..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
Un nou fic sper sa fie mult mai bun decat celelalte care nu le mai am Titlul : For you , with love [ o sa vedetzi la sfarsit dc l`am ales ]
Cap. 1 : Totul e magic
« Ciresii infloriti dau senzatia ca te afli in Paradis desi stai pe o bancuta ingusta , singur , fara nici un prieten . Tot ce trebuie sa faci e sa astepti neasteptatul . Crinii infloresc ca un nemarginit infinit al cunoasterii , ca un boboc al magiei care vrea sa infloreasca dar nu poate . Semintele magicului parca asteapta ca tu sa cunosti adevarul , ca tu sa sti ce este defapt natura. Apa este acel lucru unde magicul se naste , acolo unde magicul te cauta , acolo unde fiecare dintre noi ne aflam impreuna cu celelalte fiinte necunoscute din adancul intuneric. Focul este nemarginitul magic de ardere care daca incerci sa-l atingi iti trebuie mult sa te recuperezi , iti trebuie multa indemanare si incredere pentru a stapani ceva ce nu poti. Pamantul este paradisul infinit al naturii care infloreste si devine mai puternic cu fiecare fapta buna facuta de un om care nu cunoaste , dar descopera. Aerul te duce intr-un univers unde toti zboara . Poti zbora alaturi de el doar daca ai incredere in tine , esti optimist si un adevarat cautator de cunostinte. Dar undeva in lumea cunoasterii si a magiei exista un alt element nestapanit care poate controla tot ce atinge , poate dobori tot ce ii iese in cale , poate creea toate metalele pretioase , te poate face bogat , te poate face intelept . Acest element este undeva ascuns in lume si doreste sa fie descoperit de unul din oameni . Singurul stapanitor al elementului crede ca oamenii sunt inutili si ca nu ar trebui sa existe , de aceea vrea ca oamenii sa dovedeasca ca el se inseala si doreste ca elementul sau sa fie desoperit de unul din nesocotiti . »
Asa am ajuns aici unde nesocotitii trebuie sa descopere elementul cu ajutorul magicului si a naturii . Cinci adolescenti trebuie sa descopere cel de`al 5-lea element si sa-l stapaneasca cu intelepciune contra creeatorului. Intr-o zi de Iulie , undeva in apropierea orasului Tokyo /Japonia , in oraselul Matsudo , pe strada Sakura , sta o fata de o frumusete rara . Pare dura , dar defapt este timida . Parul blond ca soarele , stralucind ca flacara lumanarii , ochii timizi si mici , pielea alba si catifelata.Un adevarat dar de la natura ! Numele ei este Yumiko (Copilul frumusetii) si are 16 ani . locuieste cu bunica ei fiindca si-a pierdut parintii intr-un accident de masina. Yumiko s-a mutat in Matsudo cand avea 6 ani dupa moartea parintilor ei. E dimineata . Yumiko se trezeste dezmeticita si cu greu de bunica ei , la 7 :00. -Yumi , trezeste-te , YUMI ! Yumiko se scoala din pat si se duce direct in baie unde se spala pe ochi si pe dinti apoi intra in camera ei unde se aseaza inapoi in pat si adoarme cu televizorul pornit.Bunica ei incearca sa o trezeasca timp de cateva minute cand Yumiko se trezeste pe jumatate adormita spunand : -Inca 5 minute… te roooog.. -Trebuie sa te trezesti , imediat ! -Dar de cee.. ? E asa de dimineata….. tu chiar nu ai somn ? -Fi mai serioasa copila ! Ne mutam.. -Cee ?? Atunci bunica lui Yumiko ii povesteste cum aceasta trebuie sa se mute ca sa castige mai multi bani . Gasise o slujba in Tokyo unde castiga 50 de yeni pe ora din care 8 ore statea acasa. Yumiko auzind acestea s-a dus repede in camera ei strangand ursuletul de plus in brate , amintire de la parintii ei , apoi soptind ceva ursuletului , dupa care s-a dus la dulapiorul ei de lemn unde si-a pus hainutele intr-o punga impreuna cu ursuletul la care tinea foarte mult.
***Dupa 2 ore***
In tren , intr-un compartiment ingust , pentru 2 persoane era Yumiko si bunica ei impreuna cu bagajele. Trenul s-a oprit la o statie din Tokyo unde zgarie-norii acopereau totul. Yumiko se uita in sus si in jos cautand soarele , insa acesta nu se vedea . Bunica ei se dusese sa caute un hotel sau macar o gazda. Atunci Yumiko ii reaminti : -Bunico… nu aveam noi o ruda in Tokyo ? -Oh! Ba da…. acum imi amintesc foarte clar , matusa ta impreuna cu sotul ei si cei 2 copii stau in Tokyo , ei s-au mutat aici cand….. -Oh , da bunicoo…. Ma poti scuti.. Ai cumva adresa lor ? -Da o am in agenda. -Binee….. atunci haide acolo! Ajunse la casa matusii lui Yumiko , aceasta le invita in casa pentru cateva zile pentru ca ei trebuiau sa se mute din casa dupa o luna. -Ma bucur ca v-ati gandit sa treceti pe aici , va acceptam cu cea mai mare placere … Oh ! De cand n-am mai vazuto pe asta mica…. -Oh ! « Asta mica » ??? Am 16 ani , mai am putin si trec de adolescenta matusica… -Da… era sa uit , camerele de oaspeti sunt mereu pregatite de musafiri . -Multumim de ospitalitate ! Bunico , matusico , ma duc sa ma culc . Maine trebuie sa merg la scoala , tortura comuna. Noapte buna tuturor ! Yumiko se duse in camera ei unde adormi pe loc. A doua zi , ea se trezi dezmeticita la 6 :00 pentru a avea timp de toate . Mai intai isi facuse toaleta de dimineata , apoi se imbraca frumos ca o scolarita silitoare . La scoala toti se uitau la ea ca la o zeita cazuta din cer. Din spate se auzi o voce subtire , alta ragusita , si inca 2 care aveau acelas glas . Vocea subtire era o voce dulce si dura . Parea sefa celorlalte voci . -Ea este ! Ea este ! Am gasito ! Minoru va fi mandru de noi!
To Be Continued !
Next : Un gol in stomac
Yumiko
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|