...::♡☆Anime 4 ever♡☆::...
Forumul s-a mutat: //http://anime-heaven.forumgratuit.ro/
Lista Forumurilor Pe Tematici
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ...::♡☆ANIME 4 EVER♡☆::...

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Elena01 la Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Braila
cauta Barbat
28 - 40 ani
...::♡☆Anime 4 ever♡☆::... / ...::♡Fan fiction♡::... / Rebel in actiune II  
Autor
Mesaj Pagini: 1
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
M-am gandit mult mai bine... si m-am hotarat sa fac o continuare... sper sa va placa si sa fiti in continuare fani . Va rog mult , daca vedeti greseli de tastare , sa ma corectati cu un comment cu greselile . Va multumesc!





                              Rebel in actiune II

    Din jurnalul lui Misaki Aimi.

     Buna , draga jurnalule ! Stiu ca nu ti-am mai scris de mult timp dar am avut mult de invatat . Scorpia aia de la engleza ne-a dat test neanuntat , iar noi , desigur , n-am stiut nimic . Am fost total dusi , habar n-aveam ce sa scriem in loc de  liniile acelea . Timpul trecea destul de greu iar noi mai aveam putin si adormeam pe banca . Masaru deja adormise ca un mic ingeras , in timp ce noi ne «storceam » creierele incercand sa scriem ceva acolo . Buun. Deci am facut aproape tot , dar peste 2 zile a venit testul corectat si ghici ! Lucrarea mea era rosie toata de parca ar fi mazgalit-o cineva cu  sange , in timp ce a lui adormitul de Masaru avea doar 2 linii rosii aruncate ca din cer.Nu-mi venea sa cred !Undeva ratacita prin rosul ala , scria cu … negru normal , nota mea la engleza (va dati seama ca daca scria cu rosu nu mai intelegeam nimic) deci … nota 3. Cum se poate asa ceva ??.. Masaru a luat -10. Ce era asa gresit la «  You am an big gril « ? Nu o inteleg pe profesoara asta.. Totusi… cei care au luat sub 6 au fost pedepsiti. Un eseu despre iarna … scris , desigur , in engleza !Deci sa vedem …daca schimb asta , si apoi asta , si acum asta … Da ! Trebuie sa fie corect.
   “ It's winter! „ Nu nu nu…. Cred ca e „is’t witer” da.. asa trebuie sa fie. „Outside is snowing.” „Outside”? cred ca referatul asta e gresit. Sa vedem „ Otsait” mda… asa las. „Children are very happy because outside is beautiful . „  Hmm… nu cred deci schimb asta si asta „ Cilden are verry hapi becase otsait are betiful”  Da… asa. „Some children are making a snowmen and others are sleighing through the snow.” Hm…. Gata! M-am saturat. E gresit total! Las atat!Mai adaug ceva . hmmm… „Winter is a beautyful season!” Sa corectez deci „ Witer are an betiful seson” Asa. E gata.


|*************


|**************


|***************


|****************


|*****************


|******************


__________________________________________________________________________

   A doua zi

Misaki era nerabdatoare sa-i arate profesoarei ei de engleza ce descurcareata a fost si ca nota de 3 nu a fost pe merit , merita mult mai mult.Ajunsa in clasa , fusese prima chemata la tabla  ca sa citeasca referatul.Fata se uita la profesoara cu o fata de „O sa vezi tu” si apoi incepu.
„                       Witer   
                                    by Misaki Aimi”

  Auzind doar titlul profesoara incepu sa chicoteasca incet punand mana la gura pentru a nu fi observata. In schimb , Masaru radea in hohote de iubita lui , facand-o pe aceasta sa-i dea cu referatul in cap , rostind printre dinti „Desteptu-le!”, apoi continua.
„Is’t witer. Otsait is snowing.”
  In clasa se auzeau multe rasete care se auzeau din ce in ce mai slabite atunci cand Misaki arunca privirea in clasa, insa Masaru inca radea zgomotos cu mana pe burta , facand-o iar pe iubita lui sa-i dea un pumn in cap apoi spunand „Idiotule!Se vede ca nu sti engleza”.
„ Cilden are verry hapi becase otsait are betiful”
  Din clasa nu se auzea un zgomot , deabia daca se zarea vreo miscare de musca. Misaki isi arunca privirea , iar cand vazu ca nimeni n-a ras , se gandi ca e bine ceea ce a facut , apoi mandra continua …
„Witer are an betiful seson!”
-    Am terminat! Striga Misaki mandra.
  In clasa se auzi cateva miscari minore , cateva chicoteli slabe , dar dupa cateva secunde clasa era plina de zgomotul rasetelor  colegilor lui Misaki , in special ale lui Masaru , care era deja pe jos tinandu-se de burta . Printre genele fine ale lui Misaki , s-au ivit cateva picaturi cristaline , ce  la un moment dat au inceput sa curga pe obrajii imbujorati ai fetei . Misaki incepuse sa tine „Idiotilor!” apoi fugi afara fiind urmata de Masaru ce alerga dupa ea ca o pantera.

