...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
angela31
Femeie
23 ani
Buzau
cauta Barbat
24 - 60 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Fan fiction♡::... / incercarea intunericului cu aroma de crini  
Autor
Mesaj Pagini: 1
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
Deci voi reveni cu un fic…nou..dar este de groaza, comedie, si romanta.


Personajele:


Hotaru- 17 ani
Aino- 16 ani
Mitsu- 17 ani

Baietii- yike- 16 ani
-    hira-17 ani
-    hiro-17 ani



pozele:


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
hotaru

incercarea aroma crini hotaru

29.1KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
aino

incercarea aroma crini aino

63.9KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
mitsu

incercarea aroma crini mitsu

41.9KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
yike

incercarea aroma crini yike

22.7KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
hiro ... ayhaku.jpg

_______________________________________


hira ... hite_7.jpg


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
Capitolul1:

Era vara dar se apropie toamna, toti erau la scoala aflandu-si notele si colegii noi:
-    dragi mei elevi! Astazi vom avea 3 colegi noi va rog sa ii respectati sis a-I ajutati sa treaca in colectivul vostru!
Cei 3 elevi intrara in clasa si se pusera in banci. Langa Hotaru Ichiio se puse un baiat rafinat cu parul alb spre albastru si o privire calda:
Hotaru- buna ma numesc Hotaru Ichiio!tu?
hira- Hira Tsunabe ma numesc, incantat si o intrebare!
Hotaru- da?
Hira- imi arati si mie scoala?
hotaru – da si normal! Am si eu  o intrebare!
Hira- care?
hotaru- aceia cine sunt?
hira rase putin- sunt fratii mei, Hiro si Mitsu!
Hotaru- aha….. ma bucur!
Orele se terminara si Hotaru incepu sa ii arate lui Hira totul dar ocoli o camera:
Hira- dar pe aceia?
Hotaru se oprii- stii.. se spune ca aceea camera.. defapt, in acea camera s-a intamplat cu accident straniu, nimeni nu a stiut cum, dar sigur victima era cineva cunosut.
Hira- da? Tare sa fiu intr-o scoala deasta. [ si se uita la Hotaru] ce iti este frica?
Hotaru- pot spune ca ma ingrozeste locul![ fata simtii cum bratele puternice a lui Hira o stranse in brate:
Hira- nu fi asa speriata!
Hotaru- da mersi mult, acum sa merg acasa vine ploaia si eu ..!
Hira- bine noapte buna! Si multumesc!
hotaru ajunse acasa putin uda, vazu ca nu e nimeni si facu un dus dupa care se aseza in pat:
hotaru- tuna, nu e nimeni acasa.[ si deodata tuna foarte tare incat o sperie pe saraca fata]
hotaru lua telefonul si incerca sa gaseasca un numar de telefon: haide telefon nenorocit ce fac aici singura?
Hotaru- alo?
Hira- da? Hotaru?[ si cazu din pat]
Hotaru- am si o rugaminte!
Hira- care?
hotaru- uite..nu poti venii la mine in seara asta.. nu este nimeni aici si imi este frica rau de tot!
Hira- da voi venii dar mai intai sa le zic fratilor si parintilor, vin in 5 minute!
Hotaru inchise si tot     sub pat era, se auzi soneria si a tipa: ce proasta sunt tip si din asta!
Hira- esti bine?
hotaru – a da..dar imi este frica asa,.. si nu pot sta singura, scuze de deranj!
Hira- nu-I nimic esti colega mea, sit e pot ajuta!
Hotaru- vrei ceva? De mancare?eu sunt lihnita!
Hira- a.. da as vrea!
In timp ce mancau nu era current doar de la fulgere mai venea:
Hira- auzi…zimi si mie cum este cu acea camera?
Hotaru- bine deci.. intr-o zi ploioasa asa ca asta, un professor intra acolo, statu ce statu, nu ii era frica de nimic, asa… un fulger trasnii, iar el deschise geamul. Se auzi un tipat si atat: directorul si ceilalti venire repede acolo dar nu vazura nimic nici sus nici jos. A doua zi insa.. pe geam aparu ceva rosu, toti se speriara, acea clasa s-a inchis, si nimeni nu mai vede ce mai este acolo de un an intreg!
Hira- aha,,, tare!
Hotaru- tare de unde?! Mie imi este frica!
Hira- am o idée, noaptea sa descoperim ce este acolo, vrei? Ii chem. Si pe fratii mei! Este interesant!
Hotaru- nuuuuuuuu!! Nu vreau!
Hira ii acoperi gura cu degetele: stiu asta, dar invinge teama asta!
Hotaru- bine voi merge!
Hira- bravo, haide sa dormim dar unde?
Hotaru- tu acolo, in cealalta parte a patului si eu jos!
Hira- a ba nu! Eu jos in partea ta ca o sa-ti fie frica. Si tu sus.




