...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login
POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Stefania23
 | Femeie 24 ani Dolj cauta Barbat 25 - 46 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
Povestea spune ca, in aceasta zi, de 31 octombrie, spiritele persoanelor care au murit in ultimul an se intorc pe pamant in cautarea unor corpuri vii pentru a le poseda pe perioada anului viitor, acesta fiind singura speranta de a avea o viata dupa moarte. Celtii considerau faptul ca toate legile spatiului si timpului sunt suspendate in aceasta zi, permitandu-le spiritelor sa interactioneze cu cei vii.
Cei vii nu doreau a fi posedati, astfel in noaptea de 31 octombrie satenii stingeau focurile din casa lor, pentru a li se face frig si pentru a deveni astfel nedoriti. Acestia se imbracau in tot felul de costume caraghioase si participau la parade galagioase in cartierul lor, incercand sa fie cat mai distructivi posibil pentru a speria spiritele ce veneau in cautarea celor vii.
Datorita faptului ca aceasta sarbatoare nu este una specifica tarii noastre au aparut pareri impartite.
~~~ce parere aveti despre halloween si va place?~~~
~~puteti posta poze de halloween, nu conteaza, orice~~
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
|
|
hmm zic eu este ceva destul de tare...cred in spirite fiindca sunt chiar si nu ar trebuii sa ne speriam de ele, da in fine as vrea si in tara noastra sa fie asa ceva..
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
Ador Hallowen`ul..... Mare pierdere ca nu se sarbatoreaza si aici......... este super......
And Death Note ........... Kawaii pic
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Moony
...::♡Sweet angel♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
|
|
si mie imi place mult de tot halloweenu-ul.anul trecut,in a V-a am facut la dirigentie party de 31 oct. eu am fost o pirata.daca ma lasa admina,o sa pun si poze
_______________________________________ Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
poti sa pui poze linistita... chiar astept poze.....
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
Moony
...::♡Sweet angel♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
|
|
ok,sper ca nu leam sters.ati avut noroc.eu sunt aia imbracata in camasa albastra,cu parul brunet din margine
44.4KB
_______________________________________ Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Moony
...::♡Sweet angel♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 79
|
|
a fost cam culmea,dar mie mia placut la nebunie! poza asta imi place mult de tot
41.9KB
_______________________________________ Sunt o lunatica care are un lunatic de forum...
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
ce tare sunt pozele, si haioase, mai ales la ultima poza baiatul imbracat in baba. cn se presupune k trebuie sa fie? leana? (vacanta mare?)
47KB
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
sigur 100% ... bne 99%= )))))))
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
o poza cu un anime de halloween
37.4KB
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
xXxEmmaXxX
...::♡Little angel♡::...
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 7
|
|
Heya! Deci din cate stiu eu tot ce a zis Aly-sama in primul ei post e adevarat... Numai ca e o mica problema... Exista doua feluri de spirite: bune si rele. Cele bune pot fi invocate si cele rele apar de Halloween. Chestia cu focul nu cred ca este adevarata. Ideea e ca trebuie sa arati stupid de infricosator si sa ai un dovleac zambitor cu tine 
|
|
| pus acum 17 ani |
|