     Din jurnalui lui Misaki.

Idiotii!Tradatorii!Nesuferitii! Nu mai vreau sa-i mai vad! Nici pe Masaru . Prost!Prost!Prost! Oare ce a fost in capul meu? Merit nota 3 ! Defapt nota 3 e prea mare . Nu stiu engleza …Nu am stiut vreodata. Si nici nu stiu daca voi stii. Pff! Imi pare rau ! Trebuie sa plec . Suna cineva la usa.
   Dupa cateva minte….
  Ca sa vezi , era Masaru! A dat buzna in casa ca un nesuferit. A fost cam asa :
„- Hm! Buna. Ce faci aici? Intreb eu curioasa.
-Ai uitat ca e si casa mea? Unde e  Daisuke? In seara asta e meci , trebuie sa vina si el.
-Cum adica? Eu plang aici pentru ce mi-ai facut iar tu nu te gandesti decat la meci? Cand te-ai gandit  la mine? Nesuferitule! Tip eu incepand sa plang la pieptul lui.”
    El nu a zis nimic , mi-a ridicat barbia si m-a sarutat scurt . Parca ar fi un fel de „Ramas Bun ,ratat-o!” Ce  tradator! O s-o plateasca!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Oau..Nina dar....ai facut-o pe Misaki de ras rau de tot...Imi place doar ca a fost scurt,actiune putintel grabita....Nu te supara te rog! Pentru aceste afirmatii.Sa sti ca mie mi-a placut Si chiar sunt curioasa ce se va mai intampla!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
ma bucur ca te-ai gandit mai bine si ai scris continuarea ___pot sa spun ca e super  acest capitol___yo cred ca e ceva putred cu Masaru(ma refer la comportamentul lui)___greseli nu am vazut(cred)___abia astep nextu` ____
    pwp& gambate

rebel actiune bucur te-ai gandit mai bine scris ___pot spun acest cred ceva putred masaru(ma refer

60.1KB


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Super tare capitolul, am citit si eu in sfarsit, si cand ma gandesc (wow, eu gandesc O.O) ca azi am ras cat 10, m-a apucat si acum cand am citit. Masaru era la fel ca mine, doar ca eu radeam de tati =)) In fine, sa revin... mi-a placut mult ca l-ai facut ca pe un jurnal, comic, foarte comic, si mai invat-o si tu pe Misaki putina engleza :-". Succes la scris si sa il pui cat mai repede. *chuu* my sys

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
dap multumesc mult Hana ptr observatie si va multumesc ca inca mai sunteti fane.

