..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...
 Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
|
|
Capitolul 4
Credeti ca un om se poate schimba dintr-un om rau intr-unul de incredere? Eu nu credeam…pana acum.
** O schimbare brusca si un vechi prieten ** Am adormit cu gandul la Ren . Simteam ca , poate s-a schimbat . Nu l-am mai vazut de jumatate de an.Se poate schimba un om intr-un timp atat de scurt? Chiar nu stiu , nu stiam ce avea sa se intample . Cateodata , unele lucruri sunt facute sa fie secrete , de exemplu , viitorul. A doua zi , dimineata , Masaru m-a tarat dupa el spunandu-mi ca am nevoie de mult mai mult aer . Se gandea la un picnic , dar eu n-aveam nici pe departe atata chef , insa m-a fortat . In regula, am acceptat .Mai intai i-am luat pe Aly si Daisuke , care au fost de acord fara sa le mai spunem de doua ori , chiar m-au uimit , Daisuke uraste natura, deci uite un om schimbat total.Apoi am mers sa o luam pe Hana , care se pare ca isi luase apartament doar pentru ea.Deci normal ca n-am scapat de Osamu , care atunci cand a vazuto pe Hana , a sarit ca ars si mi-a cazut la picioare ca sa-l iau si pe el , spunand o scuza de genul „ Te rog! Ia-ma cu tine! Daca vine un bau-bau sa ma manance?”Duh! Era evident ca venea pentru Hana.Ok deci , eram foarte posomorata , era duminica iar eu imi pierdeam timpul pentru un picnic. -Ia-o ca o excursie , ca si cum explorezi locuri noi , imi spune Masaru cu un zambet prostesc. -Duh!Asteapta-ma! Strig si eu la el , deoarece plecase inainte , uitandu-ma pe acolo. Am alergat ceva timp dupa el . Imi simteam picioarele ca niste taitei in apa fiarta, pana cand am dat peste o piatra , m-am impiedicat si am cazut cu nasul in pamant . Voiam sa stau acolo , sa nu ma mai ridic , dar dintr-o data se aude o voce blanda , masculina . N-o recunoasteam , deci nu era cineva pe care il cunosc , sau …asa credeam. -Hei,Buna! Nu ne-am mai vazut de mult nu-i asa? Era chiar Ren intinzandu-mi mana .La mana avea o bratara de argint cu numele lui scris pe ea.Era imbracat simplu numai ca avea un cosulet in mana stanga . Prima oara m-am speriat , ridicandu-ma repede si inrosind toata. -Huh?S-a intamplat ceva?intreaba el curios. Atunci eram rozalie , acum eram mai rosie ca un rac . Imi intorc privirea si dau sa plec , dar el ma apuca de mana. -Stiu ca in trecut am avut cateva neintelegeri,dar nu vreau sa traiesc cu gandul ca fata la care tin ma uraste , imi spune pe un ton hotarat. -Ce cauti aici? Te-am vazut si ieri , in fata casei mele. -Nu te intereseaza! Spune Ren eliberandu-mi mana si intorcandu-si chipul intr-o parte. Curioasa , mai intai il analizez din cap pana in picioare . Probabil ma credea nebuna , i-am cautat pana si in cosul cu mancare, apoi in par. -Bun!N-ai nicio arma , spun eu cu o fata ganditoare facandu-l sa cada pe spate de uimire. -Ce?! Credeai ca tin arme cu mine la un picnic ?! -Duh!Ma pot astepta la orice din partea ta, spun eu incrutisandu-mi mainile. -Mda!Multumesc pentru increderea acordata !Acum da-te din fata mea , ma asteapta…..cineva. -Iubita?! Intreb eu clipind diabolic . -Ce?!Nici gand! Adica…. Nu.. Nu am una inca … He He! Apropo , ce mai face Masaru? -Pai…asta ma intrebam si eu … raspund frecandu-mi usor capul.. -Cum asa? -Pai….m-am cam pierdut de grup . -Ai nevoie de ajutor? Am o masina … ii putem cauta … Mai intai am stat cateva secunde ganditoare „Ce am de pierdut? Acum e de incredere” -Bine!Vin cu tine , dar daca incerci vreo smecherie …. -Nici gand! Stiu ca risc ceva imens, ma intrerupe el rosind. -Bine…. Am pornit . M-a luat cu el in masina . Am cautat destul de mult timp un drum prin padure. Crengile bateau usor parbrizul masinii facandu-ma sa tresar la fiecare zgomot . Ren ma privea usor , apoi isi intorcea privirea inainte. -Uite acolo! Striga el aratandu-mi un rau. -Hm… e un rau , nu cred ca puteau sa mearga pe acolo , spun eu holbandu-mi ochii. -Pai nu! Dar uite-te mai bine… Mai intai imi holbez ochii pe jos apoi scot o lupa uitandu-ma la fiecare centimetru. -A?!De unde ai o lupa? Ma intreaba mirat Ren. -Sunt echipata… credeai ca vin la picnic fara ceva atat de folositor? -Duh!rosteste iritat Ren punandu-si mana la tample. -Urme! Tip eu entuziasmata. -Da , urme…Suntem langa un rau . Pamantul de langa uscat se inmoaie de la apa , deci… -Adidasi Nike , marime 41 , un picior destul de mare , inaltimea proprietarului 1,75… -De unde stii toate astea?! -Am fost sefa cercetasilor in generala , asa analizam urmele lupilor . -Vanati lupi? -Nu chiar … ii capturam si ii duceam primarului care le lua blana si ii facea covoare .. Am intrat inapoi in masina si am pornit spre urme . Erau din ce in ce mai invizibile , pana cand am ajuns undeva intr-o poiana , unde erau intinsi pe iarba Daisuke si Osamu , iar Aly si Hana mancau . Totusi , unde era Masaru?....Alerg repede spre baieti , apoi le intreb pe fete unde e Masaru , ele aratand cu degetul in spatele meu . Defapt , nu , nu statea pe spatele meu , ci se batea cu Ren . Am intervenit intre cei doi , explicandu-i lui Masaru ca daca nu era Ren nu se stie daca mai eram vie , poate in burta unui urs.Desigur , dupa ce i-am spus tot , Masaru l-a lasat pe Ren sa stea cu noi la picnic , multumindu-i cum se cuvine , cu multa mancare . Ma uit in stanga si in dreapta , mai iau o muscatura dintr-un mar , apoi ma ridic si strig cat pot de tare : -Ren , iti multumesc! Acum , sa golim sticlele de apa minerala!
To Be Continued!
_______________________________________ Pot , Stiu , Vreau ....... Cu pumnul sa dau !

Anime Fan
|
|