...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login
POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Profil Popa Bianca
 | Femeie 25 ani Valcea cauta Barbat 25 - 63 ani |
|
Raluky_Dark
...::♡Sweet angel♡::...
 Din: Hell!
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 55
|
|
nu e cine stie ce dar vreau sa aud pareri
Voi pune un fic de al meu :suspect: capitolele sunt cam scurte oricum... sper sa va placa......
Hiromi, special girl
INTRODUCERE
Hiromi Watashi este din Tokyo,Japonia. Are 14 ani si locuieste cu parintii ei Saori Watashi si Rin Watashi, dar si cu bunica ei Inori Watashi. Are si o catelusa, Yuki, pe care a primit-o de la bunica ei cand a implinit 14 ani. Pritenele ei cele mai bune sunt Akane Keraya si Sumire Kunado.
CAPITOLUL 1 ~ Un inceput!
Intr-o zi venind de la scoala ingandurata, se impiedica de o fata -Buna! Imi pare rau ca am dat peste tine. -Buna! Nu e nici o problema. Ma cheama Ann Lian. -Pe mine Hiromi Watashi. Esti noua pe aici nu? -Da. Asa este. Am venit din China cu mama mea. -Sper sa-ti placa aici! La ce scoala esti? -Aceea din colt. In clasa 8G. -Si eu tot acolo sunt!!! Suntem in aceeasi clasa. -Ce bine! -Mai tarziu daca vrei ne intalnim pe afara sa-ti fac cunostinta cu prietenele mele -Multumesc mult! -Ne ma vedem! -Pa!
Hiromi era bucuroasa ca isi facuse o prietena noua. Abia astepta sa-I povesteasca mamei ei despre Ann. Asa ca se grabi sa ajunga acasa. Hiromi intra in casa… -Mami??? Unde esti ??? Am venit de la scoala! Ghici ce?
Hiromi o gasi pe mama ei pe jos in sufragerie - Mamaaaaa!!! - Hiromi.... - Mama... - ... imi pare rau ....ca .....nu...ti-am...spus ca... - Ce??? -. .. ca………. Hiromi suna imediat la salvare... din pacata medicii nu au mai putut face nimic. Incepu sa caute prin sertar... Gasese o fotografie a mamei ei ... ... Se aseza pe pat si incepu sa o priveasca cu lacrimi in ochi.
... A doua zi la scoala ..... -Buna, Hiromi! Spuse Ann -Bbbuna! -Esti bine Hiromi? -Sssunt bine! Stergandu-si lacrimile… -Hai sa mergem in clasa!
La ore… - Buna ziua copii!!! - Buna ziua doamna directoare! Spusera toti in cor. - Astazi o sa va prezint noua voastra diriginta Izumi Lian. - Izumi Lian? Sopti Hiromi lui Ann. - Da. Este mama mea !
Izumi se uita fix la Hiromi: - Domnisoara! Cum te numesti? - Hhhiromi Watashi - Ei bine domnisoara Watashi... ai grija ce faci si nu mai deranja ora... - Imi cer scuze doamna...Lian.
Dupa ore
-Hiromi... putem veni azi la tine sa ne facem temele? Spuse Ann -Imi pare rau fetelor dar…..azi nu se poate -Este vreo problema Hiromi? -Pai…fetelor…..a….mmm….nu …..!!! Iar in clipa aceea Hiromi izbucni in plans -Hiromi!!!
Trecu 1 an de la moartea lui Rin…iar Saori intalni o femeie frumoasa dar rea… asa este…. Este ….este… -Hiromi!!! -Da tata? Ce este? -Ei bine…azi o vei cunoaste in sfarsit pe femeia care mi-a stat alaturi dupa moartea mamei tale… -Ceeeeeee???? -In cateva minute trebuie sa ajunga aici. -… Hiromi nu banuia ca mama ei vitrega va fi chiar ….
Tzzzrrrrrrrr!!!!!! Suna usa! Hiromi se grabi sa deschida. - Vin acum!!! ….Ceee???