                                        Capitolul 2

  A doua zi , dis-de-dimineata , soarele strabatea usor jaluzelele portocalii ale brunetei , apoi toata lumina indreptandu-se in ochii acesteia , ce scoase cateva injuraturi printre dinti. Fata se ridica usor de pe pat , apoi merse la baie stand cateva minute in fata oglinzii , dupa care se imbraca intr-o bluza rosie si o pereche de blugi , peste bluza luand un hanorac negru.Cobori jos si il vazu pe Masaru cum dormea dus in canapeaua din living , iar Daisuke aproape peste el , amandoi sforaind.
-Wow!se mira bruneta.
-Parca ar fi cutremur, adaugase o alta voce.
-Bine ca nu e un vulcan….A?
  Misaki se intoarse curioasa si o vazu pe  Aly cu o vaza in mana si o privire dulce.Bruneta nu a zis nimic doar ca i-a sarit in brate prietenei ei.
-Hei!Ia-o usurel , striga Aly facandu-i pe cei doi baieti sa se intoarca pe alta parte.
-Scuze dar parca nu te-am vazut de cativa ani! Striga si Misaki cat o tinea gura.
-Nu mai poate omul sa doarma ,ce sa spun… se auzi  o voce din spatele celor doua. Era Masaru care se trezize , iar cand a vrut sa se dea pe o parte , cazu jos din pat trezindu-l si pe Daisuke .Fetele incepura sa rada de Masaru cat le tinea gura.
-Hei! Nu mai radeti! Nu e amuzant.
-Hehe! Uite si „vulcanul” nostru… sopti Aly la urechea lui Misaki facand-o sa rada.
-Ei , hai! Nu e chiar asa rau! Ii spune  bruneta baiatului . Doar ca sa vezi cum e cand rade cineva de tine.
-A! Asta era , n-am avut timp sa-ti spun aseara , continua Masaru ridicandu-se de pe jos cu mana la mijloc, voiam sa-ti spun ca-mi pare rau.
-Chiar?
-Da!Desigur!De ce nu….
-Hm! Se irita bruneta  incrutizandu-si bratele.Nu mai spune…! Cand mi-ai dovedit ca ma iubesti, ha? Iti raspund eu… Niciodata!tipa Misaki la el.
-Ho , femeie , vrei sa-ti dovedesc?
-Desigur!
   Atunci Masaru incepu sa o alerge pe bruneta prin toata casa darmand tot ce-i statea in cale.
-Ah, nu! Vaza! tipa Aly .
-Prea tarziu , zise Daisuke luand-o pe Aly de mana.
   In cateva minute , Masaru o prinse pe Misaki , cazand peste ea si „strivind-o”
-Ah nenorocitule! Da-te jos de pe……
   Fata nu apuca sa zica prea multe deoarece gura ei fusese astupata de a lui , amandoi ratacindu-se intr-un sarut  destul de lung.
-Acum esti convinsa?intreba Masaru ridicand din spranceana.
-Desigur…..ca Nu!
-Bine.. tu ai vruto, spuse brunetul  alergand pe scari.
-Hei unde te duci?
   Masaru ajunse la balcon fiind urmarit de Misaki care se uita uimita  la el.
-Vrei sa dovedesc?
   Apoi Masaru  isi puse piciorul pe balustrada  balconului facand-o pe Misaki sigura ca el vroia sa se arunce de acolo.
-Hei Nu!
  La un moment dat , cand Masaru se aseza bine incepu sa tipe cat il tineau plamanii.
„Misaki, Te iubesc!!!” apoi nepasator trecu pe langa aceasta lasando cu gura  deschisa.
-Hei draga mea, inchide gura!.
-Hei stai! De ce ai facut asta?
-Vroiam doar sa stie toata Japonia , raspunde baiatul facandu-i cu ochiul.
   

To be Continued


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
yumi***tohru***ioa
...::♡Splendit angel♡::...

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 596
aww...chiar vroiam adineauri sa-ti comentez primul capitol dar fie il comentez pe al doilea  ... e superb :X:X imi place enorm cum ia dovedit Masaru lui Misaki ca o iubeste ( ce n-as da sa mi se intample si mie la fel :-" gata ma opresc deja incep sa delirez A_A ) astept cu nerabdare urmatorul capitol Gambate ^^

_______________________________________



Click here to feed me!
Get your own at Pokeplushies!

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
O DA, ador fic-ul asta... e prea super, intrece multe dintre ele... :X iar faza cand masaru a cazut de pe canapea trezindu-l pe daisuke a fost prea de tot =)) dar oare cine sunt noii veniti? vreau sa stiu :(( cat mai repede posibil... gambate la scris sys si astept continuarea :* *chuu*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Ei bine NIna nu te opresti sa ne uimesti niciodata_A fost super!Doamne dar...o sa mor pana la urmatorul episod....(Sper ca nu ne vei tine mult in suspans.Gambate!^_^-.-

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
minunata continuare___am si ras putin(___greseli nu am vazut(asa ca e bine)___continuarea a fost umpic cam scurta dupa mine___abia astept sa vad cine sunt cei doi necunoscuti ___si sper ca urmatorul capitol sa fie putin mai lung decat precedentul ___spoor la scris___
         
           jee ya!!

rebel actiune minunata ras vazut(asa fost umpic cam scurta dupa astept vad cine sunt cei doi ___si

