...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
BrianaS
Femeie
23 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 57 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Fan fiction♡::... / Rebel in actiune.  
Autor
Mesaj Pagini: 1
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Dah stiu..... cam rpd alt fic....... dar ma plictisesc rpd de ele.......deci..... rebel in actiuneeee




                 Cap 1


   O zi frumoasa de 14 septembrie. O fata frumoasa si calma sta pe balconul vilei ei . Avea parul negru , prins in doua codite cu fundite galbene . Imbracata  in pijamale cu o ceasca de ciocolata calda in mana .
  Aburii ii strabateau fata ei  alba , dand senzatia de magie deplina.Dintr-o data , in spatele brunetei apare un domn inalt , imbracat intr-un sacou si pantaloni negrii , cu parul brunet care semana foarte mult cu parul copilei .
       - Te rog , draga mea,  ca maine sa nu fiu interupt din vreo sedinta pentru ca tu ai facut vreo boacana . Nu  vreau sa am de a face cu directoarea din cauza comportamentului tau. Te rog , ca macar de data asta , sa fi normala.
      -    Pentru tine cuvantul ‘’normal’’ inseamna o ciudata timida . O boboaca  rusinoasa care se ascunde la prima miscare a colegei de banca nu ? spuse bruneta cu un ton calm si indiferent.
      -    Pentru mine cuvantul  ‘’normal’’ inseamna disciplina si responsabilitate . Te rog , promite-mi ca maine nu voi fi chemat la scoala.
   Bruneta se uita in spate , il analizeaza pe domn din cap pana in picioare , se intoarce inapoi oftand si uitandu-se la cer , apoi cu un ton convingator spune un ‘’Promit ! ‘’
   A doua zi bruneta se trezi dimineata aruncand ceasul desteptator pe jos . Se ridica din pat , se uita imprejur , apoi se duce in baie unde isi face toaleta de dimineata si isi aranjeaza coditele . Apoi se duce la dulapiorul ei din lemn unde isi scoate uniforma de culoare neagra cu dungulite albe  , imbracandu-se incet cu  ea. Ajunsa la scoala ,constata ca terenul scolii era plin de elevi nerabdatori de a incepe anul scolar. Bruneta se uita in stanga si in dreapta , si observa o bancuta libera undeva langa gardul scolii care o despartea de  « lumea normala ».
  Uitandu-se dupa colegii ei , observa cateva grupuri de fete care sareau in sus de bucurie.Curioasa din fire , bruneta se duse sa vada ce se intampla . Atunci vazu un baiat in mijlocul multimii , brunet , inalt  , care scria biletele . Facandu-si loc prin multime ,fata ajunse langa baiat , unde primi un biletel pe care se afla semnatura lui alaturi de numarul sau de telefon.
-Uh ?! Ce-i asta ? intreba bruneta.
  Baiatul se intoarse si o vazu pe fata cum se uita la bilet ca la o scrisoare din cer. Apoi , ironic ii raspunse :
-Este semnatura  si numarul meu de telefon.
-Asta vad si eu. Dar pentru ce am nevoie de el ?  intreba fata in timp ce rupse biletul in doua bucati.
   Nervos, baiatul  intoarse pumnul catre fata . Bruneta se uita atenta si indiferenta la pumnul acestuia in timp ce il dadu la o parte din fata ei. Atunci clopotelul de inceperea anului scolar incepu’ sa rasune terenul din fata scolii.Clasele erau  asezate pe randuri unde bruneta era ultima  cu  telefonul in mana si castile in urechi , ascultand muzica. Intrand in clasa , gasi un loc liber langa  o fata cu parul blond si aparat dentar. In timp ce brunetul de afara intra in clasa , o trase de o codita pe fata. Aceasta , calma , nu reactiona in nici un fel , incercand sa-si aranjeze codita la loc . Incerca cu orice prêt sa fie ‘’normala’’ in prima zi de scoala.
   Dupa mult timp de chin , usa clasei se deschise incet , de parca era cu incetinitorul , intrand  o femeie tanara ,  cu parul saten si ochii caprui , imbracata intr-o camasuta alba   si cu o fustita  visinie .
   Femeia se uita in clasa , liniste deplina , se aseza la catedra  spunand un vesel « Buna , copii ! » apoi isi puse gentuta pe catedra , scozand din ea  un carnetel mic unde erau scrise fel de fel de notite.
-Dragi copii. Pentru ca este prima zi de scoala , vreau mai intai sa ne cunoastem mai bine , apoi sa va scriu numele in carnetel , apoi facem ora de dirigentie . Ma numesc  Ayume Lilo , am 27 de ani , si sunt noua voastra diriginta . Acum urmati voi.
   Fiecare s-au prezentat in felul lor pana au ramas doar brunetul , fata si colega ei de banca.
-Ma numesc  Masaru Tadashi  si am 16 ani, spuse brunetul cu o voce convingatoare.
-Halal nume , spuse bruneta in soapta .
-Acum fetele din spate …
-Ma numesc Mai Kumiko si am 16 ani, spuse timida colega de banca a brunetei.
-Acum tu urmezi , ii spuse d-na Ayume cu o voce blanda brunetei
-Misaki Aimi  , 15 ani.
-Asa... si acum ca ne cunoastem ….
   Clopotelul suna . Toti copiii se impingeau pe scari pentru a iesi afara. Misaki  se duse la aceeasi banca pe care a stat prima oara , punand picior peste picior si uitandu-se la cer. Atunci simtise ca cineva o luase de mana , o trase pana in spatele scolii .Era intuneric bezna .Persoana era Masaru ,  zambind. Masaru isi pune mana langa capul fetei , aceasta se intoarce dupa care Masaru o ia de mana si  incearca sa-si apropie buzele de cele ale brunetei . Bruneta scoase niste sunete printre dinti ,  dintre care se lasa sarutata . Dupa 2 minute intense de romantism , fata intrerupse sarutul baiatului spunand :
-Habar n-ai cu cine te pui , da pai cu cine te saruti .
   Atunci Misaki ii daduse o palma pe obraz , trecu pe langa el nepasatoare , si se duse in clasa unde era asteptata de diriginta ei  , pentru ca , sarutandu-se , adolescentii uitase ca sunetul clopotelului se auzise de mult timp . Cand Misaki incerca sa intre , Masaru o prinse de mana si o trase afara , cerandu-si scuze de la diriginta .
-Asculta aici ! Am sarutat multe fete . Tu si colega ta nu sunteti mai prejos , si acum , recunoaste ! Ti-a placut. Buzele tale nu mint.
-Asculta si tu ! Poate ca multe fete ti-au cazut in plasa , dar eu sunt o exceptie. Sa-ti intre in cap , spuse fata in timp ce il impinse si intra in clasa
-Se pare ca avem un rebel printre noi . Nici o fata nu e exceptie… ti-o promit Misaki Aimi !

   To Be continued !


Pozeeee.......

Paradise Kiss     scuza-ti scrisul si imbracamintea fetei


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
si acum pozele intregi

Mai


si profesoara

rebel actiune. acum pozele profesoara

43.7KB


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
mishto, ador fic-ul si cap mai ales in postura asta de fata rebela, imi palce si astept urmat cap, si sa stii k m-a fermecat, gambate la urmat fic, si pwp

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte frumos!Insa n-ar fi trebuit sa spui ,,rebela" in actiune....Hmm ma rog.Imi place mult fic-ul si te rog sa pui repede,repede continuarea.

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
si mie imi place..super tare!

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Imi place mult ^_^
Astept continuarea...cat mai repede!
Bafta in continuare ^_^


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
pai.. as fi pus "Rebela in actiune " dar amandoi ar trebui sa fie rebeli..... si in loc sa zic "rebeli " am zis rebel..... eh.......  sa vad cand pun continuarea

_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap 2


   Doua ore trecute , doua ore de plictiseala totala . Misaki credea ca a durat un an , desi au fost doar  doua ore .  In sfarsit suna clopotelul de plecare . Misaki se pregateste  sa iasa  , insa Masaru o trase de mana si ii facuse semn sa ramana dupa ore . Fata , indiferenta , a facut  cu ochiul in semn de « da »  si iesise pe hol unde il astepta pe Masaru. Cand acesta iesi pe usa , o trase inapoi in clasa .
-Sti ceva ? Daca te crezi exceptie , fa ceva ca sa  fi asa in continuare !
-Si ce as putea face ?
-Arata-mi ca sti sa filtrezi cu adevarat ! Se spune ca sunt greu de cucerit.
-Asta s-o crezi tu ! Nu am filtrat vreodata decat neintentionat.
-Daca nu imi arati ca poti fi exceptie , nu te voi lasa sa iesi din scoala.
-Oh da ? Tu si care armata ?
  Apoi de pe hol aparusera 3 alti baieti  tinand-o pe colega fetei de maini. Apoi incercand sa o dezbrace.
-Daca ti la virginitatea fetei , dovedeste ca esti exceptie.
-Este prietena mea , daca nu o lasi sa plece , o sa regreti ca m-ai oprit din drum.
-Oooh ! Era sa uit ca tu esti cea rebela aici , si ce o sa faci ? O sa ma pieptani ? O sa ma fardezi pana ma predau ?
-Nu cred ca sti cu cine te pui.
  Apoi bruneta il lua pe Masaru de mana si il tranti la perete , incercand sa-l sarute . Acesta incerca sa se opuna , dar nu reusea din cauza fetei . Misaki il saruta , apoi , ca sa nu-l lase fara sa simta , il musca de buza inferioara . Buza baiatului incepuse sa sangereze , atunci Misaki isi ridica piciorul  , intorcandu-se ii daduse un cot in abdomen baiatului , dupa care o lua pe Mai de mana si iesi cu ea afara.
-Oh ! Misaki , se pare ca nu tie frica de puternicul ala . S-ar zice ca-ti place de el.
-Taci ! Nesuferitul ala o s-o plateasca , cu varf si indesat !
  Din scoala iesise Masaru , dadusi cu degetul la buza . Acesta gusta sangele , apoi se duse dupa Misaki. Dupa ce fetele iesisera pe poarta , Masaru o prinse de mana pe bruneta.
-Ce crezi ca faci ? spuse baiatul rastit.
-Plec ! S-a sunat de mult.
-Cine ti-a dat voie sa ma saruti ?
-Tu. Nu ai vrut sa filtrez ? Asta am si facut . Te-am  avertizat ca nu sti cu cine te pui.
-Si nu poti sa filtrezi ca oamenii normali ?
-Filtrez cum vreau . Si nu imi poti impune sa n-o fac , ratatule !
-Hei , pustoaico , nu cred ca sti cine sunt defapt.
-Ba da , stiu. Un mare imbecil!
  Atunci Misaki iesise pe poarta si pleca.
-Are tupeu nu alta ! spuse unul din prietenii baiatului.
-O sa ai de furca cu ea Masu.
-Nimeni nu e exceptie ! O pot dovedi !
   Ajunsa acasa , Misaki isi aruncase geanta pe jos , in timp ce in living o asteptau fratele si mama ei. Fratele fetei , Osamu , iesise afara cu prietenii lui , in timp ce mama fetei statea la televizor cu o ceasca de cafea in mana . Mirosul intens a prajiturilor pregatite de bona fetei, Haruka , ajunse pana la nasul brunetei . Aceasta se duse in camera ei . Peretii erau albastrii , avea doua geamuri  cu draperii bleu-marin , pe pereti erau lipite postere si desene  , langa dulapul fetei era patul impreuna cu o oglinda mare.
   Seara , fata isi puse castile in urechi si asculta muzica la maxim , in timp ce-si lasa parul pe spate . Dupa doua minute , bruneta  intra in baie , unde se puse in jacuzzi , relaxandu-se .
-Ce  mare tampenie ! Vreau inapoi in Tokio ! Nu mai vreau aici. Mai intai trebuie sa ma comport ca la gradinita , apoi  , pana imi fac prieteni dureaza o vesnicie , dupa care dau peste ratati ca cel de mai devreme. Urasc asta !
   Apoi fata se imbracase intr-un kimono inflorat , in timp ce se puse in pat , unde adormi pe loc .
   A doua zi , la ora 6 :30 , fata se trezise cu greu . isi simtea picioarele grele si pleoapele de nedezlipit . Intr-un final reusi sa se duca la baie , unde isi facuse toaleta de dimineata , apoi se duse la oglinda unde isi aranja coditele , dupa care se imbracase intr-o fustita pana la genunchi , si o bluza alba , sifonata .In fuga aceasta lua o bucata de paine de pe masa si fugi la scoala .
   Cand intra in clasa , brunetul statea pe catedra  , dand sfaturi . Misaki trecu pe langa el , dupa ce ii arunca o privire fulgeratoare , dupa care se aseza in banca unde se afla deja colega ei. Dupa ce se aseza in banca ,fata isi  puse castile in urechi in timp ce se uita pe fereastra .
-Asa… deci astea sunt regulile… sa nu le incalcati ! Sfatul asta e special pentru tine Misaki ! spuse brunetul cu o voce rastita.
   Brutena nici nu se misca . Era prea ganditoare in momentul acela . Masaru , vazand asta , se duse la  ea si dadu cu pumnul in banca . Bruneta tresari , apoi isi scoase castile din urechi , uitandu-se atenta la Masaru.
-Ce vrei ?
-Chiar nu ai urechi sa ma asculti ? O sa mi-o platesti ! De cand ai venit aici numai probleme am avut cu tine.
-Ce probleme ? Sunt aici de ieri . Deci , de ce esti asa nervos ?
-Ma scoti din sarite ! Nu ma asculti , nu vrei sa faci ce vreau eu , dar cine te crezi ?
-Buna intrebare , spuse fata in timp ce se uita iar pe fereastra , « Cine te crezi ? »  pune-ti intrebarea singur , Cine te crezi ?!
-Eu sunt seful aici ! Sa-ti intre in cap.
-Si tie sa-ti intre in cap ! Eu nu ascult de nimeni ! Poti fi si cel mai ratat din lume , dar ce vorbesc… esti deja ! Poti sa ma lasi cateva minute fara sa-mi vorbesti ?
  Nervos , baiatul incerca sa dea in fata , dar pumnul acestuia a fost oprit de unul din prietenii lui. Acesta ii spuse ceva la ureche si ii facu semn sa-l urmeze.
-De data asta ai scapat , dar data viitoare , nu o sa mai ai norocul asta..
-Da, da ! Acum le-am auzit pe toate . Dispari ! spuse fata ironica.
    Masaru e enervat , Misaki cea enervanta  , ce se va intampla intre cei doi , veti afla in capitolele urmatoare.