(primul capitol.. sper sa va placa...si astept pareri sincere!)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
pai.... ce pot sa zic.. ai exagerat cu dialogul... nu ti se pare?.... adica.. atunci cand bagi dialog in prostie nu se inteleg prea multe lucruri..... si s-a petrecut cam.. foarte repede...... adica..... tot ce am inteles e ca era o fata .. care si-a facut o prietena noua , apoi cand a venit acasa mama ei murise sau cam asa ceva......
Asa... si ar mai fi ceva... de ex: "- Mamaaaaa!!!" Ce e cu atatia "a" O.o? sau semnul exclamarii... cred ca mi-as fi dat seama doar din "-Mama!" ca ea ar "zbiera" ca sa zic asa......
si deasemenea "- Hhhiromi Watashi" Eu una am vazut in benzi desenate cand se balbaie cineva ar fi zis " -H-Hiromi Watashi" sau ceva de genu' -_-"
Apoi......
"- Vin acum!!! ….Ceee???" Si aici la fel..... semnul exclamarii si semnul intrebarii in prostie... + "eee"
Sfat: Pai..... in loc sa bagi tot dialogul asta... ai putea la fel de bne sa pui multa descriere... cum ar fi..... sentimente , hainele... in ce erau imbracate...... etc.... si chiar privelistea de afara... soare ,nori , ploua , ningea etc....
Mult succes in continuare si astept next-ul.. sa-l faci cat mai repede..... si sper ca n-am fost "dura"... dar am o intrebare ..... esti la inceput? Adica e primul tau "fic"? Daca da retrag tot.... 
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
Pai sa incep si eu! Fic-ul este interesant, recunosc ca ai imaginatie, dar ar fi mult mai frumos sa faci descriere mai multa si mai putin dialog. Si sunt de acord cu ce a zis Nina, deci nu mai are rost sa repet inca o data ce a zis ea. Astept sa vad cum o sa evoluezi, si la fel: E primul tau fic? Cam atat si gambate la mai multa dscriere.
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
sasusaku
...::♡Greatest angel♡::...
 Din: Satu Mare
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 761
|
|
Deci, ficul pare foarte fain shi deasemenea interesant. Dar ai anumite greseli, precum a zis shi Nina. Pt inceput sa zik asa este bn! Sper sa ai mai multa descriere in continuare, imbogatzeste mult shi ca shi contzinut de asemenea este shi mai lung, cu dialogul ce sa zik...ai destul , poate putzintel exagerat dar daca mai adaugi descriere ( mai multa ) va fi bine! Succest in continuare astept nextu ^_^
_______________________________________ Love is like a flower like a free bird.



|
|
| pus acum 17 ani |
|
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...
 Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
|
|
pai...ce sa zic...pentru inceput ideea ficului este buna...interesanta pot spune.Descrierea vad ca si-a luat vacanta ...deci trebuie mai multa descriere, nici nartiune pe aici pe colo nu ar strica.Dialog e prea mult...si cam sec, incearca sa le faci mai compexe ...si actiunea e prea grabita...merge daca ai mai scurta umpic actiunea....sper ca nu te-ai suparat ce am zis Bafta in continuare! si abia astept next chapter 
28.1KB
_______________________________________ n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries ...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…

|
|
| pus acum 17 ani |
|
T-chan
...::♡J-pervy♡::...
 Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
|
|
O_o...(not again:|) nu vreau sa fiu dura cu nici un autor care realizeaza aceste fic-uri....dar acuma serios vorbind, nici un shervetzel de unica folosintza nu merita postat:| i'm sorry, but life's though....e lipsit de sentimente fic-ul tau, totul e dat pe tava...nici un pic de suspans, intzeleg ca e "un inceput!" dar totushi nici chiar asa.... sper ca te-am ajutat prin comentariul meu.......keep it up! good luck(cause you need it)
p.s. de cand introducerile se fac asa?:| mai bine faceai un scurt prolog despre personaj...era mai bine, crede-ma.