60.1KB

Modificat de ~love...anime~ (acum 17 ani)


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
cozmy-chan_sasusaku
...::♡Interesting angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 248
mijo raw:X:X:X:X:X
scz k postez din an in paste dar eo traiesc in alta lume>.<" si cand mai vin in vizita nu rea am timp
ma bucur f mult k ai incepu si al 2-lea sezon:X:X:X
descrierea si dialogul super mijototu e perfect
ma cam enerveaza masaru k a ras  d misaki da dup sa compensat el
dabia astept continuarea:X


_______________________________________
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti are acelasi inteles...   

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Da stiu e foarte mic dar l-am facut seara si n-am avut rabdare sa-l continui a doua zi asa ca il pun de acum..


                          Capitolul 3



   Nimic mai frumos decat dragostea ha?Asa ziceti voi , insa eu nu mai pot crede in dragoste .
                        Pot crede in ceea ce-mi daruieste natura.
**
               Frumosul dar al naturii I
                 [jurnalul lui Misaki]
                                                              **
  Era o zi frumoasa de joi  nimic mai frumos decat sa te trezesti dimineata . Urasc asta! Trebuia sa pun in gilimele .Imi simteam pleoapele grele ca si cum erau lipite , nu le puteam desface . Rasuflarea mi-era din ce in ce mai taiata.. ca si cum cineva nu vroia sa respir . la un moment dat , reusesc sa inving pe acel „cineva” si ma ridic usor din pat , dupa care ma inchid in baie unde stau cateva minute si ies inapoi sa ma imbrac .Aveam tot ce vroiam in dulap , dar atunci nimic nu-mi placea . Vroiam sa fiu diferita , din nou acea rebela ca inainte sa-mi cunosc dragostea.M-am uitat atenta dand fiecare lucrusor intr-o parte aruncandu-l pe pat . Intr-un final am gasit un tricou negru  si o fusta gri . Imi placea , ma faceau sa ma simt totusi putin diferita. N-am mai stat sa mananc ci mi-am luat geanta si am plecat in graba spre scoala . Acolo am intalnito pe Mai , vechea mea colega de banca , care ma asteapta in fiecare dimineata langa un cires batran care n-a mai inflorit de cativa ani.Era prietenul meu cel mai bun , mereu cand am un necaz ma asez langa el cu jurnalul in mana si incep sa scriu . Simt ca ciresul imi da inspiratie , si cateodata schitez ce vad pe afara .
  Gata. Am ajuns in fata portii . Mi se parea imensa in ziua aia . O poarta catre o alta lume magica . O lume magica a socotitului , a scrisului si a cititului. Scoala mi se ivi in fata cu usile deschise . Cand am intrat , Masaru statea rezemat de balustrada de la scari , probabil asteptand pe cineva . Nu mi-a zis nimic decat un „Buna” apoi m-a sarutat scurt , continundu-si asteptarea. Am ajuns in clasa , era o liniste infricosatoare dar totusi profesorul nu era inauntru. Se pare ca toti isi faceau temele . Ah! Da am uitat un mic amanunt . Aseara Masaru a dat o petrecere asa ca toti sunt franti de oboseala.Unii deja au adormit pe banca , in timp ce altii au adormit in picioare. Ma asez usor in banca , fara a trezi pe cineva , apoi  nu stiu cum , dar am adormit si eu . Parea ca visam ceva , dar nu visam decat un pom mare , inflorit , cu flori roz … parea a fi un cires , dar nu am putut vedea prea bine pentru ca o voce masculina , autoritara dar totusi destul de calma m-a facut sa tresar. Era profesorul de matematica , care  incerca sa trezeasca toti elevii adormiti , doar Masaru parea a fi destul de odihnit.
  Incepuse ora . Pleoapele mele parca aveau o tona . In timp ce profesorul preda ecuatii si inecuatii , ochii mei se inchideau incet , dar apoi….Apoi am auzit un sunet care atunci il simteam asurzitor . Era clopotelul ce a facut pe toata lumea sa se ridice in picioare si sa se inghesuie pe usa inaintea profesorului.Printre pleoape , vad pe cineva ca se indreapta sper mine , nu vad clar , dar totusi eram sigura ca era un baiat . Da, era Masaru, care isi puse mana pe  capul meu , tragandu-l dupa el . M-i l-a pus pe umarul lui . Acolo putea sa adorm , dar o voce calma si blanda m-a trezit :
-Misaki…
   Era Masaru , stiam sigur . I-as recunoaste vocea  dintr-o mie. Mi-am dezlipit buzele si am inceput sa scot ceva bolboloseri..
-….D.a….
-Te iubesc!imi spune el  ridicandu-mi capul , tinandu-ma de barbie.
-Si eu pe tine…. Spun si eu rostind primele cuvinte din ziua aia, apoi adormind la loc.
   Brusc , ma trezesc cu <virgula> cateva lovituri de creta in cap . Eram destul de puternica incat sa-mi tin ochii deschisi macar la ora de biologie.Nu stiu cum s-a facut , dar dintr-o data s-a sunat de plecare . S-au intepenit toti in usa , incat , stand la parter , eu n-am mai asteptat si am sarit pe geam . Cand am ajuns acasa , am trecut pe langa  bona , Osamu  si mama , pentru ca tata era in Germania , pentru nu stiu ce campanie , si am aterizat ca un avion direct in pat . Desigur ca nici n-am atipit , pentru ca Osamu a venit sa ma cicaleasca gadilandu-ma la picioare. A facut asta pana a venit mama sa-l ia la cumparaturi . [Doamne , Imi iubesc mama ! Cine spune ca nu] Am adormit , dar a doua zi , vineri , nu m-am mai trezit.