    To Be Continued !






Pozeee

Mama lui Misaki



Osamu , fratele lui Misaki


Haruka , bona fetei


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
dc ar arata asa de bn mama si bona in viata reala cred k as fi in al 9-lea cer. 

oricum, ador capitolul la nebunie, fata rebela si mi-a placut cand l-a muscat de buza, hu hu, cred k l-a durut...

a meritat-o si sper sa o sarute cat mai repede posibil ce ganduri am si eu

astept urmat cap si gambate la scris. pwp


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
ce fic superb ...o ador pe Misaki, imi place temperamentul ei.
abia astept NEXTU...spor la scris in continuare
     poOop&gambate

rebel actiune. fic superb ...o ador misaki, imi place ei. abia astept scris continuare    

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
cozmy-chan_sasusaku
...::♡Interesting angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 248
super mijo:X:X:X:X ideea

personajele sunt super dragute mai ales rebela e cea mai thare imi plc pers k ea:X:X:X:Xnorok in continuare
astept nextu


_______________________________________
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti are acelasi inteles...   

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
asa....... Multumesc mult pentru laude tuturor! Acum capitolul 3. Scuzati-mi greselile de tastare , nu am avut timp sa le corectez pe toate.




                   Cap 3


Dupa o ora fara Masaru , fata se plictisea. ‘’Desi este un ratat , fara Masaru asta ma plictisesc de moarte ‘’ spuse fata in timp ce asculta muzica . Usa se deschise . In clasa intrase diriginta lor  impreuna cu un baiat de varsta celorlalti . Inalt , brunet , timid la prima vedere , era un baiat dur si plin de el. Acesta intra in clasa uitandu-se prin jur , parca cautand pe cineva .
  Profesoara se aseza la catedra in timp ce ii facuse semn baiatului sa intre intr-o banca.
-Doamna diriginta , nu este nici un loc liber .
-O sa fie . Kania ! Adu inca o banca ! Va voi aranja eu dupa bunul plac.
  Atunci intra Masaru in clasa , cerandu-si scuze de intarziere , in timp ce o trage pe Misaki de un fir de par. Misaki nu era atenta , isi scoase castile din urechi , si acum toate privirile erau atintite spre baiatul cel nou.
   Dupa cateva minute de modificari , diriginta ajunse la cei patru adolescenti.
-Deci , m-am hotarat ! Mai tu o sa stai cu Masaru , Masaru nu fi dur cu ea , iti stiu reputatia , Misaki cu noul coleg  Ren Susumu .
  Cand Ren se aseza in banca lui Misaki , aceasta simti un mic fior . Stia ca trebuia sa se teama de el , dar nu stia de ce . Avea o reputatie destul de proasta la vechea lui scoala . Se auzise de el prin tot orasul , toti se temeau de el.
-Asa , v-am aranjat , acum trebuie sa punem comitetul pe clasa … cine sa fie seful clasei ?
  Din clasa se auzeau  mii de voci spunand « Masaru » si « Misaki »   , dar pana la urma s-a votat . Intr-un final , s-au numarat voturile fiind , 15 Masaru si 15 Misaki . Era egalitate , iar acum se astepta decizia dirigintei.
-Am stat mult pe ganduri , si m-am hotarat ca seful clasei sa fie ….. Masaru si Misaki. Vor fi amandoi sefi ai clasei . Fara nici un comentariu.
-Asta mai lipsea , spunea Misaki in soapta .
   Dupa cateva minute se sunase de plecare . Cand Misaki iesise pe usa , a fost trasa de Ren afara , dupa scoala. Misaki se zbatea in bratele lui , insa nici o sansa de a scapa.
-Ce se intampla ? Saptamana asta este ….. ‘’Saptamana torturatio pe Misaki’’ ? Lasa-ma !
-Poate esti dura , dar nu poti fi mai rebela ca mine.
-Cine a spus ca sunt dura ? Sunt doar independenta si alergica la dementi ca tine … si Masaru ala… noul meu coleg .. Acum  lasa-ma !
   In timp ce Misaki se zbatea in bratele lui Ren , acesta o lua de barbie si o saruta . Atmosfera se incingea usor , cateva picaturi de sudoare se iveau pe fruntea fetei , in timp ce incerca sa ‘’ evadeze’’. Ren incerca sa-si strecoare limbuta printre dintii brunetei , insa , aceasta simti si il musca pe baiat foarte puternic , pana ce limba acestuia a sangerat incet . In barbia baiatului se aflau cativa stropi de sange , in timp ce curgeau incet pe gatul lui. Misaki o lua la fuga pe poarta , pana ajunse la casa ei , unde a aruncat geanta in bratele bonei si s-a dus in camera ei , unde o astepta fratele acesteia.
-Sunt aici de cateva minute . De ce ai intarziat ? Nu crezi ca ai ceva sa-i spui fratelui tau drag ?
-Nu ! Nu am ce sa-ti spun !
-Nu te cred ! Azi te-am vazut cu un baiat cand te ducea in spatele scolii. Ce cautai acolo ?
-Oh ! Osamu , te rog sa nu spui la nimeni  dar , nu mai vreau aici . Nu-mi place aici.
-Te cred. Cand tu erai mica , noi ne-am mutat de 3 ori , si mi-a fost foarte greu la scoala .
  Doua lacrimi ca diamantele  se scurgeau in momentul acela pe obrajii palizi ai fetei .
-Plangi ? De ce ?
-Nu plang ! spunea Misaki in timp ce-si stergea lacrimile cu dosul palmei.
-Oh ! Nu trebuie sa fi dura cand sti ca nu esti .. de cand a murit bunica ai fost mereu inchisa in tine. Te rog , macar mie sa-mi spui problemele tale . Sti ca sunt un bun ascultator.
-Stiu ! Deaia surioara ta mai mica te iubeste , spunea Misaki zambind, Esti si vei fi mereu cel mai bun prieten al meu .
  Atunci Misaki il imbratisa pe Osamu , iar acesta o saruta pe frunte. Dupa cateva minute de dragoste frateasca , Osamu iesi din camera si o lasa pe Misaki sa-si faca temele.
  Dupa ce aceasta termina de invatat , se duse sa dea drumul la apa ca sa se umple jacuzzi-ul . In timpul acesta telefonul suna .
-Alo ? Misaki Aimi la telefon.
-Da ! Stiu. Altfel nu as mai fi sunat.
-Masaru ? Tu esti ?
-Wow ! Te-ai obisnuit si cu vocea mea.
-De unde ai numarul meu ?
-Sa zicem ca… de la o sursa.
-Te fac praf !
-Oh ! Nu mai spune… Daca ai tupeul , Chiar acum in spatele blocului vecin. Grabeste-te !
  Aceasta se aranja si iesi cu lanterna afara , cautandu-l pe Masaru. Ce se va intampla in continuare , si de ce a chemato Masaru afara pe Misaki , veti afla in capitolul urmator .

   To Be Continued !



Ren



_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
cik nu stii sa faci fic! ce ma poti enerva, e cel mai superb capitol, imi place de ren, arata super  

oricum astept cap urmat si se vede k iti place sa ne tii in suspan, oare ce vrea de la ea?  


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
ooo:> in spatele blocului:> ma intreb ce vrea de la ea:-"


Scuzati-mi greselile de tastare , nu am avut timp sa le corectez pe toate.


te scuzam;;) stim ca ai avut probleme cu "pixul";;)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
stiu ca e cam mic dar acum am timp doar ptr fericire.. NYAPPY! cine cunoaste stie.....
  scuzati greselile


                                      Cap 4

Misaki a fost chemata de Masaru , la telefon , in spatele blocului vecin . Aceasta se aranja si iesise repede pe usa. Cand ajunse acolo , era doar intuneric si liniste . Doar sunetul picaturilor de apa ce curgeau de la etaj . Misaki aprinse lanterna si se uita in stanga si in dreapta.
-Ah ! Masaru , daca te prind esti mort ! Nu e nimeni aici , cu exceptia mea si a picaturilor de apa. Ce mai pacaleala !
-Nu este nici o pacaleala ! striga o umbra de dupa coltul blocului.
-Poftim ? Masaru !
-Hm ! Credeai ca las o fata asa frumoasa ca tine singura  in intunerit si umezeala ? intreba Masaru cu un zambet malefic pe fata.
-Fac eu intr-un fel si o sa-ti dispara zambetul ala ridicol de pe fata aia a ta de ratat.
-Nu prea cred.
  Atunci Masaru o lua pe Misaki de maini in timp ce lanterna cadea usor jos , ambii fiind inconjurati de intunerit total.  Misaki ramasese lipita de zidul blocului in timp ce buzele celor doi se cunosteau mai bine. Masaru incerca sa bage mana pe sub bluza fetei dar jocul lui picant fusese intrerupt de unul din locatarii  blocului care striga dupa liniste. In timp ce Masaru era atent la locatar , nu observase ca Misaki o luase la fuga spre casa .
  Cand intra , camera ei era total inundata . Uitase total de apa din jacuzzi care inca curgea . Incerca sa ajunga la el . Atunci Osamu intra in camera , o lua pe sora lui in brate si inchise jacuzzi-ul in timp ce bona si mama lor incercau sa adune apa din camera.
-Prostuto ! Nu sti ce ai facut , spusese Osamu cu vocea blanda catre sora lui.
  Aceasta insa isi lasa capul in jos , iar atunci trei picaturi stralucind pe obrajii fetei se zareau incet de la distanta. Osamu daduse cu mana sa le stearga dar mana acestuia fusese lovita de fata care fugi din bratele fratelui ei direct in camera lui unde se inchise acolo.
-Prostuto ! Mi-ai spus ca sunt cel mai bun prieten al tau . De ce nu poti avea incredere in mine ? Spune-mi ce se intampla !
-Chiar vrei sa sti nu-i asa ?
-Da . Asta e singurul lucru care mi-l doresc acum .  Sunt fratele tau mai mare si trebuie sa am grija de tne. Esti sufletul meu . Insemni foarte mult pentru mine.
-Bine. Iti voi spune .
  Atunci Misaki ii povestise tot ce s-a  intamplat atunci . Osamu , calm ii spuse ca nu trebuie sa se ingrijoreze si ca totul va fi bine . O incuraja asa cum nimeni altul n-a mai facuto. Era un frate bun care isi iubea familia , pentru el familia era o piatra pretioasa ce trebuia aparata cu orice prêt.
  Dupa conversatia acestora . Misaki s-a dus la culcare unde a adormit pe loc.
  A doua zi , cand fata a intrat pe usa , a fost trasa de mana de Masaru unde a lipito de perete.
-Daca te mai atingi de ratatul de Ren , o sa fi moarta !
-Ca cine spune ?
-Eu ! Si ar fi bine sa ma asculti !
-Da ! Bine…. Du-te si plimba ursul mai incolo.
  Misaki se simtea inconjurata doar de trandafiri cu spini. Intr-un fel vrea sa-l asculte pe Masaru , dar nu putea din moment ce statea in banca cu Ren . Vrea sa faca intr-un fel si sa stea in banca cu Mai. Bruneta se aseza in banca cu Ren . Acesta incerca sa puna mana dupa gatul ei , dar fata se ferea mereu.
-Te mananc cumva si nu stiu ?
-Nu ! Dar , nu conteaza .
-Spune !
   Atunci Ren o lua de mana  , dar aceasta ii daduse o palma  , iar baiatului ii ramase urme de unghii pe obraz . Atunci  diriginta intra in clasa  impreuna cu ceilalti profesori care s-au prezentat pe rand fiecare. Cand se sunase de plecare , Ren o urmarise pe Misaki pana la casa ei .
-Deci aici sta doamna ‘’sunt singura rebela’’ .
Atunci Ren daduse cu piciorul in usa  si s-a deschis , apoi fugi catre camera fetei  unde bruneta era in baie . Acesta , fara pic de rusine , intra in baie peste fata , luando cu o mana de maini si cu o mana de par .
-Am sa-ti arat eu cine e rebel aici !