Atat acest nou capitol,,,.. sper sa va placa.


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super imi place si sitii parerile mele

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte frumos Mika.Imi place,ca de obicei.Bravo si astept continuarea!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Sooooper astept urmatorul cap..repede ^_^

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
Cap 2:

Ceata se asternu peste Japonia, micauta Hotaru murea de frica, deodata un tunet se auzi si ea cazu peste Hira:
Hotaru- imi pare sincer rau!
Hira- nu ai de ce!     [ si o inveleste in bratele lui]
Hotaru se roseste si nu mai poate scoate niciun cuvant: aa…mer.mersi.
Hira o stranse si mai tare- nu ai pentru ce.
A doua zi la scoala Hira le povesti despre clasa bantuita fratilor sai :
Hiro- aha..pai.frate cun si unde?
Mitsu- are dreptate doar nu o sa exploram  cioro moarte ci o fantoma nu?
Hira- taci mitsu! Ea este Hotaru!
Mitsu- incantata Hotaru, tu esti fata care i-a lua..[ se trezeste cu o palma peste cap]
Hira- care..nimic!
Hotaru- buna!
Hiro- buna! Deci..?
Hotaru- i-am povestit asta lui Hira acuma..
Hira- este treaba la toti! Dar ne mai trebuie 1-2 pesroane..pentru asta!
Mitsu- da de ce?
Hira- pai una sa stea de paza, alta jos ca sa nu inchida clasa, si 4 ca sa ne impartim pe grupe nu?
mitsu- eu o iau pe Hotaru!
Hira- nu ei pe nimeni , amandoua sunteti niste fricoase!
Hotaru enervate- pai atunci de ce boala ne mai ei?
Hira se mira – pai..de aia.
Hotaru se enerva si mai tare- stii..ceva, fa ce vrei nu cred ca ai nevoie de necazuri asa ca mine! Eu una plec, si.. apropos am aici in scoala 2 verisori, un baiat si o fata! Se numesc Yike Ura si Aino Mihaiaki pa!
Hira umbla dupa ea toata ziua , ii gasi pe verisori ei, pregati toate dar Hotaru nu era
Hira- hotaru ma ierti?
Hotaru- pentru ce?
Hira- te rog, am nevoie de tine
Hotaru mirata- de mine? Ce sa caute o fricoasa la fantome?
Hira- nu esti fricoasa, dar fara tine nu iese nimic haide![ si o lua de mana]
Ajunsera la acea clasa iar Aino deschise usa, si intrara:
Aino- pute!
Mitsu- hmm.. chiar!
Aino- ce este asa de greu sa mirosi?
Hiro- asa deci haideti sa ne impartim nu?
Hira- da! Eu merg cu Hotaru[ si o stranse mai tare de mana] mitsu cu Yike nu? Asa si Aino cu Hiro!
Mitsu- da de ce tu cu ..[ iar se trezeste cu o palma in cap]
Hira- de….AIA!
Ei mersera prin clasa printe banci, mergeau dar parca nu se mai opreau, deodata Hira cazu in gol si Hotaru la fel, Hiro si cu Aino tot asa, numai Mitsu si Yike care se ceratu mai erau pe acolo:
Hotaru- unde suntem?
Hira- cred ca stiu ce sa intamplat!
Hotaru-da?
Hira- da stiu ce s-a intamplat! O sa ii spun directorului imediat ce fac  ceva!
Hotaru- ce ? sa nu-mi zici ca ai de gand sa merg…[ dar buzele lui Hira si bratele au cuprins-o intr-un sarut si o imbratisare.
Hotaru- ce faci?????????????!!!!!!!!1
Hira- stai, aveai ceva pe gura si fiindca sunt murder pe maini nu aveam altceva decat buzele mele, scuze dar trebuia!
In timp..: aino cazuse peste Hiro, amandoi se uitau unul al altul:
Aino- da am rog… scuze.
Hiro- nu este nimic chiar mi-a placut!
Toti se vazura in biroul directorului, pana cand:
Hira- domnule director, stiu ce s-a intamplat vreti sa va explic!
Directorul- spune!
Hira- era noapte fulgera, profesorul statu exact unde am cazut noi, din cauza ca inainte cu o noapte pe acolo se varsa suc de rosi, parchetul se umeza, iar el cazu, dupa cum stim, pe geam se vazura peste de sange nu?
Aino- da!
Hira- asa, deci proful cand a cazut a uitat pe geam pachetul se care trebuia sa-l manance, nu s-a vazut noaptea tot , dar .. de aceia mirosea asa urat pe acolo, si era de mancare plus ca jos am vazut o imbracaminte, poate ca proful traieste cine stie nu?
Directorul uimit- s-ar putea sa ai drepatate baiete, imi pare bine!
Hotaru- ne dati drumul acasa!? Bine ca nu mai ploua!
Hira- vin.. venim noi la tine ok? Si vin si verisoari ok?
hotaru- bine! Haideti!