   To be continued!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
Ce tare, mi-a placut mult partile comice =)) si chiar daca a fost scurt, eu il ador :X o singura greseala ai avut, dar nu conteaza, macar ai pus continuarea. :X sper sa o pui de data asta si mai repede :-" astept continuarea si gambate :* *chuu*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Capitolul 3

  Da , tot eu.Credeti ca visele inseamna ceva? Pentru ca eu , inainte nu credeam , acum cred in ele ca in dragoste la prima vedere.

***             
                   Frumosul dar al naturii II
                       [jurnalul lui Misaki]
                                                                     ***

   Da , era week-end . Stiti voi , zilele alea in care poti face ce vrei , in cazul meu : cumparaturi,dormit,cumparaturi,dormit,mancat,cumparaturi,intalniri ,cumparaturi si iar dormit.Stiti ca temele sunt pe primul loc pe lista neagra.Ok , deci sa  va povestesc . Era sambata , ziua deabia incepuse iar eu , minune, nu ma simteam deloc obosita , va dati seama am dormit dupamiaza de joi  si toata noaptea.Deschid draperiile lasand cateva raze de soare sa-mi exploreze camera ,apoi le inchid brusc. De ce? Era Ren . Nu stiu cum aparuse sau de unde , dar pur si simplu se uita imprejur , probabil dupa cineva . Daca eram eu? Daca ma cauta pe mine? Spaima imi cuprindea tot corpul facandu-ma sa tremur din ce in ce mai repede . Bataile inimii mele incepea parca sa sara din piept de spaima . Da , mi-era frica , dar totodata  mi se luminase fata ca imi vad parca un vechi prieten care m-a tras de par.Mi-am luat inima in dinti facand-o sa mai incetineasca , apoi am dat putin draperia  , nu mai era acolo . O deschid de tot si respir usurata . Nu imi sta in fine sa ma ascund astfel . Ma imbrac si ma trantesc in pat punandu-mi castile in urechi . Vroiam doar sa nu mai aud de nimeni si nimic , nu mi-l puteam scoate din minte.Tin ochii inchisi pentru cateva minute apoi mi-i deschid si  deschid usa camerei mele . Se auzea un zgomot destul de incetisor . Apoi …
-Misaki?Nu stiu , cred ca doarme .
  Era vocea fratelui meu . Daca era Ren la usa? Daca chiar ma cauta pe mine . Ma blocasem . Nu vroiam sa ma mai misc de acolo , dar intr-un final am trantit usa si m-am inchis in camera.Dupa cateva minute am auzit cateva mici batai in usa . Era Osamu.
-Misaki! Ai un vizitator … cred ca stii cine e..
-Vizi…, ma blocasem iar , daca era Ren… ce faceam?
    Gata! Nu am mai zis nimic , dar gura mea a actionat singura .
-Lasa-l…..sa intre…..oricine’ar fi…..
    Am zis asta fara sa vreau , imi venea sa regret , pana si propriile mele picioare erau impotriva mea . M-am ridicat si am deschis usa . Era Masaru , respir usurata si ii sar in brate. Dupa fata lui parea ingrijorat.
-Imi pare rau ca te deranjez…