   To Be Continued !


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
al naibii locatar:| si Ren ala incepe sa ma enerveze:-w
imi place inceputul cap. foarte mult:x
deci;) Keep it up! ;;)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
cum a zis si T, locatar nenorocit:-L, te prind eu odata>:/

si ren, cum adica sa intre peste ea?:-O pacat k nu ajung la el b-(

deci imi place, mai ales faza cu inundatia ; ))

gambate la scris pt urmatotul cap si cat mai repede[-O<


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
wOw ...ce capitol superb.....si pe Ren imi vine sa-l impusc , cum se poate sa intre peste Misaki....si in baie....sper ca nu o sa pateasca nimic rebela
deci chear imi place ficul asta......
   poOop&gambate

rebel actiune. wow ...ce capitol ren imi vine sa-l impusc cum poate intre peste pateasca nimic

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
deci.. stiu ca se petrece prea repede si e cam scurt capitolul dar nu stiam sa descriu lupta dintre cei doi asa ca am lasat mai scurt.....


            Cap 5



In timp ce Misaki se zbatea in bratele lui Ren , tipa in gura mare facandu-l idiot.
-Cum poti sa zici asta ? Tu cea mai rebela ?
-Idiotule ! Lasa-ma… nu sunt rebela !
Ren o tragea din ce in ce mai tare de par facand-o pe fata sa tipe de durere . Aceasta nu mai rezista , si poate era timpul sa zica tuturor adevarul despre ea. Se simtea inconjurata de spinii trandafirilor frumosi , trandafiri fantastici care au spini ascutiti si taiosi.
- Ce ai vazut tu la Masaru ? spunea baiatul cu o voce mai blanda .
-Nu sunt cu el.
-Atunci spune ca ma iubesti , spunea baiatul in timp ce tragea parul fetei fara mila .
-Au ! Nu pot ! Nu te iubesc ! Nu te iubesc……..
-O sa regreti ca ai zis asta ! Te iubesc Misaki ! De ce nu poti sa intelegi asta ?
-Si asa iti arati iubirea fata de mine ? Tragandu-ma de par ? Sa sti ca daca faci asta n-o sa-mi schimb sentimentele….
-Atunci pe cine iubesti ? Pe nimeni ? Daca spui asta nu te cred.
-Iubesc pe cineva …. Dar nu pot spune , acum lasa-ma !
-Zi pe cine sau te omor !
-Nu zic ! Fa ce vrei cu mine ! Nu zic !
-Zi !
-Bine….. vad ca vrei sa sti … il iubesc pe Mas…..
Atunci se auzi o bubuitura dinspre intrarea in casa . Apoi un baiat brunet intra in camera celor doi aruncand un prosop pe Misaki.
-O sa racesti daca stai asa . spunea baiatul cu o voce calda si protectoare , dar cu un zambet malefic gata sa ‘’devoreze’’ toata lumea.
Atunci fata se uita atenta la baiat , iar Ren  cu o privire fulgeratoare care era gata sa ucida . Orice ptr Misaki !
-Ma-sa…….
-Ru ! Asta e numele meu ! Hehe ce avem noi aici . Un mic gelos rebel care se crede tot.
-Ce cauti aici ?intreba fata insistenta
-Iti povestesc mai tarziu.
-Deci…. Ha ! Masaru …. Puiul a venit la gaina … Pentru ce ai venit ? Pentru mai multa bataie ?
-V-ati batut ?
-Oho ! Inca de cate ori …. Ne cunoastem de la gradinita , niciodata nu ne-am suportat. Ha ! spuse Masaru razand malefic.
Atunci Ren sari sa ii dea un pumn lui Masaru dar acesta , ferindu-se, ii dadu un cot in ambdomen lui Ren iar acesta cazu la pamant.
-Nu mai sunt copilul acela de 7 ani ! spuse Masaru.
Atunci Ren mai incerca o data sa-l bata pe Masaru dar acesta se ferea intotdeauna intorcandu-i lovitura. Ren cazu jos . Dupa ce s-a ridicat incerca sa o ameninte pe Misaki apoi iesi pe usa unde disparu ca in fum.
-Esti bine ? intreba Masaru ingrijorat.
-Dah….. cred ….. ma dor putin mainile … atata tot… Dar … cum ai intrat aici ? Si … unde este baiatul dur chiar si cu fetele ?
-Pai…. A facut Puff ! si a disparut…. Apoi .. trebuie sa-ti spun ceva cu adevarat important.
‘’Acum e sansa mea ! ‘’ spunea Misaki in gand  in timp ce cauta un tricou si o fustita in dulapiorul ei
-Pai…. Ce e asa important ? intreba fata curioasa
-Pai…. Stiu ca am fost foarte dur cu tine si…. Probabil ma urasti acum dar …. , spunea baiatul in timp ce se intindea pe patul fetei uitandu-se spre tavan , simt ceva pentru tine… nu stiu ce dar …. E ceva ciudat … vreau doar sa aflu ce.
-Oh ! Asta era sansa mea , nu te urasc , din contra ….. mereu am crezut ca esti dur si asa mai departe … dar asta e ceea ce-mi place la tine ! TE IUBESC !  spunea fata in timp ce sari peste Masaru sarutandu-l pasional timp de cateva minute dupa care fratele lui Misaki intra in casa  iar Masaru sari pe balcon.
  Dupa ce Masaru iesise pe balcon , acesta se duse in grupul lui unde toate privirile perverse se indreptau catre el…
-Ce ?
-Oare cine si-a petrecut ziua cu o fata……
-Ce ? De unde stiti ?
-Alta data stergeti dovezile.
   Pe obrazul stang al baiatului se afla putin ruj tip rosu aprins care atragea atentia total. Masaru inrosi si se sterse cu dosul mainii . ‘’Stiu ca e ciudat , din dusmani prieteni , sau…. Poate cu timpul… mai mult decat prieteni’’ se gandeau cei doi .

To Be Continued


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
deci super capitolul, imi place mult de tot

faza cu:"Zi pe cine sau te omor ! " era wow, dar dc ii face ceva lui misaki ma duc sa il caut si ii tai capul

in fine, mi-a palcut faza in care a venit la ea si a salvat-o, si k i-a zis te iubesc.

nina, stii sa faci capitolele tot mai interesante, si gambate la urmat. cap


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
mama...deci e tare...bv!

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
soOoper capitolul ce-mi place de misaki....si masaru ...se potrivesc....il urasc pe ren dak era adevarat jur k il calcam cu masina....sau mai rau ....abia astept nextu
  bafta in continuare & gambate

rebel actiune. soooper capitolul ce-mi place masaru ...se urasc ren dak era adevarat jur calcam mai

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap 6




  Dimineata devreme , Misaki se trezeste nervoasa pe ceas , aruncandu-l pe fereastra deschisa a camerei. Se ridica din pat , apoi se duce la baie . Se uita in oglinda , apoi isi sprijina coatele de chiuveta si capul in palme  . Parul rebel ii aluneca usor brunetei pe fata . Aceasta il da la o parte , apoi vine si se imbraca in uniforma dupa care o ia in fuga spre scoala . La scoala  Masaru statea ingandurat in banca cu fata spre fereastra. Misaki trecu pe langa el lasand o adiere rece in urma ei care ajuse la baiat . Acesta simti si tresari uitandu-se in spate dupa Misaki . Bruneta se aseza in banca indiferenta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat ieri. Masaru , vazand ca fata nu-l baga in seama , se duse la banca ei , unde se aseza langa ea , ptr ca Ren lipsea. Se parea ca Ren se transferase inapoi de unde venise , deci acum nimeni si nimic nu  mai statea intre cei doi.
-Te feresti de mine. S-a intamplat ceva ?
-Nu ! N-am chef de nimeni.
-Bine.
  Atunci baiatul pleca de la banca fetei . Usa se deschise incet , in clasa intra o femeie maruntica si finuta la vedere , dar dura in interior . Langa ea se afla o fata blonda , frumoasa , nici inalta dar nici mica. Aceasta se prezenta in fata tuturor, dupa care se aseza in banca lui Masaru ptr ca Mai se mutase inapoi cu Misaki..
-Ma numesc  Ayame Yu si am 15 ani. Ma bucur sa va cunosc pe toti.
-Aceasta este nepoata mea ! Oricine se atinge de ea in scopuri rele va fi mort ! Ati inteles ? se rastea profesoara la elevii care tremurau din ce in ce mai tare.
  Ayume mergea sarind spre banca lui Masaru rugandu-l sa o lase sa se aseze langa el. Acesta ii dadu permisiunea iar fata se aseza langa el entuziasmata .
-Sti ? Imi placi.
-Wow…. Deja ? Cam rapida esti . Puteai si tu sa mai lasi secret , spunea baiatul inrosit tot.
  Misaki vazand ca Ayume dadea sa-l sarute pe Masaru , sari din banca si ajunse la fata .
-Auzi ? Vreau sa vorbim dupa ore !
-Huh ? Bine…..
   Dupa ore Ayume o astepta pe Misaki rezemata de peretele scolii. Dupa cateva minute Misaki aparuse.
-In  sfarsit ! Credeam ca nu mai vi. Era mai bine.
-Auzi ? Nu crezi ca esti cam directa ?... Nici sa nu te gandesti sa te atingi de Masaru !
-De ce ? El mi-a dat permisiunea sa stau langa el , si n-am cum sa nu-l ating.
-Taci ! spunea Misaki nervoasa .  ‘’Bine si de ce m-ar interesa pe mine de Masaru ?’’ poate sa-l ia direct ‘’ spunea fata in sinea ei. Bine…. Ia-l  , e al tau .
-Yopey ! sarea Ayume entuziasmata.
   ‘’Stiu ca o sa regret asta’’ se gandea Misaki. A doua zi Masaru a intrebato pe Ayume de ce a chemato Misaki dupa ore iar Ayume i-a spus tot . fara sa uite macar un punct. Masaru i-a facut un semn lui  Misaki sa se intalneasca in pauza. Dupa o ora indelungata de desen , Misaki se duse afara sa-l astepte pe Masaru , acesta cand a vazuto s-a dus direct la ea si a trantind-o de perete. Misaki scoate un sunet de durere apoi incearca sa-i dea o palma lui Masaru , acesta lovindu-l pe obrazul stang . Masaru , vazand asta , ii lua ambele maini si i le urca deasupra capului .
-Sa nu mai faci asta niciodata ! spunea Masaru.
  Dupa ce brunetul se uita in ochii fetei timp de cateva secunde , acesta apuca sa o sarute salbatic pe Misaki. In timp ce Masaru o saruta pe fata , bruneta se simtea din ce in ce mai mult in paradis . Vazand asta , baiatul incerca sa-i desfaca bluza de la uniforma . Neapucand sa faca vreo miscare , Paradisul celor doi se transformase in Iad. Din usa scolii , noua profesoara ii striga tare pe cei doi :
-N-ati auzit ca s-a sunat ? Ce mai cautati aici?
  Misaki  il ia pe Masaru de mana dandu-I un mic sarut pe obraz dupa care alerga in clasa.
  In ora de matematica nu si-au vorbit , Masaru se simtea respins cu fiecare minut cand nu se uita Misaki la el. Bruneta era concentrata pe radical din 25. Dupa ore , fata se apropie de banca pe care a stat prima data , pe banca ei preferata  , uitandu-se la cerul imens , albastru , si gandundu-se la ce a spus fratele ei.
   FLASH BACK
  ‘’-Poate ma crezi paranoic dar , am avut de a face cu dragostea , si nu cred ca tu si Masarul ala va potriviti , pare dur , si , imi pare rau sa spun asta dar , ca frate mai mare , iti interzic sa mai vorbesti cu acel baiat si sa pui burta pe carte. Promiti ? Ptr mine…
-Bine ! Promit !’’
  Gandindu-se la asta fata pierdu-se notiunea timpului si se facuse seara , Masaru iesea din scoala la ora aia din detentie ptr ca rupse o carte din biblioteca. Se apropie de fata cu pasi marunti , bruneta se prefacea ca nu-l vasuse mergand incet spre casa.
-Stiu ca ai patit ceva. Te porti ciudat , sunt chiar asa de invizibil ?
-Nu  , doar ca….
-Zi-mi Misaki ! Acum cateva zile imi spuneai ca ma iubesti iar azi sunt o umbra care iti sta in cale zi-mi ce se intampla !!!! striga baiatul rastindu-se la bruneta. Stiu ca te-ai luat de Ayume….. esti geloasa.
-Nu sunt ! striga fata rosindu-se.
-Ba da esti !..... de ce ti-ar mai pasa daca eu stau cu o fata noua care ma place si care…. E draguta… spunea Masaru cu un zambet malefic pe fata.
-Oh , nu ! Iar zambetul ala paranoic . Nu sunt geloasa ! N-am de ce sa fiu ! Punct !
-Oh da bine ! recunoaste ca ti-a placut sa fi continuat ce am inceput la scoala.
-Dah … eu inca nu stiu cat face radical din 25.
-Taci ! Sti foarte bine la ce ma refer. Ha ! Radical ? daca nu ne intrerupea profesoara erai a mea .
-Mda … cum zici tu . Acum dispari !Vreau sa fiu singura.
-Bine … bine… de data asta scapi usor , dar  te asigur  ca , odata si odata , tot o sa continuam ce am inceput.








