..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
Cap. 11
Frumoasa zi dinaintea unui test . Totul era linistit , vantul se risipise , iar cei doi indragostiti se plimbau prin mall-uri [pasiunea lui Misaki , normal] . In timp ce ea alerga inainte , Masaru se intalnea mereu cu cate un amic al sau , povestind cat de cool a fost la petrecerea lui Ayume. Intr-un moment de neatentie , Ayume vine repede la Masaru luandu-l de brat si tarandu-l dupa colt. Baiatul se impotrivi si dadu sa plece , dar fata ii dadu o palma . Tinandu-se de obraz , baiatul o fulgera din ochi , iar dupa colt aparuse 3 baieti , mult mai inalti ca el , 2 luandu-l de maini si al treilea tinandu-l de gat. -Asa … acum pot face ce vreau din tine , spuse Ayume cu un zambet malefic. Cand Ayume dadu sa il sarute pe brunet , dintr-un colt se auzi o voce . -Hei ! De ce nu va luati de cineva de teapa voastra , rebelilor ! Dintr-un colt intunecat aparu Misaki , cu o tona de haine in brate . ‘’Oh nu… am ajuns in asa hal , ca trebuie sa ma salveze o fata ‘’ gandi Masaru. -Ha ! Misaki draga , tu impotriva a 3 baieti si sefa lor ? Am luat lectii de karate 3 ani la rand. -Heei…. Nu-i corect , inseamna ca sunt mai tocilara ca tine … ce vorbesti … 5 ani. Ayume inghiti in sec si le facu semn baietilor sa-l lase pe brunet in pace .Brunetul rasufla din ce in ce mai tare , bucurandu-se de libertate , apoi se uita atent la fata . -Auzi ? Tu chiar ai 5 ani de karate ? -Sti ? Poate ca sa minti nu este pana la urma asa de greu. Ajunsi acasa , acestia s-au schimbat pentru scoala , deoarece in ziua aia erau dupa- amiaza. Alergau repede spre scoala , Misaki dand peste in trup intunecat si inalt , care emana un miros de iasomie. Bruneta , pe jumatate aiurita , isi ceru scuze , apoi se uita in sus. -Oh ? Aly ? Alexandra sau Aly era o prietena din copilarie a lui Misaki .Era romanca , dar dupa ce se nascuse , parintii ei au luato cu ei in Japonia. Desi era cu 3 ani mai mare , Alexandra se simtea foarte bine cu Misaki . Se jucau mereu de-a profesoara , si isi povesteau una alteia intamplari haioase din excursii . La varsta de 11 ani , Aly se mutase in Osaka ptr mai multe studii , parintii ei erau avocati. Iar acum , aceasta se intoarse in Tokyo , stand la bunica ei din partea tatalui , care era japoneza. -Da . Eu sunt . spuse Aly cu un zambet simpatic pe fata. Cand Misaki se uita la ea din cap pana in picioare , ii sari imediat in brate , aceasta alunecand si cazand pe spate. -Au! Stai , ma doare . Da-te jos de pe mine. Spuse Aly scuturandu-si fustita visinie. -Scuzati-ma ca intrerup reuniunea dar , Misaki , daca nu ne grabim , intarziem la ora de geografie. -Oh da ! Aly ma bucur sa te revad si deabia astept sa ne reintalnim in pauza sa ne povestim una alteia intamplari , spunea Misaki in timp ce-i facea cu mana fetei. **Dupa ora de geografie** Aly merse incet spre o mica livada . Aceea era gradina scolii . Era mereu plina de flori , mereu verde . Fata se intinse pe iarba si o astepta pe Misaki . parul ei argintiu era lasat purtat de vant , aratand ca niste valuri. Cand era mai visatoare , Aly fusese intrerupta de vocea asurzitoare a brunetei , care o striga foarte tare . -Aly ! Aici erai , spuse Misaki gafaind, te-am cautat peste tot . -Da… peisajul este foarte frumos . -Da.. … ce ma bucur sa te vad . -Fetelor ! Am adus sucuri , striga din spate Masaru. -Oh da… a venit si….. -Daca nu vroiati sa vin , ma pot duce imediat inapoi. -Nu nu nu , spuse Aly dand din maini , doar ca nu stiam ca… Misaki… are un iubit. -Iubit ? se uita Misaki curioasa la Masaru ,… poate…. -Poate ? Cum adica ? Nemernico ! spuse Msaru luand sucurile si plecand. -Nu ! Stai … striga Aly. -Oh .. lasa-l… se supara la o mica gluma , spuse bruneta. -Mda .. bine ca a fost gluma . Atunci Masaru se aseza jos langa bruneta , fiind atent la tot ce spuneau cele doua. -…da, si baietii pot fi atat de imaturi.. -Pe cine faceti imaturi ? intreba Masaru. -Nu te baga ! se rasti Misaki. -Bine mami…. **Dupa cateva minute** -Ce ora ai ? intreba Misaki. -Sport. Dar nu-l facem , profesoara are piciorul in chips. Tu? -Desen . Urasc desenul … **Dupa ora** -… ma bucur ca am putut vorbi in sfarsit de baieti , scoala si chestii dinastea , ca inainte. - Da .. si eu , mai vorbim in pauza urmatoare. -Desigur. -1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12……….. numara Masaru. -Ce numeri ? -Pai… baietii sunt : 1. imaturi 2. dobitoci 3 smintiti 4 visatori 5 cu capul in nori 6 aiuriti 7 uituci…… -etc .etc. Eu am plecat ,spuse bruneta -Hei Misaki asteapta-ma. Aly se intinse inapoi pe iarba . Avea biologie , dar nu-i pasa , ce fel de prima zi de scoala fara cateva absente . Se uita la cer si visa departe … visa , isi visa viitorul iubit, era cu gandul departe in momentul acela. O minge sari deasupra capului ei . Se uita imprejur , nu era nimeni. Simti cum cineva era in spatele ei . Aceasta se intoarse si mingea ii fusese ‘’furata’’ de un baiat cu parul mov , cu firele rebele si ochii portocalii spre rosii. Acesta isi ceru scuze apoi arunca mingea -Hei Roy ! Prinde ! hei … Buna. -Buna ! raspunse fata. -Ma numesc Daisuke Dark . Si imi cer scuze ptr minge . -N-nu nu-i nimic , spuse fata, ma numesc Alexandra. -Hm…. Frumos nume , este unul strain. -Da , unul de roman. -Frumos . Pai… ne mai vedem ! -Da …. Ne mai vedem… spuse fata incet , intorcandu-se si plecand in clasa.
scuzati greselile de tastare
Poze
Daisuke Dark
Stiu ca-i Dark dar stiu gusturile lui aly 
Aly
45.2KB
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|