    Eu plangeam la pieptul lui , plangeam cu lacrimi amare . Chiar nu vroiam sa-mi aduc aminte ziua cand Ren a intrat peste mine , credeam ca tot a fost un vis si ca-mi pot traii viata , dar soarta nu a vrut sa fie asa. Masaru si-a pus mana pe capul meu , mangaindu-l usor.
-E Ren nu-i asa?
-…mda…
-Nu-ti face griji , nu-l las nici sa-ti atinga un fir de par.
   Cuvintele acelea m-au mai linistit . I-am dat un mic sarut apoi  m-a luat cu el afara . Probabil ca el stia cel mai bine ca am nevoie de aer curat , era dimineata doar.M-a dus la acel cires mare si batran. La prietenul meu cel mai bun . In timp ce eu stateam cu mainile in buzunar  dand cu piciorul in pietricele , Masaru  analiza copacul din radacina pana’n varf, apoi imi tipa destul de tare in ureche :
-Misaki!
-Au!tip si eu punandu-mi  mana pe ureche , sa stii ca aud destul de bine.
-Scuze! Dar uite , copacul are boboci.
   Mi-am holbat ochii destul de mult la pom , chiar era imbobocit , avea parca mici ganganii agatate pe crengi. Eram asa fericita incat am si uitat de Ren si restul lucrurilor . Eram bucuroasa ca eram doar eu cu Masaru acolo , cu prietenul meu cel mai bun.Afara era destul de frig , iti era greu sa crezi ca un pom sa imboboceasca  inainte de toti.Atunci mi-am adus aminte . Visul de la scoala , atunci cand am visat un pom inflorit . Sa fi insemnat asta ceva?Eram confuza . Nu mai vazusem asa ceva vreodata . Visele chiar semnifica ceva? Credeam ca visele formeaza o lume paralela unde poti face ce vrei , unde poti fi cine si ce vrei. De exemplu , cand eram mica vroiam sa fiu Zana Maseluta , sa le dau bani la toti, pentru ca <virgula> cu cateva zile in urma visasem ca sunt o zana buna care ii ajuta pe toti.I-am povestit totul lui Masaru , ramase uimit, si el a avut un vis inainte de inceperea scolii ca va intalnii o fata bruneta , dar nu mi-a spus pentru ca nu vroia sa-l cred nebun , si pentru ca uitase de mult de el.Dupa un timp , am incetat sa vorbesc despre vise , ne plictiseam asa ca am hotarat ca Masaru va ramane peste noapte la mine .Nu stiam ce avea sa se intample .
     
      To Be Continued!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
So... i'm the first:X:X:X ce bine ca ai pus continuarea, ai batut recordul sys :> se pare ca ren s-a intors, si sper sa nu ii faca nimic fetei, iar masaru sa aiba grija de ea, ca il fac stafie :-w, si wow, a inflorit ciresul... kawaiii :X si tare faza cu masaru cand a visat ca va intalni o bruneta ;)) altceva nu am ce sa zic, decat gambate la scris si sa pui si mai repede :> *chuu sys* :*

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Uuuu frumos Nina!De ce tre sa reapara Ren ala....Ehhh nu conteaza.Sa sti ca e super fato!Sper sa pui repede continuarea Nina-chan!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
..::Nina::..
...::♡Powerfull angel♡::...

Din: Pe ici , pe colo
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1678
Capitolul 4


     Credeti ca un om se poate schimba dintr-un om rau intr-unul de incredere? Eu nu credeam…pana acum.