Ayume

rebel actiune. cap 6  dimineata devreme misaki trezeste nervoasa ceas fereastra deschisa

50.1KB


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
ooo, nice:X:X:X imi palce nina, hi hi, mai ales partea in care "odata si odata , tot o sa continuam ce am inceput" asta place la mine

ma mai prostesc si eu

oricum astept urmat cap


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
nah:) nais;;) nush ce sa zic...chiar imi plashe:x
keep it up!;)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap 7.


Inca o zi trecuse fara sa se intample nimic . Totul era prea linistit . Pasarile cantau , apa era calma , vantul nu avea ce cauta acolo atunci , si cei doi rebeli nu s-au mai certat.
  Bruneta se uita pe fereastra , apoi intoarse capul  . Masaru ii facea semn sa vina pana la el , iar ea dadea negativ din cap . Vrea doar sa fie singura . Simtea cum cineva o strangea de gat , iar ea lasa sa se intample asta.Se simtea prinsa intr-un loc cu trandafiri frumosi , dar intepata de spinii acestora . Intotdeauna se simtea asa. Prima oara credea ca Masaru era doar un idiot pervers , iar acum si-a schimbat parerea total. ‘’Oare chiar sa simt ceva ptr acest baiat ? ‘’ se gandea fata  privind in gol. Dupa ce ultimul sunet de clopot se auzi , elevii ieseau afara impingandu-se unul pe celalalt , era week-end. Misaki iesise incet pe usa , dar nu vrea sa mearga acasa . Stia ca fratele ei avea sa-i faca numai morala si sa o intrebe ce a facut toata ziua minut cu minut . Hotari sa mearga in parc . Vedea cum copacii nu aveau grija , credeau ca iubirea nu are nici un sens . poate ca vrea si ea sa fie libera , asa cum sunt copacii si pasarile . Sa nu poarte de grija cuiva sau sa asculte morala fratelui ei mai mare ca nu si-a facut temele. Vantul voios trecea prin parul fetei lasand senzatia de zbor . In spatele fetei era Masaru care se uita la ea ca la o zeita. Fata se uita la cer  , apoi isi lasa privirea in jos , dupa care cu o voce subtire spuse…
-Masaru , idiotule, oare chiar te iubesc ?
  Fata isi ridica privirea si incepu sa mearga cu o lacrima cristalizata pe obrazul stang . Se aseza pe o banca , sub un pom care inflorea mereu. Din  geanta  fata scoase un servetel si se sterse de picaturile sclipitoare care se aflau pe obrajii ei . Dupa  cateva minute de stat dupa bruneta , Masaru isi lua inima in dinti si se duse in spatele fetei. Misaki era concentrata asupra unei reviste cu benzi desenate . Intr-un moment de slabiciune , fata simti cum cineva o atinge de umeri , lasandu-si mainile zburand asupra ei . Acele maini o luasera de obraji , dupa care ii intoarse capul si o saruta . Fata se uita atenta si l-a vazut pe Masaru . Nu riposta , se lasa mangaiata de mainile iubirei ei. Timp de 5 minute , in timpul sarutului lor pasional, un gradinar isi facuse aparitia iar sarutul celor doi a  fost intrerupt. Misaki ii dadu o palma brunetului , se ridica de pe banca si fugi spre casa . Masaru o prinse de mana si o intoarse din drum.
-Ce ti-am facut ? De ce esti asa ?
-Nu mi-ai facut nimic.
-Asta e ideea ! Nu stiu de ce te porti asa , de ce esti asa distanta cu mine ?
-Nu pot……
-Ba poti , dar nu vrei . Bine , daca asta doresti , te voi lasa in pace , pentru totdeauna.
-Nu ! Asteapta……
  Cand baiatul daduse sa se intoarca incercand sa plece , bruneta il prinse de mana . Baiatul se intoarce si se uita la fata . Aceasta avea cateva lacrimi sclipitoare pe obraji.
-Pentru ce ma intorci din drum ? Lasa-ma si te voi lasa si eu.
-Nu ! Sa nu indraznesti sa pleci ! Nu ma lasa… am nevoie de tine ,  spunea fata in timp ce plangea .
-Nu pot sa te cred.
-Te rog ! Crede-ma ! Pana acum n-am stiut nimic  , eu eram fata cea noua , eu fata cea rebela si ciudata . Nu stiam ce simt ptr tine , dar atunci cand ai venit si m-ai salvat ,  eram si mai confuza . Credeam ca ma urasti , poate asa si este…… Crede-ma …….. nu voi putea sta fara tine.
  Baiatul se uita la fata si la sinceritatea cu , care spunea acele cuvinte magice . Defapt, nici el nu stia ce simte ptr ea dar , nu era ura.
-Daca vrei sa ma crezi , bine . Daca nu , iti dau drumul sa pleci , spunea fata in timp ce isi stergea lacrimile.
-Cred ca….. mai bine plec , zicea baiatul lasandu-si privirea in jos .
-Bine … te voi lasa sa pleci , cu o conditie.
-Care e aceea ?
-Promite-mi ca ma vei uita , pentru totdeauna.
-N-nu… nu pot sa te  uit.
   Atunci fata aluneca si cazu in genunchi , incercand sa inghita toate lacrimile .  Vantul incepea sa sufle din ce in ce mai mult . Copacii nu mai pareau asa liberi ca la inceput. Tot ce ii trecea prin cap fetei in acel moment era ziua blestemata cand l-a intalnit pe Masaru , acea zi ingrozitoare pentru ea. Masaru , vazand ca fata era jos , se intoarse si pleca  dar , pe chipul lui , erau urme de lacrimi.


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
daca era un pic mai mult ma vedeai si pe mine cum plang
, trist acest capitol, dar frumos....
astept next-ul


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
wooow super nice
descriere a là Nina-chan:D

felicitarile mele pt acest capitol:) sincer, cred ca e cel mai bun dintre toate;)
super!


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
ms .. ms.. ma intretin ptr asemenea descrieri......


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
cozmy-chan_sasusaku
...::♡Interesting angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 248
la inceput imi placea de Ren dar acum l-as ...asa oricum a fost super capitolul asta si celelalte :X:X:X  si mai ales cand a venit masaru si a salvato pe misaki a fost tare,la fel si cand si-au marturisit dragostea super povestea dabia astept nextu   esty talentata

_______________________________________
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti are acelasi inteles...   

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap 8.



**Dupa 2 luni de tacere**

Era dimineata . Totul parea normal. Misaki se trezi pe jumatate adormita din locul ei drag , patul. Se ridica incet uitandu-se in oglinda din baie . Ofta , apoi se intoarse spre dulapiorul ei din camera , de unde alesese o pereche de blugi si o bluza albastra . In par isi puse o clamita albastra , iar in picioare avea o pereche de balerini bleu.
-Huh ! In sfarsit e week-end .Deci …. Sambata… cu mine libera…. Si Osamu desigur … este egal cu…… Cumparaturi!!
  Fata cobori repede scarile si sari in bratele lui Osamu . Cand vazu masa pregatita , era in stare sa-si manance si degetele , si farfuria. Dupa ce isi pusese burta la cale , iesi pe balcon sa ia aer curat . Pe partea cealalta a strazii era Masaru . Fata il privi indiferenta cum astepta o fata , care alerga in bratele lui.’’Se pare ca tot mai bine ii este fara mine ‘’ gandea fata oftand  .’’…cred ca am luat destul aer… mi-a ajuns’’ . Bruneta se intoarce si pleaca . Din cauza parului ei lung , vantul sufla usor prin el si atrase atentia brunetului spre balcon. Acesta se uita spre bruneta , apoi apleca capul in jos , o lua pe cealalta fata de talie si pleca cu ea.
-Misaki !
-Da ?
-Esti pregatita ? intreba Osamu.
-Da. Desigur . Sa mergem.
-Esti bine ?
-Da . De ce nu as fi ?.. Mergem ?
-Bine  , hai.
  Bruneta isi lua telefonul si bratara de suflet si iesi afara. Inafara casei o astepta acelasi barbat brunet imbracat intr-un sacou negru la cravata , alaturi de mama fetei care era imbracata intr-o rochie rosie cu o funda mare intr-o parte.
-Oh Pui ! Esti aici. Dragii mei , noi plecam la o serbare . Venim maine.
-Bine tati , spuse fata in timp ce domnul o lua de talie si o saruta pe frunte.
  Apoi Osamu o lua pe bruneta de mana si o duse la masina. Pentru Misaki drumul pana la mall era destul de lung cu castile in urechi. O ora Misaki si fratele ei au alergat dupa bluze care mai de care colorate , cu paiete , cu desene , cu nasturi . Alte doua ore dupa blugi , rochii , kimonouri si palarii , si alta jumatate de ora dupa fel si fel de balerini si cisme , accesorii .
  Dupa toate orele de chin , cumparaturile celor doi erau la sfarsit . Amandoi se intreptau spre masina cand Misaki se izbi de cineva si cazu jos .
-Oh ! Imi cer scuze dar…… a ?
  In fata fetei era Masaru . Acesta se uita atent la ea si isi aminti parul acela de pe balcon. Incerca sa stranga cateva din pungi si isi ceru scuze.
-Mas…. Aru….. Ce cauti aici ?
-Buna si tie…. Doar ma plimbam .
  ‘’Deci asta este Masaru’’ se gandea fratele brunetei in timp ce il fulgera pe baiat din ochi. Bruneta se ridica si isi scutura pantalonii , apoi strange pungile si se duce la masina unde le arunca pe toate pe bancheta din spate , trantind usa dupa ea.
-Oh ! Stai !
  Fata iesi repede din masina si alerga spre magazin . Masaru ridica usor din umeri si isi continua drumul spre casa. Dupa un sfert de ora , fata iesi din mall cu o rochie spendida , verde.
-Pentru ce e aia ?! tipa Osamu.
-Pentru ball ! Asteapta sa vin !
  Cand fata incerca sa treaca strada , un tir trecea pe acolo . fata ramasese in fata tirului incremenita . ‘’N..nu ma pot miscaa….’’ tipa fata in gand .
-Misaki ! tipa Osamu din partea cealalta a strazii….
  Cand soferul tirului vazu fata , incerca sa puna frana , dar aceasta facuse mult fum in urma masinii, bruneta fiind acoperita de o mantie cenusie .

   To Be Continued!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
aaaaaaahhhhhh, vreau sa stiu ce s-a intamplat....
a salvat-o cumva masaru?
bn ar fi, oricum, nina, te-ai intrecut pe tine insati cu capitolul, si sa potezi cat mai repede continuarea


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
asa, capitol nou

daca nu o salveaza Masaru, il tabacesc bine de tot

super tare capitolul
si iti zic ca se potriveste perfect citit pe piesa Akcent - Stay with me


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
deci asta este capitolul dinaintea capitolului special ... ptr ca ficul o sa implineasca niste amarati de 10 capitole

scuzati greselile de tastare

                         Cap 9.



