...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Sophya
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 54 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Fan fiction♡::... / For you ,with love  
Autor
Mesaj Pagini: 1
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Un nou fic    sper sa fie mult mai bun decat celelalte care nu le mai am 
Titlul : For you , with love [ o sa vedetzi la sfarsit dc l`am ales ]



                                  Cap. 1 : Totul e magic


  «   Ciresii infloriti dau senzatia ca te afli in Paradis desi stai pe o bancuta ingusta , singur , fara nici un prieten . Tot ce trebuie sa faci  e sa astepti neasteptatul . Crinii infloresc  ca un nemarginit infinit al cunoasterii , ca un boboc al magiei care vrea sa  infloreasca dar nu poate . Semintele magicului parca asteapta ca tu sa cunosti adevarul , ca tu sa sti ce este defapt natura.
    Apa este acel lucru unde magicul se naste  , acolo unde magicul te cauta , acolo unde fiecare dintre noi ne aflam impreuna cu celelalte fiinte necunoscute din adancul intuneric.
    Focul este nemarginitul magic de ardere care daca incerci sa-l atingi iti trebuie mult sa te recuperezi , iti trebuie multa indemanare si incredere pentru a stapani ceva ce nu poti.
    Pamantul este paradisul infinit al naturii care infloreste si devine mai puternic cu fiecare fapta buna facuta de un om care nu cunoaste , dar descopera.
     Aerul te duce intr-un univers unde toti zboara . Poti zbora alaturi de el doar daca ai incredere in tine , esti optimist si un adevarat cautator de cunostinte.
    Dar undeva in lumea cunoasterii si a magiei exista un alt element nestapanit care poate controla tot ce atinge , poate dobori tot ce ii iese in cale , poate creea toate metalele pretioase , te poate face bogat , te poate face intelept  . Acest element este undeva ascuns in lume si doreste sa fie descoperit de unul din oameni . Singurul stapanitor al elementului crede ca oamenii sunt inutili si ca nu ar trebui sa existe , de aceea vrea  ca oamenii sa dovedeasca ca el se inseala si doreste ca elementul sau sa fie desoperit de unul din  nesocotiti . »



         Asa am ajuns aici unde nesocotitii trebuie sa descopere elementul cu ajutorul magicului si a naturii . Cinci adolescenti trebuie sa descopere cel de`al 5-lea element si sa-l stapaneasca cu intelepciune contra creeatorului.
         Intr-o zi de Iulie , undeva in apropierea orasului Tokyo /Japonia , in oraselul Matsudo , pe strada Sakura , sta o fata  de o frumusete rara . Pare dura ,   dar defapt este timida . Parul blond ca soarele , stralucind ca flacara lumanarii , ochii timizi si mici , pielea alba si catifelata.Un adevarat dar de la natura !  Numele ei este Yumiko (Copilul frumusetii) si are 16 ani . locuieste cu bunica ei  fiindca si-a pierdut  parintii  intr-un accident de masina. Yumiko s-a mutat  in Matsudo cand avea 6 ani dupa moartea parintilor ei.
         E dimineata . Yumiko se trezeste dezmeticita si cu greu de bunica ei , la 7 :00.
-Yumi , trezeste-te , YUMI !
         Yumiko se scoala din pat si se duce direct in baie unde se spala pe ochi si pe dinti apoi intra in camera ei unde se aseaza  inapoi in pat si adoarme cu televizorul pornit.Bunica ei incearca sa o trezeasca timp de cateva minute cand Yumiko se trezeste pe jumatate adormita spunand :
-Inca 5 minute… te roooog..
-Trebuie sa te trezesti , imediat !
-Dar de cee.. ? E asa de dimineata….. tu chiar nu ai somn ?
-Fi mai serioasa copila ! Ne mutam..
-Cee ??
        Atunci bunica lui Yumiko ii povesteste cum aceasta trebuie sa se mute ca sa castige mai multi bani . Gasise o slujba in Tokyo unde castiga 50 de yeni pe ora din care 8 ore  statea acasa. Yumiko auzind acestea s-a dus repede in camera ei strangand ursuletul de plus in brate , amintire de la parintii ei , apoi soptind ceva ursuletului , dupa care s-a dus la dulapiorul ei de lemn unde si-a pus hainutele intr-o punga impreuna cu ursuletul la care tinea foarte mult.