**
                    O schimbare brusca si un vechi prieten
                                                                                          **
  Am adormit cu gandul la Ren . Simteam ca , poate s-a schimbat . Nu l-am mai vazut de jumatate de an.Se poate schimba un om intr-un timp atat de scurt? Chiar nu stiu , nu stiam ce avea sa se intample . Cateodata , unele lucruri sunt facute sa fie secrete , de exemplu , viitorul.
  A doua zi , dimineata , Masaru m-a tarat dupa el spunandu-mi ca am nevoie de mult mai mult aer . Se gandea la un picnic , dar eu n-aveam nici pe departe atata chef , insa m-a fortat . In regula, am acceptat .Mai intai i-am luat pe Aly si Daisuke , care au fost de acord fara sa le mai spunem de doua ori , chiar m-au uimit , Daisuke uraste natura, deci uite un om schimbat total.Apoi am mers sa o luam pe Hana , care se pare ca isi luase apartament doar pentru ea.Deci normal ca n-am scapat de Osamu , care atunci cand a vazuto pe Hana , a sarit ca ars si mi-a cazut la picioare ca sa-l iau si pe el , spunand o scuza de genul „ Te rog! Ia-ma cu tine! Daca vine un bau-bau sa ma manance?”Duh! Era evident ca venea pentru Hana.Ok deci , eram foarte posomorata , era duminica iar eu imi pierdeam timpul pentru un picnic.
-Ia-o ca o excursie , ca si cum explorezi locuri noi , imi spune Masaru cu un zambet prostesc.
-Duh!Asteapta-ma! Strig si eu la el , deoarece plecase inainte , uitandu-ma pe acolo.
  Am alergat ceva timp dupa el . Imi simteam picioarele ca niste taitei in apa fiarta, pana cand am dat peste o piatra , m-am impiedicat si am cazut cu nasul in pamant . Voiam sa stau acolo , sa nu ma mai ridic , dar dintr-o data se aude o voce blanda , masculina . N-o recunoasteam , deci nu era cineva pe care il cunosc , sau …asa credeam.
-Hei,Buna! Nu ne-am mai vazut de mult nu-i asa?
  Era chiar Ren  intinzandu-mi mana .La mana avea o bratara de argint cu numele lui scris pe ea.Era imbracat simplu numai ca avea un cosulet in mana stanga . Prima oara m-am speriat , ridicandu-ma repede si inrosind toata.
-Huh?S-a intamplat ceva?intreaba el curios.
   Atunci eram rozalie , acum eram mai rosie ca un rac . Imi intorc privirea si dau sa plec , dar el ma apuca de mana.
-Stiu ca in trecut am avut cateva neintelegeri,dar nu vreau sa traiesc cu gandul ca fata la care tin ma uraste , imi spune pe un ton hotarat.
-Ce cauti aici? Te-am vazut si ieri , in fata casei mele.
-Nu te intereseaza! Spune Ren eliberandu-mi mana si intorcandu-si chipul intr-o parte.
   Curioasa , mai intai il analizez din cap pana in picioare . Probabil ma credea nebuna , i-am cautat pana si in cosul cu mancare, apoi in par.
-Bun!N-ai nicio arma , spun eu cu o fata ganditoare facandu-l sa cada pe spate de uimire.
-Ce?! Credeai ca tin arme cu mine la un picnic ?!
-Duh!Ma pot astepta la orice din partea ta, spun eu incrutisandu-mi mainile.
-Mda!Multumesc pentru increderea acordata !Acum da-te din fata mea , ma asteapta…..cineva.
-Iubita?! Intreb eu clipind diabolic .
-Ce?!Nici gand! Adica…. Nu.. Nu am una inca … He He! Apropo , ce mai face Masaru?
-Pai…asta ma intrebam si eu … raspund frecandu-mi usor capul..
-Cum asa?
-Pai….m-am cam pierdut de grup .
-Ai nevoie de ajutor? Am o masina … ii putem cauta …
   Mai intai am stat cateva secunde ganditoare „Ce am de pierdut? Acum e de incredere”
-Bine!Vin cu tine , dar daca incerci vreo smecherie ….
-Nici gand! Stiu ca risc ceva imens, ma intrerupe el rosind.
-Bine….
   Am pornit . M-a luat cu el in masina . Am cautat destul de mult timp un drum prin padure. Crengile bateau usor parbrizul masinii facandu-ma sa tresar la fiecare zgomot . Ren ma privea usor , apoi isi intorcea privirea inainte.
-Uite acolo! Striga el aratandu-mi un rau.
-Hm… e un rau , nu cred ca puteau sa mearga pe acolo , spun eu holbandu-mi ochii.
-Pai nu! Dar uite-te mai bine…
   Mai intai imi holbez ochii pe jos apoi scot o lupa uitandu-ma la fiecare centimetru.
-A?!De unde ai o lupa? Ma intreaba mirat Ren.
-Sunt echipata… credeai ca vin la picnic fara ceva atat de folositor?
-Duh!rosteste iritat Ren punandu-si mana la tample.
-Urme! Tip eu entuziasmata.
-Da , urme…Suntem langa un rau . Pamantul de langa uscat se inmoaie de la apa , deci…
-Adidasi Nike , marime 41 , un picior destul de mare , inaltimea proprietarului 1,75…
-De unde stii toate astea?!
-Am fost sefa cercetasilor in generala , asa analizam urmele lupilor .
-Vanati lupi?
-Nu chiar … ii capturam si ii duceam primarului care le lua blana si ii facea covoare ..
    Am intrat inapoi in masina si am pornit spre urme . Erau din ce in ce mai invizibile , pana cand am ajuns undeva intr-o poiana , unde erau intinsi pe iarba Daisuke si Osamu , iar  Aly si Hana mancau . Totusi , unde era Masaru?....Alerg repede spre baieti , apoi le intreb pe fete unde e Masaru , ele aratand cu degetul in spatele meu . Defapt , nu , nu statea pe spatele meu , ci se batea cu Ren . Am intervenit intre cei doi , explicandu-i lui Masaru ca daca nu era Ren nu se stie daca mai eram vie , poate in burta unui urs.Desigur , dupa ce i-am spus tot , Masaru l-a lasat pe Ren sa stea cu noi la picnic , multumindu-i cum se cuvine , cu multa mancare . Ma uit in stanga si in dreapta , mai iau o muscatura dintr-un mar , apoi ma ridic si strig cat pot de tare :
-Ren , iti multumesc! Acum , sa golim sticlele de apa minerala!