***  Cand soferul tirului vazu fata , incerca sa puna frana , dar aceasta facuse mult fum in urma masinii, bruneta fiind acoperita de o mantie cenusie .***


-Misaki! Misaki! Tipa Osamu in timp ce sari in fum . Misaki!
   Fumul se risipea incet cu fiecare minut cand in fata tirului nu era decat Osamu.
-Misaki? se uita Osamu in jur.
  Pe cealalta parte sa strazii insa , Misaki era la pamant cu …. Masaru peste ea. Misaki se dezmetici putin apoi se uita in jur.
-Oh Misaki…. spunea Osamu bland in timp ce alerga spre fata. Cat ma bucur ca esti teafara.
-Au ! Eu nu as spune acelasi lucru …. Ma doare glezna…
-Pai… eu mi-am terminat treaba aici , spunea Masaru in timp ce se scutura pe bluza , apoi se intoarse si pleca .
-Stai ! Nici sa nu incerci sa pleci fara sa dai o explicatie ! tipa Misaki.
-Ce explicatie ?
-Ca de exemplu…. De ce m-ai salvat ?
   Atunci norii se stransera pe cer acoperindu-l usor  . Soarele se ascundea parca de toate , apoi cateva picaturi cristaline cazuse din cer pe fetele celor doi . Osamu se duse dupa ajutoare ca sa o ia pe Misaki la spital . Masaru se uita usor la bruneta , o masura din priviri , apoi se aseza langa ea .
-Poate ca nu ma crezi dar….
  Incepea baiatul sa povesteasca usor in timp ce picaturile se jucau in aerul curat al ploii. Se uitau atenti unul la altul si nu isi veneau sa creada ca acum cateva luni se certau ca doi copii mici . Totul parea un vis dar totusi atat de real . misaki isi doarea ca in acel moment sa fie undeva departe , si sa nu-l mai vada pe Masaru vreodata , dar Masaru insa , in acel moment , nu-si dorea ceva mai mult decat ca timpul sa se opreasca in loc.
-Uite , am avut momentele mele de rebel , am fost dur , violent si toate cele , dar vreau sa sti ca nu sunt eu acel rebel . Masaru Tadashi nu este rebel , nici dur , Masaru Tadashi a fost mai mereu baiatul tatalui , cel cuminte  , puiul mamei . Cand eram mic , atunci cand sarutam o fata , nu stiam ce insemna iubire , credeam doar ca e un joc , si il jucam din prostie . Acum , cand inteleg cu adevarat , ma simt cel mai bine alaturi de persoana iubita , iar acea persoana iubita pentru  mine esti tu.
  Fata apleca capul in jos . Atunci vrea si ea sa opreasca timpul in loc .
-Semanam.. oricum , dupa doua luni , poate nu ar fi bine sa fim impreuna. Imi pare rau !
-Taci ! tipa Masaru in timp ce ii puse degetul la gura.
  Atunci Brunetul o lua pe fata de obraz si isi apropie incet buzele de ale ei , amandoi pierdandu-se intr-un sarut lung . Raiul pentru ei era doar sa fie impreuna , sa fie pierduti intr-un  labirint al sarutului si sa nu mai gaseasca cale de intoarcere .
  Dupa cateva minute , Osamu veni cu bona fetei si 2 doctori care o lua pe fata si o baga in masina .  Osamu se uita la Masaru , apoi isi puse cotul pe umarul brunetului spunand :
-Nici nu sti cat de mult inseamna ceea ce ai facut tu pentru mine . Iti multumesc !
  Apoi Osamu se intoarse la masina si pleca dupa salvare.


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
nice nice nice
ce bine k masaru e cel care a salvat-o
bv tie k ai continuat si sa stii k si asta a iesit super
, ai talent si imi place cum scrii capitolele
gambate la scris si astept next-ul
*chuu*


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
sooper fain capitolele ...ii ador pe misaki si masaru...abia astept NEXT-ul
   see ya!!

rebel actiune. sooper fain capitolele ...ii ador misaki astept  see ya!!

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
am implinit si noi 10 amarate capitole.... iar vreau ca al zecelea sa fie special..... iar acum "La Multi Ani Rebel in actiune!" si Citire placuta tuturor


scuzati greselile de tastare


                                  Capitolul 10.




    23 ianuarie .
‘’Draga jurnalule ,
Nu credeam ca o sa se intample asa . Toata conversatia dintre mine si Masaru infloreste . Suntem mai sociabili ca niciodata . Sa vedem …. Maine este ziua mea de nastere . Sper doar ca nu a uitat . Oare i-am spus ? Hm….. In fine , planuiesc sa dau o super-mega-giga petrecere , si nu vreau sa renunt la ideea asta . ‘’
   Asta este doar o parte din jurnalul lui Misaki de pe 23 ianuarie . Si-a dorit nespus de mult sa aiba o petrecere reusita , dar , din pacate , nu i-a reusit prea bine . O sa vedeti de ce e asa.
  ‘’  Seara 23 ianuarie
   Draga jurnalule ,
Pregatirile sunt gata . Maine e week-end iar mama si tata nu vor fi acasa , din pacate . Bona Hotaru si Osamu m-au ajutat foarte mult . Masaru mi-a promis ca vine la mine sa facem tortul , desi , daca las tortul pe mana lui , mi-e cam frica sa gust. Maine dimineata o sa ma duc cu osamu la magazin pentru restul cumparaturilor . Uite programul meu pentru maine :
10 :00 – Trezirea !
10 :30- Scularea din pat , mancatul spalatul [ cat de mult imi poate lua]
11 :25-Ma schimb si plec cu Osamu la cumparaturi.
14 :00-Venirea acasa si sosirea lui Masaru
15 :00-Terminarea tortului( sper sa ii ia atat)
15 :05-Ultimele pregatiri
18 :00-Sosirea invitatiilor
   The End
  Sper doar ca petrecerea sa tina toata noaptea. Acum , ma duc sa dorm , am nevoie de somnul de frumusete . Pa !’’

    A doua zi , bruneta se trezeste cu greu la 10 :15 . La 10 :40  porneste spre cumparaturi . Il plimba pe Osamu in tot magazinul reusind sa cumpere totul pe la 14 :25. Masaru era pe fotoliu asteptand-o pe Misaki cu frisca . Pe la 16 :43 au terminat tortul , facandu-l roz cu o lumanare in varf si doua cirese langa . Cam tot pe atunci s-au apucat de ultimele pregatiri. Au lasat musafirii sa astepte afara vreo jumatate de ora ca sa termine totul. Misaki se  machiaza si se schimba intr-o ora . Musafirii devin nerabdatori si impind in usa  imbulzindu-se fiecare pe usa. Misaki ii intampina pe fiecare pe rand : Matusa Amy , Unchiul Oliver , prietena din copilarie Ayumi , si pe Ayume , profesoara de matematica si diriginta , verisoara Elysa , varul Daisuke si in sfarsit iubita lui Osamu , Yume. Totul era perfect . oamenii care se plimbau prin casa explorand incet fiecare coltisor al camerelor , cu matusa Amy pe cap pentru ca a descoperit o panza de paianjen intr-un colt nu prea vizibil , dupa televizor. Era o galagie de nedescris iar bruneta nu stia unde sa se mai plimbe . Cu degetele lui micute unchiul Oliver o ia pe fata de obraji tragandu-i usor pana ce fata scoase un mic sunet de durere . Masaru o ia de mana pe bruneta plimband-o prin toata casa , cand in sus , cand in jos .
  In sfarsit se opresc amandoi in camera fetei . Acestia se aseaza pe pat cazand deodata pe spate oftand .
-Nu credeam ca o petrecere  , e asa greu de facut , spunea bruneta.
-Da , intr-adevar , obisnuiam numai sa ma duc la petreceri , nu sa le si fac.
-Acum sti cat de greu se face una .
-Mai taci ! Daca nu dormeai atat de mult , nu intarziam cu pregatirile.
-Vrei sa spui ca e vina mea ?
-Dar a cui ? se rasti baiatul.
   Dintr-o data , in living se aude o bubuitura. Bruneta merge repede jos a vada ce s-a intamplat , urmata de Masaru. Din cuptor  iesea mult fum . Tot ce vedea fata era ca Osamu incerca sa aeriseasca bucutaria si sa evacueze musafirii din living . Masaru si Misaki s-au strans tare de mana si au luat la fuga musafirii in timp ce Osamu si Yume se chinuiau sa deschida ferestrele blocate. Misaki se duse dupa aspirator.
-Ce faci cu ala ? tipa Masaru
-E un aspirator logic, ce as putea face ?
-Pai si la ce iti foloseste ?
-O sa aspir fumul bineinteles.
-Lasa-l jos odata si hai afara , se pare ca fumul iti dauneaza rau.
  Masaru o lua pe bruneta de mana si o scoase afara tusind. Osamu o impinse pe Yume afara in timp ce iesi cu ea.
-Cuh ! Nu mai pot. Aduceti-mi aminte sa nu mai uit curcanul in cuptor , sau sa nu ne mai vina ideea sa facem unul.
   Dupa 2 ore fumul se risipise cu toate ferestrele deschise . Musafirii si gazdele intrara in casa si incepu petrecerea . Muzica la maxim , bauturi alcoolice si nealcoolice , sucuri , apa , mancare . Totul era perfect . Misaki credea ca devenea din ce in ce mai plictisitor asa ca s-a gandit sa iasa pe terenul de golf al familiei impreuna cu toti musafirii . Au iesit toti afara , dand muzica calma si dansand. Intr-un final , pe ‘’terenul de dans’’ nu ramasera decat Misaki si Masaru dansand pe muzica romantica . Ceilalti mancau deserturile bucurandu-se de fiecare moment al petrecerii.
-Ma duc sa iau mai multe sucuri ! tipa Osamu.
  Se duse in casa si lua un bax cu suc . Din greseala apasa pe butonul de stropire a  ‘’platoului de dans’’ . Cei doi adolescenti indragostiti dansau lent , apoi fetele lor se apropiau din ce in ce mai mult pana cand s-au oprit intr-un sarut lung . Nu apuca sa se sarute doua secunde , ca au simtit , in loc de placere , ca ploua . Amandoi se uitau in jur , Misaki uitandu-se doar la noua ei rochie  ,oftand. Ambii adolescenti erau uzi din cap pana’n picioare , pana cand au alunecat si au cazut amandoi jos ,in fund . Atunci se auzi un mic hohot din multime , aceasta fiind Ayume , pornindu-se un mare haos de rasete.


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
cand ma gandesc k asa am patit si eu aproape
acum nu ma pun sa spun ce am patit k a fost aproape un dezastru
dar mi-a placut la nebunie ce a patit
super tare nina, astept continuarea *chuu*


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
de fiecare data cand se saruta sau vorbesc
incepe sa ploua

ce pot sa spun?
chiar imi plac ultimele doua capitole

abia astept sa vad ce se intampla in continuare


(se pare ca maimutzicile mele sunt la moda
)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
plashe capitolul...foarte comic ...next next....
    chuu&gambate

