...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Stefania23
Femeie
24 ani
Dolj
cauta Barbat
25 - 46 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Cafeneaua-sedinte♡::... / Halloween  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Povestea spune ca, in aceasta zi, de 31 octombrie, spiritele persoanelor care au murit in ultimul an se intorc pe pamant in cautarea unor corpuri vii pentru a le poseda pe perioada anului viitor, acesta fiind singura speranta de a avea o viata dupa moarte. Celtii considerau faptul ca toate legile spatiului si timpului sunt suspendate in aceasta zi, permitandu-le spiritelor sa interactioneze cu cei vii.

Cei vii nu doreau a fi posedati, astfel in noaptea de 31 octombrie satenii stingeau focurile din casa lor, pentru a li se face frig si pentru a deveni astfel nedoriti. Acestia se imbracau in tot felul de costume caraghioase si participau la parade galagioase in cartierul lor, incercand sa fie cat mai distructivi posibil pentru a speria spiritele ce veneau in cautarea celor vii.

Datorita faptului ca aceasta sarbatoare nu este una specifica tarii noastre au aparut pareri impartite.

~~~ce parere aveti despre halloween si va place?~~~

~~puteti posta poze de halloween, nu conteaza, orice~~


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
hmm zic eu este ceva destul de tare...cred in spirite fiindca sunt chiar si nu ar trebuii sa ne speriam de ele, da in fine as vrea si in tara noastra sa fie asa ceva..

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Ador Hallowen`ul..... Mare pierdere ca nu se sarbatoreaza si aici......... este super......






And Death Note ........... Kawaii pic




_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Moony
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
si mie imi place mult de tot halloweenu-ul.anul trecut,in a V-a am facut la dirigentie party de 31 oct. eu am fost o pirata.daca ma lasa admina,o sa pun si poze

_______________________________________
Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
poti sa pui poze linistita... chiar astept poze.....

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Moony
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
ok,sper ca nu leam sters.ati avut noroc.eu sunt aia imbracata in  camasa albastra,cu parul brunet din margine

halloween ok,sper leam sters.ati avut noroc.eu sunt aia imbracata in  camasa parul brunet din

44.4KB


_______________________________________
Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...

pus acum 17 ani
   
Moony
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
a fost cam culmea,dar mie mia placut la nebunie! poza asta imi place mult de tot

halloween fost cam culmea,dar mie mia placut nebunie! poza asta imi place mult tot

41.9KB


_______________________________________
Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
ce tare sunt pozele, si haioase, mai ales la ultima poza baiatul imbracat in baba. cn se presupune k trebuie sa fie? leana? (vacanta mare?)

halloween tare sunt pozele, haioase, mai ales ultima poza baiatul imbracat baba. presupune trebuie ..::♡Admina♡::..

47KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
sigur 100% ... bne 99%= )))))))

_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
o poza cu un anime de halloween

halloween poza anime halloween ..::♡Admina♡::..

37.4KB


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
xXxEmmaXxX
...::♡Little angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 7
Heya! Deci din cate stiu eu tot ce a zis Aly-sama in primul ei post e adevarat... Numai ca e o mica problema... Exista doua feluri de spirite: bune si rele. Cele bune pot fi invocate si cele rele apar de Halloween. Chestia cu focul nu cred ca este adevarata. Ideea e ca trebuie sa arati stupid de infricosator si sa ai un dovleac zambitor cu tine



pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la