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
demon_love
...::♡Beautiful angel♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 353
|
|
eu cred ca mai mult ati dezamagito dar sa speram ca nu o sa se lase batuta fiindca ficul e superb
[edit aly] mika nici macar nu ai citit fic-ul, sau daca l-ai citit zi ceva despre el, fiindca e deviere de la subiect, asa ca ai grija in continuare
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
|
|
In primul rand Mika daca nu suntem putintel mai dura nu-si va da seama de greseli si atunci nu va evolua.....
Deci primul episod a fost cam...dezordonat,grabit(foarte),fara pic de descriere....nici macar al personajului principal.... Sincer sa-ti zic ce am inteles din tot ce ai scris:A fost o fata pe nume Hiromi ce a intalnit o fata si dupa i-a murit mama si deja a trecut un an si nu stiu...ca n-am inteles nimic dupa.....Trebuie sa adaugi macar putina descriere.....Sau macar sa zici ceva mai mult.Dialogul a fost din abundenta...si de-asta n-am inteles cam nimic...... Stiu ca sunt o idioata,rea,ipocrita insa mai dura nu pentru ca imi face placere,crede-ma ca nu ma bucur deloc ca-ti zic toate astea,ci sunt pentru ca vreau sa te dezvolti.Ai o idee foarte interesanta si trebuie s-o faci sa prinda radacini.PAna acum doar ai plantat-o(acum o dau pe agricultura ).DEci te rog frumos sa nu te opresti si sa tii cont de sfaturile nostre.Si daca te-am suparat prin ce am spus da-mi un mesaj privat sau spunemi-o aici in topic dar nu renunta.
_______________________________________ Just a angel in this stupid world!
 Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!
|
|
| pus acum 17 ani |
|
T-chan
...::♡J-pervy♡::...
 Din: Shiga, Japan
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 345
|
|
Hana-chan a scris:
Si daca te-am suparat prin ce am spus da-mi un mesaj privat sau spunemi-o aici in topic dar nu renunta. |
nu are de ce sa se supere...pur si simplu noi o ajutam ca sa poata evolua si sa ajunga un autor cat de cat bun:)
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
Aly
..::♡Admina♡::..
Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
|
|
sunt de acord cu T, prin sfaturile noastre, o putem ajuta sa creeze un fic foarte bun, asa mai invata si ea cum se face un fic, dar in caz ca nu stie, atunci ar fi bine sa ne intrebe, dar sa nu renunti, fiindca esti talentata, doar sa mai dezvolti propozitiile.
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
Raluky_Dark
...::♡Sweet angel♡::...
 Din: Hell!
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 55
|
|
stiu ca am greseli...ma rog...e primul meu fic...o sa tin cont de ele in al doilea fic pe care il fac....pe acest nu sunt sigura ca vreau sa il mai continu.... ...si nu m-am suparat...oricum va multumesc de sfaturi...
Modificat de Raluky_Dark (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
te rog sa-l continui... cred ca mi-am dat seama ca e primul fic si sunt bucuroasa ca vei tine cont de sfaturile noastre , deasemenea vreau sa-ti urez Mult Succes in continuare ! Si sa speram ca urmatoarele capitole sau urmatorul fic sa fie mult mai bun. 
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Raluky_Dark
...::♡Sweet angel♡::...
 Din: Hell!
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 55
|
|
il voi modifica putin apoi o sa il postez din nou! Ja ne! (multumesc inca o data de sfaturi...o sa imi prinda bine )
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
|
|
Cu placere si ma bucur ca nu te+ai suparat si ca esti intelegatoare si vei tine cont de ele.Unii sunt atat de incapatanati incat nu vor sa asculte nici in ruptul capului de ce li se spune.....Ma bucur ca nu esti asa Succes in continuare!!! 
_______________________________________ Just a angel in this stupid world!
 Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!
|
|
| pus acum 17 ani |
|