rebel actiune. plashe comic ...next  

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Cap. 11


    Frumoasa zi dinaintea unui test . Totul era linistit , vantul se risipise , iar cei doi indragostiti se plimbau prin mall-uri [pasiunea lui Misaki , normal] . In timp ce ea alerga inainte , Masaru se intalnea mereu cu cate un amic al sau , povestind cat de cool a fost la petrecerea lui Ayume.
    Intr-un moment de neatentie , Ayume vine repede la Masaru luandu-l de brat si tarandu-l dupa colt. Baiatul se impotrivi si dadu sa plece , dar fata  ii dadu o palma . Tinandu-se de obraz , baiatul o fulgera din ochi , iar dupa colt aparuse 3 baieti , mult mai inalti ca el , 2 luandu-l de maini si al treilea tinandu-l de gat.
-Asa … acum pot face ce vreau din tine , spuse Ayume cu un zambet malefic.
   Cand Ayume dadu sa il sarute pe brunet , dintr-un colt se auzi o voce .
-Hei ! De ce nu va luati de cineva de teapa voastra  , rebelilor !
   Dintr-un colt intunecat aparu Misaki , cu o tona de haine in brate . ‘’Oh nu… am ajuns in asa hal , ca trebuie sa ma salveze o fata ‘’ gandi Masaru.
-Ha ! Misaki draga , tu impotriva a 3 baieti si sefa lor ? Am luat lectii de karate 3 ani la rand.
-Heei…. Nu-i corect , inseamna ca sunt mai tocilara  ca tine … ce vorbesti … 5 ani.
  Ayume inghiti in sec si le facu semn baietilor sa-l lase pe brunet in pace .Brunetul  rasufla din ce in ce mai tare , bucurandu-se de libertate , apoi se uita atent la fata .
-Auzi ? Tu chiar ai 5 ani de karate ?
-Sti ? Poate ca sa minti nu este pana la urma asa de greu.
    Ajunsi acasa , acestia s-au schimbat pentru scoala , deoarece in ziua aia erau dupa- amiaza.
Alergau repede spre scoala , Misaki dand peste in trup intunecat si inalt , care emana un miros de iasomie. Bruneta , pe jumatate aiurita , isi ceru scuze , apoi se uita in sus.
-Oh ? Aly ?
   Alexandra sau Aly era o prietena din copilarie a lui Misaki .Era romanca , dar dupa ce se nascuse , parintii ei au luato cu ei  in Japonia. Desi era cu 3 ani mai mare , Alexandra se simtea foarte bine cu Misaki . Se jucau mereu de-a profesoara , si isi povesteau una alteia intamplari haioase din excursii . La varsta de 11 ani , Aly se mutase  in Osaka ptr mai multe studii , parintii ei erau avocati. Iar acum , aceasta se intoarse in Tokyo , stand la bunica ei  din partea tatalui , care era japoneza.
-Da . Eu sunt . spuse Aly cu un zambet simpatic pe fata.
   Cand Misaki se uita la ea din cap pana in picioare , ii sari imediat in brate , aceasta alunecand si cazand pe spate.
-Au! Stai , ma doare . Da-te jos de pe mine. Spuse Aly scuturandu-si fustita visinie.
-Scuzati-ma ca intrerup reuniunea dar , Misaki , daca nu ne grabim , intarziem la ora de geografie.
-Oh da ! Aly  ma bucur sa te revad si deabia astept sa ne reintalnim in pauza sa ne povestim una alteia intamplari , spunea Misaki in timp ce-i facea cu mana fetei.
   **Dupa ora de geografie**
Aly merse incet  spre o mica livada . Aceea era gradina scolii . Era mereu plina de flori , mereu verde . Fata se intinse pe iarba si o astepta pe Misaki . parul ei argintiu era lasat purtat de vant , aratand ca niste valuri. Cand era mai visatoare , Aly fusese intrerupta de vocea asurzitoare a brunetei , care o striga foarte tare .
-Aly ! Aici erai , spuse Misaki gafaind, te-am cautat peste tot .
-Da… peisajul este foarte frumos .
-Da.. … ce ma bucur sa te vad .
-Fetelor ! Am adus sucuri , striga din spate Masaru.
-Oh da… a venit si…..
-Daca nu vroiati sa vin , ma pot duce imediat inapoi.
-Nu nu nu , spuse Aly dand din maini , doar ca nu stiam ca… Misaki… are un iubit.
-Iubit ? se uita Misaki curioasa la Masaru ,… poate….
-Poate ? Cum adica ? Nemernico ! spuse Msaru luand sucurile si plecand.
-Nu ! Stai … striga Aly.
-Oh .. lasa-l… se supara la o mica gluma , spuse bruneta.
-Mda .. bine ca a fost gluma .
   Atunci Masaru se aseza jos langa bruneta , fiind atent la tot ce spuneau cele doua.
-…da, si baietii pot fi atat de imaturi..
-Pe cine faceti imaturi ? intreba Masaru.
-Nu te baga ! se rasti Misaki.
-Bine mami….
  **Dupa cateva minute**
-Ce ora ai ? intreba Misaki.
-Sport. Dar nu-l facem , profesoara are piciorul in chips. Tu?
-Desen . Urasc desenul …
  **Dupa ora**
-… ma bucur ca am putut vorbi in sfarsit de baieti , scoala si chestii dinastea , ca inainte.
- Da .. si eu  , mai vorbim in pauza urmatoare.
-Desigur.
-1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12……….. numara Masaru.
-Ce numeri ?
-Pai… baietii sunt : 1. imaturi 2. dobitoci 3 smintiti 4 visatori 5 cu capul in nori 6 aiuriti 7 uituci……
-etc .etc. Eu am plecat ,spuse bruneta
-Hei Misaki asteapta-ma.
  Aly se intinse inapoi pe iarba . Avea biologie , dar nu-i pasa , ce fel de prima zi de scoala fara cateva absente . Se uita la cer si visa departe … visa ,  isi visa  viitorul iubit, era cu gandul departe in momentul acela. O minge sari deasupra capului ei . Se uita imprejur , nu era nimeni. Simti cum cineva era in spatele ei . Aceasta se intoarse si mingea ii fusese ‘’furata’’ de un baiat cu parul mov , cu firele rebele si ochii  portocalii spre rosii. Acesta isi ceru scuze apoi arunca mingea
-Hei Roy ! Prinde ! hei … Buna.
-Buna ! raspunse fata.
-Ma numesc Daisuke Dark . Si  imi cer scuze ptr minge .
-N-nu nu-i nimic , spuse fata, ma numesc Alexandra.
-Hm…. Frumos nume , este unul strain.
-Da , unul de roman.
-Frumos . Pai… ne mai vedem !
-Da …. Ne mai vedem… spuse fata incet , intorcandu-se si plecand in clasa.








scuzati greselile de tastare

Poze



Daisuke Dark

Stiu ca-i Dark dar stiu gusturile lui aly

Aly

rebel actiune. cap. 11    frumoasa dinaintea unui test totul era linistit vantul risipise

45.2KB


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
aaaaaa, am ajuns si eu vedeta
ce fain... si Dark, viitorul meu iubit
? sper
astept next-ul si sa vad ce idei minunate iti mai vin, si fara sa uit capitolul e super tare
, k e vorba despre mine
[just kidding] *chuu* si gambate


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
soOoper capitol....soooper imaginatie
  abia astept next chapter
    bafta in continuare & gambate
           see ya!!!

rebel actiune. soooper imaginatie   abia astept next   bafta continuare &  

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...

Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
Soper tare!
Imi place molt
Shi scz ca nu am mai lasat comm dar uitasem sa citesc   deci oricum ii foarte fain shi iti urez mult succes in continuare ^_^
Bafta!


_______________________________________
Love is like a flower like a free bird.




pus acum 17 ani
   
T-chan
...::♡J-pervy♡::...

Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
interesant( din nou:)) )
anyways...imi place mult ^^ so keep it up!:>:>:>can't wait for some more:-"


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
dada
..::♡Scriitoare anime♡::..

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 214
hmm...pare interesant..il voi citi si eu.. cand voia vea timp,ca,acum sutn in perioada tezelor aaa.ali...ms mutl c ami-ai inchis ficul..sii..nu,nu e ironie..chiar ma bucur,ca nu vroiam sa-l continui si aici...il pun doar pe forumul mikai...l-as pune si pe lovienuyasha,dar aoclo...nu e nimeni activ

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Capitolul 12.

Dimineata , soarele  se trezeste dintr-un somn adanc  , la fel ca Misaki. Tanara isi intredeschise ochii , se uita imprejur , si se tranti inapoi in pat amintindu-si ca era week-end. Vantul adia usor printre frunzele copacilor , dar spre ora de pranz , cerul albastru ca marea , fusese invelit intr-o mantie cenusie , ce anunta ca urma ca o furtuna sa viziteze minunatul oras Tokio.
  Dupa 2 ore ,   o bucata de carne se plimba pe la nasul brunetei. Aceasta saliva in somn , in timp ce se gandea la friptura , prajituri si suc. Dupa cateva momente de salivat , aceasta fusese trezita de fratele ei , care ii luase patura si o arunca de pe balcon , in curtea casei.
-Gata somnoroaso ! Crezi ca daca e week-end poti sa dormi pana la ora 13 ? Nici gand ! Vi cu mine.
  Fata , pe jumatate adormita , isi facu ochii , se ridica din pat , se puse fata in fata cu Osamu , si ii dadu o palma. Baiatul, din instinct , isi puse repede mana in locul tocmai ‘’vanat’’ de sora lui , se intoarse si pleca. Bruneta , cand vazu ca Osamu dadea sa plece , lua o perna si o aruncase dupa el.
-Nesabuitule ! Stiai ca o sa dorm pana la 1. De ce m-ai trezit ?
-Tu de ce mi-ai dat o palma ?
-Instinct de somnambula , ce sa zic.
-In momentul asta tu vi cu mine !raspunse rastit baiatul in timp ce o apuca pe tanara de mana si o incuie in baie.
  Fata batea disperata in usa baii pana ce , pe aceasta se zari o mica crapatura. Misaki , punandu-si mana la gura , se intoarse si isi facu toaleta de dimineata , dupa care cu o voce moale rosti cuvantul mult asteptat de Osamu ‘’Gata’’.
-Era si timpul , spuse baiatul stresat, acum te las sa te imbraci.
-Dar stai ! Patura mea ?
-Ma duc sa ti-o iau.
-Multumesc !

*


**


***

  Dupa o ora si jumatate , fata isi facu aparitia la masa , imbracata intr-o bluza alba , sub care avea o maneta ,si o fustita neagra , parul avandu-l liber , lasat pe spate. Aceasta se repezi la fereastra , lipindu-si nasul de sticla transparenta , apoi intorcandu-se si strigand din toti plamanii ‘’Ninge !’’ . Parintii fetei se repezira la usa  si iesira afara.
-Wow ! N-a mai nins de multi ani, spuse mama fetei entuziasmata.
-Doamna , imi pare rau ca va stric momentul dar …..
-Oh multumesc Haruka , spuse femeia luand hainele si uitandu-se spre minunatul cer.
  Misaki , grabita , isi lua repede o haina pe ea si iesi afara in graba mare . Zapada se asternuse deja ca un covor alb , iar bruneta , nestiind ce se ascunde sub acest rai , se impiedica de o piatra si cazu in zapada.De undeva dupa strada , Masaru radea cu gura pana la urechi , de marea cazatura ce o luase iubita lui , dar nu mult timp se bucura , ca dupa 2 minute se trezi cu un bulgare mare in fata. Aly si mama ei , veneau in vizita la Misaki , in timp ce tot orasul Tokio era afara , bucurandu-se din plin de minunata plapuma ce acoperea tot.
-Parca nu mai vad pe nimeni in acest Rai al zapezii , spuse Aly cu glas domol , apoi simtindu-se prinsa de mana si trantita in zapada . Era Daisuke , ce inca isi mai amintea de frumoasa fata. Aly ezita , in timp ce isi retrase usor mana din stransura puternica , dar planul ei nu functionase tocmai bine ptr ca Osamu , fratele lui Misaki , fusese impins de un prieten , dand spate in spate cu Aly , impingand-o pe fata peste Daisuke. Baiatul nu vroia sa piarda momentul asa ca o lua repede pe fata de barbie si amandoi se pierdusera intr-un sarut lung.
  ***In cealalta parte a orasului insa***
-Buna ziua ! As vrea sa-mi inscriu fiica in aceasta scoala.
-Desigur ! Cum o cheama ?
-Hana Mokoto.

   To be continued!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Uite, asa sunt eu acum:
. A fost foarte frumos, prea frumoooos...
mi-a placut partile astea mult de tot:


-Nesabuitule ! Stiai ca o sa dorm pana la 1. De ce m-ai trezit ?
-Tu de ce mi-ai dat o palma ?
-Instinct de somnambula , ce sa zic.


si


Misaki , grabita , isi lua repede o haina pe ea si iesi afara in graba mare . Zapada se asternuse deja ca un covor alb , iar bruneta , nestiind ce se ascunde sub acest rai , se impiedica de o piatra si cazu in zapada.De undeva dupa strada , Masaru radea cu gura pana la urechi , de marea cazatura ce o luase iubita lui , dar nu mult timp se bucura , ca dupa 2 minute se trezi cu un bulgare mare in fata.


iar asta, nu am cuvinte



-Parca nu mai vad pe nimeni in acest Rai al zapezii , spuse Aly cu glas domol , apoi simtindu-se prinsa de mana si trantita in zapada . Era Daisuke , ce inca isi mai amintea de frumoasa fata. Aly ezita , in timp ce isi retrase usor mana din stransura puternica , dar planul ei nu functionase tocmai bine ptr ca Osamu , fratele lui Misaki , fusese impins de un prieten , dand spate in spate cu Aly , impingand-o pe fata peste Daisuke. Baiatul nu vroia sa piarda momentul asa ca o lua repede pe fata de barbie si amandoi se pierdusera intr-un sarut lung.


Te-ai intrecut pe tine, cel mai tare... waa.... A venit si Hana... uraaaaa.... nu am cuvinte sunt happy, mi-ai inveselit seara. Onegai, pun cat mai repede capitolul.
Gambate la scris, pwp mare de tot.