***Dupa 2 ore***

In tren , intr-un compartiment ingust , pentru 2 persoane era Yumiko si bunica ei impreuna cu bagajele. Trenul s-a oprit la o statie din Tokyo unde zgarie-norii acopereau totul. Yumiko se uita in sus si in jos cautand soarele , insa acesta nu se vedea . Bunica ei se dusese sa caute un hotel sau macar o gazda. Atunci Yumiko ii reaminti :
-Bunico… nu aveam noi o ruda in Tokyo ?
-Oh! Ba da…. acum imi amintesc foarte clar , matusa ta impreuna cu sotul ei si cei 2 copii stau in Tokyo , ei s-au mutat aici cand…..
-Oh , da bunicoo…. Ma poti scuti.. Ai cumva adresa lor ?
-Da o am in agenda.
-Binee….. atunci haide acolo!
Ajunse la casa matusii lui Yumiko , aceasta le invita in casa pentru cateva zile pentru ca ei trebuiau sa se mute din casa dupa o luna.
-Ma bucur ca v-ati gandit sa treceti pe aici , va acceptam cu cea mai mare placere … Oh ! De cand n-am mai vazuto pe asta mica….
-Oh !  « Asta mica » ??? Am 16 ani , mai am putin si trec de adolescenta matusica…
-Da… era sa uit , camerele de oaspeti sunt mereu pregatite de musafiri .
-Multumim de ospitalitate ! Bunico , matusico , ma duc sa ma culc . Maine trebuie sa merg la scoala , tortura comuna. Noapte buna tuturor !
Yumiko se duse in camera ei unde adormi pe loc. A doua zi , ea se trezi dezmeticita la 6 :00 pentru a avea timp de toate . Mai intai isi facuse toaleta de dimineata , apoi se imbraca frumos ca o scolarita silitoare . La scoala toti se uitau la ea ca la o zeita cazuta din cer. Din spate se auzi o voce subtire , alta ragusita , si inca 2 care aveau acelas glas . Vocea subtire era o voce dulce si dura . Parea sefa celorlalte voci .
-Ea este ! Ea este ! Am gasito ! Minoru va fi mandru de noi!


     To Be Continued !


  Next : Un gol in stomac






Yumiko   


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
eu l-am citit imd dupa ce l-a facut nina, si mi se pare magnifique. e superb, imi palce mult, astept next-ul

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
imi place si asteot continuarre

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap. 2   Un gol in stomac


-Ea este! Ea este! Am gasito! Minoru va fi mandru de noi!
  Yumiko merge cu pasi mici catre clasa a 10-a . Simte ca este urmarita asa ca se intoarce brusc si incepe sa caute prin tufisuri , pe strada  , chiar si in cosul de gunoi , dar nimic. In spatele ei se vedea o umbra mica , mai mica ca piciorul fetei , poate chiar ii venea pana la genunchi . Yumiko simte furnicaturi in stomac , incepe sa tremure incet , inghite in sec si se intoarce repede , atunci un tipat zgomotos se aude din liceul  Kore . O mica fiinta necunoscuta se ivi in fata lui Yumiko , cu pielea verde si foarte mic de statura , imbracat in niste hainute rupte si murdare , impreuna cu alte 3 fiinte ciudate care aparuse dupa un mic tufis din apropiere. Yumiko tipa cat o tinea gura fara a ezita sa fuga . Toti colegii se uitau la ea atenti pentru ca ei nu vedeau nimic decat o fata care tipa si fugea de…. « vant ». Yumi fugea cat de repede putea cand a intrat in clasa ei , se sprijinea de usa si n-a mai iesit de acolo pana se tremina orele. Dupa ore Yumiko hotari sa o ia incet si intelept , fara sa mai fuga sau sa tipe , pentru ca erau doar niste fiinte calme si inofensive  , asa credea ea.
   Ajunsa pe strada ei ,trebuia sa treaca pe langa un loc intunecat si umed , singura . De undeva se auzea un zgomot . Yumiko , speriata , se uita in jur , pe jumatate calma . Din spatele ei aparuse un mic omulet de piatra , iar dupa el cei patru spiridusi din curtea scolii. Ochii omuletului erau verzi ca cel mai pur smarald .
-Ce vreti de la mine ?!
-Ceea ce ai tu ! Puterea ta !
-Putere ?
  Atunci ochii verzi se indreptau pe ea  « sorbind-o » din ochi , apoi un fel de laser ciudat ieseau din ei . Yumiko incepu sa tipe dupa ajutor iar atunci un trandafir albastru trecu pe langa capul ei intrand direct in omulet ,spargandu-l . In spatele lui  Yumiko statea un baiat nici inalt , nici scund si cu parul brunet.
-Numele meu este … Minoru . Incantat si hai !
-Unde ? spuse Yumi atat speriata , cat si curioasa.
-Poate tu nu sti . Ah.. dar suntem in pericol , spuse Minoru ferindu-se de pietrele care le aruncau spiridusii.
-Este prea vizibil… spuse Yumiko ironica .
  Minoru o ia de mana pe Yumiko  si o duce intr-un loc mai intunecat de unde au plecat apoi se intalneste cu  un grup de patru fete . Una inalta  statea rezemata de zid fara a scoate vreun cuvant ,  a doua era mai scunda si statea pe canapea alaturi de  doua gemene care radeau in hohote una de cealalta . Aceastea s-au prezentat pe rand  si au recunoscut faptul ca ele erau cele care au spionato pe Yumi in tufis .  Cea cu vocea subtire care statea pe canapea o chema Mina . Cea dura, cu vocea ragusita , rezemata de perete o chema Rin (rece)  , iar pe cele doua gemene le chema  Ayaka (floare colorata) si Amaya (ploaiea noptii , ploaie de noapte).
  Un sentiment de goliciune trecea prin Yumiko in momentul acela . Simtea cum ceva o bantuise toata viata… O responsabilitate foarte mare pentru propia persoana . o putere nestapanita inca .
   