  To Be Continued!


_______________________________________
Pot , Stiu , Vreau .......
Cu pumnul sa dau !


Anime Fan

pus acum 17 ani
   
Hana-chan
...::♡Moderator♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 816
Super Nina si mi se pare mie sau sunt prima? Super si ma bucur ca Ren s-a schimbat si am ras la faza cu armele Asept continuarea!

_______________________________________
Just a angel in this stupid world!

Iubesti animeurile?Esti in locul potrivit!

pus acum 17 ani
   
cozmy-chan_sasusaku
...::♡Interesting angel♡::...

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 248
super mijo:X:X:X a fost amuzanta faza cu lupa si cu urmele de pasi
"-Adidasi Nike , marime 41 , un picior destul de mare , inaltimea proprietarului 1,75…")
dabia astept continuarea


_______________________________________
Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti are acelasi inteles...   

pus acum 17 ani
   
Aly
..::♡Admina♡::..

Din: Arad
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 4279
hai ca am intarziat :(( oricum, sa revin, SYS ESTI CEA MAI TARE!!! am zis ca mor la capitolul asta, si sa stii ca e preferatul meu pana acum :X:X love the chapter :X iar partea asta:

Deci normal ca n-am scapat de Osamu , care atunci cand a vazuto pe Hana , a sarit ca ars si mi-a cazut la picioare ca sa-l iau si pe el , spunand o scuza de genul „ Te rog! Ia-ma cu tine! Daca vine un bau-bau sa ma manance?”Duh! Era evident ca venea pentru Hana.

am zis ca mor, n ma mai pot abtine =)) si mai sunt si cele specificate de hana si cozmy, si cel din urma, bataia =)) super tari =)) astept continuarea si sa stii ca mi-ar placea ca ren sa se fi schimbat total, dar stii cum se zice: "lupul isi schimba parul, da' naravul ba" asa ca voi astepta sa vad daca chiar se va schimba. *chuu sys* si astept nextul :*


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
~love...anime~
...::♡Nice angel♡::...

Din: orasul tinerilor curiosi
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 166
offf__se pare ca am cam intarziat cu cititul__si se pare ca am pierdut niste capitole sooper___deci__in primul rand__greseli nu ai___imi place actiunea petrecuta pana acum__deci__in concluzie, imi place tot __in al doile rand__se pare ca Ren sa intors__ eu nu cred ca sa schimbat Ren(ma refer la comportament) mai ales in bine__oricum, abia astept continuarea, care sper sa fie cat mai repede
    spoor la scris in continuare!! see ya!!


_______________________________________
n3w lyfe(^_^)no steesss...no worries
...xXxXxI’ll never stop believingxXxXx…


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la