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
cat am asteptat yo capitolul asta...deci ce pot sa spun...in primul rand e minunat...m-ia placut faza cand Osamu a primit o palma(cam dureroasa dupa parerea mea )de la Misaki(cica somnambula)...si faza cu bulgarele de zapada primit de Masaru de la Misaki.....se pare ca o sa apara inca un personaj nou(very funny) ...abia astept next....
   pwp&gambate

rebel actiune. cat asteptat capitolul pot spun...in primul rand placut faza cand osamu primit

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Doamne iartama!Cum am putut fi atat de proasta sa uit sa m-ai citesc?Ai un fic extraordinar si pur si simplu il iubesc!Te rog frumos sa pui continuarea repede si........Merci foarte mult ca m-ai introdus si pe mine in fic!:*Esti supewr dulce si talentata!De abia astept sa vad cum arat si ce o sa fac in fic .Super tare fic-ul si astept continuarea!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Capitolul 13

**Din capitolul trecut
-Buna ziua ! As vrea sa-mi inscriu fiica in aceasta scoala.
-Desigur ! Cum o cheama ?
-Hana Mokoto.***
Dupa multa joaca in zapada , plapuma alba se topise din cauza soarelui arzator.Duminica dimineata , o silueta statea rezemata de usa camerei lui Misaki , asteptand ora 13. Silueta isi indrepta capul spre ceasul de la mana , apoi isi puse mainile in san asteptand.
-3,2,1…..
  Apoi usa  camerei se trantise puternic mai sa sara din balamale. Bruneta tresari nervoasa si incerca sa apuce o perna , dar mana ei pusese oprita. Era Osamu , fratele ei mai mare, acesta o apuca de mana , ii lua pernele si le arunca pe balcon , la fel facu si cu patura fetei , transformand frumosul pat de vis a lui Misaki intr-o saltea goala , verzuie. Fata , nervoasa , stia ce trebuie sa faca , isi facu toaleta de dimineata , se imbraca frumos , apoi iesi dupa fratele ei si ii dadu o palma.
-Asta ptr ce a fost ? intreba baiatul in timp ce mangaia obrazul ce se invinetea pe zi ce trecea.
-Pentru ca m-ai trezit la 1 , raspunse fata incrutisandu-si mainile in san.
-Dar … nu e 1.. e ..uite ! E 13 :06  , spuse baiatul rastit.
-A ,da ? intreba fata in timp ce lua mana baiatului uitandu-se la ceas, Scuze… nu stiam.
-Scuze ?! Nemernico care esti !
  Apoi Osamu isi fugarise sora prin toata casa , aceasta alergand cat sa-i fuga pamantul de sub picioare , luand-o pe strada. Dupa 2 minute , bruneta se opri gafaind , sprijinindu-se de vitrina unui magazin de pantofi . In urma ei era Osamu ce se apropie de ea, ii da un fund si o darama pe fata peste alta persoana .
-Esti bine ? intreba ingrijorat baiatul.
-Ea e bine , eu nu sunt , raspunse persoana ce era practic strivita de Misaki.
-Imi pare rau ! spuse Misaki in timp ce se freca usor cu palma in cap.
-Aha ! Scuze acceptate , acum poti sa te dai jos .
-Imi cer scuze ptr sora mea , spunea Osamu incantat .
-Nu-i nimic , si nu va mai cereti de atatea ori scuze.
-Ce ?! Osamu nemernicule !’’ Imi cer scuze ptr sora mea’’ tu m-ai impins !
-Eu ?! Nici nu m-as gandi la asa ceva .. sti ca esti sora mea favorita , spuse baiatul in timp ce isi arunca mana dupa gatul fetei.
-De parca ar mai avea si alta , sopti Misaki iritata.
-Mda.. si eu sunt incantata de cunostinta , zise atunci si fata care fusese strivita de silueta brunetei.
-Oh scuze . Ma numesc Osamu , pe tine cum te cheama ? spuse Osamu cu o fata pe jumatate perversa.
-Ai o sora ,frate !
-Oh Da… iar ea e sora mea Misaki , dar nu-i asa importanta , acum sa vorbim despre noi. Ai prieten ?
-Nu , dar stai putin , Ma numesc Hana Mokoto , Incantata !
-Oh si eu dar uite cartea mea de vizita si numarul de telefon , striga baiatul in timp ce era practic  tarat de sora lui spre casa , apoi cu o voce ragusita striga , Suna-ma !
   Misaki isi tara fratele pe trotuar  in timp ce acesta ii facea cu mana Hanei . Misaki , iritata , ii dadu o palma peste mana iar acesta se potoli.Soarele arzator era pe cer si zambea cu fiecare pas ce-l facea Aly.Fata se uita la cer si la sentimentele ei fata de Daisuke . ‘’Oare de ce m-a sarutat ?’’ gandea fata in timp ce intra intr-o cofetarie. ‘’O sa am timp sa ma gandesc mancand o savarina delicioasa’’ .
-Ti-am zis , nu te mai support ! Dispari din viata mea !
-Dar Alice … te rog… asculta-ma !
  Aly se uita neobservata la masa a doi tineri ce se certau . ‘’ Incep sa urasc dragostea sau sa ma indragostesc ?’’ se intreba fata pe sine , dar niciun raspuns . Intr-un final termina de mancat si iesi din cofetarie , intalnindu-se pe drum cu Misaki si fratele ei. Cei trei au mers acasa la Misaki unde s-au uitat la cateva filme de actiune si S.F.
-Oaa ! casca Aly intinzandu-se larg . Cred ca e momentul sa merg acasa , am stat deja prea mult pe capul vostru.
-Ba deloc , sti ca-mi face placere sa stai cu mine , zise Misaki , macar nu o sa ma mai simt ca intr-o cocina cu fratele meu prin preajma.
-He he ! chicoti Aly punandu-si mana stanga la gura.
-Mi se pare mie sau m-ai facut porc? Spuse Osamu iritat.
-Nu ti se pare , raspunse Misaki dand din deget .
   In momentul acela telefonul mobil a lui Osamu suna . Acesta fugi repede in camera lui trantindu-se in pat si deschizand entuziasmat telefonul.
-Alo , Buna , Osamu ?
-Yep , Hana ? raspunse baiatul
-Nu e Hana , e sora ei la telefon , te rog vino repede la urmatoarea adresa … Urgent!

  To Be Continued!




Hana


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
cozmy-chan_sasusaku
...::♡Interesting angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 248
mijo continuarea sper sa postezi cat mai curand

_______________________________________
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti are acelasi inteles...   

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super tare, ador tot, ador imaginatia ta, ador tot tot tot...
ador partile in care sutn osamu si misaki, se vede ca sunt frati, prea tare, si acum rad, nu mai pot
prea tare capitolul, astept sa vad ce se va mai intampla. Nina, cel mai tare capitol, te-ai intrecut pe tine. Gambate la scris si sper sa pui cat mai repede capitolul. *chuu*


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Capitolul 14

**Din capitolul trecut
-Alo , Buna , Osamu ?
-Yep , Hana ? raspunse fata.
-Nu e Hana , e sora ei la telefon , te rog vino repede la urmatoarea adresa … Urgent!
**
  Telefonul primit de la sora Hanei il facea pe Osamu sa se ingrijoreze . Lua repede hainele pe el si biletul unde era aflata adresa si fugi in mare graba trandind usa dupa el. Ajuns in fata blocului unde era si adresa , urca la etajul 7 unde se puse fata in fata cu o usa maronie , din lemn cu modele florale.Baiatul zari intr-un colt butonul de la sonerie si apasa incet pe el , auzindu-se un sunet ca si cantecul pasarilor dimineata.
  In casa se auzeau cateva zgomote minore  , auzindu-se un lant , apoi usa deschizandu-se . Usa era deschisa de o fata satena si timida . La usa lantul era pus , ceea ce insemna ca acea fetita nu astepta pe cineva  in vizita.
-Hana e aici ? intreba Osamu putin rastit.
  Atunci el facu ca obrajii palizi ai fetei sa se inroseasca pe loc asemeni unui trandafir.Fetita tresari cand in spatele ei aparuse o femeie in varsta.
-Ce cauti aici ? Pleaca !Huliganilor !
-Frumoasa primire , spuse baiatul intrand fortat in apartament , Hana unde e ? Ce ati facut cu ea?
  Baiatul deschise o usa unde era un dormitor micut unde se aflau 5 paturi cu asternut albastru , apoi intra in bucatarie unde se aflau 3 micuti la masa . In ochii lor se citea spaima si nelinistea cu care se uitau la baiat . Osamu tranti usa strigando pe Hana , dar nu era nicaieri . Nu vroia sa renunte , pana la urma , ce era cu telefonul ? Intrebari pe care s-i le punea baiatul in gand  , insa , in spatele lui aparu o silueta frumoasa , facandu-l pe acesta sa se intoarca brusc.
-Hana ? intreba baiatul.
-Osamu ! Ce cauti aici ? spuse fata luandu-l pe baiat de brat si intrand amandoi in dormitor.
-Pai , sti… am primit un telefon de la sora ta.
-Sora ? Um.. eu n-am sora.
-Poftim ? Nu se poate ! Mi-a dat adresa asta si mi-a spus sa vin urgent.
-Angela ! striga Hana puternic.
   In camera aparu fetita ce ii deschise usa baiatului , fiind mai rosie ca oricand.
-Uite ! Ti se pare ca stie sa formeze un numar de telefon ? Nu e sora mea. Eu nu locuiesc aici . Ea are doar 6 ani . Aceasta este o familie de care am grija .
-Imi pare rau! spuse  baiatul in timp ce isi puse mana pe frunte si pleca fugind.
-Osamu ! striga fata intinzand mana .
Era prea tarziu . Hana era oara de vina? Nu , defapt pe Osamu il luau ametelile , avea o boala de mic.Ajuns acasa , tanarul isi arunca hainele pe jos , apoi cand era sa cada fuse sprijinit de sora lui , care striga la el cu disperare ,acesta fara sa dea vreun semn de viata. Misaki tragea de el ca de carpa , pana ii veni o idee , aceasta ii dadu vreo 5 palme , si arunca vreo 3 pahare cu apa peste el .
-Osamu ! Osamu ! O-sa-mu ! striga fata cu lacrimi in ochi . Nu stia ce sa faca , nu stia ce se intamplase , parintii ei nu i-au spus niciodata de boala care o suferea fratele ei , crezand ca ea s-ar ingrijora prea tare.Misaki incepuse sa formeze numarul de salvare dar acesta nu mai mergea , nu mai avea baterie si era risipa de timp lasandu-l sa se incarce . Lua telefonul fratelui ei , era ud si stricat nimic nu functiona cum trebuia . Misaki , nervoasa , incepu sa dea cu telefonul de pamant pana ce ecranul se crapa incet. Apoi incepu sa planga pe pieptul fratelui ei.Haruka , bona fetei, veni in graba la tineri , cu niste pastile in mana si un pahar cu apa , apoi practic turnandu-le pe gat baiatului. Acesta incepand sa tuseasca fara oprire , fusese imbratisat foarte tare de sora lui.
-Huh ! Asteapta soro , vrei sa ma omori ?
-Credeam ca ai murit deja ! Asa ca taci !spuse fata in timp ce zambea cu lacrimi in ochi pe pieptul baiatului.
  Tanarul puse mana pe parul tinerei , apoi incerca sa se ridice incet.
-Apropo… tu esti ? Nu-mi aduc aminte sa am o sora care plange atunci cand aproape ca nu mai traiesc.
-Pai.., spuse fata stergandu-si lacrimile , plangeam de bucurie prostutule !
-Ha ! Si sa te cred ?
-Da normal !
-Prostuto !
-Prostutule !spuse fata
-Si ce mai faci ? spuse baiatul intinzandu-se in pat.
-Si ce mai faci ? Ingana bruneta imitandu-i miscarile.
-Inceteaza!
-Inceteaza! Spuse bruneta razand.

-Paharul e plin! Striga Osamu sarind sa o gadile pe bruneta.
  Aceasta , razand , tipa din toti plamanii ‘’ Paharul e plin!’’


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
WoW ...foarte fain cele doua capitole....imi pare bine ca ai pus doua capitole in loc de unu...
poy...povestea e geniala...ce se "inteleg" fartii astia ...imi plashe...abia astept sa vad ce se va intampla in continuare
   poOop all!!!

rebel actiune. wow ...foarte fain cele doua pare bine pus doua capitole loc unu... fartii astia

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Wow... m-am speriat ca va pati osamu ceva... bine ca nu a patit nimic... mi-ai luat o piatra de pe inima... ce bine... astept sa vad ce idei geniale iti mai vin si sa stii, ca eu una stiu cum e sa fii gadilat pana nu mai poti... gambate la scris si te rog sa il pui mai repede... *chuu*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
yep love anime.... am pus doua ca azi m-am simtit plina de idei    si Aly , daca patea Osamu ceva. ficul se transforma intr-o drama si mie nu-mi plac dramele so....... oricum pierdeam un personaj foarte important   continuarea sa speram ca o voi pune maine...