De dimineata la 5,, inainte scria seara si acuma dimineata..sper sa va placa


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Wow...super cap ^_^
Imi place mult... ^_^
Astept cu nerabdare cap. urmator shi bafta mai departe...intzelegem daca nu va veni foarte repede  stiu cum este ...mai ales fiind scoala..este greu dar trebuie sa trecem peste ele ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
Cap 3


Acasa la Hotaru:
Hiro- draguta casa! Deci ce mancam?
Aino= cred ca .. Pizza!!
Mitsu- hmmm.. bun bun!
Yike- bine mancacios-o!
Mitsu- tu mai  taci!
Hotaru- eu ma duc sa va pregatesc paturile da?
Mitsu- dormi cu.?[ iar o palma]
Hira- cu pisica! Daca nu ai asa ceva iti voi cumpara eu una!
Hotaru- mersi, dar am!
Hira- bine.. sit u.. astupati gura aia mare cat o sura!
In timp aino se uita pe ziar:
Aino- hei baietii ia uitati-va!
Hira- ce?
Aino- cica, acuma o luna, pe o strada principala la un stalp nu mai este lumina si nici propietarul nu mai iese de acolo.
Hotaru- si ce??
Hira- rezolvam noi si cazul asta nu?
hotaru si Mitsu- ceeee!??
Hira si Hiro- haha… rezolvam!
Yike- bazati-ca sip e mine! Si haideti la o bere ai hotaru?
Hotaru- da am! V-am pregatit paturile!
Mitsu- ma duc sa ma culc!
Aino- si eu la fel!
Yike- bine noapte buna fricoaselor!
Aino- ce?
Yike- vorbesc in numele lui Mitsu!
Aino- a.. credeam ac de mine.. ca te faceam ,,!
Hotaru- si eu ma duc.. imi este somn!
Hira- bine noapte buna!
Dupa cateva ore baietii de beti ce erau.. Hira se duse in camera la Hotaru, Hiro la Aino si Yike la Mitsu:
La mitsu in camera:
Mistu- esti nenorocitule afara! Sa nu te vad! Dormi cu cainele!
La aino- ce cauti in patul meu? Dormi jos daca vrei!
La Hotaru insa:
Hotaru- se pare ca esti obosit  nu?
Hira nu era chiar asa de beat- da sunt, destul de mult!
Hotaru- bine numai de data asta te primesc in pat da?
Hira- mersi mult.
Dar dupa in timp Hotaru se trezeste ca Hira o imbratisa tare si ca era cu buzele aproape de ea: ce? Ii simt rasuflarea calda, si buzele atat de firave! Ce are baiatul asta?
De dimineata la scola:
Aino- deci ne ducem si noi acolo?
hira- si normal!
Hiro- exact! Dar dup ace terminam  orele nu?
Hotaru- si normal!
Mistu- deci de ce idiotul de Yike, scuze este verisorul vostru, a intrat ieri beat?
Hotaru- de idiot ce este![ si rase]
Hira- “ am impresia ca aseara am simtit ceva dulce si cald’ apropo cum am ajuns eu in pat!
Hotaru uimita- cuumm??...


Va urma..acum este scris seara..ma rog.,, scz de gerseli


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Nu prea ai gresit shi nu-i nik ^_^
Este foarte dragutz shi fain
Imi place mult
Shi astept cu nerabdare cap. urmator
Apropo...ziceai ca Hira nu era foarte beat...shi era constincios de cea ce face deoarece i-a rasp. la Hotaru nu...cum de nu shi-a amintit?


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
ms mult d comnetarii..esti o dulce

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Npc shi ms mult  ^_^

_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
+ eu am dat commentarii deoarece imi place ficul tau ^_^
Shi la altzii le dau nu numai ca sa ma aflu in treaba ci pentru ca imi place cea ce fac ei ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
ok...e destul de dragutz fic-ul tau:)
insa lipseste in totalitate descrierea si naratziunea:(
in rest..nush...astept sa vad cu evoluezi;)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la