    Dupa asa o masa copioasa si cu burtzile pline acestea sau gandit ca ar fi timpul sa mearga fiecare in cortul sau shi sa doarma una buna pentru a avea putere urmatoarea zi...
    Insa inca Sasuke shi Sakura nu puteau face acelas lucru...abea acum zarira intrarea in sat din departare.
   -Uite! Acolo...nu mai avem mult. zise Sakura zambind.
   -Da. zise Sasuke.
                                                               


Sper ca va placut ^_^
Shi astept  parerile voastre!  


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
MADA13
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 74
imi place mult povestea ta asa ca nu te lasa , .it is a wonderful story        astept continuarea pa pa               

_______________________________________
Music is my life .....

pus acum 17 ani
   
andreea_sasusaku
...::♡Little angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 5
e supey tayeeeeeeeeeeeeeeeee!^_^
abia astept sa pui next
                    ja ne


pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
off topic: am sters mai multe posturi din cauza k erau spam... va rog sa nu mai faceti spam, si sa scrieti mai mult, nu numai cateva randuri, iar daca vedeti ca si alte persoane au mai postat sa puna capitolul nu mai postati si voi inca o data, fiindca voi sterge posturile

scz de off topic, iar sasusaku, e super tare, asteptam continuarea


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini:  1 2  

Mergi la