_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
deci , am facut capitolul in graba si nu am mai avut timp sa-l corectez asa ca daca gasiti greseli de ortografie va rog sa mi le spuneti si sa corectez. Multumesc!



         Capitolul 15


Frumoasa dimineata dinaintea unui test la romana . Tanara bruneta isi face ochii si se ridica usor din pat , isi face toaleta de dimineata , se imbraca in noua uniforma si pleaca grabita spre scoala. Pe drum se intalnise cu Mai , Masaru si Aly . Dupa ceva timp , Aly fusese oprita de Daisuke , plecand doar ceilalti trei la scoala. Ajunsi in clasa , Misaki si Masaru s-au mutat impreuna in a treia banca de la geam , lasand-o pe Mai cu Lara , o eleva transferata in week-end. De indata ce elevii s-au asezat la locurile lor , o femeie  intra in clasa lor , alaturi de ,nimeni alta decat Hana . Fata se prezenta in fata clasei facand o plecaciune apoi se aseza in ultima banca.Misaki se uita atenta , apoi ii dadu un ghiont lui Masaru , facandu-l sa tresara . Acesta isi acoperi mana dreapta cu cea stanga , intorcandu-i ghiontul lui Misaki , facand-o pe fata sa ‘’aterizeze’’ pe podea in fata intregii clase. Hohotele nu s-au mai oprit timp de 2 minute cand profesoara a strigat sa se faca liniste. Fiecare elev primise cate o foaie goala si o foaie cu diferite subiecte.
-Uhm !Trebuie sa facem origami ? Va rog spuneti ca da !spunea Masaru.
-Nu domnule Tadashi, raspunse profesoara punand cu un deget ochelarii la ochi.
-Si cat speram !
  Misaki se apucase deja de treaba . Luase foaia cu subiectele citind-o cu atentie ‘’Despartiti in silabe urmatoarele cuvinte : nerabdator […]’’ gandea Misaki . Nu dupa mult timp , aceasta fusese intrerupta de masaru , ce se uita la ea cu o fata de catelus bleg.
--Ce vrei ? Iti cunosc toate fetele. Ce subiect nu sti ?intreba Misaki in soapta [ P.S. cand sunt doua linii de dialog inseamna ca respectivul vorbeste in soapta]
--Pai.. ar fi multe , de exemplu pe 1. raspunse baiatul.
-Pe unu ? tipa fata in gura mare.
-Domnisoara Aimi , s-a intamplat ceva ? Nu stiti subiectul numarul unu? Intreba profesoara lasandu-si privirea in jos si uitandu-se deasupra ochelarilor.
-E-eu ? Nici poveste ! Ma gandeam asa…. Stiti……e-eu…
-Tu ?...
-Nimic d-na profesoara.
-Aimi Misaki , detentie dupa ore , nu stiu exact daca copiai sau ajutai pe cineva sa copie , asa ca pentru orice eventualitate vei ramane 2 ore peste program sa-ti dau 20 de teste sa le faci ca tema.
-Da doamna , raspunse Misaki lasand privirea in jos.
   Masaru se uita atent la prietena lui si cum aceasta se invinovatea pe ea insasi doar ca sa-l apere pe el. Intr-un moment nehotarat acesta se ridica si spuse ca el este de vina si ca el a fost cel care a vrut subiectu unu ,Misaki n-a avut nicio vina.
-Daca este adevarat domnule Tadashi  , Aimi , esti salvata . Tadashi , in detentie ,iar  voi ceilalti .. ce va uitati ? Continuati sa faceti testul.


*


Dupa  7 ore



**



***



Ultima ora fusese de biologie , toti elevii aveau ca tema de disecat o broasca . Masaru ramasese dupa ore , impreuna cu misaki.
-Iti multumesc ca ai recunoscut , daca n-o faceai cred ca , eram in locul tau , spunea bruneta razand.
-Aha! Razi cat mai poti , e numai vina ta si a gurii tale . Daca nu te nasteai cu ea asa de mare eu nu mai eram aici.
-Hehe ! Eu am plecat . Pa , domnule stie-tot !
  Bruneta  se invarti puternic lasand parul sa danseze in aer , apoi pleca spre casa , unde , ca de fiecare data , era asteptata de Osamu cel cicalitor , care n-a lasato deloc pana nu s-a inchis in camera ei. Fata se schimba apoi iesi pe balcon unde isi sprijinii coatele in balustrada neagra , stand nemiscata cateva minute , apoi se intoarse si pleca in bucatarie , luand un iaurt . Aceasta se tranti in pat langa fratele ei si incepuse sa fataie telecomanda pana ce, accidental , o scapa jos.
-Sculati-va lenesilor ! Misaki , vi cu mine , Osamu te duci cu tatal tau , haideti odata , tipa mama celor doi frati.
-Unde mergem ? intreba Misaki pe jumatate adormita.
-Tu  , Haruka si cu mine vom face prajituri , Osamu si tatal tau vor lucra cu Walter la limuzina.
-Oh nu se poate ! tipa Osamu parca ingrozit, Mama , daca face Misaki prajiturile , eu fac greva foamei.
-Taci odata !tipa Misaki darmandu-l pe baiat jos.
  Pe usa aparu tatal celor doi anuntand-o pe mama acestora ca ei doi vor pleca pana in Venetia pentru o afacere urgenta. Mama celor doi pleca , dar nu inainte sa le spuna ca ii vor lasa in mainile lui Haruka facand toti trei prajituri.
-Yey ! tipa Misaki sarind in sus.
-Mda! Yopey…. Spuse si Osamu plictisit.
  Cei doi incepura sa faca prajituri , sub supravegherea lui Haruka , care le dadea indicatii.Misaki se duse sa ia un bol iar Osamu faina . Bruneta pusese zahar , blondul sare , fata esenta de rom , baiatul esenta de lamaie. Amandoi puneau opusul pana ce Haruka zise stop. Ea fusese la magazin sa ia putin ulei , dar copiii in tot acest timp ‘’renovasera’’ bucataria in alb  , toata plina de faina , pe pereti , pe farfurii chiar si pe vaza preferata a mamei lor. Totul era alb in jur si nu se mai cunostea absolut nimic. Bona celor doi isi puse mana in cap si ofta .
-Ce ? Mi-era dor de zapada , zise bruneta cu un zambet prostut pe fata.
-Oh Doamne ! spuse si fratele acesteia stiind ce va urma .
   Cei doi erau amenintati de Haruka ca daca nu faceau curat in bucatarie pana la ora 20 , cei doi aveau de suferit daca venea mama lor iar Haruka ii spunea totul.Intr-un moment de neatentie din partea lui Haruka , Osamu isi lua sora sa o gadile , dar aceasta razand , rupse punga de zahar si , din reflex , il arunca  in sus , astfel toata bucataria sa fie ca o camera de zahar.
-Asta da ‘’Casa dulce casa’’ spuse bruneta razand.
-Nu sti ce te asteapta , adauga si Osamu cazand in genunchi.


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
super capitol...saraca Misaki era sa ia detentie,dar e bine k a spus Masaru adevarul si pana la urma Masaru e cel kre a luat detentie(funny) ...mi-a placut faza cu(scz cacofonia)casa plina de faina si zahar....
  In legatura cu greselile, am vazut cateva dar sunt minore:
          - umbraca- imbraca            - "luase foaia cu subiectele..."
          -  drapta  - dreapta             -  darn u  - dar nu
     Cam astea sunt greselile vazute de mine.  Sper k nu te-ai suparat pe me cu ce am scris.

rebel actiune. super misaki era bine spus masaru adevarul pana urma masaru cel kre luat ...mi-a

28.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
nu , desigur ca nu . Iti multumesc ca mi-ai aratat.. eu nu am mai avut timp sa corectez si v-am lasat sa corectati voi . Multumesc inca o data.

_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
super tare. si acest capitol a fost nemaipomenit... am cam intarziat cu comentariul, sper sa ma ierti...greseli nu cred ca am vazut altele in afara de cele zise de love-anime... oricum, mi-a placut ultima parte cu faina si zaharul... si acum rad cu pofta... = ))... gambate la scris si astept urmatorul cap... *chuu*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte super Nina-chan!Imi place la nebunie si de abia astept continuarea!Suncces in continuare!!!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
MADA13
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 74
super tare ficul tau imi plc mult ficul tau  eu si M.B.F Stefi am ras ogramada, imi plc foartemult

_______________________________________
Music is my life .....

pus acum 17 ani
   
MADA13
...::♡Sweet angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 74
e super tare ficul tau, este foarte amuzant si pers sunt ft amuzante mai ales Misaki si Osamu, astep nextul si GAMBATE in cont

_______________________________________
Music is my life .....

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Deci acum se va posta  sfarsitul ficului   sper sa va placa
   Scuzati-mi greselile si daca  vreti  sa-l continui cu un alt sezon astept sugestii.


             Capitolul 16


   Au trecut multe luni , multe zile si multe ore plictisitoare de scoala.Este o zi de joi ca oricare alta,
sau cel putin , asa credea Misaki.
  **Ora 7:03**
Ceasul desteptator suna disperat. Nimeni nu tipa , nimeni nu-l arunca , nimeni nu-i da cu nimic in cap. Era o zi de joi neobisnuita pentru noi , Misaki nu era acasa , sau asa credeam noi. Frumoasa adormita dormea dusa , dar nu oriunde , ci PESTE  Osamu , fratele ei mai mare. In camera era o liniste mormantala , oricum nimeni n-o putea trezi pe Misaki cand isi punea in cap sa doarma mai mult. Dupa cateva minute , pe la 7 :31 , Osamu se trezi somnoros , facand sa se auda dintr-o data ca si cum casa facuse BUM !.... Misaki era pe jos , intinsa si lenesa , facandu-si ochii si cascand.
-Inchide gura somnsoroaso ! O sa prinzi muste , spuse baiatul putin derutat de ce cauta sora lui pe jos.
  Bruneta se ridica de pe suprafata rece , sprijinindu-se de un scaun. Isi baga mainile prin par  apoi casca larg de tot.
  Mult timp a trecut si pot sa va zic ca nu chiar multe lucruri s-au intamplat. In mare va pot zice ca Aly si Daisuke sunt noul cuplu . Dupa ce Aly l-a respins de cateva ori pe Daisuke , acesta nu mai accepta comportamentul fetei si intra dupa ea in casa . Timp de cateva ore acestia s-au certat apoi gura rece si indiferenta a lui Dark fusese acoperita de buzele calde si blande ale lui Aly ,  ochii acesteia fiind umezi si plini de lacrimi.Acum cei doi traiesc zile de neuitat mereu impreuna de nedespartit , pe cealalta parte insa , Osamu si Hana  au ramas doar prieteni cei mai buni , dar cine stie , cu timpul poate vor fi mai mult. Masaru si Misaki s-au hotarat sa locuiasca impreuna pana ce moartea ii va desparti , ori moartea , ori cineva , dar mama lui Misaki n-a fost de acord ca fiica ei sa locuiasca cu un baiat singura , asa ca i-a propus sa aleaga : ori cu Osamu si Masaru , ori deloc. Bruneta desigur acceptand sa-si ia si fratele cu ea , dar s-ar parea ca s-a mutat si Aly cu ei , normal tarandu-l dupa ea pe Daisuke.Mama Hanei a fost de acord sa-si lase fiica cu ceilalti . Deci , povestea se termina cu bine , povesti de iubire , certuri , amuzament , totul a fost trait de Misaki , frumoasa bruneta a familiei Aimi.

     

    Titlul fan-ficului : « Rebel in actiune »
    Poze:
    Multumiri : Celor care au participat in fic :Hana si Aly .
                       Celor care m-au inspirat : Aly , T , televizorul.
                       Site-ului

         By Nina-chan
       
                                 THE END


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Mishtooooo rau.......super tare:X chiar daca a fost scurt, a fost super... iar cum ai scris despre minte, a fost super dulce... mi-a placut mult de tot :X. iar daca nu faci si un sezon doi, te mananc de vie... pwp :*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
super capitol...dar cam scurt, mergea daca mai scriai cate ceva pe-ici pe colo ....mia placut ultimul capiton, din acest sezon....(sper)....mi-ar placea sa fie si sezonul doi....deci...bafta in continuare!!
         see ya!

rebel actiune. super cam scurt, mergea daca mai scriai cate ceva pe-ici colo ....mia placut ultimul

60.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Imi pare rau ptr fani , dar m-am razgandit  . Nu mai fac un al doilea sezon  . Nu am idei si nici inspiratie , voi renunta la fic . Deci se pare ca povestea s-a terminat.... Va Multumesc ca ati citit.

_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Foarte frumos!imi pare rau ca s+a terminat......Insa a fost extraordinar!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la