          To Be Continued

Next: Adevarul , e in tine

Scuzati greselile va rog..


Mina


Rin


Ayaka si Amaya

for you ,with love cap. 2   un gol stomac -ea este! este! gasito! minoru mandru noi! 

43.9KB


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
am uitat complet k l-am citit, dar nu aici, ci l-am primit de la nina (hehe) oricum imi place mult de tot

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Soper ^_^
Imi palace mult!
Astetp nextu ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
hehe am si uitat de ficul asta si mi-am adus aminte ca aveam capitolul 3 deja facut


                              Cap 3. Adevarul , e in tine.

Dupa mult timp de tacere , Yumiko parea  pe jumatate curioasa  , pe jumatate speriata.
-Deci , sa ghicesc ,  ati fost puse de Minoru sa ma urmariti fara sa stiti de ce faceti asta?
-Asta e adevarat !  spuse una din gemene.
-Hm………deci , pana la urma , de ce ne aflam intr-un loc ca asta ?
-La asta iti pot raspunde eu..
-Oh … Minoru.
Atunci Minoru le povestise fetelor , cum acum 1000 de ani , traia un rege foarte bogat . Acest rege vrea toata puterea posibila naturii. Atunci a aflat ca undeva in lume , existau  patru pietre magice , care daca le spargeai , iti daruiau puterea care o detineau . O piatra albastra , care detinea puterea apei , o piatra rosie care detinea puterea focului , alta verde care detinea puterea pamantului  si alta gri care detinea puterea aerului . Regele , dupa ce a gasit pietrele , nu le-a spart , ci a pus o armata intreaga sa le pazeasca . Fratele lui , manios ca regele era mai bogat ca el , a trimis toate armatele lui ca sa fure pietrele . Dupa un razboi lung si dureros , regele a castigat . Atunci a ascuns pietrele in locuri diferite pe Terra.
  Dupa 500 de ani , un alchimist a auzit de pietre si a pornit in cautarea lor . Le-a gasit , dar nu se multumea cu puterea pe care o detineau . Atunci a folosit indemanarea lui de alchimist si cele 4 pietre magice sa creeze alt element de 10 ori mai puternic . Dupa 2 saptamani de munca , a creeat un element nestapanit  , simbolizat prin fulger. Creeatorul acestui element a murit cand a incercat sa-l stapaneasca . Insa a lasat in urma o carte in care scria tot ce a facut si mostenitori . Fiiul acestuia , auzind ce maret a fost tatal lui , a hotarat sa-l intreaca si sa invete el sa controleze elementul . Iar aici o luam de la capat , l-a stapanit . insa nu crede ca oamenii ar putea face asa ceva , asa ca a ascuns piatra acestui element undeva in lume .
-….. si asa am ales cinci adolescente pentru a controla aceste elemente si pentru a dovedi o data pentru totdeauna ca oamenii sunt in stare sa controleze magia …..
-Brr ! striga Yumiko , mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc.
-Dar , spune Rin , daca sunt doar  patru elemente care le stapanim noi  , Yumiko ce cauta aici ? Ea este a cincea.
-Ea va trebui sa controleze al cincelea element .
-Cee ? Deabia pot sa controlez ceasul , la cate butoane are nici ca pot sa-l opresc dimineata.
-Vei invata . Deci fetelor , soarta lumii este in mainile voastre , daca renunta una din voi , renunta echipa , iar lumea va fi distrusa . trebuie doar sa credeti in voi  iar aceste elemente va vor conduce spre ele.
-Sper doar sa trecem cu bine peste asta… spuse Mina lasand privirea in jos.
-Speri ? poate ai uitat spiritul de echipa …  Ayaka , Amaya , aratati-le ce v-am invatat.
Atunci Amaya sare in sus in timp ce Ayaka se pune sub ea sarind impreuna legate de mana , apoi facand roata intr-o mana aterizand fiecare pe cate un umar a lui Minoru.
-Ha ha ! E amuzant ! tipa Yumiko tinandu-se de burta .
  Ceilalti se uitau la e aca la un inger ce vedea pentru prima data focul.
-Ce ? intreaba Yumi.
Apoi se apleaca catre urechea lui Ayaka spunandu-i :
-Cum ati facut asta ?

       To Be Continued


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
~Ana-chan~
...::♡Anime Fantasy♡::...

Din: Medigidia
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 196
sa im continui k e soooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooper tare
si eu am un fic de genul asta    


_______________________________________
Mie imi e frica de multe lucruri... dar cel mai frica imi este sa cred... sa cred in vorbe...
Dar este un lucru in care cred... si nimeni nu ma poate face sa nu cred in... iubire, iubirea ce iti da aripi de lumina de vis si fericire... e ceva in care eu cred... multi canta cantul dragostei...dar nu multi stiu defapt ce canta...

pus acum 17 ani
   
yumi***tohru***ioa
...::♡Splendit angel♡::...

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 596
waw imi place mult ficul acesta Nina    e soooper ... astept cu nerabdare urmatorul capitol Gambate ^^

_______________________________________



Click here to feed me!
Get your own at Pokeplushies!

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la